*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 375100 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kpapaxr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μπορεί να εξηγήσει κάποιος το εξής παράδοξο?

Μοριοδότηση ΕΠΑΣ
Υποψήφιος Α: 3910 μόρια
Υποψήφιος Β: 1120 μόρια
Υποψήφιος Γ: 0 μόρια

Μοριοδότηση ΣΕΚ και ΙΕΚ
Ο ίδιος υποψήφιος Α: 16,25 μόρια
Ο ίδιος υποψήφιος Β: 24,65 μόρια
Ο ίδιος υποψήφιος Γ: 35,5 μόρια


Είναι δυνατόν? Η μόνη διαφορά στις δύο μοριοδοτήσεις είναι ότι στην ΕΠΑΣ μοριοδοτούν επαγγελματική εμπειρία από 31/8/2007 ενώ σε ΣΕΚ και ΙΕΚ μοριοδοτούν και προγενέστερη αν δεν κάνω λάθος. Σας φαίνεται λογική τέτοια απόκλιση?

Επίσης αν ξέρει κάποιος πως προκύπτουν τα μόρια σε ΣΕΚ και ΙΕΚ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Καλημέρα σας παιδιά! Είμαι τρίτη στον πίνακα των ανέργων.  Έχω καμία ελπίδα; Πώς γίνεται η ανάθεση των ωρών; ευχαριστώ και καλή αρχή!

Κι εγώ είμαι η δεύτερη!!! Τι γίνεται όμως; Δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί το σύστημα. Ποιος θα μας βοηθήσει! Ευχαριστούμε
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 383
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί να εξηγήσει κάποιος το εξής παράδοξο?

Μοριοδότηση ΕΠΑΣ
Υποψήφιος Α: 3910 μόρια
Υποψήφιος Β: 1120 μόρια
Υποψήφιος Γ: 0 μόρια

Μοριοδότηση ΣΕΚ και ΙΕΚ
Ο ίδιος υποψήφιος Α: 16,25 μόρια
Ο ίδιος υποψήφιος Β: 24,65 μόρια
Ο ίδιος υποψήφιος Γ: 35,5 μόρια


Είναι δυνατόν? Η μόνη διαφορά στις δύο μοριοδοτήσεις είναι ότι στην ΕΠΑΣ μοριοδοτούν επαγγελματική εμπειρία από 31/8/2007 ενώ σε ΣΕΚ και ΙΕΚ μοριοδοτούν και προγενέστερη αν δεν κάνω λάθος. Σας φαίνεται λογική τέτοια απόκλιση?

Επίσης αν ξέρει κάποιος πως προκύπτουν τα μόρια σε ΣΕΚ και ΙΕΚ?

Ο Γ προφανώς έχει πολλά μόρια από ώρες σε ΙΕΚ που δε μετρούν στα ΕΠΑΣ αλλά μόνο στα ΣΕΚ-ΙΕΚ και καθόλου μεταπτυχιακά, παιδαγωγικά, δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια.
Ο Β είναι ενδιάμεσος έτσι και αλλιώς.
Ο Α έχει κυρίως εμπειρία στη δευτεροβάθμια ή/και τριτοβάθμια που μετράει πολύ στα ΕΠΑΣ αλλά λίγο στα ΣΕΚ-ΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος poihtria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους σας!

Θα ήθελα να απευθύνω την εξης απορία.Είμαι η μόνη που μπερδεύτηκα και δήλωσα ως εκπαιδευτικός μόνο στα ΠΣΕΚ και όχι στα ΣΕΚ;
Ανοιξα σήμερα τα αρχεία και το διαπίστωσα.Δεν  ήτανε  ευδιάκριτο στην κατάθεση της ηλεκτρονικής αίτησης.Εσείς τα καταφέρατε και δηλωσατε και τα ΠΣΕΚ και ΣΕΚ;
Μπορώ πιστεύετε να κάνω κάτι, κάποια ένταση γιατί είμαι τρίτη στη σειρά; 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 383
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι,
κατ' αρχάς να ενημερώσω ότι μπορεί κανείς να δει τι αλλαγές έχουν κάνει στην αίτησή του. Εγώ προσωπικά αντέγραψα το link που έγραφε στο πάνω μέρος της εκτυπωμένης σελίδας της αίτησής μου.

