*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 861040 φορές)

0 μέλη και 16 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1134 στις: Αύγουστος 08, 2014, 01:49:20 μμ »
Αρχικά σχολιάζω τα νέα γραφόμενα σου ...
  1. Δεν είπα οτι έκαναν κάτι παράνομο. Και εγω έχω πάει σε δυπρόσιτο πρίν το 2010. Άλλο πράγμα είπα.
2. Αμα δεν προσμετρηθεί η προϋπηρεσια 2010-2014 έστω απλη να μην ανοιξούν καθόλου πίνακες. Κλειστοι πίνακες μέχρι να γίνει ΑΣΕΠ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΒΑΣΗ ΤΟΥ 3848Αν και οι εκλογες 'ερχονται και θα μετρήσει η προΎΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΣΕΠ δεν θα γίνει. ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ...  Όλα τα άλλα να προσμέτρησει προϋπηρεσίας μετα το 2014 είναι πελατειακές σχέσεις. Ελπίζω να μην είσαι πελάτης του. όταν θα καλέσει πρώτα μειωμένου ωραριίου και θα εκλοβίσει τον άλλο στο νόμο και μετα θα καλέι πλήρους καπάκι τότε να δεις τι έχει να γίνει ΩΣ ΤΩΡΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΕΙ ΚΩ ΠΡΩΤΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. Όταν θα αρνήθει κάποιος δυσπρόσιτό και θα γίνονται αίτησεις για τη συμπληρωση του κένου που θα το μαθαίνουμε ; όταν ο υπούργος ή ο διευθυντής θα τηλεφωνει το γνωστό να κάνει αίτηση να το καλυψεί ενώ εσυ δεν θα γνωρίζεις τίποτα;  θα πρέπει να μπαίνεις σε όλοες τις διευθύνσεις; στη σελίδα του υπουργείου; που; ΣΩΣΤΕΣ ΟΙ ΑΓΩΝΙΕΣ ΣΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΥΠΟ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΧΕΔΙΟ ΝΟΜΟΥ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΕΠ΄ΑΥΤΟΥεκτός και αν είσαί αυτής της νοοτροπίας περιμένοντας το τηλέφωνο του διεθυντή για να τρέξεις. Ε
τσι το πιο δίκαιο ΚΛΕΙΣΤΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ. 
ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΔΩ ...ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΛΕΩ "ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΛΟΒΕΡΔΟΥ"
 και το άκομα πιο δίκαιο επιτηριδα μονιμη και νομιμη
που δεν θα μπορει να την αλλάξει οποιοσδηποτε υπουργος για συντεχνειακέ , μικροκομματικές ,πελατειακές και άλλου είδους σκοπιμότητες.
ΕΝ μέρη συμφωνώ απλά είναι άδικο για το πως θα μπαίνουν οι νέοι πτυχιούχοι
Είπα να μη ξαναγράψω σε αυτό το νήμα αλλά δεν θέλω να αφήνονται εντυπώσεις....
ΕΓΡΑΨΕΣ σε post ΔΙΚΟ σου πριν λίγο : Το ήθικό είναι όποιος δήλωνε δυπρόσιτα πρίν το 2010  να δήλωνε και μέτα το 2010. ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ Το Σύνταγμα δίνει σε όλα τα παιδία ίσα δικαιώμα τα για μάθηση και πριν το 2010 και μετά το 2010.ΣΥΜΦΩΝΩ Τώρα πως σε όλους δημιουργηθήκαν τα προσωπικά προβλήματα το 2010 και δεν δήλωναν πλέον τα δυσπρόσιτα είναι άλλο θέμα. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΣΟΥκαι ίδίως για όσους βρέθηκαν πολυ ψήλα λόγω των δυσπροσίτων πριν το 2010 που έδιναν διπλά μόρια. ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΙ ΔΗΛΩΝΑΝ ΠΡΙΝ ΔΥΣΠΡΟΣΗΤΑ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 2010 ΓΙΑΤΙ;;; ΚΕΡΔΙΖΑΝ ΚΑΤΙ;;; ΑΝΕΒΑΙΝΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ;;; ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΗΞΕΡΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ 2ΠΛΑΣΙΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ,. ΕΣΥ καλά έκανες και πήγες δυσπρόσιτα όπως και εγω στο διάστημα 2010-2014 και θα πάρουμε και οι ΔΥΟ τα μόρια βάση του 3848 που ΞΕΡΟΥΜΕ και οι ΔΥΟ μας!!! Αν εσύ ήξερεις κάτι παραπάνω ή υποθέσεις έκανες από το μυαλό σου ότι μπορεί να ανοίξουν οι πίνακες και να μετρήσουν αναδρομικά όλα τα μόρια ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ εμένα δεν έφτανε τόσο μακρυά το μυαλό μου ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΘΑ ΑΝΑΙΒΩ ΠΟΛΥ  ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΒΑΣΗ ΤΟΥ 3848 + ΑΣΕΠ . Το να υποθέτουμε ότι το κράτος μπορεί κάποτε να ανοίξει τους πίνακες αναπληρωτων και να μετρησει αναδρομικά μόρια είναι ΔΙΑΚΑΙΩΜΑ ΜΑΣ αν ενεργησαμε με αυτή τη λογική όταν κάναμε αιτήσεις ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΜΕ απλά δεν επιβεβαιώθηκαν οι προσδοκίες μας γιατι;;;; ΓΙΑΤΙ ήταν λάθος από την αρχή οι υποθέσεις μας και γιατί ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ!!!!

