*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 860449 φορές)

0 μέλη και 18 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2352 στις: Αύγουστος 26, 2014, 10:49:09 μμ »
Από την αρχή κάποια άτομα λένε ότι θα γίνει ΑΣΕΠ. Το θυμάμαι πολύ καλά γιατί στην ιδέα ότι θα ξαναδώσουμε βγάζω σπυράκια.
Δεν μας φταινε όμως οι συνάδελφοι που ενημερώνουν
Συμφωνώ, στο να ενημερώνουν οι συνάδελφοι για ότι ξέρουν.Μπορεί να είμαι αντίθετος στη διενέργεια ασεπ με τον 3848, δεν σημαίνει όμως ότι δεν θέλω να ακουω και να βλέπω τι συμβαίνει γύρω μου. Όταν όμως έχεις έναν υπουργό που τη μια λέει έτσι και την άλλη αλλιώς, όσο "έγκυρη" ενημέρωση και αν έχει κάποιος πρέπει να βγει και να πει, ναι τώρα έπεσα έξω.Εκεί διαφωνώ.Το νήμα αυτό ξεκίνησε με αφορμή τα δυσπρόσιτα μέσα Ιουλίου αν θυμάμαι καλά, άλλαξε προσανατολισμό αρχές Αυγούστου με αφορμή τα δημοσιεύματα για αναγνώριση της προυπηρεσίας απο το 14 και μετά, μπήκε μέσα ο Ασεπ, ξαναγυρίσαμε στην αναγνώριση της προυπηρεσίας όμως από το 10 και μετά.Κάποιοι πάνω στην σπουδή τους να εφαρμοστει ο νέος νόμος,δεν το θεωρώ αθέμιτο, προσπαθούν να ερμηνεύσουν και να συνδιάσουν κάποιες ενέργειες, μάλλον βιαστικά θα έλεγα αφού πολλές φορές τους προλαβαίνουν οι εξελίξεις.Συγνώμη για τον εκνευρισμό μου, συγνώμη και από τον συνάδελφο .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:43:44 »

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2353 στις: Αύγουστος 26, 2014, 10:49:54 μμ »
Κανένας δεν κάνει προβλέψεις απλά καταθέτει την γνώμη του στις τρέχουσες εξελίξεις. Η αλήθεια είναι ότι ο Λοβ από τη στιγμή που πάτησε το πόδι στο υπουργείο λέει πολλά αλλά από ότι φαίνεται λίγα θα κάνει. Τώρα αν ανοίξει τους πίνακες από το 2014 και μετά και ψηφιστεί αυτές τις μέρες δεν ΚΟΛΑΕΙ να πάει άμεσα σε ΑΣΕΠ το 2015 γιατί πολύ απλά αν κάνει ΑΣΕΠ το 2015 τον Ιούλιο θα σχηματίσει νέους πίνακες βάση του 3848, οπότε τι νόημα έχει να ανοίξει από τώρα τους πίνακες προϋπηρεσίας; Οπότε ας περιμένουμε τι θα ψηφιστεί ...
Αυτοι εχουν το μαχαιρι και το πηρουνι δυστυχως και μπορουν να κανουν οτι θελουν .Ενα θεμα βεβαια ειναι ποιους αφορα ο επομενος ΑΣΕΠ...

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2354 στις: Αύγουστος 26, 2014, 10:51:44 μμ »
μην το ψαχνεις aghathi μου. θα βρεις πολλα τετοια. απλα φτασαμε σε σημειο να ξερουμε και να μη λεμε, ακομα και νουμερα, οχι μονο το τι θα γινει, γιατι ολο και καποιος θα βρεθει να ειρωνευτει με τα χαριτωμενα "ποιητες, προφητες και πυθιες"!

Στο παιδείας εν έτη 2014 τέτοιοι χαρακτηρισμοί;   :P :P

aghathi

η Γιωτα τουλαχιστον απο πέρσι μην πω απο πρόπερσι ενημερώνει όσο παρακολουθώ έγκυρα και έγκαιρα. 

