*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374544 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Porcupine Tree η οποιοσδήποτε άλλος:

Οι ελευθεροι επαγγελματιες θεωρούνται ιδιώτες ή άνεργοι;

Υπεύθυνα παρακαλώ.

ΥΓ Porcupine Tree η προκύρηξη έχει αλλάξει ριζικά, πχ πέρυσι δεν συνυπολογίζονταν οι ώρες ιεκ οαεδ και επας

smart τα πιο υπευθυνα χείλη είναι αυτά των διευθυντών... Για μένα κι αυτό με το 2ωρο είναι αρκετά σοκαριστική απόφαση... Ευχαριστούμε δηλαδή το θεό που δεν έγινε το τμήμα εκει που δηλώσαμε και δεν μας πήραν...

Στη άλλη ερώτηση που έκανες για τα 20ωρα, εγώ το πήρα κανονικότατα... Νομίζω η γραμμή είναι να μη τα σπάνε...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
Εγω θεωρουμαι απο τους τυχερους χωρις να κανω ενσταση μου προσθετηκαν 3 μορια στα σεκ και 20 στις επας . Βεβαια τα ειχα δηλωσει στην αιτηση κανονικα και με τα δικαιολογητικα  , αλλα δε φαινονταν στους αρχικους πινακες

Αποσυνδεδεμένος mara s

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΣΑΝ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΣΕ ΕΠΑΣ ΜΕ ΩΡΑ ΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ!ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ VOUCHER ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ???

Αποσυνδεδεμένος Kleovoulos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η αδελφή μου που μένει σε άλλο νόμο, έκανε ένσταση για τα μόρια της επας. Δεν της μέτρησαν ούτε ενα μόριο επαγγελματικής εμπειρίας, ενώ εργάζεται 10 χρόνια και ενώ περισυ της είχε προσμετρηθεί η επαγγελματική φέτος δεν προμετρήθηκε. Τα μόρια στην επας δεν άλλαξαν παρά την ένσταση. Τωρα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος 2dan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηχανολόγος Μηχανικός double
    • Προφίλ
Η αδελφή μου που μένει σε άλλο νόμο, έκανε ένσταση για τα μόρια της επας. Δεν της μέτρησαν ούτε ενα μόριο επαγγελματικής εμπειρίας, ενώ εργάζεται 10 χρόνια και ενώ περισυ της είχε προσμετρηθεί η επαγγελματική φέτος δεν προμετρήθηκε. Τα μόρια στην επας δεν άλλαξαν παρά την ένσταση. Τωρα?
Καλημέρα όλοι. Κι εγώ αντιμετωπίζω την ίδια ακριβώς πρόκληση. Με 15 έτη επαγγ. εμπειρίας μου έχουν μετρήσει 1! Είναι πρόβλημα της βάσης δεδομένων όμως. Ενώ στο ηλεκτρονικό βιογραφικό τα γράφει όλα στις αιτήσεις δεν φαίνονται. Μετά απο την ένσταση που έκανα δεν υπήρξε καμία αλλαγή. Σήμερα πάω στην αρμόδια Διεύθυνση για να το ερευνήσω

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
στην επαγγελματικη εμπειρια των ΕΠΑΣ προσμετρουνται μονο τα τελευταια 7 ετη

Αποσυνδεδεμένος 2dan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηχανολόγος Μηχανικός double
    • Προφίλ
Σωστά, στα ΙΕΚ & ΣΕΚ όμως μετράνε όλα. Και σίγουρα άλλο 7 έτη κι άλλο 1:)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Νέα οδηγία... Οι 2ωροι ΙΕΚ δεν χάνουν την ιδιότητα του άνεργου... Παίρνουν το υπολοιπο σε ώρες, μέχρι τις 20...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος T06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ποια είναι ακριβώς οδηγία?

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
ΕΠΑΣ κα ΣΕΚ ξεκινούν ταυτόχρονα παιδιά;
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος frank1972

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα ήθελα την γνώμη σας στο κάτωθι:
Δ/ντής ΕΠΑΣ μου λεει ότι έχω 12 ώρες για την ειδικότητά σου τις συγκεκριμένες ώρεςμοιρασμένες σε κάθε ημέρα από 2 ώρες και παρασκεύη πρωί 4 ώρες. Η απάντησή μου ήταν ότι δεν μπορώ τις 2 ώρες της τετάρτης και εάν δν μπορούμε να τις αλλάξουμε να τις πάρει κάποιος άλλος συνάδελφος. Η απάντηση ήταν " ΟΙ ΟΛΕΣ ή ΤΙΠΟΤΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ". 

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα ήθελα την γνώμη σας στο κάτωθι:
Δ/ντής ΕΠΑΣ μου λεει ότι έχω 12 ώρες για την ειδικότητά σου τις συγκεκριμένες ώρεςμοιρασμένες σε κάθε ημέρα από 2 ώρες και παρασκεύη πρωί 4 ώρες. Η απάντησή μου ήταν ότι δεν μπορώ τις 2 ώρες της τετάρτης και εάν δν μπορούμε να τις αλλάξουμε να τις πάρει κάποιος άλλος συνάδελφος. Η απάντηση ήταν " ΟΙ ΟΛΕΣ ή ΤΙΠΟΤΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ".
Το γνωστό κολπάκι που κάνουν για να προσπεράσουν τους πρώτους κ να φτάσουν όπου θέλουν αυτοί,
μου είχε τύχει πιο παλιά το ένα εξάμηνο τις άφησα όλες το επόμενο όμως επειδή με είχαν τσαντίσει αποδέχτηκα με σκοπό τις ημέρες που δεν μπορούσανα τους κρεμάω, μία μέρα πριν ξεκινήσουν τα μαθήματα με πήραν τηλ. κ μου τις μάζεψαν...........
Τα συμπεράσματα δικά σου συνάδελφε.

Αποσυνδεδεμένος mop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νέα οδηγία... Οι 2ωροι ΙΕΚ δεν χάνουν την ιδιότητα του άνεργου... Παίρνουν το υπολοιπο σε ώρες, μέχρι τις 20...

Αυτοί που έχουν πάρει 4 ή 6 ή 8; Μπορούν να πάρουν ώρες μέχρι να συμπληρώσουν το 20ωρο ή χάνουν την σειρά τους; Και σε ποια σειρά μπαίνουν; Μπάχαλο....

Αποσυνδεδεμένος frank1972

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το γνωστό κολπάκι που κάνουν για να προσπεράσουν τους πρώτους κ να φτάσουν όπου θέλουν αυτοί,
μου είχε τύχει πιο παλιά το ένα εξάμηνο τις άφησα όλες το επόμενο όμως επειδή με είχαν τσαντίσει αποδέχτηκα με σκοπό τις ημέρες που δεν μπορούσανα τους κρεμάω, μία μέρα πριν ξεκινήσουν τα μαθήματα με πήραν τηλ. κ μου τις μάζεψαν...........
Τα συμπεράσματα δικά σου συνάδελφε.
Εγώ τι κάνω? Καμία γνώμη?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159417
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 173
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 160
Σύνολο: 167

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.