*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9  (Αναγνώστηκε 63121 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ferdydurke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #252 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 06:38:14 μμ »
Ακριβως αυτό:  αν αρνηθει καποιος ας τρεξει το συστημα στον επομενο. Ποιος τους εμποδιζει να τρεξουν το συστημα κ να παει στον επομενο ?Για ποιο λογο χρειαζοταν η συπληρωματικη τότε ?

εμενα παντως μου ξαναειπαν οτι προηγειται η συμπληρωματικη στα συγκεκριμενα σχολεια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:40:05 »

Αποσυνδεδεμένος gianna123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #253 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 07:03:34 μμ »
Καλησπέρα να κανω μια ερωτηση;Ειμαι Πε03 (μαθηματικος). Αν δηλωσω πληρες ωραριο και δεν μαζευονται οι ωρες σε συγκεκριμενο δυσπροσιτο σχολειο, αυτοματως θεωρουμαι μειωμ. ωραριου;

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #254 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 07:40:57 μμ »
Καλησπέρα να κανω μια ερωτηση;Ειμαι Πε03 (μαθηματικος). Αν δηλωσω πληρες ωραριο και δεν μαζευονται οι ωρες σε συγκεκριμενο δυσπροσιτο σχολειο, αυτοματως θεωρουμαι μειωμ. ωραριου;
Άμα σε προσλάβουν ως πλήρους ωραρίου είναι υποχρεωμένοι να σε βρουν ώρες σε 1 ,2,3,,4 ..... σχολεία. Για να θεωρείς ΑΜΩ πρέπει να σε πάρουν ως ΑΜΩ και φυσλικα θα πρέπει να δηλώσεις την περιοχή ως ΑΜΩ π,χ Α ΑΘΗΝΑΣ ΜΕΙΩΜ. ΩΡΑΡΙΟΥ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2014, 07:46:29 μμ από xhm32 »

Αποσυνδεδεμένος gianna123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #255 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 08:07:22 μμ »
Ναι το ξερω αυτο. Ομωες σαυτην την αιτηση δηλωνουμε σχολεια σε πολυ μικρα νησια. Ειναι λογικο να μην μπορουν να συμπληρωθουν οι ωρες για πληρες. Αν π.χ δηλωσω γυμνασιο Χαλκης (πληρες) και δεν συμπληρωνονται οι ωρες τοτε τι γινεται; Ποσα γυμνασια και Λυκεια να έχει η Χαλκη; Ασε που μπορει να μην υπαρχουν καποιες ταξεις; Αυτο ρωταω γινεται να δηλωσεις πληρες και να σου πουν πως λογω συνθηκων θα εισαι μειωμ. ωραριου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:40:05 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #256 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 08:16:40 μμ »
Θα σε στείλουν Ρόδο!!! χαχαχαχαχα
πλάκα κάνω......εάν σε προσλάβουν πλήρους μένεις πλήρους...τέλος!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #257 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 09:16:31 μμ »
Εγώ απλά από όλο αυτό το πρωτοφανές μπάχαλο που επικρατεί φέτος διαπιστώνω μετά λύπης μου για μια ακόμη φορά την εγκληματική ασχετοσύνη όσων αποφασίζουν για εμάς. Νομοσχέδια που γίνονται κωλόχαρτα μέσα σε λίγες ώρες, δικαιώματα που καταστρατηγούνται, δικαιώματα που αυθαίρετα αποκτιούνται απειδή έτσι του γούσταρε του Λοβ και του κάθε Λοβ, κόποι χρόνων που πετιούνται στα σκουπίδια, φωτογραφικές ρυθμίσεις για τους έχοντες και κατέχοντες και κανένας απολύτως σεβασμός για τον αναπληρωτή εκπαιδευτικό. Βιώνουμε τον εμπαιγμό χρόνια τώρα. Η κατάσταση είναι θλιβερή. Προσωπικά κάθομαι μέρες τώρα στον υπολογιστή, έχω χάσει τον ύπνο μου, τα βάζω με τον εαυτό μου για τις επιλογές μου (έκανα καλά που έβαλα το κουτάκι??Δεν έκανα καλά που έβαλα το κουτάκι??Να δηλώσω συμπληρωματική???Να μην το κάνω???), αφήνω την ζωή μου να με προσπεράσει για μια ακόμη φορά, τρέμω από φέτος για το τι θα μας ξημερώσει πάλι από του χρόνου, κοντεύω στα 40 και για μια ακόμη φορά όσα θεωρούσα δεδομένα ανατρέπονται ξανά. Πριν έρθει ο Σεπτέμβρης καρδιοχτυπούσα για να μπω σε τάξη. Πλέον...μένω στο "ας κάνουν ό,τι θέλουν"..Κάπως έτσι φτάσαμε να μην διεκδικούμε τίποτε. Απλά κουραστήκαμε να παλεύουμε με φαντάσματα. Καλή α' φάση συνάδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #258 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 09:26:43 μμ »
Η διαδικτυακή ¨κλάψα¨δεν ωφελεί. Έπεσα και΄γω πριν λίγες μέρες στην παγίδα με κρίση πανικού.Δεν ωφελεί .Έυα είμαι και΄γω στην ίδια κατάσταση με σένα, όπως και χιλιάδες.Πρέπει να αναλάβουμε δράση, γιατί οι συνδικαλιστές δεν ασχολούνται....
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #259 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 09:34:57 μμ »
Εύα έχεις δίκιο! Κουράγιο....
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #260 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 09:35:28 μμ »
Η διαδικτυακή ¨κλάψα¨δεν ωφελεί. Έπεσα και΄γω πριν λίγες μέρες στην παγίδα με κρίση πανικού.Δεν ωφελεί .Έυα είμαι και΄γω στην ίδια κατάσταση με σένα, όπως και χιλιάδες.Πρέπει να αναλάβουμε δράση, γιατί οι συνδικαλιστές δεν ασχολούνται....