ευτυχώς που δεν τη λένε Πρετεντέρη.. :P :P

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2355 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:03:26 μμ »
Συμφωνώ, στο να ενημερώνουν οι συνάδελφοι για ότι ξέρουν.Μπορεί να είμαι αντίθετος στη διενέργεια ασεπ με τον 3848, δεν σημαίνει όμως ότι δεν θέλω να ακουω και να βλέπω τι συμβαίνει γύρω μου. Όταν όμως έχεις έναν υπουργό που τη μια λέει έτσι και την άλλη αλλιώς, όσο "έγκυρη" ενημέρωση και αν έχει κάποιος πρέπει να βγει και να πει, ναι τώρα έπεσα έξω.Εκεί διαφωνώ.Το νήμα αυτό ξεκίνησε με αφορμή τα δυσπρόσιτα μέσα Ιουλίου αν θυμάμαι καλά, άλλαξε προσανατολισμό αρχές Αυγούστου με αφορμή τα δημοσιεύματα για αναγνώριση της προυπηρεσίας απο το 14 και μετά, μπήκε μέσα ο Ασεπ, ξαναγυρίσαμε στην αναγνώριση της προυπηρεσίας όμως από το 10 και μετά.Κάποιοι πάνω στην σπουδή τους να εφαρμοστει ο νέος νόμος,δεν το θεωρώ αθέμιτο, προσπαθούν να ερμηνεύσουν και να συνδιάσουν κάποιες ενέργειες, μάλλον βιαστικά θα έλεγα αφού πολλές φορές τους προλαβαίνουν οι εξελίξεις.Συγνώμη για τον εκνευρισμό μου, συγνώμη και από τον συνάδελφο .
Ξεκίνησε με την εντοποιότητα αλλά την πήρε πίσω χάρη στις προσπάθειες του συλλόγου αναπληρωτών

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:43:44 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2356 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:05:50 μμ »
εγω περσι ελεγα οτι θα καλεσει κι αλλους η β/θμια και μου ελεγαν οτι βλεπω οραματα! οποτε φετος ειπα να το αποφυγω ολο αυτο κι ο,τι ξερω απλα με πμ σε ατομα που ξερω, αν και το αθετησα και κατι εχω γραψει μεσα. καταλαβαινω την αγανακτηση του Σταυρου και του καθενος εδω μεσα, αλλα καλο θα ηταν αυτη η αγανακτηση να κατευθυνεται εκει που πρεπει κι οχι σε καποιους που αφιερωνουμε χρονο και για να μαθουμε αλλα και για να ενημερωσουμε. επισης οσοι ειχαμε αυτη την πληροφορηση εκ των εσω, δεν πεσαμε εξω, ουτε προσπαθησαμε να αποκωδικοποιησουμε τα λεγομενα του Λοβερδου γιατι μας ηταν γνωστη η σειρα που θα γινουν ολα καθως και τα γεγονοτα. ηταν δηλαδη γνωστο οτι ανοιγμα πινακων χωρις ασεπ δεν προβλεπεται, οτι επιτελους θα διοριστουμε οσοι εχουμε απομεινει κι οτι θα προκηρυχθει ασεπ.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2357 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:09:45 μμ »
Στο παιδείας εν έτη 2014 τέτοιοι χαρακτηρισμοί;   :P :P

aghathi

η Γιωτα τουλαχιστον απο πέρσι μην πω απο πρόπερσι ενημερώνει όσο παρακολουθώ έγκυρα και έγκαιρα. 

ευτυχώς που δεν τη λένε Πρετεντέρη.. :P :P

Τον Πρετεντέρη βρήκες να διαλέξεις για έγκυρο και έγκαιρο?  :P

Αποσυνδεδεμένος nto-re-mi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2358 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:10:04 μμ »
απορία ...
φίλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά..

δλδ εχω σκοπό θέληση βούληση κτλπ...να κάνω ασεπ..
αυτο δεν σημαίνει οτι θα γίνει δλδ κράτα μια πισινή  (αν και τα άτομα που το επιβεβαιώνουν οσο τα παρακολουθώ  είναι αυτο που λέμε γκαραντί σε οτι λένε)
εφόσον γίνει πάμε σε νέους πίνακες.

