*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 860253 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3402 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:02:13 μμ »
Διαπιστώνω πως τελικά ο Λοβ κάνει καλά την δουλειά του. Τις προηγούμενες χρονιές ασχολούμασταν με τον αριθμό των πιστώσεων ενώ φέτος με τη διεξαγωγή  ΑΣΕΠ, τα μόρια στα δυσπρόσιτα και το ξεκλείδωμα των πινάκων. Αν  δεν είναι αποπροσανατολιστική πολιτική τότε τι είναι;
δίκιο εχεις.  :(  >:(
 Plakakaneis Με ποια δεδομένα θα θεωρήσεις δυσπρόσιτο το σχολείο; με του 2010 ή με του 2014;
Δεν ζημιώνεις όσους αρνήθηκαν αλλά όσους ποτέ δεν δήλωσαν τις συγκεκριμένες περιοχές για τον όποιο λόγο που δεν μπορείς να κρίνεις ή να ελέγξεις. Άλλωστε και αυτοί πήραν τα ρίσκα τους όπως και εσύ.

Ωραία ιδέα: εκτός των διπλασιασμό των μορίων και 5 μονάδες μπόνους στον ΑΣΕΠ για εκδήλωση ηρωισμού, πατριωτισμού

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:04:05 μμ από aghathi »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:56:39 »

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3403 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:06:59 μμ »
δίκιο εχεις.  :(  >:(
 Plakakaneis Με ποια δεδομένα θα θεωρήσεις δυσπρόσιτο το σχολείο; με του 2010 ή με του 2014;
Δεν ζημιώνεις όσους αρνήθηκαν αλλά όσους ποτέ δεν δήλωσαν τις συγκεκριμένες περιοχές για τον όποιο λόγο που δεν μπορείς να κρίνεις ή να ελέγξεις. Άλλωστε και αυτοί πήραν τα ρίσκα τους όπως και εσύ.

Ωραία ιδέα: εκτός των διπλασιασμό των μορίων και 5 μονάδες μπόνους στον ΑΣΕΠ για εκδήλωση ηρωισμού, πατριωτισμού
πλάκα κάνεις, γιατί όταν δηλώνεις νομό ξέρεις σε ποιο σχολείο θα σε στείλουν?
κάνε μου την χάρη δεν σε ειρωνεύτηκα,
τις ωραίες ιδέες΄, σου τις επιστρέφω μαζί με τον συναδελφισμό που δείχνεις
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:11:38 μμ από plakakaneis »

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3404 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:07:16 μμ »
Από την στιγμή που δεν εφαρμόστηκε ακόμα ο νόμος 3848 θα πρέπει να μπουν τα δυσπρόσιτα όπως ήταν πριν το 2010.αν και δεν το βλέπω να ανοίγουν οι πίνακες.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:13:25 μμ από xhm32 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3405 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:15:48 μμ »
Πριν κλειδωθούν οι πίνακες το 2010, δυσπρόσιτα στη Β/θμια θεωρούνταν όλα τα σχολεία, που είχαν 9-12 μόρια. Σωστά; Ωστόσο, ακόμα κι αν ξεκλειδώσουν οι πίνακες, δε νομίζω ότι θα μετρήσουν διπλά τα σχολεία αυτά για την χρονική αυτή περίοδο.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:56:39 »

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3406 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:16:17 μμ »
Εχει ξεκαθαρίστεί όμως ότι δεν μιλάμε για τα δυσπρόσιτα όπως ήταν το 2010.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3407 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:18:15 μμ »
Από στιγμή σε στιγμή η εγκύκλιος για συμπληρωματικές δηλώσεις (μέσα στην ημέρα λέω εγώ).ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΧΩΡΙΣΤΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΧΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΙΑ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ, ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΟΙ ΝΕΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ. Επίσης, μέχρι το μεσημέρι της Πέμπτης θα έχει γίνει επικαιροποίηση κενών για την δευτεροβάθμια.Αντιληπτό το γιατί. Εκτός εκπλήξεων υπουργού , που δεν το βλέπω( να χρειαστεί δηλαδή να γίνουν νέοι πίνακες). Αύριο θα ψηφιστεί το άνοιγμα των πινάκων και θα προσδιορίζεται ο τρόπος που θα γίνει αυτό.(;;;τι εννοούσε ο ποιητής, δεν κατάλαβα).Αυτά.
Aυτο που γραφεις φαινεται πολυ λογικο και εφικτο....ομως το πιο πιθανο ειναι να κληθουμε να κανουμε συμπληρωματικες απο Πεμπτη διοτι αυριο θα ψηφιστει το συγκεκριμενο!

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3408 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:20:45 μμ »
Φτάνει όλοι οι σύμβουλοι του υπουργού εδω μεσα που και καλα έχετε πληροφορίες μεσα απο το υπουργείο ! Εδω ο ίδιος δεν ξέρει και ξέρετε όλοι οι άλλοι

Υπαρχουν συναδελφοι οι οποιοι και μαθαίνουν και μας ενημερώνουν. Δεν μπορω να καταλαβω την αντίδραση σου αυτή. Και πέρσι τα ίδια έκανες και έλεγες και τελικά οι συνάδελφοι είχαν σωστές πληροφορίες. πιστώσεις είχαν βρεθεί για αναπληρωτές.

