*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 375095 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ δηλώνεται στην κατηγορία Τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Δεν ανήκει στην κατηγορία Αδιαβάθμητο.

Τότε κακώς ο ποιητής πρόσθεσε την επιλογή αδιαβάθμητο στους τίτλους σπουδών... Δ/βάθμιας, Τρ/βάθμιας, Μεταπτυχιακό και διδακτορικό θα κάλυπτε όλο το φάσμα!!!
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τότε κακώς ο ποιητής πρόσθεσε την επιλογή αδιαβάθμητο στους τίτλους σπουδών... Δ/βάθμιας, Τρ/βάθμιας, Μεταπτυχιακό και διδακτορικό θα κάλυπτε όλο το φάσμα!!!
Ασχολίαστο, δεν είμαι σε θέση να κρίνω τον ποιητή..
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος rethimno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Για να αξιολογηθεί η προϋπηρεσία σε ελεύθερο επάγγελμα θα πρέπει το εισόδημα που δηλώνεται κατά το αντίστοιχο οικονομικό έτος να είναι μεγαλύτερο ή ίσο με το ελάχιστο αφορολόγητο όριο φυσικού προσώπου για το αντίστοιχο έτος

Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία...
Ο καθε ελευθερος επαγγελματιας ηθελε να ειναι κατω απο το αφορολογητο να μην πληρωνει εφορια....
Για το 2013 το αφορλογητο ηταν 5000 με 2 παιδια 7000
Δηλαδη αν στον κωδικο που εχει στην ηλεκτρονικη δηλωση "Δηλωθέν Εισόδημα" βαλει καποιος απο το αντιστοιχο πεδιο της φορολογικης δηλωσης κωδικος 401 η 501 4500 η 6900 αν εχει 2 παιδια θα του κοψουν το ενα ετος προυπηρεσια?

μπορει καποιος να απαντησει?

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
Παιδια επειδη ειμαι στην φαση της αιτησης .... μπορω να δηλωσω πχ την επας /σεκ χιου και τα ιεκ της αθηνας ?????
Ειναι σιγουρο αυτο ??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για να αξιολογηθεί η προϋπηρεσία σε ελεύθερο επάγγελμα θα πρέπει το εισόδημα που δηλώνεται κατά το αντίστοιχο οικονομικό έτος να είναι μεγαλύτερο ή ίσο με το ελάχιστο αφορολόγητο όριο φυσικού προσώπου για το αντίστοιχο έτος

Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία...
Ο καθε ελευθερος επαγγελματιας ηθελε να ειναι κατω απο το αφορολογητο να μην πληρωνει εφορια....
Για το 2013 το αφορλογητο ηταν 5000 με 2 παιδια 7000
Δηλαδη αν στον κωδικο που εχει στην ηλεκτρονικη δηλωση "Δηλωθέν Εισόδημα" βαλει καποιος απο το αντιστοιχο πεδιο της φορολογικης δηλωσης κωδικος 401 η 501 4500 η 6900 αν εχει 2 παιδια θα του κοψουν το ενα ετος προυπηρεσια?

μπορει καποιος να απαντησει?

το συστημα εχει πολλα προβληματα ειδικα αν εισαι ελευθερος επαγγελματιας δεν ξερω τι θα ελεγξουν και τι θα κοψουν αλλα δεν σου αφήνει να βάλεις ποσό μικρότερο απο το αφορολογητο οριο του καθε έτους. θεωρητικά θα ελεγχουν ε1 ε3 και απο εκει θα βγαλουν τα μορια. εγω δουλευα απο την μεση του ετος ως ΕΕ και δεν δεχεται τετοια επιλογη, πηρα τηλεφωνο ρωτησα ΟΕΑΔ και ήταν ασαφεις οι απαντησεις, θα τα ελεγχει η επιτροπή.....

Αποσυνδεδεμένος AAEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πρέπει υποχρεωτικά να ανεβάσω βιογραφικό και φωτογραφία....ή αρκεί να συμπληρώσω την εμπειρία, επιμόρφωση, σπουδές κ.α...