εάν όμως για τον χ ψ ω λόγο δεν γίνει λόγου ανωτέρας βίας...
τοτε με την πολύ-αναμενόμενη απόφαση του στε διορίζει τους φεκ 2008  τελειώνοντας με την οποιαδήποτε εκκρεμότητα. δίχως πλέον ασπιτες...εχει κάνει ρύθμιση και εν ολιγης άνοιγουν τους πίνακες δίχως να κάνει ασεπ...

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2359 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:11:02 μμ »
εγω περσι ελεγα οτι θα καλεσει κι αλλους η β/θμια και μου ελεγαν οτι βλεπω οραματα! οποτε φετος ειπα να το αποφυγω ολο αυτο κι ο,τι ξερω απλα με πμ σε ατομα που ξερω, αν και το αθετησα και κατι εχω γραψει μεσα. καταλαβαινω την αγανακτηση του Σταυρου και του καθενος εδω μεσα, αλλα καλο θα ηταν αυτη η αγανακτηση να κατευθυνεται εκει που πρεπει κι οχι σε καποιους που αφιερωνουμε χρονο και για να μαθουμε αλλα και για να ενημερωσουμε. επισης οσοι ειχαμε αυτη την πληροφορηση εκ των εσω, δεν πεσαμε εξω, ουτε προσπαθησαμε να αποκωδικοποιησουμε τα λεγομενα του Λοβερδου γιατι μας ηταν γνωστη η σειρα που θα γινουν ολα καθως και τα γεγονοτα. ηταν δηλαδη γνωστο οτι ανοιγμα πινακων χωρις ασεπ δεν προβλεπεται, οτι επιτελους θα διοριστουμε οσοι εχουμε απομεινει κι οτι θα προκηρυχθει ασεπ.

Τώρα τι προβλέπεις?

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2360 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:13:33 μμ »
Τον Πρετεντέρη βρήκες να διαλέξεις για έγκυρο και έγκαιρο?  :P

βασικα εχει τον  ίδιο αριθμό παρουσιών στα κανάλια με τον υπουργό γιαυτό :P

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2361 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:18:07 μμ »
Τώρα τι προβλέπεις?

Εισβολή των ρωσικών δυνάμεων στην Ουκρανία το ΝΑΤΟ θα προσφύγει για βοήθεια και θα αρχίσει ο Γ Παγκόσμιος πόλεμος.

Γιαυτο τρεχει τον ΑΣΕΠ ο Λοβερδος ωστε οι πρωτοι 10.000 εκπαιδευτικοί να τοποθετηθούν πρώτοι στα καταφύγια να γλιτώσουν.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2362 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:19:52 μμ »
γενικα δε μ'αρεσει να προβλεπω και δε θα το κανω ουτε τωρα, μενω απλα σ'αυτα που ξερω. διορισμος των αδιοριστων, και διεξαγωγη ασεπ για την καταρτιση των πινακων του 3848. και για οσους διατηρουν ακομα αμφιβολιες για τους διορισμους που προκειται να γινουν συντομα, να πω μονο οτι τα οργανικα κενα τα εχουν στειλει ηδη οι περιφερειες στο υπουργειο και αρκετα απ'αυτα εχουν εγκριθει.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2363 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:28:57 μμ »
Συμφωνώ, στο να ενημερώνουν οι συνάδελφοι για ότι ξέρουν.Μπορεί να είμαι αντίθετος στη διενέργεια ασεπ με τον 3848, δεν σημαίνει όμως ότι δεν θέλω να ακουω και να βλέπω τι συμβαίνει γύρω μου. Όταν όμως έχεις έναν υπουργό που τη μια λέει έτσι και την άλλη αλλιώς, όσο "έγκυρη" ενημέρωση και αν έχει κάποιος πρέπει να βγει και να πει, ναι τώρα έπεσα έξω.Εκεί διαφωνώ.Το νήμα αυτό ξεκίνησε με αφορμή τα δυσπρόσιτα μέσα Ιουλίου αν θυμάμαι καλά, άλλαξε προσανατολισμό αρχές Αυγούστου με αφορμή τα δημοσιεύματα για αναγνώριση της προυπηρεσίας απο το 14 και μετά, μπήκε μέσα ο Ασεπ, ξαναγυρίσαμε στην αναγνώριση της προυπηρεσίας όμως από το 10 και μετά.Κάποιοι πάνω στην σπουδή τους να εφαρμοστει ο νέος νόμος,δεν το θεωρώ αθέμιτο, προσπαθούν να ερμηνεύσουν και να συνδιάσουν κάποιες ενέργειες, μάλλον βιαστικά θα έλεγα αφού πολλές φορές τους προλαβαίνουν οι εξελίξεις.Συγνώμη για τον εκνευρισμό μου, συγνώμη και από τον συνάδελφο .
Δεν χρεαιζεται απο κανεναν και σε κανεναν συγνωμη...εγω συναδελφρ οπως και καποιοι αλλοι ημασταν σταθεροι σε αυτα που ξεραμε...ναι ειναι εγκυρα ..αλλιως δεν θα ελεγα κατι...

