*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 373571 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Είμαι στο κατάλογο των ΣΕΚ αλλά όχι στο ΠΣΕΚ γιατί; δεν είναι η ίδια δομή;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2014, 11:40:39 μμ από afriendforyou »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fake

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Foufoutos ευχαριστώ για την άμεση απάντηση... η αλήθεια είναι ότι έκανα τόσο βιαστικά τα χαρτιά μου που μάλλον μου διέφυγε αυτή η λεπτομέρεια  :-[
Όσο για τις ενστάσεις... τι να πω; Δεν βγάζω άκρη... Δεν έχω σκοπό να κάνω ένσταση (είμαι 2η και 3η σε επας και σεκ αντίστοιχα) αλλά μου δημιουργήθηκε η απορία όταν διάβασα ότι:

"Στην ένσταση θα πρέπει να περιγράφεται με σαφήνεια ο λόγος της ένστασης και ειδικότερα το σημείο επί του οποίου αμφισβητείται η μοριοδότηση (π.χ. σε ποιο επιμέρους
κριτήριο αμφισβητείται η μοριοδότηση, ποιος ο αριθμός μορίων που έχει λάβει και ποια η αναμενόμενη από τον ενιστάμενο μοριοδότηση)."

Μήπως κάνουμε ένσταση για τα δικά μας μόρια; Ε;!;!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ναι, fake. Μόνο για τα δικά σου μόρια μπορείς να κάνεις ένσταση και μάλιστα επαρκώς τεκμηριωμένη.

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι.Στην λίστα της ειδικότητας μου είμαι πρώτος ως ιδιώτης. Συνολικά είμαστε πέντε άτομα στου πίνακες της ειδικότητας μου. 2 άνεργοι και 3 ιδιώτες. Περνάω και τους 5.Με έχουν επιλέξει δηλαδή?Όποιος συνάδελφος ξέρει ας πει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μπορείκ κάποιος να μου πει το Link για την Moριοδοτηση στις ΕΠΑΣ γιατι εχω 2000 μορια διαφορά με την προηγουμένη χρονιά? Ψάχνω και βρίσκω μόνο του ΙΕΚ
***

Αποσυνδεδεμένος kv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Στην ειδικότητά μου είμαι πρώτη στους ιδιώτες και έχω περισσότερα μόρια και από όλους τους άνεργους. Θα πάρουν 1 άτομο. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;

Σε περίπτωση που προηγούνται οι άνεργοι, αν παραιτηθώ και κάνω ένσταση, θα μπω στον πίνακα των ανέργων;

Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος voreios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γνωρίζετε αν υπάρχει μέγιστο όριο μορίων για μια χρονιά,εννοώ διδακτικής εμπειρίας για επας?Π.χ μέχρι 650 μόρια.Γιατί μου βγαίνουν λάθος τα μόρια αν καθίσω και μετατρέψω τους μήνες αναπληρωτή σε ώρες.Και τη μόνη δικαιολογία που βρίσκω είναι να υπάρχει μέγιστο όριο την κάθε χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Μεγάλο μπέρδεμα φέτος η επιλογή καθηγητών από διαφορετικούς πίνακες με ακριβώς ίδιες αναθέσεις. Τι θα υπερισχύσει; Ο αριθμός μορίων; Και η ανεργία τι ρόλο και πως ακριβώς θα παίξει;

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τα ΣΕΚ και τα ΠΣΕΚ δεν είναι η ίδια δομή; Διαφέρουν; γιατί βγαίνουν δυο κατάλογοι ενα για ΣΕΚ και ενα για ΠΣΕΚ . Ξέρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος MV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι! Πως γίνεται η επιλογή των εκπαιδευτών; Είμαι No3 στη σειρά σε ΙΕΚ και ΣΕΚ, Νο8-9 στις ΕΠΑΣ, κατηγορία ανέργων. Επίσης πόσες ώρες περίπου δίνουν? Ευχαριστώ! Καλή επιτυχία σε όλους!!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Στην ειδικότητά μου είμαι πρώτη στους ιδιώτες και έχω περισσότερα μόρια και από όλους τους άνεργους. Θα πάρουν 1 άτομο. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;

Σε περίπτωση που προηγούνται οι άνεργοι, αν παραιτηθώ και κάνω ένσταση, θα μπω στον πίνακα των ανέργων;

Ευχαριστω!
Αν είναι να προσληφθεί μόνο ένας πρέπει να είναι από τον πίνακα των ανέργων (κανόνας του 30% άνεργοι).
Στον πίνακα των ανέργων δεν μπορείς να μπεις τώρα. Η προϋπόθεση εισαγωγής ήταν να είσαι άνεργη και στις αιτήσεις και τώρα. Θα άξιζε να παραιτηθείς αν γινόταν να προσληφθείς από την ΕΠΑΣ; Δίνουν πολλές ώρες;

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Μεγάλο μπέρδεμα φέτος η επιλογή καθηγητών από διαφορετικούς πίνακες με ακριβώς ίδιες αναθέσεις. Τι θα υπερισχύσει; Ο αριθμός μορίων; Και η ανεργία τι ρόλο και πως ακριβώς θα παίξει;

Θα ισχύσει ότι και πέρυσι... εκτός αν υπάρξει τροποποίηση.
Όλοι δηλαδή σε έναν άτυπο νέο πίνακα (άνεργοι - ιδιώτες - υποψήφιοι με ίδιες αναθέσεις), και με τη νέα πλέον σειρά παίρνεις ή όχι ώρες (εφόσον υπάρχουν).
Μη ξεχνάμε τις δύο τροποποιήσεις: 20 ώρες max για τον άνεργο (από 23 πέρυσι) και 6 ώρες max για τον ιδιώτη (από 8 πέρυσι)... Επίσης μην ξεχνάμε και ότι (όπως πέρυσι) το 30% ανα ειδικότητα που θα προσληφθεί, πρέπει να είναι από τον πίνακα των ανέργων.
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Γνωρίζετε αν υπάρχει μέγιστο όριο μορίων για μια χρονιά,εννοώ διδακτικής εμπειρίας για επας?Π.χ μέχρι 650 μόρια.Γιατί μου βγαίνουν λάθος τα μόρια αν καθίσω και μετατρέψω τους μήνες αναπληρωτή σε ώρες.Και τη μόνη δικαιολογία που βρίσκω είναι να υπάρχει μέγιστο όριο την κάθε χρονιά.
Για τις ΕΠΑΣ δεν υπάρχει μέγιστο. Όμως, η προϋπηρεσία που έχεις ως αναπληρωτής στις διακοπές Χριστουγέννων και Πάσχα δεν υπολογίζονται από τον ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος mirror

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
γνωριζει κανεις, αν υπαρχει ονομα στον πιθνακα των δημοσιων υπαλληλων (που βρισκονται σε διαθεσιμοτητα) ποιος προηγείται? ποσες ωρε ςδικαιούται να παρει? κατι ελεγε η προκυρηξη για τους διαθεσιμους.....αν δε κανω λαθος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158561
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.