*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 375438 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katekokkini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα συνάδελφοι έχω κ εγώ πρόβλημα με τις ώρες μου είμαι ΠΕ1836 κ φέτος μας χώρισαν σε ΠΕ183601 ΠΕ183602 ΚΑΙ ΠΕ183603.μου αναθέτουν μόλις 6 ώρες γιατί κ καλά δεν μπορώ να διδάξω κάποια μαθήματα.Ψάχνω τις αναθέσεις μαθημάτων και δεν τις βρίσκω αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει τον νόμο με τις αναθέσεις παρακαλώ πολύ. Να αναφέρω οτι θα προσληφθω στα ΣΕΚ ΟΑΕΔ και άκουσα οτι δεν υπάρχουν ακόμα αναθέσεις εκέι άρα στηρίζονται στους προηγούμενους νόμους
Σας ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ

Ρωτάω γιατί είμαι πρώτος στην λίστα ΠΕ12.04,άνεργος και μου είπε ο Διευθυντής πριν λίγο ότι θα έχω μόνο 5 ή 6 ώρες από τις 23.

Εννοείς από τις 20...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος GameOver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Ntari ntari mexrei na......
    • Προφίλ
Καλησπερα. Πηρα σήμερα τηλ για να ρωτήσω τι γινεται με τα καλέσματα και μου ειπαν πως στα ΣΕΚ του Νομου δεν θα πάρουν κανέναν απο την ειδικότητά μου (ΠΕ 17.06) και πως στα ΕΠΑΣ θα προσλάβουν μόνο έναν. Γίναται σε νοσύστατη σχολή όπως στα ΣΕΚ να μην πάρουν κανέναν? Και έχει αρκετά μαθήματα για μηχανολόγους.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Καλησπερα. Πηρα σήμερα τηλ για να ρωτήσω τι γινεται με τα καλέσματα και μου ειπαν πως στα ΣΕΚ του Νομου δεν θα πάρουν κανέναν απο την ειδικότητά μου (ΠΕ 17.06) και πως στα ΕΠΑΣ θα προσλάβουν μόνο έναν. Γίναται σε νοσύστατη σχολή όπως στα ΣΕΚ να μην πάρουν κανέναν? Και έχει αρκετά μαθήματα για μηχανολόγους.

Προφανώς έχει αρκετούς μόνιμους για να καλύψουν το πρόγραμμα (οι οποίοι δεν αναλαμβάνουν την ΕΠΑΣ για να πάει ο ένας που σου αποκάλυψαν).
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
καλησπέρα συνάδελφοι έχω κ εγώ πρόβλημα με τις ώρες μου είμαι ΠΕ1836 κ φέτος μας χώρισαν σε ΠΕ183601 ΠΕ183602 ΚΑΙ ΠΕ183603.μου αναθέτουν μόλις 6 ώρες γιατί κ καλά δεν μπορώ να διδάξω κάποια μαθήματα.Ψάχνω τις αναθέσεις μαθημάτων και δεν τις βρίσκω αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει τον νόμο με τις αναθέσεις παρακαλώ πολύ. Να αναφέρω οτι θα προσληφθω στα ΣΕΚ ΟΑΕΔ και άκουσα οτι δεν υπάρχουν ακόμα αναθέσεις εκέι άρα στηρίζονται στους προηγούμενους νόμους
Σας ευχαριστώ πολύ

http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/monimoi-ekpaideytikoi/wrario-anatheseis/1307-anatheseis-mathimatwn-epas-epaggelmatikes-scholes.html

Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος lark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κάποιο συνάδελφοι, (όχι εδώ στο φόρουμ), παίζουν με τη νοημοσύνη μας. Πήραν ώρες 20 ώρες σε δημόσια ιεκ του παιδείας, πήραν ώρες και σε ικε του ο.α.ε.δ. Και τι απαντούν. Στις  οδηγίες της διοίκησης δεν γίνεται αναφορά εάν πρόκειται για Ι.Ε.Κ. του υπουργείου παιδείας, εάν πρόκειται για Ι.Ε.Κ. του οαεδ, εάν πρόκειται για ιδιωτικά ιεκ. Επίσης συνάδελφοι μια ερώτηση: Στις οδηγίες της διοίκησης, δεν γράφει πουθενά για τους ΤΕ ωρομίσθιους. Τι σημαίνει αυτό; Ότι θέλει κάνει ο διευθυντής ή ισχύουν τα ίδια με τους μόνιμους ΤΕ.
Ευχαριστώ το Lasid και τον Porcupinetree  που ασχολήθηκαν και ανέβασαν τις οδηγίες της διοίκησης. Καλή αρχή σε όλους, όποτε βέβαια το θυμηθούν να μας καλέσουν.

