*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2014  (Αναγνώστηκε 419970 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #826 στις: Αύγουστος 27, 2014, 07:59:21 μμ »
δεν ξανακανω αιτηση για αποσπαση....εχω περασει ολο το καλοκαιρι περιμενοντας τις μετΑθεσεις τις αποσπασεις.....δεν ειναι ζωη αυτη . σας βλέπω κι εσας, οι ιδιοι και οι ιδιοι να αγωνιουμε....ε μα δεν παλευεται αυτο

Πόσο μα πόσο συμφωνώ μαζί σου!!
ΥΣ. Και να μην τολμάς να το πεις και παραέξω ... γιατί σε λένε κι αχάριστο που έχεις μια δουλειά...λες και μας χαρίστηκε...
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:16:56 »

Αποσυνδεδεμένος psm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #827 στις: Αύγουστος 27, 2014, 08:23:39 μμ »
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. :)
Παντα απο τις ιστοσελιδες των ΔΙΔΕ ενημερωνομαι,αλλα το προβλημα ειναι οτι εχω ερθει στην περιοχη μεταθεσης μου,σαφως δεν εχω κανονικο ιντερνετ καθως νοικιαζω σε ενα επιπλωμενο για λιγο διαστημα,και ειμαι με στικακι,το σημα ομως ειναι εντελως χαλια...αλλοτε μπαινω,αλλοτε οχι και με εχει πιασει το αγχος μηπως αυριο πχ δεν μπορω να μπω να ενημερωθω..επισης δεν ξερω γιατι ,αλλα φορτωνει πολυ δυσκολα τις ιστοσελιδες των ΔΙΔΕ..
Να σας πω και κατι αλλο βρε παιδια.Οπως σας ειπα εγω εχω ερθει απο το περασμενο σαβ/κο στον νομο που μετατεθηκα.Την δευτερα παρουσιαστικα κανονικα στο σχολειο μου(...πηρα οργανικη),ως οφειλα να κανω για να αναλαβω υπηρεσια συμρωνα με την ανακοινωση της διδε μου.
Ο νεος μου διευθυντης λοιπον δεν μου εκανε πρακτικο αναληψης εκεινη την ημερα...μου ειπε οτι θα κανουμε ολοι οσοι ηρθαμε με μεταθεση την αλλη δευτερα,δηλαδη την 1η σεπτεμβρη που θα παμε στο σχολειο.Δηλαδη πηγα,οκ με ειδαν οπτικα αλλα αυτο ηταν.Κανενα  χαρτι,καμια πραξη αναληψης κλπ..Αυτο δεν ειναι παρατυπο;
Αυτο με εχει αγχωσει,αλλα εκτος των αλλων αν τελικα παρω αποσπαση,εγω την δευτερα θα πρεπει να ειμαι στο ΠΥΣΔΕ ή ΠΥΣΠΕ της περιοχης αποσπασης μου.Τι θα γινει με το πρακτικο; :(
Σου είπανε να παρουσιαστείς στην οργανική που πήρες φέτος πριν την 1η Σεπτεμβρίου; Αυτό δεν νομίζω να στέκει γιατί οι νέες οργανικές ισχύουν από τη νέα σχολική χρονιά ,τουλάχιστον έτσι είπανε σε μένα . Εκτός κι αν ήσουν προσωρινά τοποθετημένος εκεί και έκανες την θερινή σου υπηρεσία

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #828 στις: Αύγουστος 27, 2014, 08:36:59 μμ »
Σου είπανε να παρουσιαστείς στην οργανική που πήρες φέτος πριν την 1η Σεπτεμβρίου; Αυτό δεν νομίζω να στέκει γιατί οι νέες οργανικές ισχύουν από τη νέα σχολική χρονιά ,τουλάχιστον έτσι είπανε σε μένα . Εκτός κι αν ήσουν προσωρινά τοποθετημένος εκεί και έκανες την θερινή σου υπηρεσία
Δεν ειμαι προσωρινα τοποθετημενη.Πηρα φετος..πριν λιγο καιρο μεταθεση(οχι στην πρωτη μου επιλογη,γι αυτο και δεν εκανα ανακληση της αιτησης α[οσπασης μου),πηρα οργανικη την προηγουμενη βδομαδα..και εβγαλε ανακοινωση η διδε μου,οτι οσοι τοποθετουνται οργανικα εντος αυγουστου,ή να παρουσιαστουν την ημερα εφημεριας των σχολειων μεχρι της 31 αυγοιυστου,ή να στειλουν φαξ για αναληψη υπηρεσιας.Ετσι εγραφε...ολοι οσοι πηραν μεταθεση και τοποθετηθηκαν οργανικα σε σχολεια ετσι επρεπε να κανουν,αυτο και εκανα.