Απο περυσι ηξερα οτι οι πινακες δεν ανοιγουν εκτος και αν παεινγια ασεπ....με το που μπηκε ο λοβ μου ειπανε απλα ουι ισχυουν ολα απλα θα βγαλρι το μεγιστο πολιτικο κερδος...πραγμα που το πετυχαινει ...γιατι και θα διορισει εναπομειναντες και θα κανει ασεπ και θα φαινεται οτι ξεκλειδωσε και καλσ την προυπηρεσια γιαβαυτους που δεν εχουν διαβασει καν τον νομο οι οποιοι ειναι πολλοι....

ΟΛΑ ΑΥΤΑ  τα ξερει και ο αιρετος που φωναζει μεσω facebook...απλα κσι αυτος θα φανει και καλα σωτηρας ...και παιζει με την αγωνια του κοσμου...αυτος τα ηξερε εξαρχης αφου πολλα ειχαν ειπωθει εδω και καιρο στα υπουργικα γραφεια που συχναζουν πολλοι αιρετοι....

Αυτα ...συγνωμη για ολα...να ειμαστε ολοι καλα ...συγνωμη για την αναστατωση σε καποιους δεν ηταν επιτηδες.

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2364 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:29:13 μμ »
Συγνώμη για τον εκνευρισμό μου.
Εκνευρισμος φιλε ειναι οταν εισαι 40 και σου λενε κατσε να διαβασεις παιδαγωγικα γνωστικο και ας εχει 3-4 ΑΣΕΠ στην ραχη η πανε φροντιστηριο με τα 25χρονα. Ε ρε τι ιστορικες στιγμες θα ζησουμε παλι...

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #2365 στις: Αύγουστος 26, 2014, 11:33:42 μμ »
Μου εισηγούνται να ξεκλειδώσουμε τους πίνακες από το 2010 και μετά. Στελέχη της πολιτικής ηγεσίας αλλά και στελέχη του υπουργείου, με το σκεπτικό ότι το 2012 είχε προγραμματιστεί ΑΣΕΠ και δεν έγινε. Yπάρχουν επιχειρήματα υπέρ και κατά.
H Δικαιοσύνη για την αναγνώριση της προϋπηρεσίας 2010-2014 από τη μία, η ασφάλεια δικαίου από την άλλη.
H σκέψη για το ξεκλείδωμα από το 2012 και μετά έχει και το επιπλέον επιχείρημα ότι δεν έγινε διαγωνισμός και άρα η προειδοποίηση του 2010 δεν ίσχυσε!
Θα αποφασίσουμε μέσα στην εβδομάδα ( η γνώμη της ΔOE και της OΛME εκφράστηκε στη Βουλή) , και θα φέρουμε ρύθμιση στην ολομέλεια της Βουλής. Σε περίπτωση θετικής στάσης όμως θα πρέπει να συνδυαστεί με διαγωνισμό του ΑΣΕΠ για περίπου 10.000 προσλήψεις .

Aπό το fb του Λοβ.....

χμμμμμμ πολύ ....πονηρός ο Λοβ!!!!!!!!!!!!!!το ένα δεδομένο αντικρούει το ....άλλο  ;) Τι νόημα εχει το άνοιγμα από το 12 και μετά αφού .....θα γίνει Ασεπ;;;;;;;;;;;;;;;; ;) ;) ??? ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2014, 11:36:41 μμ από anixia »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160925
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 718
Σύνολο: 732

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.