*

Αποστολέας Θέμα: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15  (Αναγνώστηκε 76224 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #210 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 10:24:31 πμ »
Καλημέρα. Με βάση την ενημέρωση από αιρετό της δυτικής Θεσσαλονίκης, τα κενά είναι όντως 2 και μάλιστα από άδειες κύησης-λοχείας 2 αναπληρωτριών! Σε χθεσινή επικοινωνία με την περιφερειακή δ/νση κεντρικής Μακεδονίας ωστόσο τα 2 αυτά κενά δε δόθηκαν (ακόμα τουλάχιστον) από τη διδε δυτικής Θεσσαλονίκης... πράγματι η β΄ανάθεση συνέβαλε καταλυτικά στην εξαφάνιση των κενών. Η ανατολική Θεσσαλονίκη έδωσε στην περιφέρεια 9 κενά (8 ΑΚΩ+1 ΑΜΩ), Η Χαλκιδική 2, η Πέλλα 2 και οι Σέρρες 1. Κιλκίς, Ημαθία, Πιερία 0 κενά. Τώρα, πόσα από αυτά θα καλυφθούν από το υπουργείο... άγνωστο. Η κεντρική Μακεδονία, η δεύτερη μεγαλύτερη περιφέρεια της χώρας μετά την Αττική, λάμπει -για 2η συνεχόμενη χρονιά- δια της απουσίας της από τις φάσεις προσλήψεων αναπληρωτών.
Αν κάποιος έχει ενημέρωση για δυτική Μακεδονία και ανατολική Μακεδονία-Θράκη, ας την καταθέσει.
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:43:27 »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #211 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 10:45:21 πμ »
Tonik ευχαριστούμε πολύ.Είναι όπως ακριβώς τα λες για μια πολύ μεγάλη περιφέρεια της Ελλάδας.Εξαφανίστηκε από τις προσλήψεις...Τι να πει κανείς...?Οι αναθέσεις  έκαναν και φέτος  θαύματα....

Ρεγγίνα Φιλίππου

  • Επισκέπτης
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #212 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 11:12:43 πμ »
Με αναθεσεις και συμπτηξεις τμηματων τα καταφεραν μια χαρα. Δεν υπαρχουν χρηματα και κανουν ο,τι μπορουν να μειωσουν τα κενα. Εκεινο που εκνευριζει ειναι οτι ταζουν διορισμους μονιμων ενω αδυνατουν να παρουν 800 φιλολογους. Ειναι ψευτες.

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #213 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 11:24:43 πμ »
Με αναθεσεις και συμπτηξεις τμηματων τα καταφεραν μια χαρα. Δεν υπαρχουν χρηματα και κανουν ο,τι μπορουν να μειωσουν τα κενα. Εκεινο που εκνευριζει ειναι οτι ταζουν διορισμους μονιμων ενω αδυνατουν να παρουν 800 φιλολογους. Ειναι ψευτες.
Τι 800...Ούτε 500 αναπληρωτές φιλολόγους δε θα πάρουν φέτος...Εδώ δεν είναι εις θέσιν για αναληρωτές και έκλεισαν τα κενά, θα είναι για μόνιμους?Και Ασεπ να γίνει οι φιλόλογοι τελειώσαμε.Αν τα κενά αναπληρωτών είναι τόσα,σκεφτείτε τι νούμερο θα βγάλουν για διορισμό....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:43:27 »

Ρεγγίνα Φιλίππου

  • Επισκέπτης
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #214 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 11:27:57 πμ »
Τι 800...Ούτε 500 αναπληρωτές φιλολόγους δε θα πάρουν φέτος...Εδώ δεν είναι εις θέσιν για αναληρωτές και έκλεισαν τα κενά, θα είναι για μόνιμους?Και Ασεπ να γίνει οι φιλόλογοι τελειώσαμε.Αν τα κενά αναπληρωτών είναι τόσα,σκεφτείτε τι νούμερο θα βγάλουν για διορισμό....
Ετσι ειναι αλλα ερχονται εκλογες.........................ας μην ξεχασουμε οσα παθαμε.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #215 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 12:21:39 μμ »
Τόσο εγώ όσο και η οικογένειά μου που υποφέρει μαζί μου δεν θα ξεχάσουμε τίποτα στις επερχόμενες εκλογές. Αν ξαναβγούν, είμαστε άξιοι της μοίρας μας και συνυπεύθυνοι. Για Δ φάση δεν περιμένω πάνω από 50-60 φιλολόγους, δυστυχώς. Ο ΠΑΣΑΦ και η ΠΕΦ πρέπει να μην σταματούν να πιέζουν για τις αναθέσεις. Εγώ ξέρω σχολείο, είμαι σίγουρη κι εσείς, που για να μην πηγαίνει η Γαλλικού σε δύο σχολεία, πήρε τις Ιστορίες.

