*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374659 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Και 1 ερώτηση που δεν έχει ξαναθιχτεί:
Επαγγελματική προϋπηρεσία μισθωτού στον ιδιωτικό τομέα
Η προκήρυξη δεν απαιτεί θεώρηση από επιθεώρηση εργασίας.
Στην ηλεκτρονική όμως αίτηση υπάρχει κουτάκι που λέει: θεώρηση από επιθεώρηση εργασίας και ανάλογα το τσεκάρεις ή όχι.
Η επιθεώρηση εργασίας δεν μου το θεωρεί, ο διευθυντής μου λέει πρέπει να το γράφει η προκήρυξη.

Τι πρέπει να κάνω τελικά; Εντάξει θα το βάλω έτσι το χαρτί.
Αν ξέρει κάποιος ας μας πει. Νομίζω αφορά πολλούς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος math_samos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ρε παιδιά τελικά πότε θα στείλουμε το φάκελο δικαιολογητικών;;;;;
Συγνώμη αλλά μόνο για να μεταφράσεις τα πτυχία αγγλικών (lower πχ) θέλει 3 μέρες
Σε όσους δικηγόρους πήρα κανείς δε μου είπε επί τόπου.

Κ δεν καταλαβαίνω τόσο γρήγορα πρέπει να γίνουν όλα;

Έλεγα να τα στείλω Δευτέρα αλλά αν είναι να μη τρέχω τσάμπα γιατί στη θέση μου για να κάνω μετάφραση του lower και να βρω ένα χαρτί που χρειάζομαι θα κάνω γύρω στα 60km.

τι να πω :(  :( :(

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
παιδια συγνωση μου κανει συνεχεια κατι κολπα με την παιδαγωγικη εκανα υποβολη και τωρα δε μου τσεκαρει ο κουτακι (μοριοδοτιση παιδαγωγικης επαρκειας ) ενω πριν μου το ειχε κανονικα τσεκαρισμενο. Δε καταλαβαινω τι λογο

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Είπαμε ότι τελικά το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ το καταχωρούμε στην τριτοβάθμια εκπαίδευση! Έτσι, το έχεις περάσει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και 1 ερώτηση που δεν έχει ξαναθιχτεί:
Επαγγελματική προϋπηρεσία μισθωτού στον ιδιωτικό τομέα
Η προκήρυξη δεν απαιτεί θεώρηση από επιθεώρηση εργασίας.
Στην ηλεκτρονική όμως αίτηση υπάρχει κουτάκι που λέει: θεώρηση από επιθεώρηση εργασίας και ανάλογα το τσεκάρεις ή όχι.
Η επιθεώρηση εργασίας δεν μου το θεωρεί, ο διευθυντής μου λέει πρέπει να το γράφει η προκήρυξη.

Τι πρέπει να κάνω τελικά; Εντάξει θα το βάλω έτσι το χαρτί.
Αν ξέρει κάποιος ας μας πει. Νομίζω αφορά πολλούς.

το γραφει στην προκήρυξη !! ξαναδιαβασετο

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Και 1 ερώτηση που δεν έχει ξαναθιχτεί:
Επαγγελματική προϋπηρεσία μισθωτού στον ιδιωτικό τομέα
Η προκήρυξη δεν απαιτεί θεώρηση από επιθεώρηση εργασίας.
Στην ηλεκτρονική όμως αίτηση υπάρχει κουτάκι που λέει: θεώρηση από επιθεώρηση εργασίας και ανάλογα το τσεκάρεις ή όχι.
Η επιθεώρηση εργασίας δεν μου το θεωρεί, ο διευθυντής μου λέει πρέπει να το γράφει η προκήρυξη.

Τι πρέπει να κάνω τελικά; Εντάξει θα το βάλω έτσι το χαρτί.
Αν ξέρει κάποιος ας μας πει. Νομίζω αφορά πολλούς.

Δημήτρη η επιθεώρηση εργασίας έχει σταματήσει να επικυρώνει βεβαιώσεις προυπηρεσίας από το 2002. Ο έλεγχος πλέον γίνεται από τον κωδικό που αναγράφεται στο λογαριασμό ενσήμων που θα καταθέσεις. Η προκήρυξη σου λέει ότι αν έχεις βεβαιώσεις πριν το 2002 πρέπει να είναι ελεγμένες από την επιθεώρηση εργασίας. Μετά΄όχι γιατί πλέον φαίνονται στο λογαριασμό όλα τα ένσημα από 1/1/2002...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος londonallien

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σύμφωνα με την προκήρυξη, στην Καστοριά ζητούν ΠΕ 18.35 διοίκηση Τουριστικών επιχειρήσεων, ενώ σύμφωνα με την ΕΠΑΣ της Καστοριάς δεν έχουν κανένα τμήμα στο οποίο να χρειάζεται η συγκεκριμένη ειδικότητα :o ,  Επίσης με ενημέρωσε οτι η Αθήνα έχει κάνει πολλά λάθη και στην προκήρυξη υπάρχουν και άλλες ειδικότητες τις οποίες η ΕΠΑΣ Καστοριάς δεν χρειάζεται. :o :o

Ο εμπαιγμός και η προχειρότητα  είναι απίστευτη....