Αν λέω κάτι ακατανόητο ή δεν ερμηνεύω σωστά αυτά που γράφεις δεκτή η αντίδραση σου...
Δεν σου επιτιθομαι προς θεού προσωπικά τις απόψεις σου σχολιάζω (για να μην παρεξηγηθώ)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:01:47 »

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1135 στις: Αύγουστος 08, 2014, 01:53:14 μμ »
Να ρωτήσω κάτι όσον αφορά την διπλή μοριοδότηση στα δυσπρόσιτα; Δεν είχαν πει ότι  δεν θα μετράει για τον πίνακα των αναπληρωτών αλλά για μετά για εμάς τους αναπληρωτές; Επίσης τα άτομα που δουλεύουν στην ειδική  θα μπορούν μετά το σχέδιο νόμου που θα ψηφιστεί να μεταφέρουν τα μόρια τους και στην γενική; (με τα μόρια και της τετραετίας 2010-2014;)
Εννοειται οτι τα μορια της Ε.Α μεταφερονται αν η  τετραετια 2010-14 συμπεριληφθει τελικα(που δεν το νομιζω..)  η εγκυλιος ειναι σαφης για το πως οριζεται η προυπηρεσια!!

Αποσυνδεδεμένος marguerite

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1136 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:00:17 μμ »
Γιατί να μετρούν διπλά τα μόρια των δυσπρόσιτων;
Όταν εγώ έβαζα το κουτάκι δεν με έπαιρναν ποτέ σε δυσπρόσιτο, γιατί κάποιος που έτυχε (ή θα τύχει) να τον πάρουν εκεί να βρεθεί μπροστά από μένα;

Ας πει κάποιος του κάθε ανίδεου Υπουργού πως τα δυσπρόσιτα και οι λοιπές περιοχές έμεναν ακάλυπτες από προσωπικό όχι γιατί δεν υπήρχαν ενδιαφερόμενοι αλλά γιατί δεν τους καλούσαν.

