*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία  (Αναγνώστηκε 101025 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #490 στις: Σεπτέμβριος 28, 2008, 03:46:21 μμ »
παιδια με τις παραμονες των εορτων τι γινεται στα ολοημερα? Πηγαινουμε κανονικα για μαθημα ? Πχ, 27η Οκτωβρη? κτλ.
καλησπέρα catwoman2,
στις παραμονές των εορτών όπου συνήθως δεν γίνεται μάθημα αλλά γιορτή,τις ώρες τις παίρνεις κανονικά και με το νόμο.κανονικά θα πρέπει να παρευρεθεις στη γιορτουλα όμως δεν νομίζω να πήγε ποτέ κάποιος παρα μόνο αν έχεις κανένα στραβόξυλο διευθυντή οπότε και σε αναγκάσει να πας ή αν το θέλεις η ίδια.Αν είσαι από άλλο νομό σχεδόν αποκλείεται να σου ζητήσει να πας.

τίποτα δεν 'αποκλείεται'...ήμουν από άλλο νομό και μου ζήτησαν κανονικότατα να πάω...
η προσωπική μου άποψη και εμπειρία είναι οτι βασικά εξαρτάται από τον διευθυντή και όχι μόνο...και από τον σύλλογο δασκάλων-καθηγητών γιατί πολλές φορές αυτοί ξεκινούν το θέμα και κάνουν την φασαρία όταν ο ωρομίσθιος απουσιάζει από την γιορτή και τα ακούει τα παράπονα ο διευθυντής ο οποίος με την σειρά του για να είναι και νομότυπος και να έχει το κεφάλι του ήσυχο από παράπονα μονίμων συναδέλφων σου λέει κανονικότατα να πας...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #491 στις: Σεπτέμβριος 28, 2008, 06:09:10 μμ »
Νομίζω ότι είναι βαρβαρότητα να σε βάζουν να κάνεις τόσα χιλιόμετρα μόνο και μόνο για να είσαι παρών στη γιορτή του σχολείου..Εμένα προσωπικά πέρυσι που πήγαινα σε άλλο νομό ποτέ δε μου ζήτησαν να παρευρεθώ..

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #492 στις: Σεπτέμβριος 28, 2008, 06:58:42 μμ »
οταν λετε να παρευρεθουμε , σημαινει να ειμαστε εκει τις ωρες που κανονικα θα ειχαμε μαθημα δλδ 2.30 με 16.15? δλδ το ολοημερο κανει ξεχωριστη γιορτη απο το υπολοιπο σχολειο?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος ek Π20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • život je brutálně nepravděpodobné
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #493 στις: Σεπτέμβριος 28, 2008, 07:05:39 μμ »
οταν λετε να παρευρεθουμε , σημαινει να ειμαστε εκει τις ωρες που κανονικα θα ειχαμε μαθημα δλδ 2.30 με 16.15? δλδ το ολοημερο κανει ξεχωριστη γιορτη απο το υπολοιπο σχολειο?
Από οσο γνωρίζω η γιορτή αφορά το σύνολο του σχολείου και όχι ανεξάρτητα το πρωινό από το ολοήμερο.Οπότε αν σου ζητηθεί να παρευρεθεις θα πρεπει να πας κατα τις 9-10 το πρωί που θα γίνει η γιορτή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #494 στις: Σεπτέμβριος 28, 2008, 07:13:19 μμ »
οταν λετε να παρευρεθουμε , σημαινει να ειμαστε εκει τις ωρες που κανονικα θα ειχαμε μαθημα δλδ 2.30 με 16.15? δλδ το ολοημερο κανει ξεχωριστη γιορτη απο το υπολοιπο σχολειο?
Από οσο γνωρίζω η γιορτή αφορά το σύνολο του σχολείου και όχι ανεξάρτητα το πρωινό από το ολοήμερο.Οπότε αν σου ζητηθεί να παρευρεθεις θα πρεπει να πας κατα τις 9-10 το πρωί που θα γίνει η γιορτή.
Όχι βέβαια.Αν ήμουν μόνιμος θα πήγαινα,εννοείται!Ως ωρομίσθιος,κανονικά δεν πρέπει καν να στο ζητήσουν.Ο ωρομίσθιος δεν μπορεί να αφήσει την πρωινή του δουλεία για να πάει στο σχολείο στις 9 και 10.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #495 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 12:15:00 πμ »
Όχι βέβαια.Αν ήμουν μόνιμος θα πήγαινα,εννοείται!Ως ωρομίσθιος,κανονικά δεν πρέπει καν να στο ζητήσουν.Ο ωρομίσθιος δεν μπορεί να αφήσει την πρωινή του δουλεία για να πάει στο σχολείο στις 9 και 10.

