*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 373510 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Starman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
H ΑΣΠΑΙΤΕ ανήκει στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, το ΕΠΠΑΙΚ όμως όχι. Ως αδιαβάθμητο το δήλωσα και εγώ.

Εννοείται ότι δε χρειάζεται να ανεβάσουμε αρχεία βιογραφικού και φωτογραφίας.
Στους πίνακες των ανέργων.
Με δεδομένο πάντα ότι στο τμήμα των προσωπικών στοιχείων της αίτησης και συγκεκριμένα στην Τρέχουσα Επαγγελματική Κατάσταση εμφανίζεσαι ως Άνεργος.

Δεν είμαι σίγουρος αν το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ το βάζουμε ώς αδιαβαθμητο πτυχίο.
Αν δείτε αν επιλέξετε ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ και το αντίστοιχο κουτάκι της παιδαγωγικής επάρκειας που βγάζει εκεί, τότε εμφανιζεται μια επιλογή "διάρκεια φοίτησης". Δηλαδή το εξειδικεύει. Όπου εκει μπορείς να βάλεις 12 μήνες που είναι και το ΕΠΠΑΙΚ. Αν έπειτα πατήσεις αποθήκευση, στη λίστα που φαίνονται τα πτυχία σου εμφανίζει οτι ο τίτλος αυτός αφορά "ΤΙΤΛΟΣ / ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ".

Στην επιλογή αδιαβάθμητο πτυχίο δεν έχεις καν την επιλογή να δηλώσεις διάρκεια φοίτησης, κάτι που μετράει για την αναγνώριση της παιδαγωγικής επάρκειας....

Εγώ προσωπικά θα το βάλω τριτοβάθμια... Δεν είναι το πιο σωστό αλλα ουτε το αδιαβάθμητο θεωρώ πως είναι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Συνάδελφοι η αίτηση ζητά το μεταπτυχιακό σε ώρες, πώς γίνεται;
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος Kisifer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα κατάφερα!!!
Τώρα οι φωτοτυπίες πρέπει να είναι επικυρωμενες;;;

Την ίδια απορία έχω και εγώ!!!

Αποσυνδεδεμένος maro107

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι το ιδιο επαθα και εγω ,επρεπε να κανω δευτερο λογαριασμο, πλεον εχω 2 ενα που εκανα με κλειδαριθμο και εναν αυτον

Σ' ευχαριστώ πολύ tinyeye!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Roro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν είμαι σίγουρος αν το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ το βάζουμε ώς αδιαβαθμητο πτυχίο.
Αν δείτε αν επιλέξετε ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ και το αντίστοιχο κουτάκι της παιδαγωγικής επάρκειας που βγάζει εκεί, τότε εμφανιζεται μια επιλογή "διάρκεια φοίτησης". Δηλαδή το εξειδικεύει. Όπου εκει μπορείς να βάλεις 12 μήνες που είναι και το ΕΠΠΑΙΚ. Αν έπειτα πατήσεις αποθήκευση, στη λίστα που φαίνονται τα πτυχία σου εμφανίζει οτι ο τίτλος αυτός αφορά "ΤΙΤΛΟΣ / ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ".

Στην επιλογή αδιαβάθμητο πτυχίο δεν έχεις καν την επιλογή να δηλώσεις διάρκεια φοίτησης, κάτι που μετράει για την αναγνώριση της παιδαγωγικής επάρκειας....

Εγώ προσωπικά θα το βάλω τριτοβάθμια... Δεν είναι το πιο σωστό αλλα ουτε το αδιαβάθμητο θεωρώ πως είναι.



Συμφωνώ πως δεν πρέπει να  είναι αδιαβάθμητο, γιατί τότε το βγάζει σαν βασικό τίτλο σπουδών(  η άλλη επιλογή είναι  ν α μαρκάρεις εκπαίδευση ενηλίκων,που κι αυτό δεν είναι) αλλά τότε  και δεν δέχεται προυπηρεσία πιο πριν από την ημερομηνία κτήσης του. Οπότε???

Αποσυνδεδεμένος Roro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τώρα που το έβαλα στην Τριτοβάθμια και οτι αφορά παιδαγωγικό τίτλο δέχεται διδακτική προυπηρεσία πριν από την ημερ. κτήσης του

Αποσυνδεδεμένος Kisifer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά πήγα στο ΙΚΑ και μου βγάλανε τα ένσημα...αλλά πουθενά δεν λέει για την ειδικότητά μου...πρέπει να ζητήσω κάτι άλλο?

