*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 855039 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3556 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 02:52:00 μμ »
ρε παιδιά γιατί καταλάβατε ότι θα ανανεωθούν οι πίνακες με νέα προυπηρεσία τώρα; θα συμφωνήσω βέβαια , ότι θα έπρεπε να μπει όλη η προυπηρεσία ή ακόμα καλύτερα να γίνει ΑΣΕΠ να τελειώνουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:59:12 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3557 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 02:52:18 μμ »
Αυτα θα τα πούνε οι δικηγόροι!δεν γίνεται κάθε φορα που υπουργός θέλει να τακτοποιήσει δικούς του να αλλάζει τους όρους στη μέση του παιχνιδιού!τα ζήσαμε με τον Σπηλιωτόπουλο και τους οαεδιτες,όχι πάλι τα ίδια!Προσφυγετε δικαστικά ναβρειτε το δίκιο σας,προσωπικά αυτο θα κάνω.Είναι ΑΔΙΚΟ
Οπως όμως σας λέω ότι ήταν σχεδιασμένο από άτομα που που έχουν πρόσβαση σε στελέχη του υπουργείου που φτιάχνουν αυτούς τους νόμους. Ακόμα περιμένω να μιλήσουν και άλλοι

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3558 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 02:53:54 μμ »
δεν μπορώ να καταλάβω, αν δεν ισχύει από τώρα γιατί τόση βιασύνη να το περάσει? καλά για το επιλεκτικό άνοιγμα από  το 2012 δεν έχω λόγια :(
τι να πω μπορεί μην δώσει σε όλους μας δουλειά, αλλά δουλειά σε δικηγόρους θα δώσει σίγουρα

Αποσυνδεδεμένος anna1994

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3559 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 02:56:28 μμ »
Συνάδελφοι,μήπως πρέπει να κινηθούμε νομικά;;Είναι κατάφωρη αδικία...ή τους αφήνει κλειδωμένους και τους ανοίγει ότααααν κάνει ΑΣΕΠ ή τους ανοίγει από το 2010.Το δικαιότερο είναι να μείνουν κλειδωμένοι...προσωπική μου άποψη αν και εργαζόμουν όλα τα χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:59:12 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3560 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 02:56:46 μμ »
δεν μπορώ να καταλάβω, αν δεν ισχύει από τώρα γιατί τόση βιασύνη να το περάσει? καλά για το επιλεκτικό άνοιγμα από  το 2012 δεν έχω λόγια :(
τι να πω μπορεί μην δώσει σε όλους μας δουλειά, αλλά δουλειά σε δικηγόρους θα δώσει σίγουρα
Αν γίνει, συμφέρει να γίνει απότομα για να μην αλλάξετε προτιμήσεις γιατί αυτοί έκαναν τις αιτήσεις τους ξέρωντας τις προτιμήσεις σας και έχουν ήδη επιλέξει τις κατάλληλες περιοχές ώστε να πάνε. Δεν ξέρω αν και φέτος θέλουν δυσπρόσιτα ή κάτι άλλο, γιατί δεν τους ξέρω καν.

Αποσυνδεδεμένος d@pe70

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3561 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 02:59:29 μμ »
πως το ξέρουμε ότι σήμερα θα ανανεωθούν οι πίνακες; αμάν πια ρε παιδιά κάθε χρόνο τα ίδια, αλλαγές στο παρα πέντε και ατελείωτο άγχος!!! : >:(

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3562 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 03:00:43 μμ »
πως το ξέρουμε ότι σήμερα θα ανανεωθούν οι πίνακες; αμάν πια ρε παιδιά κάθε χρόνο τα ίδια, αλλαγές στο παρα πέντε και ατελείωτο άγχος!!! : >:(
Αυτό ακριβώς!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3563 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 03:01:51 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι.Δυστυχώς η προϋπηρεσία που είχα το διάστημα 2010-2012 θα πάει χαμένη.Δεν ξέρω αν είναι λογικό αυτό που συμβαίνει, εγώ πάντως δεν το βλέπω έτσι. Προϋπηρεσία που έφτυσα αίμα για να την αποκτήσω.Αν θυμάστε καλά το 2011-2012 ήταν βαρύς χειμώνας.Μέσα στα χιόνια έτρεχα για να την αποκτήσω. Όλοι οι συνάδελφοι εδώ μέσα διαβάσαμε, κουραστήκαμε, θυσιάσαμε κάποια πράγματα για αυτή την προϋπηρεσία.Δεν μπορεί να γίνονται αυτά τα τραγελαφικά πράγματα.

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2850
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3564 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 03:02:49 μμ »
Εννοείται ότι μετά από ΑΣΕΠ αν δεν προσμετρήσουν όλη την προϋπηρεσία θα κινηθούμε δικαστικά. Έλεος πια με το μπανανιστάν στο οποίο ζούμε. Εμ εμείς οι αναπληρωτές καλύπτουμε πάγιες ανάγκες στην εκπαίδευση και διαλύουμε τις οικογένειες μας, εμ μας έχουν του κλώτσου και του μπάτσου. Φτάνει πια, να εφαρμοστεί ο νόμος Διαμαντοπούλου ή δεν πειράζουμε τίποτα και περιμένουμε καινούργιο νόμο, από καινούργια όμως κυβέρνηση.

