*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 860311 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1092 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:32:38 πμ »
δηλαδή θα τρελαθούμε...θα βγει αύριο κάποιος και θα πει: πριν το 2010 εγώ μπερδεύτηκα από τον τάδε νόμο και δεν πήγα αναπληρωτής να σβηστούν και των υπολοίπων....τί θα γίνει εκεί πέρα ρε συνάδελφοι; Αύριο θα βγει κάποιος άλλος και θα πει  έγω δεν έκανα τα χαρτιά μου με τον νόμο Λοβέρδου 2014 και αδικήθηκα; και το ίδιο με ένα διάδοχό του...πλάκα κάνουμε εδώ; Αυτά που κάνει ο Λοβέρδος μια λογική εξυπηρετούν: ΝΑ ΒΛΑΣΤΗΜΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΣ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ (και όχι μόνο): ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΘΗΤΙΚΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:10:21 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1093 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:35:05 πμ »
Ακούστε κυρίες και κύριοι.Εδώ το σπίτι μας καίγεται για ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ (Με πρώτη εκείνη από την Αννούλα του χιονιά)....Τοθέμα είναι τι θα κάνουμε για να μην περάσει αυτή η καραμπινάτη παρανομία. Χθες το συζήταγα με φίλο δικηγόρο και μου έλεγε ''Δεν υπάρχει οι αναπληρωτες που δεν έκαναν τα χαρτιά τους στην μεταβατική και αδικήθηκαν -κατά Λοβέρδο- ΤΈΤΟΙΑ ΕΡΜΗΝΕΙΑ-Από τη στιγμή που έβγαιναν οι προκηρύξεις των αναπληρωτων οφειλες να πας να κάνεις τα χαρτιά σου. Το γιατί δεν πήγες δεν τον ενδιαφέρει το κράτος. Οφειλει να προσμετρησει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΑΝ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΕΠΘ ΤΟ 2010-2014 ΑΛΛΙΩΣ Η ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΕΙΝΑΙ Δ Ο Λ Ι Α  ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ;  ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΕΣΤΕ ΔΕΝ ΞΕΣΗΚΩΝΕΣΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΕς ΑΠΌ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΙΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΨΕ ΕΒΛΕΠΕ ΑΝΤΙ ΝΑ Α Ν Ε Β Α Ι Ν Ε Ι ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ; ΑΥΤΟ ΤΙ ΗΤΑΝ; ΝΟΜΙΜΟ; και

*δεν έχω τίποτα με τους ''ιδιωτικούς'' αλλά να μπει και η δική μας βρε αδελφέ!....
Δεν ειπε κανεις οτι οι πρωτοι του πινακα δεν κανανε αιτηση...αιτηση κανανε αλλα δηλωσανε αλλα πραγματα απο αυτα που θα δηλωνανε αμα ηταν ανοιχτοι οι πινακες

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1094 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:35:27 πμ »
Oλα σωστά συνάδελφοι, αλλά εγώ βλέπω κίνδυνο απο αυτό που έγραψε ο Patreas
"Ηδη το υπουργείο εξετάζει να γίνουν σεμινάρια σε καθηγητές να διδάσκουν μαθήματα παρεμφερή με την ειδικότητά τους."
Σ' ΑΥΤΌ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΣΑΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΚΑΙ ΑΔΙΟΡΙΣΤΟΙ, ΜΑΣ ΚΑΤΑΡΓΕΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΜΑΣ.
marcy συνφωνώ μαζί σου για τον ΑΣΕΠ, το λέω και εγώ συνέχεια να υπάρχει ένα τάβανι στον αριθμό των ΑΣΕΠ δεν μπορείς να δίνεις συνέχεια, έγω είμαι ήδη 44 χρ. πόσα χρόνια θα έχω ακόμα κουράγιο να δίνω???..... :(



ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1095 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:40:43 πμ »

