*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 860839 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thomimts88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3388 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:31:11 μμ »
Στη συμπληρωματική δε θα μπορούμε να αλλάξουμε τη σειρά των νομών που έχουμε δηλώσει;;; Απλώς θα προσθέσουμε κάποια σχολεία;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:11:54 »

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3389 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:31:26 μμ »
boca δεν έχω καμία δουλειά με κανέναν Μπράτη. Και είμαι της δευτεροβάθμιας. Απλά μοιράστηκα στο φόρουμ ότι σηζήτησα πριν από λίγο. αν έκανα άσχημα με συγχωρείτε.
Δεν είπα ότι κάτι κακό απλά αναρωτήθηκα ποιος τα είπε αυτά. Ενημερωτικά και εγώ της βθμιας είμαι.
 
παιδιά να κάνω μια ερώτηση,
την χρονιά 2011/2012 υπηρέτησα σε δυσπρόσιτο, που ως γνωστό τότε δεν μετρούσαν διπλά τα μόρια, δεν έχω έννομο συμφέρον να το τρέξω δικάστικά? δεν θα βρω λέτε το δίκιο μου?
Και εγώ το ίδιο την χρονιά 2011. Απλά νομίζω (διορθώστε με αν κάνω λάθος) πως έχουν αλλάξει τα δυσπρόσιτα σε σχέση με ποια υπάγονταν προ του 2010, οπότε δεν βγάζεις άκρη.
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3390 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:31:55 μμ »
παιδιά να κάνω μια ερώτηση,
την χρονιά 2011/2012 υπηρέτησα σε δυσπρόσιτο, που ως γνωστό τότε δεν μετρούσαν διπλά τα μόρια, δεν έχω έννομο συμφέρον να το τρέξω δικάστικά? δεν θα βρω λέτε το δίκιο μου?
κατά τη γνώμη μου δύσκολο. εάν το έκανε αναδρομικά θα είχαν δικιο οι άλλοι με τη δικαιολογία ότι τότε δε το ήξεραν και επομένως θα έβαζαν δυσπρόσιτο. τώρα δεν σου έχει αλλάξει κάτι από αυτά που έκανες στο παρελθόν.

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3391 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:33:03 μμ »
Ιδια περιπτωση ειμαι και γω...λες να βγει ακρη????
ε ναι, τι παριστάναμε εμείς τότε και χωρίς συμπληρωματικές και π@@@@@ες, λες και μπορούσαμε να κάνουμε κι αλλιώς!!
εγώ πάντως θα κάνω μια ερώτηση σε έναν δικηγόρο, είναι πολλά τα  μ ο ρ ι α pambi
 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:11:54 »

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3392 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:39:02 μμ »
κατά τη γνώμη μου δύσκολο. εάν το έκανε αναδρομικά θα είχαν δικιο οι άλλοι με τη δικαιολογία ότι τότε δε το ήξεραν και επομένως θα έβαζαν δυσπρόσιτο. τώρα δεν σου έχει αλλάξει κάτι από αυτά που έκανες στο παρελθόν.
κι όμως νομικά κάτι αλλάζει, δίνει την δυνατότητα  να  πας εθελοντικά , δεν μας το έχει διευκρινίσει βέβαια τι θα γίνει σε περίπτωση που θα αρνηθεί να πάει αναπλήρωτής από την πρώτη δήλωση του

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3393 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:39:49 μμ »
κι όμως νομικά κάτι αλλάζει, δίνει την δυνατότητα  να  πας εθελοντικά , δεν μας το έχει διευκρινίσει βέβαια τι θα γίνει σε περίπτωση που θα αρνηθεί να πάει αναπλήρωτής από την πρώτη δήλωση του
δεν το κατάλαβα

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3394 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:42:13 μμ »
Ο αναπληρωτής που θα αρνηθεί να πάει θα υποστεί και τις ανάλογες συνέπειες. Αν ζητήσετε ανδρομικά το διπλασιασμό θα βρείτε αντιμετωπους συναδελφους που θα εχουν και ηθικα και νομικα επειχειρηματα. Άλλωστε τα σχολεία που θα θεωρηθουν δυσπρόσιτα τώρα δεν είναι ίδια με τα δυσπρόσιτα του 2010.

Αποσυνδεδεμένος pambi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3395 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:43:01 μμ »
Plakakaneis ...και γω θα το ψαξω !!!Δεν ετρεχα εγω στα δωδεκανησα για να μην μου αναγνωριστει η προυπηρεσια επειδη ετσι του καπνισε το λοβ!!!!Θα ανταλλαξουμε πληροφοριες......