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1137 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:00:48 μμ »


Ειναι λυπηρο συναδελφε να βλεπεις οτι ακομη κι οι εχοντες πτυχιο πανεπιστημιου με χαρα τους θα ποδοπατουσαν το κοινο δικαιο προκειμενου να βολευτουν οι ιδιοι....... Οταν ψηφιστηκε ο νομος το 2010 επαναστατησαμε επειδη δεν προεβλεπε γνησια μεταβατικη περιοδο εφαρμογης (αφησε απεξω ανθρωπους που την επομενη-μεθεπομενη χρονια διοριζονταν μετα απο χρονια αγωνων και ΑΣΕΠ, οπως ο vasbio παραπανω!!!) και τωρα επιχειρουν να τον καταργησουν χωρις γνησια μεταβατικη περιοδο εφαρμογης γι'αλλη μια φορα!!!
Έγραψα  : Αυτό που διαπιστώνω είναι ότι αν κάποιος μας έδειχνε μια ΜΑΥΡΗ εικόνα άλλοι θα λέγανε δεν είναι τόσο μαύρη  , άλλοι θα την έβλεπαν γκρι, άλλοι ροζ και άλλοι ΛΕΥΚΗ.
Δεν είναι κακό η διαφορετική άποψη του καθενός ΑΛΛΑ αν δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε σε μια κοινή βάση ("ΜΑΥΡΗ ΕΙΚΟΝΑ") τότε δεν έχει νόημα η συζήτηση ...

Ο σχολιασμός σου στη φράση μου είναι ατυχής εννοούσα ότι αν δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε σε κάτι κοι΄νως αποδεκτό τότε τι συζητάμε τι πάμε να διεκδικήσουμε. Ναι αντιδράσαμε το 2010 . ΠΩΣ;;; Πάλι  κάποιοι τον έβλεπαν ως λύτρωση τον 3848 μα το πρόβλημα δεν είναι ο 3848 αλλά οι μη διορισμοί (και εννοώ οι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΕΝΑ ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΥΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:01:47 »

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1138 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:06:24 μμ »
Θα συμφωνήσω..

Η ΑΔΙΟΡΙΣΤΙΑ είναι το πρόβλημα.. και αντίστοιχα δημιουργεί και εκείνο του ΑΜΕΤΑΘΕΤΟΥ.

