*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 373463 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Ευχαριστούμε porcupinetree για την ενημέρωση. Που μπορούμε να πάρουμε τηλέφωνο για να επιβεβαιώσουμε, και κατ' επέκταση να μπορούμε να αποδείξουμε, την οδηγία αυτή;

Μπορείς να παρεις σε αρκετά τηλέφωνα... Τα 2109989695-6 είναι δυο απ αυτά...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Εχεις ενσημο ΙΚΑ για καθε μερα παρουσιας (ακόμη και μια ωρα αν εχεις μια μερα)... Για κάθε ωρα υπολογισε περιπου 12 ευρώ... Οι 20 ώρες δίνουν 1200 ευρώ σύμβαση, δλδ περιπου 900-950 ευρώ καθαρά...

οι πληρωμές από ΕΠΑΣ/ ΣΕΚ πότε γίνονται;

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
οι πληρωμές από ΕΠΑΣ/ ΣΕΚ πότε γίνονται;

Είναι καλοπληρωτες... Προς το τέλος κάθε μηνα πληρωνεσαι τον προηγούμενο (πλην ελάχιστων εξαιρεσεων)...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι ώρες των διακοπών Χριστουγέννων και Πάσχα και των αργιών πληρώνονται ( όπως τυπικά ισχύει σε φροντιστήρια και στα ιδιωτικά σχολεία) ή σου πληρώνουν μόνο τις πραγματικές ώρες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Σου πληρώνουν μόνο τις πραγματικές ώρες. Ωρομίσθιος είσαι, όχι αναπληρωτής.
Φυσικά αν χιονίζει και χαθεί μάθημα χωρίς δική σου υπαιτιότητα θα πληρωθείς κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Lasid, και στα φροντιστήρια ωρομίσθιος είσαι ουσιαστικά ( σύμβαση μερικής απασχόλησης ) αλλά τις αργίες τις πληρώνεσαι. Μερική απασχόληση μπορείς να έχεις και σε ιδιωτικό σχολείο όπου και εκεί τις πληρώνεσαι. Απλά έχουν βρει στον ΟΑΕΔ κάποιο νόμιμο τρόπο να πληρώνουν μόνο τις πραγματικές ώρες. Νομίζω ότι το σωστό θα ήταν να πληρώνουν και τις αργίες-διακοπές. Μιλάμε για ένα μήνα χαμένα λεφτά και ένσημα.
Αν η προκήρυξη ήταν για σύμβαση μερικής απασχόλησης και όχι για σύμβαση ωρομισθίου προσωπικού, τότε οι αργίες θα πληρώνονταν. Tέλος πάντων, στους τυφλούς (ΚΔΒΜ-ΣΔΕ-ΙΕΚ=όχι ένσημα, κίνδυνος ΟΑΕΕ) ο μονόφθαλμος (ΣΕΚ-ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ) βασιλεύει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2014, 03:13:40 μμ από pipis75 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Το δεύτερο τμήμα του μηνύματός σου τα λέει όλα. Σε σχέση με όλους τους άλλους φορείς εκπαίδευσης που αναφέρεις, όντως ο ΟΑΕΔ πληρώνει πάρα πολύ καλά και χωρίς καθυστερήσεις. Ο porcupinetree έγραψε ότι ο ΟΑΕΔ είναι καλοπληρωτής και αυτό είναι πραγματικότητα!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Είμαι στον 9ο μήνα κύησης, είμαι σε άδεια κύησης απο το ΙΚΑ και απο μέρα σε μέρα περιμενω να γεννήσω.Τη Δευτέρα συγκεκριμένα αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε θα πάω στο γιατρό για να μου βάλει τεχνητούς πόνους για να γεννήσω.Περιμένω τους τελικούς πίνακες στη Περιφερειακή Διεύθυνση Αττικής & Νήσων για να βεβαιωθώ οτι θα με καλέσουν καθώς στην ειδικότητα μου είμαι μόνη μου. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωριζει κάποιος σε περίπτωση που χω γεννήσει όταν με καλέσουν χάνω τη θέση μου ή την αποδέχομαι με υπεύθυνη δήμλωση και γράφω οτι θα γυρίσω σε 60 μέρες όταν θα τελείωσει η άδεια λοχείας που δικαιούμαι.Που πρέπει να απευθυνθώ για να ρωτήσω για τα διακαιώματα μου?
Έτυχε και σε κάποια άλλη αυτό?Δε ξέρω τι να κάνω.Είναι κρίμα να χάσω τη θέση για 40 μέρες που δε θα μπορώ να πάω αν όλα πάνε καλά προπάντων

Θα προσληφθείς κανονικοτατα... Να σου ζησει το μωρακι σου...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχουμε ενημέρωση στο πότε ξεκινάμε;
Σήμερα πήγα από κει για το πρόγραμμα και μου είπαν από Δευτέρα ξεκινάμε κανονικά μαθήματα

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα

Να ρωτήσω κάτι στην Αττική  έχουν αρχίσει να καλούν?
Ναι με πήραν χτες το βράδι να πάω από κει σήμερα το πρωί

Αποσυνδεδεμένος lark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχω δύο ερωτήσεις. Εάν μπορεί κάποιος να με απαντήσει. Όταν υπάρχει σε ένα μικτό μάθημα πρώτη ανάθεση σε ΠΕ και  δεύτερη ανάθεση σε ΤΕ ποιος προηγείται; Εξαντλούν πρώτα τους ΠΕ και μετά πάνε στους ΤΕ; Στην ΕΠΑΣ που με κάλεσαν, πήραν ώρες και ωρομίσθιοι ΤΕ, από ωρομίσθιους ΠΕ. Επίσης γνωρίζω άτομα που έχουν 7 ώρες σε Δημόσια ΙΕΚ και πήραν και 12 ώρες σε ΕΠΑΣ. Από τη διοίκηση χθες μου είπαν ότι οι άνεργοι αθροιστικά μπορούν να πάρουν μέχρι 20 ώρες. Κάποιος το αμφισβήτησε αυτό χθες. Τελικά τις οδηγίες της διοίκησης μπορούμε να τις δούμε κάπου επίσημα;

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ τι κάνω? Καμία γνώμη?
Τι να σου πω δεν ξέρω πράξε κατά την δική σου κρίση

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Μπορείς να παρεις σε αρκετά τηλέφωνα... Τα 2109989695-6 είναι δυο απ αυτά...


ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΑΡΑΓΕ?
 Γιατί και σε μένα τα ίδια είπανε!

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Nα σας πω και εγω τον πόνο μου. Έκανα έσνταση για την ΕΠΑΣ γιατί είχα 2000 μόρια λιγοτερα απο πέρυσι και απο την κλασσική μου δεύτερη θέση που είχα τα τελευταια χρονια βρέθηκα στα τάρταρα δηλαδή 5η. Τα μόρια μου δεν άλλαξαν στην ΕΠΑΣ.
Στα ΙΕΚ δεν έκανα ένσταση.. Δεν άξιζε, 1 ατομο έπαιρναν στην ειδικότητα μου.. Και μαντέψτε! Μου διόρθωσαν τα μόρια! Δηλαδη εκανα ενσταση στην ΕΠΑΣ και αυτη μου διόρθωσαν τα μόρια στα ΙΕΚ.
Μετα τα λεξοτανιλ, που τα πήρα ήδη.. Τι να κάνω γιατι με τα τηλεφωνα δεν βγαζω ακρη! Αιτηση θεραπειας?
***

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 550
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 517
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.