Αποσυνδεδεμένος MV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ


Συμφωνώ πως δεν πρέπει να  είναι αδιαβάθμητο, γιατί τότε το βγάζει σαν βασικό τίτλο σπουδών(  η άλλη επιλογή είναι  ν α μαρκάρεις εκπαίδευση ενηλίκων,που κι αυτό δεν είναι) αλλά τότε  και δεν δέχεται προυπηρεσία πιο πριν από την ημερομηνία κτήσης του. Οπότε???

Συνάδελφοι έχω την εντύπωση ότι το ΕΠΠΑΙΚ πρέπει να το βάλουμε στο πεδίο ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ "ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ". Είναι "πιστοπιητικό" το χαρτί που παίρνουμε, δεν είναι πτυχίο αν προσέξετε! Κάποιος να μας κατατοπίσει ρε παιδιά??

Αποσυνδεδεμένος akarag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η αναζήτηση αρμόδιου φορέα με ρόλο "δημόσιας εκπαιδευτικής αρχής" για βεβαίωση περιεχομένου διδακτικής εμπειρίας από ιδιωτικό ΙΕΚ αποδεικνύεται ένα σπορ για μεγάλη υπομονή και γερά νεύρα. Έχω πάρει με τη σειρά Ινστιτούτο διαβίου μάθησης, υπουργείο παιδείας, δευτεροβάθμια εκπαίδευση και ΕΟΠΠΕΠ. ΠΟΥΘΕΝΑ και κανένας από όλους αυτούς τους φορείς (υστερα από δοκιμές πολλών τηλεφωνικών αριθμών γιατί κανείς δεν σηκώνει τηλέφωνο )  δεν γνωρίζει ποιος αναλαμβάνει να κάνει αυτή τη δουλειά που ο ΟΑΕΔ σε μια προκήρυξη περιέγραψε σε μισή γραμμή.
Μάλιστα από το Ινστιτούτο διαβίου μάθησης μου το ξέκοψαν από την αρχή ότι αυτοί έχουν μόνο τα δημόσια ΙΕΚ, από το υπουργείο μου έδωσαν καμία δεκαριά νούμερα που κανείς δεν απαντάει και από ΕΟΠΠΕΠ υπάρχει ένα τηλεφωνικό κέντρο που καταλήγει στο πουθενά...

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Την επαγγελματική εμπειρία την ζητάει σε ώρες. Λίγο περίεργο είναι αυτό...

Αποσυνδεδεμένος fkom

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι. Προσωπικά υπέβαλα δύο ηλεκτρονικές αιτήσεις (μετά από κόπο) με παραλήψεις και λάθη. Το σύστημα δεν μου επέτρεπε τα τσεκάρω τα λοιπά προσόντα μου και καταχώρησε ο,τι ήθελε αυτό. Τηλεφώνησα μόλις στην ΕΠΑ.Σ που απευθύνονται οι αιτήσεις μου και μου είπε μια ευγενική υπάλληλος πως δε γνωρίζουν ακόμη αν θα γίνει διασταύρωση των στοιχείων στην αίτηση με τα δικαιολογητικά που θα προσκομίσω. Απελπίστηκα πάντως με τη διαδικασία. Καλή μας επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
lasid καλησπερα μια ερωτηση .  προσπαθω να κανω την αιτηση, ομως δεν μου εμφανιζει καθολου την διδακτικη πειρα και μου λεει να πατησω υποβολη. Κανονικα θα επρεπε να την εμφανιζει και συμφωνα με τις οδηγιες μονο  αν η πειρα ειναι πριν την αποκτηση πτυχιου  δεν την εμφανιζει. Σε μενα ειναι σαφως μετα την αποκτηση του πτυχιου.

Αποσυνδεδεμένος anmais

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν έχεις επιλέξει ΕΠΑΣ, τότε η διδακτική εμπειρία που αξιολογείται πρέπει να είναι από ΒΒάθμια ή ΓΒάθμια. Άν επιλέξεις ΙΕΚ τότε μετρά προϋπηρεσία από όλες τις βαθμίδες (Σελ 46 της προκήρυξης)
Σαν να 'ταν χτες...

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν έχεις επιλέξει ΕΠΑΣ, τότε η διδακτική εμπειρία που αξιολογείται πρέπει να είναι από ΒΒάθμια ή ΓΒάθμια. Άν επιλέξεις ΙΕΚ τότε μετρά προϋπηρεσία από όλες τις βαθμίδες (Σελ 46 της προκήρυξης)

ναι εχω επιλεξει επας και εχω δηλωσει διδακτικη πειρα απο δημοσιο ιεκ το οποιο ειναι μεταδευτεροβαθμια λογικα ή καταρτιση. Αρα δεν αξιολογειται καθολου ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 441
Σύνολο: 460

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.