Γιατί για να μεταθέσει συνακόλουθα πρέπει να διορίσει.
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1139 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:10:14 μμ »
Αρχικά σχολιάζω τα νέα γραφόμενα σου ...Είπα να μη ξαναγράψω σε αυτό το νήμα αλλά δεν θέλω να αφήνονται εντυπώσεις....
ΕΓΡΑΨΕΣ σε post ΔΙΚΟ σου πριν λίγο : Το ήθικό είναι όποιος δήλωνε δυπρόσιτα πρίν το 2010  να δήλωνε και μέτα το 2010. ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ Το Σύνταγμα δίνει σε όλα τα παιδία ίσα δικαιώμα τα για μάθηση και πριν το 2010 και μετά το 2010.ΣΥΜΦΩΝΩ Τώρα πως σε όλους δημιουργηθήκαν τα προσωπικά προβλήματα το 2010 και δεν δήλωναν πλέον τα δυσπρόσιτα είναι άλλο θέμα. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΣΟΥκαι ίδίως για όσους βρέθηκαν πολυ ψήλα λόγω των δυσπροσίτων πριν το 2010 που έδιναν διπλά μόρια. ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΙ ΔΗΛΩΝΑΝ ΠΡΙΝ ΔΥΣΠΡΟΣΗΤΑ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 2010 ΓΙΑΤΙ;;; ΚΕΡΔΙΖΑΝ ΚΑΤΙ;;; ΑΝΕΒΑΙΝΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ;;; ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΗΞΕΡΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ 2ΠΛΑΣΙΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ,. ΕΣΥ καλά έκανες και πήγες δυσπρόσιτα όπως και εγω στο διάστημα 2010-2014 και θα πάρουμε και οι ΔΥΟ τα μόρια βάση του 3848 που ΞΕΡΟΥΜΕ και οι ΔΥΟ μας!!! Αν εσύ ήξερεις κάτι παραπάνω ή υποθέσεις έκανες από το μυαλό σου ότι μπορεί να ανοίξουν οι πίνακες και να μετρήσουν αναδρομικά όλα τα μόρια ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ εμένα δεν έφτανε τόσο μακρυά το μυαλό μου ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΘΑ ΑΝΑΙΒΩ ΠΟΛΥ  ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΒΑΣΗ ΤΟΥ 3848 + ΑΣΕΠ . Το να υποθέτουμε ότι το κράτος μπορεί κάποτε να ανοίξει τους πίνακες αναπληρωτων και να μετρησει αναδρομικά μόρια είναι ΔΙΑΚΑΙΩΜΑ ΜΑΣ αν ενεργησαμε με αυτή τη λογική όταν κάναμε αιτήσεις ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΜΕ απλά δεν επιβεβαιώθηκαν οι προσδοκίες μας γιατι;;;; ΓΙΑΤΙ ήταν λάθος από την αρχή οι υποθέσεις μας και γιατί ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ!!!!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1140 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:13:11 μμ »
Αρχικά σχολιάζω τα νέα γραφόμενα σου ...Είπα να μη ξαναγράψω σε αυτό το νήμα αλλά δεν θέλω να αφήνονται εντυπώσεις....
ΕΓΡΑΨΕΣ σε post ΔΙΚΟ σου πριν λίγο : Το ήθικό είναι όποιος δήλωνε δυπρόσιτα πρίν το 2010  να δήλωνε και μέτα το 2010. ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ Το Σύνταγμα δίνει σε όλα τα παιδία ίσα δικαιώμα τα για μάθηση και πριν το 2010 και μετά το 2010.ΣΥΜΦΩΝΩ Τώρα πως σε όλους δημιουργηθήκαν τα προσωπικά προβλήματα το 2010 και δεν δήλωναν πλέον τα δυσπρόσιτα είναι άλλο θέμα. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΣΟΥκαι ίδίως για όσους βρέθηκαν πολυ ψήλα λόγω των δυσπροσίτων πριν το 2010 που έδιναν διπλά μόρια. ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΙ ΔΗΛΩΝΑΝ ΠΡΙΝ ΔΥΣΠΡΟΣΗΤΑ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 2010 ΓΙΑΤΙ;;; ΚΕΡΔΙΖΑΝ ΚΑΤΙ;;; ΑΝΕΒΑΙΝΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ;;; ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΗΞΕΡΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ 2ΠΛΑΣΙΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ,. ΕΣΥ καλά έκανες και πήγες δυσπρόσιτα όπως και εγω στο διάστημα 2010-2014 και θα πάρουμε και οι ΔΥΟ τα μόρια βάση του 3848 που ΞΕΡΟΥΜΕ και οι ΔΥΟ μας!!! Αν εσύ ήξερεις κάτι παραπάνω ή υποθέσεις έκανες από το μυαλό σου ότι μπορεί να ανοίξουν οι πίνακες και να μετρήσουν αναδρομικά όλα τα μόρια ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ εμένα δεν έφτανε τόσο μακρυά το μυαλό μου ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΘΑ ΑΝΑΙΒΩ ΠΟΛΥ  ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΒΑΣΗ ΤΟΥ 3848 + ΑΣΕΠ . Το να υποθέτουμε ότι το κράτος μπορεί κάποτε να ανοίξει τους πίνακες αναπληρωτων και να μετρησει αναδρομικά μόρια είναι ΔΙΑΚΑΙΩΜΑ ΜΑΣ αν ενεργησαμε με αυτή τη λογική όταν κάναμε αιτήσεις ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΜΕ απλά δεν επιβεβαιώθηκαν οι προσδοκίες μας γιατι;;;; ΓΙΑΤΙ ήταν λάθος από την αρχή οι υποθέσεις μας και γιατί ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ!!!!