Ναι, φυσικά και θα κινηθούμε δικαστικά αλλά...το θέμα είναι θα έχουμε κάποιο χειροπιαστό στοιχείο- νόμο ώστε να μπορέσουμε να έχουμε αποτέλεσμα? Εννοώ, ότι στη σημερινή τροπολογία αν τελικά ανοίξουν οι πίνακες απο το 12 και μετά(άλλη παρανομία θεωρώ αφου παραβιάζει τον 3848) πρέπει να προσδιορίζεται με σαφήνεια και τι θα γίνει με την προϋπηρεσία 10-12! Δεν μπορεί να αιωρείται! Ποιός μας λέει ότι δεν θα παραβιαστεί ξανά ο νόμος Διαμαντοπούλου ?
Σ'αυτή τη  χώρα οι νόμοι δεν δημιουργούνται για να τηρούνται  αλλά για να παραβιάζονται....ήμαρτον...

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3565 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 03:03:53 μμ »
απο σημερα που θα βγουν οι πινακες
Συνάδελφε έχεις κάποια ενημέρωση ή κάνεις προσωπική πρόβλεψη;
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος argbak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3566 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 03:04:48 μμ »
Συνάδελφοι,μήπως πρέπει να κινηθούμε νομικά;;Είναι κατάφωρη αδικία...ή τους αφήνει κλειδωμένους και τους ανοίγει ότααααν κάνει ΑΣΕΠ ή τους ανοίγει από το 2010.Το δικαιότερο είναι να μείνουν κλειδωμένοι...προσωπική μου άποψη αν και εργαζόμουν όλα τα χρόνια.
ούτε στην Ουγκάντα δεν γίνονται αυτά...και όμως !!!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3567 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 03:05:32 μμ »
Απαράδεκτο, άδικο, ανήθικο και εξυπηρέτηση προς ημετέρους το επιλεκτικό άνοιγμα των πινάκων!!! Ή τους ανοίγεις από 9/2010 και μετά ή τους κρατάς κλειδωμένους! Όχι άλλα βολέματα σε ημετέρους! Επιβάλλεται να προσφύγουμε σε δικηγόρο, για την αποκατάσταση της αδικίας! Τί είμασταν τέσσερα χρόνια που δουλεύαμε, κορόιδα; Αν δεν υπάρξει συμφωνία για από κοινού δικαστικό αγώνα όλων των αναπληρωτών, θα διαθέσω τις λίγες μου οικονομίες και θα συνεχίσω μόνη μου! Ε, δεν πάει άλλο πια!!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3568 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 03:07:51 μμ »
Αν γίνει, συμφέρει να γίνει απότομα για να μην αλλάξετε προτιμήσεις γιατί αυτοί έκαναν τις αιτήσεις τους ξέρωντας τις προτιμήσεις σας και έχουν ήδη επιλέξει τις κατάλληλες περιοχές ώστε να πάνε. Δεν ξέρω αν και φέτος θέλουν δυσπρόσιτα ή κάτι άλλο, γιατί δεν τους ξέρω καν.
μα όταν παρουσιάζεσαι υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία και κριτήρια για να πας στο σχολείο που θα σε τοποθετήσουν.
 αν συμβάινει αυτό που λές στο υπουργείο, εμένα πιο πολύ με ψιλιάζει ότι κάποιος σκέφτεται περισσότερο ένα μεικτό σύστημα πρόσληψης πχ 60-40 παρά ΑΣΕΠ και τσαμπα μας παραμυθιάζει ένα μήνα τώρα.

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2850
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #3569 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 03:08:22 μμ »
Συνάδελφοι,μήπως πρέπει να κινηθούμε νομικά;;Είναι κατάφωρη αδικία...ή τους αφήνει κλειδωμένους και τους ανοίγει ότααααν κάνει ΑΣΕΠ ή τους ανοίγει από το 2010.Το δικαιότερο είναι να μείνουν κλειδωμένοι...προσωπική μου άποψη αν και εργαζόμουν όλα τα χρόνια.

και γω εργαζόμουν όλα τα χρόνια αλλά πιστεύω ότι το πιο σωστό  είναι να γίνει ΑΣΕΠ και να ανοίξουν οι πίνακες για όλους απο το "10. Τι πρόβλημα έχει να κάνει ΑΣΕΠ αφού με τον 3848 δεν υποχρεούται κάν να να διορίσει? Ασ κάνει ΑΣΕΠ να γίνουν οι νέοι πίνακες τουλάχιστον με όλα τα προσόντα που έχει ο καθένας....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159769
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 287
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 210
Σύνολο: 213

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.