 ERTA έγραψες++++++++++++++++++++++++++

 Αυτά που κάνει ο Λοβέρδος μια λογική εξυπηρετούν: ΝΑ ΒΛΑΣΤΗΜΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΣ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ (και όχι μόνο): ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΘΗΤΙΚΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:10:21 »

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1096 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:41:22 πμ »
Ωραία δηλώσανε άλλα από αυτά που θα δήλωναν αν ήταν ανοιχτά οι πίνακες. Εγώ θα σου πω αυτό που μου έλεγε η μητέρα μιας φιλολόγου η οποία πήγε να κάνει τα χαρτιά της στη ΔΔΕ Πειραιά και μου ζήτησε να τη βοηθήσω να τα συμπληρώσει
Την ρωτώ: ''θα βάλετε το κουτάκι ΝΑΙ ΠΛΗΡΟΥΣ ΩΡΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ; Οχι το παιδι μου  δεν έχει λεφτά για νησιά και επαρχία. Μα της κάνω θα ανοίξουν οι πίνακες και θα πάρει διπλάσια μόρια. Και μου απαντά: Δεν έχουμε τα λεφτά!
Και κάτι άλλο
Παράθεση
Ο κ Δερμεντζόπουλος δε συμφώνησε απόλυτα με την αναδρομική ισχύ του ανοίγματος των πινάκων καθώς όπως δήλωσε «η αναδρομική προσμέτρηση των μορίων γι' αυτήν την περιοχή, προσβάλλει τη δικαιολογημένη εμπιστοσύνη που κάποιοι άνθρωποι δείχνουν στο κράτος. Τι σημαίνει αυτό; Αλλιώς θα συμπεριφερόταν κάποιος αναπληρωτής, αν ήξερε ότι θα προσμετρηθούν οι πίνακες, που σημαίνει ότι, δεν έκανε αίτηση ή δεν πήγε κάπου, γιατί ήξερε ότι δεν θα μοριοδοτηθεί. Τι απαντάμε εσείς και εμείς, σ' αυτούς τους ανθρώπους; Απαντάμε ότι φταίνε κιόλας;»
Κύριε υφυπουργέ δεν ξέρω τι απαντάς σε αυτους που δεν έκαναν αίτηση Ξέρω τι απαντάς σε αυτούς που έκαναν και πήγαν σαν τους μ@λ@κες....

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1097 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:42:08 πμ »
Συνάδελφοι εειδή δεν έχω πάει ποτέ σε δικηγόρο ποια είναι η διαδικασία για πάρεις συμβουλές; κλείνεις ραντεβου μαζί του και του λες το προβλημά σου; ( για την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας 2010- 2014) σου λέει το και το  και πληρώνεις την επίσκεψη; πόσο περίπου αμοιβή παίρνει ο δικηγόρο όποιος θέλει  ας στείλει και προσωπικό μήνυμα.

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1098 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:48:10 πμ »
Πρέπει να ξεκινήσουμε την δράση με όλα τα μέσα,  κάτι τέτοιο δεν πρέπει να περάσει!
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1099 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:51:30 πμ »
Ακούστε κυρίες και κύριοι.Εδώ το σπίτι μας καίγεται για ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ (Με πρώτη εκείνη από την Αννούλα του χιονιά)....Τοθέμα είναι τι θα κάνουμε για να μην περάσει αυτή η καραμπινάτη παρανομία. Χθες το συζήταγα με φίλο δικηγόρο και μου έλεγε ''Δεν υπάρχει οι αναπληρωτες που δεν έκαναν τα χαρτιά τους στην μεταβατική και αδικήθηκαν -κατά Λοβέρδο- ΤΈΤΟΙΑ ΕΡΜΗΝΕΙΑ-Από τη στιγμή που έβγαιναν οι προκηρύξεις των αναπληρωτων οφειλες να πας να κάνεις τα χαρτιά σου. Το γιατί δεν πήγες δεν τον ενδιαφέρει το κράτος. Οφειλει να προσμετρησει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΑΝ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΕΠΘ ΤΟ 2010-2014 ΑΛΛΙΩΣ Η ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΕΙΝΑΙ Δ Ο Λ Ι Α  ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ;  ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΕΣΤΕ ΔΕΝ ΞΕΣΗΚΩΝΕΣΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΕς ΑΠΌ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΙΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΨΕ ΕΒΛΕΠΕ ΑΝΤΙ ΝΑ Α Ν Ε Β Α Ι Ν Ε Ι ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ; ΑΥΤΟ ΤΙ ΗΤΑΝ; ΝΟΜΙΜΟ; και