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3396 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:44:05 μμ »
boca όλα οκ.

Αποσυνδεδεμένος LGr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3397 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:48:24 μμ »
pambi και plakakaneis το ίδιο κι εγώ! Γιατί δηλαδή να μην έχουμε δικαίωμα στο διπλασιασμό των μορίων;; Κορόιδα ήμασταν; και στο κάτω κάτω χωρίς παρεξήγηση αλλά γιατί να επιβραβεύονται με διπλασιασμό μόνο όσοι πάνε εσκεμμένα, δηλώνοντάς το για τα μόρια κι εμείς που πήγαμε επειδή μας τοποθέτησαν εκεί γιατί αυτό το κενό απέμενε και μας κοιτούσαν οι υπόλοιποι σαν τα καημένα που θα πάμε στην εξορία;; Εμείς δεν δυσκολευτήκαμε εκεί;;

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3398 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:49:33 μμ »
Ο αναπληρωτής που θα αρνηθεί να πάει θα υποστεί και τις ανάλογες συνέπειες. Αν ζητήσετε ανδρομικά το διπλασιασμό θα βρείτε αντιμετωπους συναδελφους που θα εχουν και ηθικα και νομικα επειχειρηματα. Άλλωστε τα σχολεία που θα θεωρηθουν δυσπρόσιτα τώρα δεν είναι ίδια με τα δυσπρόσιτα του 2010.
Συμφωνώ εν μέρει άλλα όσο αφορά το ηθικό ζήτημα είναι σχετικό. Δεν το θεωρώ ηθικό να αφήνεις ένα σχολείο κενό ενώ θα μπορούσες να πας  επειδή δεν έχεις το συμφέρον των διπλών μορίων; Εξαρτάται φυσικά πως ορίζει κανένας την ηθική του;

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3399 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:52:05 μμ »
Ο αναπληρωτής που θα αρνηθεί να πάει θα υποστεί και τις ανάλογες συνέπειες. Αν ζητήσετε ανδρομικά το διπλασιασμό θα βρείτε αντιμετωπους συναδελφους που θα εχουν και ηθικα και νομικα επειχειρηματα. Άλλωστε τα σχολεία που θα θεωρηθουν δυσπρόσιτα τώρα δεν είναι ίδια με τα δυσπρόσιτα του 2010.
γιατί να βρεθώ διένεξη  με συναδέλφους, δεν προσπαθώ να κάνω κάτι κακό σε αυτούς, με το υπουργείο τα βάζω, κι αν βρεθώ στο δικαστήριο και δείξω πως δούλευα, και πως ερχόντουσαν τα ερπιστιοφόρα του δήμου για να με πάνε στο σχολείο θα δούμε αν ήταν δυσπρόσιτο ή όχι (γιατί κι αυτό με τα μόρια στα σχόλεία μεγάλη φάμπρικα είναι, σχολείο παραθαλάσσιο φλατ και με συγκοινωνίες κανονικά με 4 μόρια και΄άλλα στου διαόλου την μάνα χωρίς συγκοινωνίες με 5 μόρια) 

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3400 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:54:43 μμ »
Διαπιστώνω πως τελικά ο Λοβ κάνει καλά την δουλειά του. Τις προηγούμενες χρονιές ασχολούμασταν με τον αριθμό των πιστώσεων ενώ φέτος με τη διεξαγωγή  ΑΣΕΠ, τα μόρια στα δυσπρόσιτα και το ξεκλείδωμα των πινάκων. Αν  δεν είναι αποπροσανατολιστική πολιτική τότε τι είναι;
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3401 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:01:44 μμ »
Συμφωνώ εν μέρει άλλα όσο αφορά το ηθικό ζήτημα είναι σχετικό. Δεν το θεωρώ ηθικό να αφήνεις ένα σχολείο κενό ενώ θα μπορούσες να πας  επειδή δεν έχεις το συμφέρον των διπλών μορίων; Εξαρτάται φυσικά πως ορίζει κανένας την ηθική του;
αυτό ακριβώς λέω συνάδελφε, ότι πάρα πολλοί από εμάς, πήγαμε την εποχή που το κράτος θεωρούσε πως δεν έπρεπε να τύχουμε ευεργετικών ρυθμίσεων (δηλ διπλάσια μόρια) και κάναμε μέσα σε αντίξοες συνθήκες την δουλειά μας, αφού το κράτος αναγνωρίζει σήμερα ότι έπραττε λάθος που δεν μας υποστήριξε έστω και με το μέτρο της επαυξημένης μοριοδότησης , γιατί να μην διεκδικήσω αυτό που μου αναλογεί?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 760
Σύνολο: 771

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.