*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 373540 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Καλημέρα. Προσωπικά επισκέφτηκα τα ΣΕΚ της περιοχής όπου έκανα αίτηση για να δω τους αναλυτικούς πίνακες με τα μόρια. Επίσης κάποιος υπεύθυνος μου είπε ότι πήραν 1 άτομο και ποιο ήταν αυτό.

Σε ποια περιοχή;
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ
 
Θέμα ΑΥΞΗΣΗ ΑΡΙΘΜΟΥ ΕΙΣΑΚΤΕΩΝ ΣΕ ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΠΑ.Σ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛ ΕΤΟΣ 2014-15 (ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ)

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/7%CE%A72%CE%944691%CE%A92-6%CE%934

Κάποιες ώρες ίσως προστεθούν για ωρομίσθιους μπαίνοντας τρεις σε εργαστήρια (σύμφωνα με τις οδηγίες)...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος catia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας. Γνωρίζετε αν στις ΕΠΑΣ του  ΟΑΕΔ ισχύουν οι αναθέσεις του Υπ. ΠΑιδείας? Ο οχημάτων προηγείται του μηχανολόγου στα τμήματα των αυτοκινήτων και ας έχει πολύ λιγότερα μόρια?
ΠΕ17.02

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Αν κάποιος έχει τις αναθέσεις των ΣΕΚ/ΕΠΑΣ ας μας πει το ΦΕΚ ή αν μπορεί να το ανεβάσει.
Επίσης το οξύμωρο ο οχημάτων να παίρνει τη θέση του μηχανολόγου έχοντας τα μισά μόρια, αν υπάρχει σε έγγραφο και το έχει κάποιος ας το ανεβάσει.
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kpα13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα. Με 4 ώρες στα Διεκ του παιδείας πόσες ώρες μπορώ να πάρω στις επας οαεδ;

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Καλημέρα σας. Γνωρίζετε αν στις ΕΠΑΣ του  ΟΑΕΔ ισχύουν οι αναθέσεις του Υπ. ΠΑιδείας? Ο οχημάτων προηγείται του μηχανολόγου στα τμήματα των αυτοκινήτων και ας έχει πολύ λιγότερα μόρια?

Το επαθα εγώ περυσι... Έχασα καποιες ώρες απο συνάδελφο οχημάτων που είχε το 10% των μορίων μου... Πήγα να το κυνηγησω αλλά τελευταια στιγμη το άφησα...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Kostas1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αγαπητοι φιλοι καλημερα και Καλη Επιτυχια σε ολους.

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης απλο....

Πως γινεται να εχεις τελειωσει το ΕΜΠ ως Μηχανολογος (κωδικος ΠΕ 12.04)

και ο Διευθυντης του ΕΠΑΣ-ΣΕΚ-ΠΣΕΚ-ΙΕΚ να σε βαζει στην ιδια κατηγορια με ΤΕΙ (κωδικος 17.06.01)
για να μοιρασει τις διδακτικες ωρες....;

Ρωτάω γιατί είμαι πρώτος στην λίστα ΠΕ12.04,άνεργος και μου είπε ο Διευθυντής πριν λίγο ότι θα έχω μόνο 5 ή 6 ώρες από τις 23.



Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Οι πίνακες μηχανολόγων 17.02, 17.06 & 12.04 σύμφωνα με την πρόσφατη οδηγία προσλήψεων που ανέβηκε στο φόρουμ αντιμετωπίζονται ως ενιαίοι και προτεραιότητα έχει αυτός με τα περισσότερα μόρια. Προσωπικά νομίζω ότι αυτό είναι το σωστό και το δίκαιο.
Το τελευταίο κουφό με τους κατά τα άλλα συμπαθής και φίλους εδώ και 20 χρόνια οχημάτων είναι σκανδαλώδης και προκλητικό και θα ήθελα να ξέρω αν ισχύει και εγγράφως.
Μετά απ' όλα αυτά θα πω ότι τα σχολεία του ΟΑΕΔ είναι μαγαζάκια και κάποια μάλιστα γωνία!