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #829 στις: Αύγουστος 27, 2014, 08:41:18 μμ »
γνωρ'ιζει κανείς τι μπορώ να κάνω νομικά με το πυσπε που αποσπάστηκα?? για μια ακόμη χρονιά είπαν ότι δεν θα τα ανα;κοινωσουν τα κενά και θα δηλώσουμε στην τύχη 20 σχολεία. Και μιλάμε για ένα από τα μεγαλύτερα πυσπε . Μπορώ να κάνω καταγγελία στο υπουργείο??? Πάλι θα πάρουν τα καλά σχολεία οι γνωστοί- άγνωστοι...... και με πολύ λίγα μόρια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:16:56 »

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #830 στις: Αύγουστος 27, 2014, 08:43:33 μμ »
Πάντως στην επίσημη ανακοίνωση των αποσπάσεων βλέπω 6 λιγότερες στις μοριοδοτούμενες, 3 λιγότερες στις κατά προτεραιότητα, ενώ προστέθηκε από τον 1ο στον 3ο όροφο και μία ακόμα κατά προτεραιότητα (θα την πέτυχαν στον 2ο όροφο).

Φυσικά εξακολουθεί να υπάρχει μια απόσπαση εκπαιδευτικού και στις 2 κατηγορίες. Και καλά, ο Μπράτης δεν ξέρει να μετράει και η kvanda θα σκεφτόταν τα πειθαρχικά που είχε να πάει σήμερα. Εκεί στο Lomonosov δεν τους μαθαίνουν την VLOOKUP; Ή μήπως δεν επιτρέπεται εκεί η Microsoft; Την έχει όμως και το Calc του OpenOffice. Τι λέω τώρα...

Αποσυνδεδεμένος four

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #831 στις: Αύγουστος 27, 2014, 08:56:03 μμ »
Εμείς σήμερα αναλάβαμε υπηρεσία και έγινε πρακτικό. Πάρε στη Δ/νση σου και πες "να φαίνεται ότι ανέλαβα στος τάδε του μηνός;"Θα σου πούνε ναι, οπότε λες στο Δ/ντή σου πριν κλείσει το πρακτικό της προηγούμενης χρονιάς να βάλει το πρακτικό σου γιατί ΕΤΣΙ ΕΙΠΕ Η Δ/ΝΣΗ. Ισως να κάνω λάθος, αλλά στις υπεραριθμίες κτλ όλοι όσοι παρουσιάζονται στο ίδιο σχολικό ετος θεωρείτσι ότι παρουσιάστηκαν ταυτόχρονα. Άρα αφού είσαι στο 2013-2014, γιατί να θεωρείσαι του 2104-2015;;Εμείς πάντως ζητήσαμε και έκαναν πρακτικό με σημερινή ημερονηνία και μια φίλη πήρε τηλ και τους είπε να το γράψουν τη Δευτέρα, αλλά με σημερινή ημερομηνία!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #832 στις: Αύγουστος 27, 2014, 08:58:29 μμ »
Πάντως στην επίσημη ανακοίνωση των αποσπάσεων βλέπω 6 λιγότερες στις μοριοδοτούμενες, 3 λιγότερες στις κατά προτεραιότητα, ενώ προστέθηκε από τον 1ο στον 3ο όροφο και μία ακόμα κατά προτεραιότητα (θα την πέτυχαν στον 2ο όροφο).

Φυσικά εξακολουθεί να υπάρχει μια απόσπαση εκπαιδευτικού και στις 2 κατηγορίες. Και καλά, ο Μπράτης δεν ξέρει να μετράει και η kvanda θα σκεφτόταν τα πειθαρχικά που είχε να πάει σήμερα. Εκεί στο Lomonosov δεν τους μαθαίνουν την VLOOKUP; Ή μήπως δεν επιτρέπεται εκεί η Microsoft; Την έχει όμως και το Calc του OpenOffice. Τι λέω τώρα...