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #216 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 01:26:29 μμ »
Τόσο εγώ όσο και η οικογένειά μου που υποφέρει μαζί μου δεν θα ξεχάσουμε τίποτα στις επερχόμενες εκλογές. Αν ξαναβγούν, είμαστε άξιοι της μοίρας μας και συνυπεύθυνοι. Για Δ φάση δεν περιμένω πάνω από 50-60 φιλολόγους, δυστυχώς. Ο ΠΑΣΑΦ και η ΠΕΦ πρέπει να μην σταματούν να πιέζουν για τις αναθέσεις. Εγώ ξέρω σχολείο, είμαι σίγουρη κι εσείς, που για να μην πηγαίνει η Γαλλικού σε δύο σχολεία, πήρε τις Ιστορίες.
[/quo

Και όχι μόνο. Σε συζήτηση 3 καθηγητριών Γαλλικών μονίμων άκουσα τα εξής: Αμαν και αυτοί οι φιλόλογοι. Τι θέλουν πια να τα κάνουν όλα αυτοί; Τί  θέλουν τις ιστορίες και τα Νέα Ελληνικά;

Αποσυνδεδεμένος axaliko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #217 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 01:29:52 μμ »
Παρά την έλλειψη διορισμών, την πληθώρα κενών και υποσχέσεων η κατάσταση ελάχιστα βελτιώθηκε φέτος σε σχέση με την προηγούμενη τραγική  χρονιά για τον κλάδο μας. Ο Κορδής απλώς ανακοινώνει τη μείωση των πιστώσεων και ζητάει αποσπάσεις μονίμων που είναι και σταθερά ψηφαλάκια. Ταυτόχρονα μας δουλεύουν για έναν επικείμενο ΑΣΕΠ, έτσι για να μαζοχιστούμε και λίγο παλεύοντας με μια αχανή ύλη χιλιάδες άνθρωποι για ελάχιστες θέσεις. Αφού δεν παίρνει συμβασιούχους θα  πάρει μόνιμους? Δεν ξέρω τι μ ενοχλεί περισσότερο: Η διάψευση των κόπων και των ελπίδων, η ανεργία, το δούλεμα, τι απ' 'ολα? 

Αποσυνδεδεμένος ranger

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #218 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 03:37:54 μμ »
Συνάδελφοι, καλησπέρα. Ο Κορδής σε mail μου απάντησε πως θα ασκήσει πιέσεις για αξιοπρεπή αριθμό φιλολόγων στην δ΄φάση, έστω και σε "ώτα μη ακουόντων", όπως μου έγραψε. Εύχομαι να προκύψει κάτι καλό.

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #219 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 03:43:26 μμ »
Συνάδελφοι, καλησπέρα. Ο Κορδής σε mail μου απάντησε πως θα ασκήσει πιέσεις για αξιοπρεπή αριθμό φιλολόγων στην δ΄φάση, έστω και σε "ώτα μη ακουόντων", όπως μου έγραψε. Εύχομαι να προκύψει κάτι καλό.

χαχαχα σε όλους μας το ίδιο γράφει!!!

Αποσυνδεδεμένος ranger

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #220 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 03:47:47 μμ »
χαχαχα σε όλους μας το ίδιο γράφει!!!
[/quote

Αναμενόμενο, φαντάζομαι...

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #221 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 04:19:29 μμ »
Δράμα επίσης καθόλου κενά.

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #222 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 04:40:09 μμ »
Συνάδελφοι, καλησπέρα. Ο Κορδής σε mail μου απάντησε πως θα ασκήσει πιέσεις για αξιοπρεπή αριθμό φιλολόγων στην δ΄φάση, έστω και σε "ώτα μη ακουόντων", όπως μου έγραψε. Εύχομαι να προκύψει κάτι καλό.
Μήπως σας είπε και πότε θα γίνει αυτήν η δ' φάση?Έχουμε καμιά πληροφορία?

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #223 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:09:51 μμ »
Η Άρτα έδωσε 3 κενά. Για Αιτ/νία , Πρέβεζα, Λευκάδα ξέρει κανένας; Εγώ έπαιρνα και δεν απαντούσαν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 438
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 424
Σύνολο: 425

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.