Αν λέω κάτι ακατανόητο ή δεν ερμηνεύω σωστά αυτά που γράφεις δεκτή η αντίδραση σου...
Δεν σου επιτιθομαι προς θεού προσωπικά τις απόψεις σου σχολιάζω (για να μην παρεξηγηθώ)
ΜΠΡΑΒΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΦΩΝΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΙ ΟΛΟΙ ΗΞΕΡΑΝ Η ΕΚΑΝΑΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ.ΑΣ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.ΣΠΑΝΙΑ ΜΠΑΙΝΩ ΕΓΩ ΜΕΣΑ..ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΝΟΥΝ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1141 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:15:41 μμ »
Αρχικά σχολιάζω τα νέα γραφόμενα σου ...Είπα να μη ξαναγράψω σε αυτό το νήμα αλλά δεν θέλω να αφήνονται εντυπώσεις....
ΕΓΡΑΨΕΣ σε post ΔΙΚΟ σου πριν λίγο : Το ήθικό είναι όποιος δήλωνε δυπρόσιτα πρίν το 2010  να δήλωνε και μέτα το 2010. ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ Το Σύνταγμα δίνει σε όλα τα παιδία ίσα δικαιώμα τα για μάθηση και πριν το 2010 και μετά το 2010.ΣΥΜΦΩΝΩ Τώρα πως σε όλους δημιουργηθήκαν τα προσωπικά προβλήματα το 2010 και δεν δήλωναν πλέον τα δυσπρόσιτα είναι άλλο θέμα. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΣΟΥκαι ίδίως για όσους βρέθηκαν πολυ ψήλα λόγω των δυσπροσίτων πριν το 2010 που έδιναν διπλά μόρια. ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΙ ΔΗΛΩΝΑΝ ΠΡΙΝ ΔΥΣΠΡΟΣΗΤΑ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 2010 ΓΙΑΤΙ;;; ΚΕΡΔΙΖΑΝ ΚΑΤΙ;;; ΑΝΕΒΑΙΝΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ;;; ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΗΞΕΡΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ 2ΠΛΑΣΙΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ,. ΕΣΥ καλά έκανες και πήγες δυσπρόσιτα όπως και εγω στο διάστημα 2010-2014 και θα πάρουμε και οι ΔΥΟ τα μόρια βάση του 3848 που ΞΕΡΟΥΜΕ και οι ΔΥΟ μας!!! Αν εσύ ήξερεις κάτι παραπάνω ή υποθέσεις έκανες από το μυαλό σου ότι μπορεί να ανοίξουν οι πίνακες και να μετρήσουν αναδρομικά όλα τα μόρια ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ εμένα δεν έφτανε τόσο μακρυά το μυαλό μου ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΘΑ ΑΝΑΙΒΩ ΠΟΛΥ  ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΒΑΣΗ ΤΟΥ 3848 + ΑΣΕΠ . Το να υποθέτουμε ότι το κράτος μπορεί κάποτε να ανοίξει τους πίνακες αναπληρωτων και να μετρησει αναδρομικά μόρια είναι ΔΙΑΚΑΙΩΜΑ ΜΑΣ αν ενεργησαμε με αυτή τη λογική όταν κάναμε αιτήσεις ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΜΕ απλά δεν επιβεβαιώθηκαν οι προσδοκίες μας γιατι;;;; ΓΙΑΤΙ ήταν λάθος από την αρχή οι υποθέσεις μας και γιατί ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ!!!!

Αν λέω κάτι ακατανόητο ή δεν ερμηνεύω σωστά αυτά που γράφεις δεκτή η αντίδραση σου...
Δεν σου επιτιθομαι προς θεού προσωπικά τις απόψεις σου σχολιάζω (για να μην παρεξηγηθώ)
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1142 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:17:15 μμ »
Γιατί να μετρούν διπλά τα μόρια των δυσπρόσιτων;
Όταν εγώ έβαζα το κουτάκι δεν με έπαιρναν ποτέ σε δυσπρόσιτο, γιατί κάποιος που έτυχε (ή θα τύχει) να τον πάρουν εκεί να βρεθεί μπροστά από μένα;

Ας πει κάποιος του κάθε ανίδεου Υπουργού πως τα δυσπρόσιτα και οι λοιπές περιοχές έμεναν ακάλυπτες από προσωπικό όχι γιατί δεν υπήρχαν ενδιαφερόμενοι αλλά γιατί δεν τους καλούσαν.