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Γεια σου ρε Μπράτη που ξενύχτησες κιόλας και όλα πήγαν καλά...


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

ΥΓ. Patreas μου έφτιαξες τη νύχτα απόψε... Εμ δεν έχεις ακούσει της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά αν και εμένα το αγαπημένο μου είναι όποιος νύχτα παραπατά λάσπες και σκ... πατά.
 

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #833 στις: Αύγουστος 27, 2014, 09:01:06 μμ »
Πάντως στην επίσημη ανακοίνωση των αποσπάσεων βλέπω 6 λιγότερες στις μοριοδοτούμενες, 3 λιγότερες στις κατά προτεραιότητα, ενώ προστέθηκε από τον 1ο στον 3ο όροφο και μία ακόμα κατά προτεραιότητα (θα την πέτυχαν στον 2ο όροφο).

Φυσικά εξακολουθεί να υπάρχει μια απόσπαση εκπαιδευτικού και στις 2 κατηγορίες. Και καλά, ο Μπράτης δεν ξέρει να μετράει και η kvanda θα σκεφτόταν τα πειθαρχικά που είχε να πάει σήμερα. Εκεί στο Lomonosov δεν τους μαθαίνουν την VLOOKUP; Ή μήπως δεν επιτρέπεται εκεί η Microsoft; Την έχει όμως και το Calc του OpenOffice. Τι λέω τώρα...

τι πίνεις πες μας !! Καλά αυτό με την kvanda ..... κλαίω !!!! 
άσχετο .... αυτο το ρημαδο-myschool θα ανοίξει ποτέ για τις τοποθετήσεις; Μ έχουν τρελλάνει στα τηλέφωνα απ΄το γραφείο!! Αν ξέρει κανείς να  πει να κάνω ζωντανή μετάδοση από Βρυξέλλες!! χαχα...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #834 στις: Αύγουστος 27, 2014, 09:14:16 μμ »
τι πίνεις πες μας !! Καλά αυτό με την kvanda ..... κλαίω !!!! 
άσχετο .... αυτο το ρημαδο-myschool θα ανοίξει ποτέ για τις τοποθετήσεις; Μ έχουν τρελλάνει στα τηλέφωνα απ΄το γραφείο!! Αν ξέρει κανείς να  πει να κάνω ζωντανή μετάδοση από Βρυξέλλες!! χαχα...

E κάτσε να γίνουν πρώτα οι τοποθετήσεις (γενικά) και μετά...
Πλάκα κάνεις που θα ανοίξει τώρα και άμα βρεθεί κανένας και πατήσει και κανένα πλήκτρο που δεν πρέπει και βγάλει και καμιά εκτύπωση...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #835 στις: Αύγουστος 27, 2014, 09:14:41 μμ »
Εμείς σήμερα αναλάβαμε υπηρεσία και έγινε πρακτικό. Πάρε στη Δ/νση σου και πες "να φαίνεται ότι ανέλαβα στος τάδε του μηνός;"Θα σου πούνε ναι, οπότε λες στο Δ/ντή σου πριν κλείσει το πρακτικό της προηγούμενης χρονιάς να βάλει το πρακτικό σου γιατί ΕΤΣΙ ΕΙΠΕ Η Δ/ΝΣΗ. Ισως να κάνω λάθος, αλλά στις υπεραριθμίες κτλ όλοι όσοι παρουσιάζονται στο ίδιο σχολικό ετος θεωρείτσι ότι παρουσιάστηκαν ταυτόχρονα. Άρα αφού είσαι στο 2013-2014, γιατί να θεωρείσαι του 2104-2015;;Εμείς πάντως ζητήσαμε και έκαναν πρακτικό με σημερινή ημερονηνία και μια φίλη πήρε τηλ και τους είπε να το γράψουν τη Δευτέρα, αλλά με σημερινή ημερομηνία!
Απο οτι καταλαβα δεν κανεις ΄λαθος.Και ο νεος μου διευθυντης μου ειπε οτι την δευτερα θα κανουμε πρακτικο με ημερομηνια αυγουστου...ακριβως για αυτον τον λογο..απλα εγω,αν παρω αποσπαση που ειναι πιθανο καθως ζηταω σε α/θμια που ειναι εντελως αδεια απο την ειδικοτητα μου,την δευτερα θα πρεπει να ειμαι στο πυσπε ή πυσδε της αποσπασης,οποτε πως θα μπορεσω να παω και στο σχολειο της μεταθεσης μου για να υπογραψω;;Και γμτ δεν το σκεφτηκα αυτο να του το πω την δευτερα που παρουσιαστηκα...θα μιυ δωσουν αδεια απο την περιοχη αποσπασης;Αλλα σαφως πρεπει να παω να υπογραψω...ετσιι δεν ειναι;
ΟΚ..μιλαμε για απιστευτες καταστασεις..ειμαστε σκουλικια για αυτους,απολυτως τιποτα δεν υπολπγιζουν.Πηρα μεταθεση απο νησι..,οχι στη πρωτη μου επιλογη,ακομα ολα μου τα πραγματα,επιπλα κλπ ειναι στο νησι..μετακομιση δεν μπορω να κανω γιατι δεν ξερω αν θα ειμαι στην περιοχη μεταθεσης ή αν θα παρω την αποσπαση,πληρωνω το νοικι στο νησι..πληρωνω στην μεταθεση μου νοικι για 1 μηνα +την εγγυηση..δεν ξερω που να ψαξω για μονιμη ενοικιαση..ενας απολυτος πανικος ...και σε καπακι να πρεπει να κανω και το πρακτικο,που δεν το υπεγραψα την δευτερα που παρουσιαστικα.. :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2014, 09:19:54 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος uty

