*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 373457 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλημερα!!

Στην αιτηση για τα επας δεν μου εμφανιζει τις επιμορφωσεις!!Γιατι?

Διότι δε μοριοδοτούνται στις ΕΠΑΣ οι επιμορφώσεις. Ούτε κι εμένα μου τις εμφάνιζε. Μου εμφάνιζε ξένες γλώσσες και υπολογιστές τα οποία τα διέγραψα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος T06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Aly84, Ευχαριστω!!!

Το λεει κάπου η προκήρυξη οτι δεν μοριοδοτούνται..

Αποσυνδεδεμένος akarag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πολλές φορές στο παρελθόν έχει τύχει να δώσω φωτοαντίγραφο αγγλικού πτυχίου συνοδευμένο με υπεύθυνη δήλωση ότι αποτελεί γνήσιο αντίγραφο του πρωτότυπου. Αυτό γινόταν δεκτό και νομίζω υπάρχει μια δέσμευση της διοίκησης να δέχεται φωτοαντίγραφα όταν συνοδέυονται από υπεύθυνη δήλωση ότι είναι γνήσια του πρωτότυπου. Τώρα αυτή την απαίτηση για μετάφραση του αγγλικού πτυχίου σε δικηγόρο δεν την καταλαβαίνω αφού μέχρι πέρυσι ήταν κάπως έτσι η διαδικασία.

Επίσης, ως προς την αρμόδια "δημόσια Εκπαιδευτική αρχή" που πρέπει να βεβαιώσει το περιεχόμενο βεβαιώσεων διδακτικής εμπειρίας από ιδιωτικά ΙΕΚ, ευχαριστώ τους φίλους για τις κατευθύνσεις. Ωστόσο η προσπάθεια μου να απευθυνθώ σε κάποιες αρμόδιες "δημόσιες Εκπαιδευτικές αρχές" απέτυχε παταγωδώς αφού πέρασα κάποιες ώρες στα τηλέφωνα και δοκιμάζοντας πολλούς αριθμούς. Βέβαια έχω πάρει λίστα ενσήμων από ΙΚΑ για το χρονικό διάστημα της βεβαίωσης και σκέφτομαι σοβαρά να τα υποβάλλω μαζί με υπεύθυνη δήλωση...

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα. Εγώ πάντως δεν πρόκειται να πληρώσω για μετάφραση αγγλικού πτυχίου. Κι αν δεν κληθώ? Τσάμπα λεφτά. Άσε που δεν προλαβαίνω,φ/τ με υπεύθυνη δήλωση. Έτσι κι αλλιώς, νομίζω ότιήδη ξέρουν ποιούς θα προσλάβουν. Δε γνωρίζω πόσο διαφανείς είναι οι διαδικασίες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Aly84, Ευχαριστω!!!

Το λεει κάπου η προκήρυξη οτι δεν μοριοδοτούνται..

Στο ΦΕΚ 25 Μαϊου 2010 και στο ΦΕΚ τροποποίησης αναφέρει ότι τα κριτήρια αξιολόγησης είναι:
  • Διδακτική Εμπειρία
    Επαγγελματική εμπειρία
    Παιδαγωγικές Σπουδές
    Μεταπτυχιακές Σπουδές
    Ανεργία
    Αυξημένα προσόντα κλάδων ΔΕ −Οικογενειακή κα−
    τάσταση
    Βαθμός πτυχίου

Αρά η επιμόρφωση ακόμη και να την δηλώναμε θα ήταν περιττή.

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
! πάλι επεσε το συστημα !
"The server is currently unable to handle the request due to a temporary overloading or maintenance of the server"
αντε να δουμε ποσες ωρες θα παρει να το φτίαξουν , ήθελαν να κανουν ηλεκτρονικές αιτήσεις ,τρομάρα τους
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2014, 10:56:41 πμ από alfa_vita »

Αποσυνδεδεμένος mafalda10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • ΠΕ-12.4
    • Προφίλ
Για λόγους συντήρησης και μέχρι τις 18:00.


http://www.oaed.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2325&lang=el


Σας ενημερώνουμε ότι το σύστημα  ηλεκτρονικών υπηρεσιών του ΟΑΕΔ ΘΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ για ΛΟΓΟΥΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ το ΣΑΒΒΑΤΟ 27/09/2014, μεταξύ 09:00 και 18:00.


Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πολλές φορές στο παρελθόν έχει τύχει να δώσω φωτοαντίγραφο αγγλικού πτυχίου συνοδευμένο με υπεύθυνη δήλωση ότι αποτελεί γνήσιο αντίγραφο του πρωτότυπου. Αυτό γινόταν δεκτό και νομίζω υπάρχει μια δέσμευση της διοίκησης να δέχεται φωτοαντίγραφα όταν συνοδέυονται από υπεύθυνη δήλωση ότι είναι γνήσια του πρωτότυπου. Τώρα αυτή την απαίτηση για μετάφραση του αγγλικού πτυχίου σε δικηγόρο δεν την καταλαβαίνω αφού μέχρι πέρυσι ήταν κάπως έτσι η διαδικασία.