Το ξερει πολυ καλα ο υπουργος, συναδελφισσα! Ειναι στοχευμενο αυτο, για εξυπηρετησεις. Προδωθηκε εξαρχης οταν εριξε την ευθυνη στους αναπληρωτες που δεν πανε στο κενο και μετα ειπε να το καλυψει η κυρια απο τη Σαμο.

άκου συνάδελφε γιατί νομίζω μιλάμε μαζί και χώρια καταλαβαινόμαστε: εγώ τους κανόνες τους ήξερα. Ο υπουργός τους αλλάζει αναδρομικά Εγώ όπως και τόσοι χιλιάδες άλλοι, πήγαινα και έκανα την αίτησή μου γνωριζοντας ό,τι οι πίνακες έιναι κλειστοί. Όμως έρχεται οΛοβέρδος και λέει από τούδε και στο εξής τους ανοίγω.

Και γιατι τοτε συναδελφε δεν αγωνιζεσαι να μην ανοιξουν αλλα να παραμεινουν κλειστοι μεχρι την εφαρμογη του νομου, οπως ειναι το δικαιο; Ηταν δικαιο για τους αδιοριστους εκπαιδευτικους τοσα χρονια, που αντι να φωναζετε για εφαρμογη του νομου, φωναζατε γι'ανοιγμα πινακων αναπληρωτων;

jimy100, ειναι ευκολο να γινει ρυθμιση για την κατοχυρωση του βαθμου οποιουδηποτε ΑΣΕΠ (αντι για των 2 τελευταιων) διοτι δεν ειναι αντιθετο προς το πνευμα του νομου. Για τις 'μυστικες' θεσεις εχουμε ηδη απαντησει: θα διορθωθει αναγκαστικα, δεν γινεται αλλιως.

Κριμα που ειμαστε τοσο λιγοι εδω μεσα που δεν βαζουμε το προσωπικο μας συμφερον πανω απο το κοινο δικαιο! Θυμηθειτε, συναδελφοι: δεν φωναζα οταν μαζεψαν τους Εβραιους γιατι δεν ημουν Εβραιους, δεν φωναζα οταν μαζεψαν τους Τσιγγανους γιατι δεν ημουν Τσιγγανους, και οταν ηρθαν να μαζεψουν εμενα δεν υπηρχε κανεις να φωναξει μαζι μου. Εγω μπορει να μην διοριστω με την εφαρμογη του νεου νομου, ενω ξερω οτι σιγουρα θα συνεχισω να δουλευω ως αναπληρωτρια διοτι ο ανοιχτος πινακας θα μ'ανεβασει θεσεις, αλλα μου φαινεται αδιανοητο αυτο που πανε να ξανακανουν σ'ενα ευνομουμενο υποτιθεται κρατος!

anixia, πες μου παρακαλω που μπορω να βρω αυτο που αντεγραψες: που εχει δημοσιευτει οτι στο μνημονιο εχουν υπογραψει οτι δε θα γινουν διορισμοι στην εκπαιδευση και πρεπει να ζητησουν την αδεια; Το αρχικο σχεδιο ηταν δραστικη μειωση του αριθμου δημοσιων υπαλληλων, που πραγματοποιηθηκε. Τοσα ΦΕΚ των οποιων οι διορισμοι ειχαν παγωσει διοριστηκαν (και στην εκπαιδευση: τριτοβαθμια). Πλεον διοριζουν παντου. Κατανοητο οτι οι διορισμοι δε θα ειναι μαζικοι, αλλα ειναι αδυνατον να μην γινουν καθολου, ειδικα σε προεκλογικη περιοδο.

kukuruku1, δεκτη η διορθωση. Συμφωνω μαζι σου για τους απαραιτητους διορισμους. Ομως ο νομος πρεπει να εφαρμοστει ως εχει (συμφωνα με τις αλλαγες που θα κρινει το ΣτΕ για να ειναι συνταγματικος), αλλιως να δωσουν μια γνησια μεταβατικη περιοδο αυτη τη φορα, αν εχουν σκοπο να κανουν νεο νομοθετημα!