Δεν πρόκειται ούτε για κλάψα ούτε για κρίση πανικού. Πρόκειται για την στυγνή αλήθεια. Το υπουργείο στήνει διαρκώς παγίδες. Με το μαστίγιο και το καρότο. Όλους μας καίει η α' φάση και δεν κοιτάμε τι γίνεται μπροστά μας..Ανοίγουν οι πίνακες για προυπηρεσία 2012-2014...Οκ...το 2014 εργάστηκαν ελάχιστοι και πολλοί είχαν κάνει χρήση του νόμου ότι δεν μεταβάλλεται η σειρά τους στον πίνακα. Διπλά μόρια για συγκεκριμένα δυσπρόσιτα..Και τα μέρη μέρη μας εδώ κάτω έχουν δύσκολα μέρη που μέχρι πριν λίγο καιρό θεωρούνταν δυσπρόσιτα. Συμπληρωματικές αιτήσεις λίγες μέρες πριν την α΄ φάση κτλ,κτλ. Αν αυτό δεν λέγεται "αλλάζω τους νόμους κατά βούλησιν" τότε ναι..μάλλον έχω κρίση πανικού 8)

Αποσυνδεδεμένος joyliet

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #261 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 09:37:00 μμ »
Νιώθω και εγώ το ίδιο. Όμως δεν μπορεί να μην υπάρχει τρόπος αντίδρασης και να μην μας προστατεύει η δικαιοσύνη από τις αυθαιρεσίες του εκάστοτε υπουργού. Μήπως πρέπει να καταφύγουμε σε κάποιο δικηγόρο;