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Συμπληρωματική προκήρυξη του ΟΑΕΔ για τις ΕΠΑΣ Μαθητείας

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/theseis-ergasias/42633/sympliromatiki-prokiryksi-tou-oaed-gia-tis-epas-mathiteias




Αποσυνδεδεμένος mc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, στο Ηράκλειο Κρήτης έχουν δημιουργηθεί τμήματα ΣΕΚ/ΠΣΕΚ  ή ΙΕΚ? Αν ναι, ποιες ειδικότητες?

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Συμπληρωματική προκήρυξη του ΟΑΕΔ για τις ΕΠΑΣ Μαθητείας

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/theseis-ergasias/42633/sympliromatiki-prokiryksi-tou-oaed-gia-tis-epas-mathiteias
Καλά μιλάμε φοβερό αυτό που συμβαίνει δεν συναγωνίζεται με κανένα Νόμο κανενός κράτους, ίσως μόνο σε περιοχές που υπάρχουν ανθρωποφάγες φυλές. Η συμπληρωματική προκήρυξη φωτογραφίζει συγκεκριμένα άτομα. Δεν καταλαβαίνω γιατί υποτιμούν την νοημοσύνη μας. Το βύσμα που πρέπει να έχεις στον ΟΑΕΔ (ΣΗΜΕΙΏΝΩ: ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΜΟΡΙΑ) πρέπει να είναι από δέσποτας και πάνω!!!!
Συγχαρητήρια κύριοι, σήμερα η Ελλάδα πήγε πολύ μπροστά!!!

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Τελικά δεν υπάρχει μεγαλύτερο θέατρο παραλόγου από τον ΟΑΕΔ, συμπεριλαμβανομένου Διοίκησης και Σχολών.
Οι μόνοι που αξίζουν πολλά μπράβο είναι όλοι αυτοί που με 1 βαλίτσα έχουν γυρίσει τη μισή Ελλάδα στο παιδείας και βέβαια όσοι έχουν μόρια και προσλαμβάνονται αξιοκρατικά στον ΟΑΕΔ.
Οι υπόλοιποι και αυτοί που τους βοηθούν από τους Δημόσιους δήθεν λειτουργούς θα μας βρουν μπροστά τους!!!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ
 
Θέμα ΑΥΞΗΣΗ ΑΡΙΘΜΟΥ ΕΙΣΑΚΤΕΩΝ ΣΕ ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΠΑ.Σ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛ ΕΤΟΣ 2014-15 (ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ)

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/7%CE%A72%CE%944691%CE%A92-6%CE%934

Κάποιες ώρες ίσως προστεθούν για ωρομίσθιους μπαίνοντας τρεις σε εργαστήρια (σύμφωνα με τις οδηγίες)...

Επίσης

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ
 
Θέμα ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΤΩΝ ΕΙΣΑΚΤΕΩΝ ΑΝΑ ΣΕΚ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/%CE%A95%CE%A664691%CE%A92-%CE%A16%CE%9F
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μηπως υπαρχει καποιος κανονισμος λειτουργιας στις επας? ρωταω γιατι πρωτη φορα εκανα τα χαρτια μου.
Λειτουργει σαν σχολειο? πώς γινεται η βαθμολογια?

Αποσυνδεδεμένος nas09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
μηπως υπαρχει καποιος κανονισμος λειτουργιας στις επας? ρωταω γιατι πρωτη φορα εκανα τα χαρτια μου.
Λειτουργει σαν σχολειο? πώς γινεται η βαθμολογια?

Δεν ξέρω τι ακριβώς ορίζεις με το αν λειτουργεί σαν σχολείο, αλλά ναι θυμίζει σχολείο κατά κάποιο τρόπο. Βαθμολογείς δύο τετράμηνα (περίπου τον Φλεβάρη και τον Μάη) και στις τελικές εξετάσεις που τα θέματα τα βάζεις και τα διορθώνεις εσύ. Αν ο μαθητής δεν περάσει τη βάση στο μέσο όρο ξαναδίνει εξετάσεις τον Σεπτέμβρη (που τότε αν σου ζητήσουν να είσαι παρών ως ωρομίσθιος και δεν αναλάβει κάποιος μόνιμος δε δικαιούσαι να πληρωθείς).

Αποσυνδεδεμένος nikolas_pat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα. Με 4 ώρες στα Διεκ του παιδείας πόσες ώρες μπορώ να πάρω στις επας οαεδ;
Στις δομές του ΟΑΕΔ, των Δημοσίων σχολείων, στα ΔΙΕΚ, μπορείς συνολικά να πάρεις 20 ώρες.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2014, 10:41:03 μμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 439
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.