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #836 στις: Αύγουστος 27, 2014, 09:17:03 μμ »
Κοινοτυπο αυτο που θα ρωτησω: αν η χ β/θμια εχει δωσει 1 λειτουργικο κενο (ενω στην πραγματικοτητα ειναι περισσοτερα) και δωσει επομενως 1 αποσπαση, πως μπορουν να κινηθουν οι υπολοιποι εκπ/κοι που ενω εκαναν αιτηση αποσπασης για τη συγκεκριμενη περιοχη βλεπουν μετα απο 10 μερες να παιρνουν δεκαδες αναπληρωτες;;; δεν ειναι παρανομο;
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #837 στις: Αύγουστος 27, 2014, 09:21:25 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
Απο οτι καταλαβα,το σιγουρο ειναι οτι θα κανετε αμεσως αιτηση επανεξετασης της αποσπασης σας...για να πατε με αποσπαση στη β φαση.Μην περιμενετε τους αναπληρωτες..ισως και ενσταση..δεν ειμαι σιγουρη,ο μπρατης εγραψε κατι αναλογο για την α/θμια για αυτο και σας το γραφω.
Νομιζω οτι η ενσταση ειναι για τα μορια...η αιτηση επανεξετασης για τα κενα..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2014, 09:31:51 μμ από Γατόπαρδος »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #838 στις: Αύγουστος 27, 2014, 09:43:46 μμ »
Απο οτι καταλαβα δεν κανεις ΄λαθος.Και ο νεος μου διευθυντης μου ειπε οτι την δευτερα θα κανουμε πρακτικο με ημερομηνια αυγουστου...ακριβως για αυτον τον λογο..απλα εγω,αν παρω αποσπαση που ειναι πιθανο καθως ζηταω σε α/θμια που ειναι εντελως αδεια απο την ειδικοτητα μου,την δευτερα θα πρεπει να ειμαι στο πυσπε ή πυσδε της αποσπασης,οποτε πως θα μπορεσω να παω και στο σχολειο της μεταθεσης μου για να υπογραψω;;Και γμτ δεν το σκεφτηκα αυτο να του το πω την δευτερα που παρουσιαστηκα...θα μιυ δωσουν αδεια απο την περιοχη αποσπασης;Αλλα σαφως πρεπει να παω να υπογραψω...ετσιι δεν ειναι;
ΟΚ..μιλαμε για απιστευτες καταστασεις..ειμαστε σκουλικια για αυτους,απολυτως τιποτα δεν υπολπγιζουν.Πηρα μεταθεση απο νησι..,οχι στη πρωτη μου επιλογη,ακομα ολα μου τα πραγματα,επιπλα κλπ ειναι στο νησι..μετακομιση δεν μπορω να κανω γιατι δεν ξερω αν θα ειμαι στην περιοχη μεταθεσης ή αν θα παρω την αποσπαση,πληρωνω το νοικι στο νησι..πληρωνω στην μεταθεση μου νοικι για 1 μηνα +την εγγυηση..δεν ξερω που να ψαξω για μονιμη ενοικιαση..ενας απολυτος πανικος ...και σε καπακι να πρεπει να κανω και το πρακτικο,που δεν το υπεγραψα την δευτερα που παρουσιαστικα.. :-\