Επίσης, ως προς την αρμόδια "δημόσια Εκπαιδευτική αρχή" που πρέπει να βεβαιώσει το περιεχόμενο βεβαιώσεων διδακτικής εμπειρίας από ιδιωτικά ΙΕΚ, ευχαριστώ τους φίλους για τις κατευθύνσεις. Ωστόσο η προσπάθεια μου να απευθυνθώ σε κάποιες αρμόδιες "δημόσιες Εκπαιδευτικές αρχές" απέτυχε παταγωδώς αφού πέρασα κάποιες ώρες στα τηλέφωνα και δοκιμάζοντας πολλούς αριθμούς. Βέβαια έχω πάρει λίστα ενσήμων από ΙΚΑ για το χρονικό διάστημα της βεβαίωσης και σκέφτομαι σοβαρά να τα υποβάλλω μαζί με υπεύθυνη δήλωση...

- η υπευθυνη δήλωση ισχύε πριν μερικά χρονια για τις προκηρύξεις του ΤΕΙ και για κρατικά ΙΕΚ , όμως μάλλον για περισσοτερη διαφάνεια το σταμάτησαν ή δεν το βλέπω κάπου να το αναφέρουν τελευταία,

- για βεβαίωση από ιδιωτικο ΙΕΚ μετα απο συνομιλία που ειχα με φιλο του φορουμ, για να γίνει η επικύρωση απο δημόσιο φορέα πρεπει το ιδιο το ΙΕΚ να στείλει την βεβαίωση στον δημόσιο φορεα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
- για βεβαίωση από ιδιωτικο ΙΕΚ μετα απο συνομιλία που ειχα με φιλο του φορουμ, για να γίνει η επικύρωση απο δημόσιο φορέα πρεπει το ιδιο το ΙΕΚ να στείλει την βεβαίωση στον δημόσιο φορεα.
Στη δική μου περίπτωση ακριβώς αυτό είχε συμβεί το 2006. Το ιδιωτικό ΙΕΚ είχε στείλει τη βεβαίωση προϋπηρεσίας στον ΟΕΕΚ και την επικύρωσε, αλλά άργησε πολύ να επιστρέψει. Νομίζω ότι έκανε περίπου 2 μήνες!

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλημερα, τα δικαιολογητικα πρεπει να ειναι επικυρωμενα ή αρκει και φωτοτυπια με υπευθυνη δηλωση? το λέει καπου η προκηρυξη?

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Παιδιά ξαναλέω η επικύρωση πρωτοτύπων ή ακριβές αντιγράφων (δηλαδή το ΑΚΡΙΒΕΣ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ) που επικυρώναμε στα ΚΕΠ, ΜΟΝΟ όταν πρόκειται για δημόσιους φορείς (π.χ. ΟΑΕΔ), ΚΑΤΑΡΓΉΘΗΚΕ. Η υπεύθυνη δήλωση που έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα (δηλαδή ΑΚΡΙΒΕΣ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ) καταργήθηκε και αυτή, αφού ουσιαστικά έκανε την ίδια δουλειά με τα ΚΕΠ.
ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΑ (ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΣΦΡΑΓΙΔΑ) ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΑΠΛΗ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ.

Τα ιδιωτικά έγγραφα όμως (π.χ. βεβαίωση μισθωτού ΙΚΑ) --ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ-- και οι ξενόγλωσσοι τίτλοι θέλουν επικύρωση (δηλαδή ακριβές αντίγραφο) από δικηγόρο. Επιπλέον τα ξενόγλωσσα θέλουν και μετάφραση.   

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά ξαναλέω η επικύρωση πρωτοτύπων ή ακριβές αντιγράφων (δηλαδή το ΑΚΡΙΒΕΣ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ) που επικυρώναμε στα ΚΕΠ, ΜΟΝΟ όταν πρόκειται για δημόσιους φορείς (π.χ. ΟΑΕΔ), ΚΑΤΑΡΓΉΘΗΚΕ. Η υπεύθυνη δήλωση που έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα (δηλαδή ΑΚΡΙΒΕΣ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ) καταργήθηκε και αυτή, αφού ουσιαστικά έκανε την ίδια δουλειά με τα ΚΕΠ.
ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΑ (ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΣΦΡΑΓΙΔΑ) ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΑΠΛΗ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ.

Τα ιδιωτικά έγγραφα όμως (π.χ. βεβαίωση μισθωτού ΙΚΑ) --ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ-- και οι ξενόγλωσσοι τίτλοι θέλουν επικύρωση (δηλαδή ακριβές αντίγραφο) από δικηγόρο. Επιπλέον τα ξενόγλωσσα θέλουν και μετάφραση.

ευχαριστω , αρα να υποθεσω οτι  και το ecdl θελει κανονικα επικυρωση αφου ειναι ιδιωτικο εγγραφο

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Σωστά το ECDL θέλει επικύρωση από δικηγόρο ως ιδιωτικό έγγραφο!

Αποσυνδεδεμένος T06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή συνάδελφοι, δίνουμε-καταθέτουμε  το αντίγραφο με το επικυρώσιμο, μα αυτό κοστίζει αν έχεις πολλά 'έγγραφα!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 523
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.