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1143 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:20:18 μμ »
ΜΠΡΑΒΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΦΩΝΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΙ ΟΛΟΙ ΗΞΕΡΑΝ Η ΕΚΑΝΑΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ.ΑΣ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.ΣΠΑΝΙΑ ΜΠΑΙΝΩ ΕΓΩ ΜΕΣΑ..ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΝΟΥΝ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑ!!!

Για αυτό και εγώ όπως ανέφερα και πριν δεν ξαναγράφω στο εν λόγο νήμα
Μπορεί ο καθένας να σχολιάσει τα πρώτερα γραφόμενά μου εδώ απλά δεν θα απαντήσω (δεν αξίζει ... πλέον κουράζει)
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΛΗΘΟΥΝ ΦΕΤΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1144 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:28:08 μμ »
Παράθεση
Και γιατι τοτε συναδελφε δεν αγωνιζεσαι να μην ανοιξουν αλλα να παραμεινουν κλειστοι μεχρι την εφαρμογη του νομου, οπως ειναι το δικαιο; Ηταν δικαιο για τους αδιοριστους εκπαιδευτικους τοσα χρονια, που αντι να φωναζετε για εφαρμογη του νομου, φωναζατε γι'ανοιγμα πινακων αναπληρωτων;
Είμαι αντίθετος με τον 3848, απλά....

Αποσυνδεδεμένος marguerite

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1145 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:28:43 μμ »
Τελικά στο μόνο που συμφωνούμε όλοι (αλλά δεν διεκδικούμε) είναι να καλύπτονται τα κενά με διορισμούς μονίμων.

Ο Υπουργάκος φέτος εξασφάλισε 4000 επιπλέον πιστώσεις για αναπληρωτές, χρήματα για διορισμούς δεν βρίσκει.
"Θέλεις να πληρώνεσαι και το καλοκαίρι, τεμπέλη; Ουστ! Συμβασιούχος κι αν σ'αρέσει!"

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1146 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:30:30 μμ »
Έτσι είναι για να μπορεί την επόμενη χρονιά να μη σε ξαναπάρει αν δε θέλει  ;)

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1147 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:35:11 μμ »
@biov: Το συλλογικό συμφέρον έχει γίνει λάστιχο και ξεχειλώνεται με βάση το συμφέροντα του καθενός. Αν αύριο-μεθαύριο αλλάξει η κυβέρνηση και προσμετρήσει τα μόρια της περιόδου 2010-2014 θα υπακούσουν όσοι τώρα βολεύονται με το νέο νόμο;
Εγώ δεν έχω προσωπικό συμφέρον, μόνιμος είμαι, κανονικά θα έπρεπε να μη με απασχολεί το θέμα-έτσι δεν μάθαμε στα 90's και στα 00's σε αυτή τη χώρα; Αλλά με την ίδια λογική δε θα έπρεπε ορισμένοι να θυσιάσουν ~15 μεροκάματα πέρσι για τα θέματα των αναπληρωτών και των ευρισκόμενων σε διαθεσιμότητα. Κι επειδή ακριβώς οι περισσότεροι κρύφτηκαν πίσω από το δάχτυλό τους, δεν είχαμε κανένα σοβαρό αποτέλεσμα, παρά κάτι μερεμετίσματα.
Τέλος πάντων, ελπίζω να μην έρθει η στιγμή που πρακτικά θα αντιληφθείτε ότι ο 3848 είναι ένα μεγάλο εμπόδιο που θα σας κρατά αιωνίως αδιόριστους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 749
Σύνολο: 761

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.