*δεν έχω τίποτα με τους ''ιδιωτικούς'' αλλά να μπει και η δική μας βρε αδελφέ!....
1ον. Η αγανάκτηση και ο θυμός με τις αλλαγές τις οποίες ΙΣΩΣ κάνει το υπουργείο με τους πίνακες είναι κατανοήτές και θύγει πολλούς. Άλλο όμως αυτό συνάδελφοι και άλλο να λέμε ότι μας κατέβει ή μας βολεύει κάθε φορά. (και δεν το λέω για να πικάρω κανένα και εγώ με τις ίδιες αγωνίες ζω...).
2ον. Για τους ιδιωτικούς. Όπως όλοι ξέρουμε ή δεν θέλουμε να ξέρουμε, οι ιδιωτικοί πάντα και πριν το 2010 έμπαιναν αν είχαν δεδομένα κριτήρια (δεν είναι ώρα να τα αναλυθούν εδώ όποιον τον ενδιαφέρει υπάρχει νόμος να τα διαβάσει). Με το να μετρά και για αυτούς η προϋπηρεσία ως το 2010. Δεν έκαναν κάτι άνομο βάση αυτών που ίσχυαν και ισχύουν ενεργούσαν (ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟΥΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ), πώς εσύ ή εγώ θα τους πετάξεις έξω από τον πίνακα; Και εγώ δεν θέλω να με περνούν οι ιδιωτικοί πες μου ένα λογικό τρόπο να το στηρίξουμε για βγούν από τον πίνακα ή να μην μας περνούν στον πίνακα ή να μη μπαίνουν.Αν αυτό δεν μας βολεύει ας πιέζαμε τα αρμόδια όργανα να αλλάξουν το νόμο που ίσχυε από παλιά.
3. Οι δικηγόροι είναι ελεύθεροι επαγγελματίες θα σου πουν ΝΑΙ δίκιο έχεις πάμε να διεκδικήσουμε ότι θες δικαστικά (λεφτά θα βγάλουν) καλό είναι οι σύλλογοι και ο καθένας μας να μιλήσουν με ΝΟΜΙΚΟΥΣ (Εισαγγελείς -Δικαστές).
4. Ζητάμε να μπει και η δική μας προϋπηρεσία  ΝΑΙ . Τι κάνουμε;;; Είδες καμιά σοβαρή αντίδραση από τα συνδικαλιστικά όργανα που μας εκπροσωπύν υποτίθεται; Απλά βγάλαν μια ανακοίνωση (που όλοι ξέρουμε που τη βάζουν εκεί στο υπουργείο) Γιατί τα συνδικαλιστικα όργανα δεν συμβουλεύονται έγκυρους νομικούς-Δικαστικους να καταθέσουν με νομικά επιχειρήματα να στηρίξουν μια πρόταση συγκροτημένα να την παρουσιάσουν στο Υπουργείο και να την "βγουν στον Λοβέρδο τον συνταγματολόγο";;;
 Αυτοί απλά είπαν να ανοίξουν οι πίνακες πιστεύεις ότι ασχολήθηκαν σοβαρά ή το έψαξαν κατά πόσο μπορεί να γίνει αυτό και αν μπορεί να σταθεί; Ή μας πήραν όλους στο λαιμό τους;;;;
Γιατί δεν πάνε στο ΣΤΕ ή σε αρμόδια δικαστήρια με νομικά επιχειρήματα και τεκμηριωμένες προτάσεις και  με νομικούς συμβούλους να ακυρώσουν το νόμο 3848 που λένε ότι δεν τους βολεύει και θέλουν επιστροφή το 60-40 % αλλά βγάζουν απλά ανακοινώσεις (για να τις βλέπουμε εμείς "τα πρόβατα");;;
Ας σκεφτούμε όλοι λίγο πιο βαθιά ....
Καθηγητές - δάσκαλοι είμαστε ξέρουμε γνωρίζουμε (ελπίζω οι περισσότεροι) δεν είμαστε αμόρφωτοι να μας εμπαίζει ο καθένας ...
Αυτά για να πάψουμε επιτέλους να διαχωριζόμαστε και να μαλώνουμε εδώ μέσα (γιατί κάποιοι έπαιζαν και  παίζουν παιχνίδια στην πλάτη μας και εμείς τσιμπάμε και μάλλον θα τσιμπάμε για πολύ ακόμη...)

ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΧΗ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ - ΜΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ Η ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΑΔΙΚΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΠΟΔΕΚΤΟ, ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΛΕΣ ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΝ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΛΩΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑ ΝΑ ΕΚΤΟΝΩΘΩ .
ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ; ΤΙΠΟΤΑ ...

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1100 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:54:24 πμ »
Συνάδελφοι εειδή δεν έχω πάει ποτέ σε δικηγόρο ποια είναι η διαδικασία για πάρεις συμβουλές; κλείνεις ραντεβου μαζί του και του λες το προβλημά σου; ( για την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας 2010- 2014) σου λέει το και το  και πληρώνεις την επίσκεψη; πόσο περίπου αμοιβή παίρνει ο δικηγόρο όποιος θέλει  ας στείλει και προσωπικό μήνυμα.
ας γινει μια ομάδα από εδώ και να προσφύγουμε όλοι μαζί

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1101 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:57:02 πμ »
Γιατί ο Συνταγματολόγος Λοβέρδος τί είναι ο ΦΑΡΑΩ της νομικής επιστήμης. Σήμερα το πρωί ο Κυριάκος Μητσοτάκης επικαλέστηκε απόφαση του ΣΤΕ που δικαίωνε την ελληνική πολιτεία. Πάμε λοιπόν ΣτΕ για το επιλεκτικό άνοιγμα των πινάκων για να δούμε αν θα μας δικαιώσει. όσο  για τη συνάντηση με Λοβέρδο δεν θα πάμε για να του την βγούμε  αλλά για να ακουστούμε....Ο δρόμος των διεκδικήσεων περνά από το Στ.Ε
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2014, 11:58:56 πμ από ERTA »


Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1103 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:58:40 πμ »
marcy συνφωνώ μαζί σου για τον ΑΣΕΠ, το λέω και εγώ συνέχεια να υπάρχει ένα τάβανι στον αριθμό των ΑΣΕΠ δεν μπορείς να δίνεις συνέχεια, έγω είμαι ήδη 44 χρ. πόσα χρόνια θα έχω ακόμα κουράγιο να δίνω???..... :(
Δυστυχώς η κοινή λογική έχει χαθεί όπως και με το ξεκλείδωμα των πινάκων.  Έτσι και με τον ΑΣΕΠ πρέπει να είμαστε σε έναν διαρκή αγώνα για όλοι μας την ζωή, για να φτάνουμε συνέχεια κοντά στους διοριστεους και να μην διοριζομαστε. Η ΔΟΕ και η ΟΛΜΕ που είναι για να αγωνιστεί μαζί μας;
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1104 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:59:55 πμ »
Πρέπει να επικοινωνήσουμε με ΟΛΜΕ να δουμε αν  προτίθεται να προσφύγει στη δικαιοσύνη και στο Σ.τ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1105 στις: Αύγουστος 08, 2014, 12:01:58 μμ »
Πρέπει να επικοινωνήσουμε με ΟΛΜΕ να δουμε αν  προτίθεται να προσφύγει στη δικαιοσύνη και στο Σ.τ.Ε.
Ακριβώς αυτό , για ποιο λόγο υπάρχουν οι ομοσπονδίες!
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160921
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 658
Σύνολο: 669

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.