*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374714 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
καλημέρα σε όλους. Αν κάποιος έχει δουλέψει σε φροντιστήριο μ.ε μετράει ως εμπειρία;
Όχι, δεν μετράει. Η προϋπηρεσία σε φροντιστήριο δεν αξιολογείται στην προκήρυξη ούτε ως διδακτική, ούτε ως επαγγελματική εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος thester

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Είδα ότι στα ΕΠΑΣ έχει τους κώδικες των ειδικοτήτων όπως στην δευτεροβάθμια, παίρνεις από τα ΕΠΑΣ μόρια που μετράνε στην δευτεροβάθμια για τους πίνακες ?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Είδα ότι στα ΕΠΑΣ έχει τους κώδικες των ειδικοτήτων όπως στην δευτεροβάθμια, παίρνεις από τα ΕΠΑΣ μόρια που μετράνε στην δευτεροβάθμια για τους πίνακες ?
Όχι, η προϋπηρεσία που αποκτάται στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ δεν μετράει στους πίνακες της δευτεροβάθμιας!

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Έχω σύμβαση έργου για ένα ερευνητικό σε κάποιο ΤΕΙ. Την βεβαίωση την έχω αυτό που λέει η προκυρηξη
για εξαρτημένη εργασία τι εννοεί. Αν έχω σύμβαση ωρομισθίου με το ΤΕΙ αυτό αποτελεί βεβαίωση εξαρτημένης εργασίας
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
σορρυ αν εχει επαναληφθει η ερωτηση και πιο πανω...αν κανουμε αιτηση και στις 3 βαθμιδες πρεπει να στειλουμε 3 φακελους?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Μας έχει ήδη απαντήσει η mpourmpoulithra:
Μόλις επικοινώνησα με την επιτροπή αξιολόγησης και είπανε να στείλουμε ένα φάκελο οπού θα αναγράφονται οι αριθμοί πρωτοκόλλου ανάλογα με το πόσες εκπαιδευτικές βαθμίδες έχουμε κάνει την αίτηση μας. Και οχι δυο.

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Παιδιά καλημέρα!!!

Να σας ρωτήσω ... τα χαρτιά που θα στείλουμε στον φάκελο πρέπει να είναι επικυρωμένα; Δεν διευκρινίζεται πουθενά ... και ως γνωστόν επικυρώσεις δεν γίνονται πια!!!

Μία βοήθεια σας παρακαλώ  :)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Παιδιά καλημέρα!!!

Να σας ρωτήσω ... τα χαρτιά που θα στείλουμε στον φάκελο πρέπει να είναι επικυρωμένα; Δεν διευκρινίζεται πουθενά ... και ως γνωστόν επικυρώσεις δεν γίνονται πια!!!

Μία βοήθεια σας παρακαλώ  :)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

λογικα απλες φωτοτυπιες

Αποσυνδεδεμένος Any26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε ολους και καλη επιτυχια!!

Να επιβεβαιωσω κ γω..αν κανουμε 3 αιτησεις (δηλ εχουμε 3 αριθμους πρωτοκολλου)

1.πρεπει να κανουμε το βιογραφικο εις τριπλουν ..στο Π.Σ? οριστικη υποβολη  κ ολα απο την αρχη?( δεν εχω κανει εισοδο στο συστημα ακομα)
2.να γραψουμε τους 3 αριθμους πρωτοκολλου στα στοιχεια του αποστολεα σε ΕΝΑΝ φακελο κ στον ΙΔΙΟΝ φακελο να υπαρχουν κ τα δικαιολογητικα?Δηλ αποστελλουμε ενα φακελο με ολες τις  αιτησεις κ τα απαραιτητα εγγραφα?
Ευχαριστω γι ατον χρονο σας..

Διαβασα αυτο που εγραψε η μπουρμπουλιθρα για τον ενα φακελο,κ καταλαβα οτι ολα μαζι ειναι..ΕΝΑΣ και για τις αιτησεις για τα δικαιολογητικα
 Please correct me If I am wrong..
Και τελευταιο
η προυπηρεσια των ΚΔΒΜ για τα ΙΕΚ ΚΑΙ ΣΕΚ μετραει τελικα? ειναι καποιος που τη δηλωσε?

