*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 376048 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Ο περιορισμός των 20 ωρων ισχύει για τον ΟΑΕΔ όταν χρησιμοποιείς κάποια δομή του. Το να έχει κάποιος 32 ώρες σε δομές του ΙΝΕΔΙΒΙΜ και τη δευτεροβάθμια του παιδείας, πιθανότατα υπό ή χωρίς όρους να επιτρέπεται. Το να έχει όμως 32 ώρες σε δομές του ΙΝΕΔΙΒΙΜ και του ΟΑΕΔ δεν επιτρέπεται...

'Οσον αφορά τα ΣΔΕ, υπάγονται στο Παιδείας και είναι γυμνάσια ενηλίκων. Ως εκ τούτου ανήκουν στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση...
ΤΑ ΣΔΕ υπάγονται στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
ΤΑ ΣΔΕ υπάγονται στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ

Σύμφωνοι... Και το ΙΝΕΔΙΒΙΜ υπάγεται κάπου;
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Υπάγεται στο υπουργείο Παιδείας

Σύμφωνοι... Και το ΙΝΕΔΙΒΙΜ υπάγεται κάπου;

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
To 20 ώρες συνολικά είναι αστείο να λέγεται από τη στιγμή που υπάρχουν συνάδελφοι με 20 ώρες ΣΔΕ και 20 ώρες ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.

Το ανώτατο όριο ωρών σε ΣΔΕ είναι 15.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ria@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Είδα στη διαύγεια τις προσλήψεις των ΣΕΚ της περιοχής μου και διαπίστωσα ότι έχει προσληφθεί ο πρώτος από τον πίνακα των ανέργων ο οποίος πλέον δεν είναι άνεργος.Τι μπορώ να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος Kleovoulos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αίτηση θεραπείας;

Αποσυνδεδεμένος nikolas_pat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επανέρχομαι στο θέμα με το διευθυντή (?) από ΙΕΚ που μου τηλεφώνησε για ανάθεση 2 ωρών σε μάθημα. Με ρώτησε αποκλειστικά για αυτές τις 2 ώρες και μου ζητούσε να τον διαβεβαιώσω ότι το γνώριζα το αντικείμενο ή το είχα ξαναδιδάξει προκειμένου να μου κάνει ανάθεση.
Σήμερα είδα από το συγκεκριμένο ΙΕΚ τους πίνακες ανάθεσης και έμεινα έκπληκτος καθώς βρήκα κάποιον που ήταν παρακάτω από εμένα στον πίνακα ιδιωτών να έχει πάρει 14 ώρες την εβδομάδα στο ίδιο ΠΕ που ήμουν κι εγώ.

Αισθάνομαι ότι ο συγκεκριμένος διευιθυντής με εξαπάτησε αφού μου είχε αναφέρει αποκλειστικά αυτό το μάθημα και τις 2 ώρες την εβδομάδα απειλώντας με ότι αν δεν στείλω email ότι δεν αποδέχομαι, θα έχω συνέπειες.


Τι προτείνετε να κάνω για το συγκεκριμένο θέμα?
O επόμενος του πίνακα παίρνει οπωσδήποτε λιγότερες ώρες απο τον προηγούμενο βάση της εσωτερικής εγκύκλιου μου έχει δημοσιεύσει ο LASID... Είναι χρήσιμο να μπείς στο διαύγεια και να δεις πώς κατανεμήθηκαν οι ώρες στην ειδικότητά σου... Αν αδικήθηκες κάνε εισαγγελική παραγγελία να διεκδικήσεις το δίκιο σου . 3 ευρώ θα στοιχήσει το σπατόσημο...

Αποσυνδεδεμένος nikolas_pat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είδα στη διαύγεια τις προσλήψεις των ΣΕΚ της περιοχής μου και διαπίστωσα ότι έχει προσληφθεί ο πρώτος από τον πίνακα των ανέργων ο οποίος πλέον δεν είναι άνεργος.Τι μπορώ να κάνω;
Οταν κάποιος προσλαμβάνεται ώς άνεργος υπογράφει ταυτόχρονα και υπεύθυνη δήλωση πώς είναι άνεργος. Το γεγονός της ψευδής υπεύθυνης δήλωσης πέραν απο τις νομικές συνέπειες που μπορεί να έχει , τον αποκλείει και απο το δικαίωμα να ξανακάνει αίτηση τα επόμενα 2 χρόνια. Συνεπώς , μάθε άν είναι άνεργος και κανε καταγγελία.

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα αποτελεσματα βγηκανε ολα?απο καποια πχ ιεκ δε βγηκανε.Δε θα βγουνε ?

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Υπάρχει κάπου το αναλυτικό πρόγραμμα για τις ειδικότητες των  ΣΕΚ στον ΟΑΕΔ;

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Παιδιά μια ερώτηση, εχει αντιμετωπίσει κανένας παρόμοιο πρόβλημα σε ΕΠΑΣ?Ξεκινήσαμε μαθήματα την Τρίτη που μας πέρασαν (δλδ. 3εις-4εις φορές μαθημα)σήμερα με κάλεσε ο διευθυντής στο σχολείο και τι με ειπε?με σοβαροτατο τρόπο!Σας κάλεσα επειδή ΚΑΝΕΤΕ μάθημα, στα παιδια, τι νομιζεται ότι διδάσκεται σε ΤΕΙ ή σε Πανεπιστήμιο και κάνετε ΚΑΝΟΝΙΚΟ μάθημα?Να τους λέτε 2 πράγματα και μετα να καθόσαστε,sorry βρε παιδιά αλλα μήπως είμαι από άλλον πλανητη? :-\ Και εκτος από αυτό υπάρχει και δευτερο περιεργο στην υποθεση εγω ημουν πρωτη στους ΠΕ, και 2 ωρες μου φερνουν σαν 2ο "καθηγητη"ένα παιδί που έχει τελειώσει (ΤΕΕ!!!!) και κατά έναν περιεργο τρόπο είναι και γιος του διευθυντη σορρυ και πάλι αλλά από ΤΕΕ από που και ως που μπορεί να μπεί στην σύμβαση ως καθηγητης?ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ

Γεια σου. :)
Συνηθισμένο φαινόμενο το 2 για τις σχολές ΟΑΕΔ. 8)

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Τι να πω?εγω εμεινα ισως επειδή δεν ειχα ξαναδιδαξει σε ΕΠΑΣ ??? τι μου συμβουλευεται να κάνω? και όταν εχω μαθημα με τον γιο-διευθυντη(τιτλος τιμης που φτασαμε?)πρέπει να χωρισουμε τις ωρες?:))

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Τι να πω?εγω εμεινα ισως επειδή δεν ειχα ξαναδιδαξει σε ΕΠΑΣ ??? τι μου συμβουλευεται να κάνω? και όταν εχω μαθημα με τον γιο-διευθυντη(τιτλος τιμης που φτασαμε?)πρέπει να χωρισουμε τις ωρες?:))
Εσύ ως ΠΕ έχεις την ευθύνη για το μάθημα. Ο ΤΕ είναι εκεί ως βοηθός σε συνδιδασκαλία στο εργαστήριο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 401
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.205 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.