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Ευχαριστώ porcupine tree! Εγώ όμως είμαι ασφαλισμένος στο ΕΤΑΑ. Έχω βεβαίωση από κει.
Το θέμα είναι όμως αν πρέπει να δηλώσουμε το κουτάκι.

Αποσυνδεδεμένος adreaskoz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
παιδια συγνωση μου κανει συνεχεια κατι κολπα με την παιδαγωγικη εκανα υποβολη και τωρα δε μου τσεκαρει ο κουτακι (μοριοδοτιση παιδαγωγικης επαρκειας ) ενω πριν μου το ειχε κανονικα τσεκαρισμενο. Δε καταλαβαινω τι λογο
Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ χθες το βράδυ και στην αίτηση για ΣΕΚ και για ΕΠΑΣ. Επικοινώνησα με τις πληροφορίες στην Αθήνα και η υπεύθυνη δεν μπορούσε να καταλάβει τι της έλεγα  παρόλη τη φιλότιμη προσπάθεια της  (15 λεπτά) και θα το παραπέμψει στην μηχανογράφηση και θα με ενημερώσουν. Επειδή εγώ έχω τελειώσει Μηχανολόγος ΤΕΙ και έχω κάνει ΕΠΠΑΙΚ μήπως το κουτάκι το τσεκάρουν αυτοί που έχουν τελειώσει ΑΣΕΤΕΜ - ΣΕΛΕΤΕ  για να πάρουν τα αντίστοιχα μόρια οπότε το σύστημα το αφαιρεί σε εμάς;

Αποσυνδεδεμένος Roro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
όχι εκεί, μιλάμε στην αίτηση μέσα υπάρχει check εάν έχει το πτυχίο είναι παιδαγωγικής επάρκεια.

Στη αίτηση γράφει αν δικαιούται μοριοδότηση για παιδαγωγικό τίτλο, όχι αν αφορά παιδαγ.τίτλο. Οπότε εφόσον το βασικό σου πτυχίο δεν έχει σχέση με παιδαγωγικά, τότε δικαιούται μοριοδότηση λόγω ΑΣΠΑΙΤΕ

Αποσυνδεδεμένος Vayia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Στην αίτηση για ΣΕΚ τη διδακτική εμπειρία από δευτεροβάθμια εκπαίδευση πώς θα τη συμπληρώσω στα κουτάκια με τις ημερομηνίες όταν η προϋπηρεσία που έχω δεν είναι σε συνεχόμενα έτη; 

Αποσυνδεδεμένος Roro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια συγνωση μου κανει συνεχεια κατι κολπα με την παιδαγωγικη εκανα υποβολη και τωρα δε μου τσεκαρει ο κουτακι (μοριοδοτιση παιδαγωγικης επαρκειας ) ενω πριν μου το ειχε κανονικα τσεκαρισμενο. Δε καταλαβαινω τι λογο
Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα,την τσέκαρα πολλές φορές και κάθε φορά που ξαναάνοιγα την αίτηση δεν ήταν τσεκαρισμένο.Την υπέβαλα και ο θεός βοηθός

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
έχω διδακτική προυπηρεσία στο αντικείμενο σε ΚΕΤΕΚ - ΚΕΚ ΟΑΕΔ. Αυτή τί είδους την δηλώνω; Βθμια; Τριτοβάθμια; ή ΙΕΚ-ΣΕΚ? ή τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πώς μπορούμε να ενημερωθούμε για το ωράριο λειτουργίας των διαφόρων μονάδων; Ενδιαφέρομαι για ΕΠΑΣ/ΣΕΚ/ΙΕΚ Αιγάλεω, ΙΕΚ Γαλατσίου και ΕΠΑΣ/ΣΕΚ/ΙΕΚ Ν.Ηρακλείου Αττικής. Γνωρίζει κανείς αν κάποιο από αυτά έχει πρωινά μαθήματα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159505
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 268
Σύνολο: 282

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.