Είδα ότι στην αίτηση για τα ΕΠΑΣ μου αφαίρεσαν την εμπειρία από την Τριτοβάθμια εκπαίδευση. Συνέβη αυτό και σε κανένα άλλο από εσας;

Παρεπιπτόντως στην αίτηση για τα ΣΕΚ μέτρησαν και την τριτοβάθμια και δε μου αφαίρεσαν τίποτα και τα μόρια βγαίνουν μάλιστα ακριβώς όπως τα βγάζω και εγώ με χαρτί και μολύβι.

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η μοριοδότηση ειναι διαφορετική σε σεκ-ΙΕΚ και επας. Στα Επας μετράει το σύνολο τον ωρών τριτοβάθμιας
Και δευτεροβάθμιας στα ΙΕΚ και ΣΕΚ μετράνε 300 ώρες απο ΙΕΚ και 1000 απο δευτεροβάθμια οι υπόλοιπες δεν προσμετρούνται. Κάπου στα site του ΟΑΕΔ υπάρχει το ΦΕΚ της μοριοδότησης εξού κ οι μεγάλες διάφορες

Αποσυνδεδεμένος nicoolina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Τα ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ εχουν ασφάλεια και ένσημα?

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει την μοριοδότηση για να δω το σύνολο των μορίων μου ;
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος lark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ έχουν ασφάλεια και ένσημα. Αν έχεις κάθε μέρα μάθημα, θά έχεις 5 ένσημα την εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η μοριοδότηση για ΣΕΚ και ΙΕΚ είναι ίδια( σελ 4)
http://www.nomotelia.gr/photos/File/2178b-14.pdf

Αποσυνδεδεμένος nicoolina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Σ'ευχαριστω Lark. Ξερεις μηπως αν πληρωνουν 'η θα εχουμε να περνουμε παλι!!! Τα μαθηματα εάν γινονται πρωι ή μεσημερι εξαρτάται από τον διευθυντη?

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ενώ έχω στείλει και δηλώσει τα ίδια στοιχεία σε ΣΕΚ και ΙΕΚ πιστεύετε ότι είναι λογικό να μου βγάζουν διαφορετικά μόρια?
Υπάρχει μια απόκλιση 2 μονάδων

Αποσυνδεδεμένος lark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνήθως πρώτη φορά πληρωνόμαστε τέλη Νοεμβρίου, αρχές Δεκεμβρίου, όταν γινότανε η πρόσληψη αρχές Οκτωβρίου. Μετά πληρώνουν κάθε μήνα συνήθως. Είναι καλοπληρωτές. Τα μαθήματα γίνονται συνήθως απόγευμα. Απλά κάθε τμήμα έχει 4 φορές την εβδομάδα μάθημα απόγευμα και μια φορά την εβδομάδα πρωί. Το αν είσαι πρωί ή απόγευμα εξαρτάται από το πρόγραμμα, ποια τμήματα έχεις. Οι περισσότεροι ωρομίσθιοι έχουν τις περισσότερες φορές μάθημα απόγευμα, και μια φορά την εβδομάδα πρωί, αν έχουν βέβαια πλήρες ωράριο.

Αποσυνδεδεμένος nas09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
lasid καταρχην να σε ευχαριστησω για τις προηγουμενες απαντησεις, επετρεψε μου να σου κανω ακομα μια ερωτηση. Ειμαι δευτερος στον πινακα ανεργων και στις 3 δομες μιας πολης  δηλαδη επας, σεκ και ιεκ. Εχω καμια πιθανοτητα να μου γινει αναθεση καποιων ωρων  ή ολες  οι ωρες πανε ολες στον πρωτο ανεργο?  να διευκρινισω οτι χονδρικα οι ωρες στην ειδικοτητα μου βασει των περσινων αναθεσεων  ειναι περιπου 6-7 στις επας και 2-3 στα ιεκ. Στις σεκ δεν ξερω. Ευχαριστω

Δηλαδή από τις 7 ώρες πχ να πάρει ο πρώτος άνεργος 4 και 3 εσύ; Δε νομίζω... Λογικά θα πάρει και τις 7 ο πρώτος άνεργος. Πιθανότητες έχεις αν αρνηθεί ο πρώτος άνεργος την πρόσληψη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159778
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 433
Σύνολο: 450

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.