Αποσυνδεδεμένος catia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από που προβλέπεται ότι οι Οχημάτων προηγούνται έναντι όλων  για τα τμήματα των αυτοκινήτων?
ΠΕ17.02

Αποσυνδεδεμένος Kostas1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι πίνακες μηχανολόγων 17.02, 17.06 & 12.04 σύμφωνα με την πρόσφατη οδηγία προσλήψεων που ανέβηκε στο φόρουμ αντιμετωπίζονται ως ενιαίοι και προτεραιότητα έχει αυτός με τα περισσότερα μόρια. Προσωπικά νομίζω ότι αυτό είναι το σωστό και το δίκαιο.
Το τελευταίο κουφό με τους κατά τα άλλα συμπαθής και φίλους εδώ και 20 χρόνια οχημάτων είναι σκανδαλώδης και προκλητικό και θα ήθελα να ξέρω αν ισχύει και εγγράφως.
Μετά απ' όλα αυτά θα πω ότι τα σχολεία του ΟΑΕΔ είναι μαγαζάκια και κάποια μάλιστα γωνία!

Συγνώμη βρε dim12, αλλά δεν είναι εντελώς παράλογο αυτό...;

Τότε γιατί να μην έκανα και εγώ αίτηση σε άλλα σχολεία σαν 17.06;
Που βρήκες αυτη την απόφαση στην οποία αναφέρεσαι;
Ή που μπορώ να την βρω;

Αποσυνδεδεμένος elsa28

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Καλημέρα
Θα μπορούσε κάποιος να γράψει που έχει φτάσει ο Πίνακας ΠΕ12.04 από τον πίνακα εργαζομένων στην Αττική;

Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Από που προβλέπεται ότι οι Οχημάτων προηγούνται έναντι όλων  για τα τμήματα των αυτοκινήτων?
Πέρυσι στο αντίστοιχο θέμα είχα θίξει την απαράδεκτη κατα τα τη γνώμη μου απόφαση... Το όνομα του κυρίου που αποφάσισε και υπεγραψε την αποφαση αυτή το έχω... Είναι φυσικά οχημάτων... Αυτό που λέει ο dim12 για μαγαζάκια δυστυχώς ως ενα ποσοστο ισχυει, καθώς τώρα πλεον που όλα είναι στο φως, μονο αποφάσεις σαν κι αυτές μπορούν να κανουν το μαυρο άσπρο...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Φίλε Κώστα
έγγραφο ΟΑΕΔ αρ.πρωτ.:91505/31-10-2014
παρ.6 α)
<<στις περιπτώσεις που έχετε πίνακες υποψηφίων εκπαιδευτικών ΑΕΙ & ΤΕΙ της ίδιας ειδικότητας π.χ. ΠΕ 12.05 ηλεκτρολόγοι, ΠΕ17.04 ηλεκρολόγοι ΑΣΕΤΕΜ ΠΕ17.07 ηλεκτρολόγοι ΤΕΙ ή ΠΕ19 και ΠΕ 20 πληροφορικής, τότε η επιλογή και η πρόσληψη εκπαιδευτικού γίνεται απ΄ όλους τους πίνακες των παραπάνω κλάδων (ιδιωτών - ανέργων), τηρώντας τη σειρά προτεραιότητας βάσει μορίων. Δηλαδή προηγείται ο υποψήφιος με τον μεγαλύτερο αριθμό μορίων, ανεξάρτητα από τον πίνακα στον οποίο έχει ενταχθεί>>.
Προφανώς το ίδιο ισχύει και για μηχανολόγους.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Πάντως για το θέμα των μαθημάτων στα αυτοκίνητα, φέτος υπάρχει η πιθανότητα να μην ισχυει... Μόλις πάω σπίτι θα δω τι διάφορα υπάρχει απο τις περσινες οδηγίες και θα επανελθω...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 437
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 425
Σύνολο: 432

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.