Αφού πήρες οργανική πας στην οργανική σου εκτός αν βγει η απόσπαση )μέχρι πριν την Δευτέρα) όπως τώρα για την αβθμια που λέει

Οι Διευθυντές Α/θμιας Εκπαίδευσης των Διευθύνσεων από τις οποίες αποσπώνται οι εκπαιδευτικοί, παρακαλούνται να κοινοποιήσουν την παρούσα στους ενδιαφερομένους.
Οι Διευθυντές Α/θμιας Εκπαίδευσης των Διευθύνσεων στις οποίες αποσπώνται οι ανωτέρω εκπαιδευτικοί παρακαλούνται να φροντίσουν να αποσταλούν αντίγραφα της ανάληψης υπηρεσίας τους στις Διευθύνσεις της οργανικής τους θέσης.

Αφού δεν λέει τίποτα για περιμένεις αντικαταστάτη τότε παρουσιάζεσαι στην Δ/νση απόσπασης  την Δευτέρα υπογράφεις πρακτικό ανάληψης υπηρεσίας και αυτοί το κοινοποιούν.

Προσωπική μου όμως άποψη είναι ότι πρέπει οπωσδήποτε το σχολείο οργανικής να φτιάξει πρακτικό ώστε να υπογράψεις με την πρώτη ευκαιρία ότι παρουσιαστηκες εκεί τον Αυγουστο.

ΥΓ. Και τώρα ερώτηση κρίσεως. Κάποια ΠΥΣΔε ακόμα δεν έχουν ανακοινώσει οργανικές... ερωτώ εγώ ο χαζός τώρα... αν βγουν οι αποσπάσεις εγώ πρέπει να παρουσιαστώ στο ΠΥΣΔΕ/{ΥΣΠΕ απόσπασης... σωστός? Ωραία παρουσιάζομαι και αναλαμβάνω 1/9. Και 3/9 ανακοινώνεται η οργανική μου... πως θα υπογράψω εγώ το πρακτικό στο σχολείο αφού δεν ανήκω στην δύναμη του σχολείου για την φετινή χρονιά? Και αν δεν υπογράψω πως θα μπορώ να αποδείξω στο μέλλον σε περίπτωση υπεραριθμίας ότι εγώ ήμουν φέτος που τοποθετήθηκα στο σχολείο?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2014, 09:47:48 μμ από guestteacher »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #839 στις: Αύγουστος 27, 2014, 09:55:50 μμ »
Για το άλλο που λέτε με αναπληρωτές τώρα.
Δεν ξέρω επίσημα (μιας και δεν έχω ασχοληθεί) αν υπάρχει κάποιο επίσημο έγγραφο που λέει πως από μη πλεονάζουσες περιοχές δεν αποσπάται κόσμος αλλά αν υπάρχει τότε προφανώς και θα πάρουν αναπληρωτές μόλις αρχίσουν τα σχολεία και πιθανόν να μην κάνουν β φάση για μη πλεονάζοντες... Κοινώς οι αιρετούληδες αν ισχύει κάτι τέτοιο παίξαν ωραίο παιχνιδάκι...

ΥΓ. Πρόπερσι είχαμε Κατερίνη, πέρσι Μεσσηνία φέτος?  ;D ;D ;D ;D Φέτος να υποθέσω ότι οι μεταθέσεις έγιναν βάσει οργανικών κενών έτσι;  ;D ;D ;D ;D Και δεν έγινε μαζική μετάθεση σε ορισμένες ειδικότητες για να είναι πλεονάζοντες στην περιοχή και να πάρουν απόσπαση... Πότε βγαίνουν είπαμε οι αποσπάσεις για ΠΥΣΔΕ?   ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2014, 10:00:05 μμ από guestteacher »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 566
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 565
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.