Το οτι δεν μπορεις εσύ και εγώ να μάθουμε και να ξέρουμε δεν χρειάζεται να μας κάνει αλαζόνες και να ακυρώνουμε ετσι γενικα τους συναδέλφους οι οποίοι μας πληροφορούν.

Υπάρχουν συνάδελφοι οι οποίοι περιμενουν αυτη την πληροφόριση πως και πως δεν χρειάζεται λοιπον να μπαίνουμε και να τρολάρουμε και απλα να λεμε οτι μας κατεβασει η γκλαβα μας και μαλιστα κατηγορώντας αυτους οι αποίοι αποδεδειγμένα ξερουν εδω και 2 χρονια τι θα γινει πριν απο εμας τους υπόλοιπους.


Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3409 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:23:12 μμ »
Εχει ξεκαθαρίστεί όμως ότι δεν μιλάμε για τα δυσπρόσιτα όπως ήταν το 2010.
ναι γιατί από το 2010 και μετά στα χρόνια της ύφεσης έγιναν τέτοια έργα ανάπτυξης , υποδομής και βελτίωσης οδικών αξόνων , που μέχρι να πεις κυμινο έχεις φτάσει σε όποια ραχούλα θες.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3410 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:23:52 μμ »
πλάκα κάνεις, γιατί όταν δηλώνεις νομό ξέρεις σε ποιο σχολείο θα σε στείλουν?
κάνε μου την χάρη δεν σε ειρωνεύτηκα,
τις ωραίες ιδέες΄, σου τις επιστρέφω μαζί με τον συναδελφισμό που δείχνεις
Ο συναδελφισμός έχει να κάνει με τις ενεργειές μου και την πρόθεσή μου να μην παραγκωνίσω κανέναν συνάδελφο γιατί βρέθηκα από συμπτωση σε ένα νησί ή ένα ορεινό χωριό και δεχθηκα να πάω γιατί 1) χρειαζόμουν την δουλεια 2) δεν ηθελα να διαγραφώ από τους πίνακες 3) απλά μπορούσα. Παρόμοια με συμφερει τρελά το άνοιγμα των πινάκων από το 2012 ή ακόμη και το 2010 αλλά αναγνωρίζω ότι αυτό δυσχεραίνει τη θεση άλλων που προφανώς έχουν καταβάλει ανάλογο κόπο με εμένα. Και δεν αξιώνω να ισχύσει τίποτα που ωφελεί απλά ΕΜΕΝΑ όταν βλέπω άλλους να αδικούνται

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3411 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:28:47 μμ »
τώρα τι να απαντήσω,
 εσύ μου προσάπτεις δήθεν πατριωτισμό και ηρωισμό, εγώ το μόνο που θα σου πω είναι να αφήσεις λιγο τον σταυρό από το χέρι μην πάθεις καμιά τενοντίτιδα.

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3412 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:32:26 μμ »
η ψυχολογία όλων στο κόκκινο. έργα και ημέρες υπουργείου παιδείας. να ηρεμήσουμε παιδιά , στο ίδιο στρατόπεδο είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3413 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:33:53 μμ »
ναι γιατί από το 2010 και μετά στα χρόνια της ύφεσης έγιναν τέτοια έργα ανάπτυξης , υποδομής και βελτίωσης οδικών αξόνων , που μέχρι να πεις κυμινο έχεις φτάσει σε όποια ραχούλα θες.
Eδω που τα λεμε καποια εργα υποδομης εχουν γινει και μερικα απο τα τοτε σχολεια δεν μπορει να θεωρουνται δυσπροσιτα...

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3414 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:38:21 μμ »
Eδω που τα λεμε καποια εργα υποδομης εχουν γινει και μερικα απο τα τοτε σχολεια δεν μπορει να θεωρουνται δυσπροσιτα...
στα "κεφαλοχώρια"  όπου μαζεύονται όλα τα παιδιά από τα γύρω χωριά για να πάνε γυμνάσιο και λύκειο ναι η κατάσταση είναι καλύτερη, δεν ισχύει αυτό όμως για την πρωτοβάθμια εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3415 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:41:30 μμ »
τώρα τι να απαντήσω,
 εσύ μου προσάπτεις δήθεν πατριωτισμό και ηρωισμό, εγώ το μόνο που θα σου πω είναι να αφήσεις λιγο τον σταυρό από το χέρι μην πάθεις καμιά τενοντίτιδα. 

πήγαμε την εποχή που το κράτος θεωρούσε πως δεν έπρεπε να τύχουμε ευεργετικών ρυθμίσεων (δηλ διπλάσια μόρια) και κάναμε μέσα σε αντίξοες συνθήκες την δουλειά μας, αφού το κράτος αναγνωρίζει σήμερα ότι έπραττε λάθος που δεν μας υποστήριξε έστω και με το μέτρο της επαυξημένης μοριοδότησης , γιατί να μην διεκδικήσω αυτό που μου αναλογεί?
:-X :-X :-X :-X

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160918
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 687
Σύνολο: 695

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.