Αποσυνδεδεμένος Roro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μετέπειτα όμως στην αίτηση αφορά ο τίτλος σας παιδαγωγική επάρκεια τι βάζουμε ; ναι ή όχι;
το ερώτημα απευθύνεται σε όσους έχουν βασικό:μη καθηγητικό πτυχίο+ ΑΣΠΑΙΤΕ (ετήσιο).

Στην καρτέλα που δηλώνεις την ΑΣΠΑΙΤΕ λογικά βάζεις ΝΑΙ (εκεί που συμπληρώνεις το βιογραφικό φαντάζομαι ότι μιλάμε)

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε ολους και καλη επιτυχια!!

Να επιβεβαιωσω κ γω..αν κανουμε 3 αιτησεις (δηλ εχουμε 3 αριθμους πρωτοκολλου)

1.πρεπει να κανουμε το βιογραφικο εις τριπλουν ..στο Π.Σ? οριστικη υποβολη  κ ολα απο την αρχη?( δεν εχω κανει εισοδο στο συστημα ακομα)
2.να γραψουμε τους 3 αριθμους πρωτοκολλου στα στοιχεια του αποστολεα σε ΕΝΑΝ φακελο κ στον ΙΔΙΟΝ φακελο να υπαρχουν κ τα δικαιολογητικα?Δηλ αποστελλουμε ενα φακελο με ολες τις  αιτησεις κ τα απαραιτητα εγγραφα?
Ευχαριστω γι ατον χρονο σας..

Διαβασα αυτο που εγραψε η μπουρμπουλιθρα για τον ενα φακελο,κ καταλαβα οτι ολα μαζι ειναι..ΕΝΑΣ και για τις αιτησεις για τα δικαιολογητικα
 Please correct me If I am wrong..
Και τελευταιο
η προυπηρεσια των ΚΔΒΜ για τα ΙΕΚ ΚΑΙ ΣΕΚ μετραει τελικα? ειναι καποιος που τη δηλωσε?



1. Μια φορά το βιογραφικό. Το σύστημα παίρνει όλα από εκεί.
2. Σωστά. 3 αιτήσεις, στον φάκελο 3 αριθμούς πρωτοκόλλου γραμμένοι κάτω από τον αποστολέα, και μία φορά τα δικαιολογητικά.
3. ΙΕΚ και ΣΕΚ έχει ξεκάθαρη επιλογή. Για τα ΚΔΒΜ που και εγώ έχω προϋπηρεσία, δεν ξέρω που το δηλώνουμε. Την ίδια απορία έχω και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος GameOver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Ntari ntari mexrei na......
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους. Μην με πάρετε με τις κουπες για αυτο που θα ρωτήσω: Αν κάποιος θελήσει να κάνει αίτηση σε ενα ΕΠΑΣ μιας περιφερειας μπορεί να κάνει και για ΣΕΚ ή ΔΙΕΚ άλλης περιφερειας?

Αποσυνδεδεμένος comba

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Στην καρτέλα που δηλώνεις την ΑΣΠΑΙΤΕ λογικά βάζεις ΝΑΙ (εκεί που συμπληρώνεις το βιογραφικό φαντάζομαι ότι μιλάμε)
όχι εκεί, μιλάμε στην αίτηση μέσα υπάρχει check εάν έχει το πτυχίο είναι παιδαγωγικής επάρκεια.

Αποσυνδεδεμένος Any26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστω πολυ για τιν αμεση απαντηση Μπουρπουλιθρα :)

Ολα σε εναν φακελο δηλ..
Πρσπαθω απο το πρωι να τηλεφωνησω αλλα οι γραμμες ειναι κατειλλημενες..
Αυριο το συστημα θα ειναι κλειστο..9-6 συμφωνα με τη νεα ανακοινωση

Οποιος καταφερει να το διευκρινισει θα διευκολυνε πραγματικα την κατασταση



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 327
Σύνολο: 337

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.