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
οχι δεν χρειαζεται ουτε βιογραφικο ουτε φωτο

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Παιδια επειδη ειμαι στην φαση της αιτησης .... μπορω να δηλωσω πχ την επας /σεκ χιου και τα ιεκ της αθηνας ?????
Ειναι σιγουρο αυτο ??

4-stroke πιστεύω ότι αν δεν μπορούσες να το δηλώσεις, ο κατασκευαστής της βάσης δεδομένων θα μπλόκαρε την επιλογή (όπως την μπλοκάρει αν πας να δηλώσεις πχ δύο ΕΠΑΣ σε δύο διαφορετικές περιφέρειες). Θα ήταν εύκολο γι αυτόν... Έχει κάνει πιο δύσκολα...

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου κιόλας...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα!!

Ερώτηση: Τα κ.δ.β.μ.  προσμετρούνται σαν διδακτική εμπειρία?? Και αν ναι που το συμπληρώνω?

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Η αναζήτηση αρμόδιου φορέα με ρόλο "δημόσιας εκπαιδευτικής αρχής" για βεβαίωση περιεχομένου διδακτικής εμπειρίας από ιδιωτικό ΙΕΚ αποδεικνύεται ένα σπορ για μεγάλη υπομονή και γερά νεύρα. Έχω πάρει με τη σειρά Ινστιτούτο διαβίου μάθησης, υπουργείο παιδείας, δευτεροβάθμια εκπαίδευση και ΕΟΠΠΕΠ. ΠΟΥΘΕΝΑ και κανένας από όλους αυτούς τους φορείς (υστερα από δοκιμές πολλών τηλεφωνικών αριθμών γιατί κανείς δεν σηκώνει τηλέφωνο )  δεν γνωρίζει ποιος αναλαμβάνει να κάνει αυτή τη δουλειά που ο ΟΑΕΔ σε μια προκήρυξη περιέγραψε σε μισή γραμμή.
Μάλιστα από το Ινστιτούτο διαβίου μάθησης μου το ξέκοψαν από την αρχή ότι αυτοί έχουν μόνο τα δημόσια ΙΕΚ, από το υπουργείο μου έδωσαν καμία δεκαριά νούμερα που κανείς δεν απαντάει και από ΕΟΠΠΕΠ υπάρχει ένα τηλεφωνικό κέντρο που καταλήγει στο πουθενά...
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ , ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΕΙΣ??? ΔΟΥΛΕΨΕΣ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΧΑΡΤΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΣΤΙΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ? ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΟΕΕΚ ! ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ! ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΙΕΚ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΣΕΙ!!! ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ!!!
ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΥΤΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! ΙΕΚ ΟΑΕΔ ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!!!
Que sera, sera!!!!

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
με πεταξε εξω το συστημα οατν δηλωσα και το ιεκ .... ειναι απο τις καλυτερες πλατφορμες

Αποσυνδεδεμένος smaroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ORA-06502: PL/SQL: numeric or value error: character string buffer too small

να ενημερώσω ότι το πρόβλημα που αντιμετώπιζα εγώ και νομίζω άλλοι 2 συνάδελφοι, που έβγαινε το παραπάνω μήνυμα και δεν σε άφηνε το σύστημα να προχωρήσεις, πριν 1/2 ώρα λύθηκε από μόνο του και αισίως υπέβαλα οριστικά την αίτηση.
καλά αποτελέσματα!

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
μου εμφανιζει το επωνυμο μου με διαφορετικο ονομα . ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΜΗΤΡΟΟΥ ΟΑΕΔ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ δηλώνεται στην κατηγορία Τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Δεν ανήκει στην κατηγορία Αδιαβάθμητο.
Μίλησα με παλιούς συμφοιτητές και όλοι το δήλωσαν σαν Αδιαβάθμητο. Τριτοβάθμια δεν είναι σίγουρα, αφού επιλέγουμε χαρακτηρισμό για το πτυχίο και όχι για το εκπαιδευτικό ίδρυμα.
Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη επιλογή που να ταιριάζει καλύτερα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159774
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 453
Σύνολο: 465

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.