ίσως γι αυτό το λόγο δεν μας αφήνουν πλέον να δουλεύουμε και κάπου αλλού...για να μας έχουν ανα πάσα ώρα και στιγμή στην διάθεση του σχολείου...! ! ! ???

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #496 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 08:38:07 πμ »
μ ε λιγα λογια το ολοημερο δεν λειτουργει εκεινη την συγκεκριμενη μερα ...ε, τοτε αν θελουμε , παμε... δεν πιοστευω να εχει την αξιωση κανενας διευθυντης να μας υποχρεωσει να παμε προκειμενου να μας γραψει τις ωρες???
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #497 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 06:37:05 μμ »
Όχι βέβαια.Αν ήμουν μόνιμος θα πήγαινα,εννοείται!Ως ωρομίσθιος,κανονικά δεν πρέπει καν να στο ζητήσουν.Ο ωρομίσθιος δεν μπορεί να αφήσει την πρωινή του δουλεία για να πάει στο σχολείο στις 9 και 10.

ίσως γι αυτό το λόγο δεν μας αφήνουν πλέον να δουλεύουμε και κάπου αλλού...για να μας έχουν ανα πάσα ώρα και στιγμή στην διάθεση του σχολείου...! ! ! ???
Μπορούμε να δουλεύουμε όπου θέλουμε,εκτός απο φροντιστήριο.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #498 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 09:14:23 μμ »
παιδια οσοι αγγλικοι εχουν 12 ωρο σε 2 σχολεια , πανε 3 φορες την εβδομαδα σε 1 σχολειο κ τις αλλες 2 και στα 2 σχολεια? υπαρχει αλλη λύση, εννοω αλλη κατανομη των ωρων?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #499 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 07:09:12 μμ »
να σας ρωτησω ... η μερα της αναληψης υπηρεσιας γραφετε κανονικα ? ο ενας υπευθυνος μου την εβαλε χωρις συζητηση, η δευτερη δεν την εβαζε οποτε της λεω, για ρωτα τον διευθυντη και μετα την εβαλε κανονικα. ο Νομος τι λεει?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #500 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 07:27:42 μμ »
να σας ρωτησω ... η μερα της αναληψης υπηρεσιας γραφετε κανονικα ? ο ενας υπευθυνος μου την εβαλε χωρις συζητηση, η δευτερη δεν την εβαζε οποτε της λεω, για ρωτα τον διευθυντη και μετα την εβαλε κανονικα. ο Νομος τι λεει?

Εμένα πάντως μου είπαν από την ίδια τη Διεύθυνση να πάω γρήγορα για να προλάβω να κάνω ανάληψη υπηρεσίας για να μετρήσουν οι ώρες.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #501 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 09:12:01 μμ »
να σας ρωτησω ... η μερα της αναληψης υπηρεσιας γραφετε κανονικα ? ο ενας υπευθυνος μου την εβαλε χωρις συζητηση, η δευτερη δεν την εβαζε οποτε της λεω, για ρωτα τον διευθυντη και μετα την εβαλε κανονικα. ο Νομος τι λεει?


Μετράει κανονικότατα εμένα μου τις έβαλαν πάντως..

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #502 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 07:16:28 μμ »
την Παρασκευη το απογευμα που πήγα , ειδα οτι και η δευτερη υπευθυνη ολοημερου τις ειχε βαλει τις ωρες. Ρωτησε λεει τον διευθυντη και της ειπε να της βαλει. Παλι καλα!!
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #503 στις: Οκτώβριος 11, 2008, 08:52:39 μμ »
να σας ρωτησω Σας ζητησαν να πατε την Πρωτοβαθμια πρόγραμμα με τις ωρες σας και το προγραμμα του καθε σχολείου? Εμενα μου το ζητησαν και ο ενας διευθυντης μου ειπε οτι επειδη η ωρα του φαγητου μετραει ως ωρα διδασκαλιας να βαλω ότι η ωρα 2.50 με 3.30 ειναι 4η ωρα και η ωρα 3.40 με 4.15 ειναι 5η ωρα. Ισχυει ετσι?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 469
Σύνολο: 469

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.