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #262 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 09:50:48 μμ »
και οι βολεμένοι δεν αντιδρουν, αυτοι που νιωθουν καποια "σιγουρια" εν ονόματι "δος ημιν σημερον τον αρτον ημων τον επιουσιον" και δεν κοιταζουν το μελλον, παραθυροπορτες ανοιγουν από παντου και σε κάθε κινηση του κάθε καραγκιοζη υπουργου και οι συλλογοι αναπληρωτων τι κανουν? ασχολούνται μονο με την β αναθεση? λες και αυτό ειναι το βασικο πρόβλημα?, ή το να διοριστουν οι εναπομείναντες? Κοιταζουμε λιγο πιο μακρια και διεκδικούμε πραγματα που θα φερουν ηρεμια καποια στιγμη.
Συμφωνώ, να αντιδράσετε με επιστολες διαμαρτυριας, ολοι οι συλλογοι εκπαιδευτικων, στα θεσμικα οργανα, στο υπουργειο ακομα και στον Προεδρο Δημοκρατιας, γιατί όχι?
Να παρουν επιτελους μια αποφαση, στραβη αν θελετε για πολλους, αλλα θα είναι η τελικη αποφαση. Να κανουν ένα συστημα σταθερο ως προς την επιλογή και την σειρά, να τελειωνει αυτή η κατασταση.

Αρκετοι θα δυσαρεστηθουν, αλλα δεν είναι δυνατον να ικανοποιηθεί η δοξα και η βουληση καθενος.

'
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #263 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 09:57:48 μμ »
Δεν πρόκειται ούτε για κλάψα ούτε για κρίση πανικού. Πρόκειται για την στυγνή αλήθεια. Το υπουργείο στήνει διαρκώς παγίδες. Με το μαστίγιο και το καρότο. Όλους μας καίει η α' φάση και δεν κοιτάμε τι γίνεται μπροστά μας..Ανοίγουν οι πίνακες για προυπηρεσία 2012-2014...Οκ...το 2014 εργάστηκαν ελάχιστοι και πολλοί είχαν κάνει χρήση του νόμου ότι δεν μεταβάλλεται η σειρά τους στον πίνακα. Διπλά μόρια για συγκεκριμένα δυσπρόσιτα..Και τα μέρη μέρη μας εδώ κάτω έχουν δύσκολα μέρη που μέχρι πριν λίγο καιρό θεωρούνταν δυσπρόσιτα. Συμπληρωματικές αιτήσεις λίγες μέρες πριν την α΄ φάση κτλ,κτλ. Αν αυτό δεν λέγεται "αλλάζω τους νόμους κατά βούλησιν" τότε ναι..μάλλον έχω κρίση πανικού 8)
Δεν το λέω ως μομφή,εγώ το έζησα αυτές τις μέρες...αυτά που λες ισχύουν και δε διαφωνώ!Αλλά βαρέθηκα να γκρινιάζουμε και να μας τη φέρνουν στο τέλος γιατί εξακολουθούμε να είμαστε αδρανείς.Αυτό. :)
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #264 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 09:59:06 μμ »
Και να'σαι σίγουρη ότι θα συνεχίσουν να μας την φέρνουνε.

Αποσυνδεδεμένος joyliet

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #265 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 10:09:22 μμ »
Από το φόρουμ των αναπληρωτών νηπιαγωγών μεταφέρω την πληροφορία της ari-sta 2013, όπως ακριβώς έχει διατυπωθεί για πληροφόρηση και ανάληψη δράσης:"Συνάδελφοι καλησπέρα σας,
θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι για αύριο το πρωί στις 9 οργανώνεται συνάντηση διαμαρτυρίας έξω από το υπουργείο για την συνολική αναγνώριση της προϋπηρεσίας μας. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν μπορούν να στείλουν email στη διεύθυνση chrisipik@hotmail.com ώστε μέχρι το βράδυ να μαζευτεί ένας ικανοποιητικός αριθμός για τη συγκέντρωση. Υπάρχουν ήδη συμμετοχές. Όσοι βρίσκονται στην Αθήνα καλό θα ήταν να συμμετέχουν. Ας ενημερώσει ο καθένας τα άτομα που γνωρίζει.Είναι πολύ σημαντικό να είμαστε ενωμένοι..
Ευχαριστώ"

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159444
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 284
Σύνολο: 296

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.