*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 217161 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #280 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 08:03:35 μμ »
Tην αναγνώριση το Δοαταπ θα μας τη δώσει όχι το πανεπιστήμιο. Οπότε το Δοαταπ θα πιστέψω. Το πανεπιστήμιο με διαβεβαίωνε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και για το χαρτί του Δοαταπ στις 18/8 http://www.doatap.gr/gr/news_extended.php?post_id=491 και ορίστε τι γίνεται τώρα. Φανταστείτε αν το πανεπιστήμιο είχε καταλάβει ότι ο Δοαταπ του δημιουργεί πρόβλημα τι φασαρία θα είχε κάνει. Ήδη έχει χάσει γύρω στις 30 εγγραφές από σύλλογο εκπαιδευτικών της Β. ελλάδας λόγω του θέματος της αναγνώρισης.Θα έκαναν όλοι το μεταπτυχιακό της Ηγεσίας με μειωμένη τιμή


Κανέναν δεν συμφέρει η μη αναγνώριση. Φαντάζεστε αν στραβώσει το θέμα πόσες εγγραφές θα χάσει το πανεπιστήμιο; Και ήδη το κλίμα ειναι πολύ αρνητικό στην Ελλάδα...νομίζω το γνωρίζουν και θα κάνουν τα αδύνατα δυνατά για να λυθεί. Τουλάχιστον ετσι θέλω να πιστεύω, γιατι αν σκέφτω πως χαθηκαν 6000€....................

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #281 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 09:20:52 μμ »
Συνάδελφοι, δεν είναι μόνο το Πανεπιστήμιο. Ίσως να μη φταίει και καθόλου. Ο ΔΟΑΤΑΠ δεν το είχε αναγνωρίσει; Ήταν αναγνωρισμένο, είχαμε πάρει διαβεβαιώσεις απο αυτούς, το είχαν αναρτήσει, οπότε και μπήκαμε στο Λευκωσίας. Και μην ξανακούσω για κύρος του ΔΟΑΤΑΠ.  Από τους διοικητικούς κινείται ο οργανισμός και ξέρετε τι σημαίνει αυτό. Επειδή υπάρχουν κάποιοι καθηγητές στις επιτροπες; Και τι να λέει. Κι αυτοί με κάποια πανεπιστήμια θα έχουν σχέσεις. Τι νομίζετε: πως ο κόσμος της τριτοβάθμιας είναι αγνός;
Πιστεύω πως τα συμφέροντα εδώ στο Ελλάντα δημιουργούν θέματα και επηρεάζουν. Έχει ενδιαφέρον να δούμε πόσοι θα έχουν κάνει αίτηση στο ΕΑΠ φέτος, σαν ένα δείγμα. ΤΕΛΟΣ!!!

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #282 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 09:42:03 μμ »
Παράθεση
Συνάδελφοι, δεν είναι μόνο το Πανεπιστήμιο. Ίσως να μη φταίει και καθόλου. Ο ΔΟΑΤΑΠ δεν το είχε αναγνωρίσει; Ήταν αναγνωρισμένο, είχαμε πάρει διαβεβαιώσεις από αυτούς, το είχαν αναρτήσει, οπότε και μπήκαμε στο Λευκωσίας. Και μην ξανακούσω για κύρος του ΔΟΑΤΑΠ.  Από τους διοικητικούς κινείται ο οργανισμός και ξέρετε τι σημαίνει αυτό. Επειδή υπάρχουν κάποιοι καθηγητές στις επιτροπές; Και τι να λέει. Κι αυτοί με κάποια πανεπιστήμια θα έχουν σχέσεις. Τι νομίζετε: πως ο κόσμος της τριτοβάθμιας είναι αγνός;
Πιστεύω πως τα συμφέροντα εδώ στο Ελλάντα δημιουργούν θέματα και επηρεάζουν. Έχει ενδιαφέρον να δούμε πόσοι θα έχουν κάνει αίτηση στο ΕΑΠ φέτος, σαν ένα δείγμα. ΤΕΛΟΣ!!!

Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ το Πανεπιστήμιο θα συμφωνήσω με τον rem. Ωραία να δεχτώ ότι το Πανεπιστήμιο έκανε αρπαχτή. Ποια είναι η θέση των ελληνικών δημόσιων φορέων; Κυκλοφορούσε διαφήμιση σε γνωστά εκπαιδευτικά site όπου αναφερόταν ως αναγνωρισμένο το μεταπτυχιακό. Επιπλέον πολλοί από μας είχαν προφορική ή γραπτή διαβεβαίωση του ΔΟΑΤΑΠ ότι όλα είναι εντάξει. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ξαφνικά ξύπνησαν. Είδαν ότι λόγω γλώσσας τα μεταπτυχιακά της Κύπρου ΄προσελκύουν πολύ κόσμο και βρήκαν τρόπο να μετριάσουν τις απώλειες. Τι άλλο να πιστέψω; Ότι τα αντίστοιχα προγράμματα των άλλων χωρών πχ Βουλγαρίας είναι περισσότερο ποιοτικά; Ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του...

Αποσυνδεδεμένος panos69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #283 στις: Δεκέμβριος 05, 2014, 08:17:02 πμ »
Συνάδελφοι, δεν είναι μόνο το Πανεπιστήμιο. Ίσως να μη φταίει και καθόλου. Ο ΔΟΑΤΑΠ δεν το είχε αναγνωρίσει; Ήταν αναγνωρισμένο, είχαμε πάρει διαβεβαιώσεις απο αυτούς, το είχαν αναρτήσει, οπότε και μπήκαμε στο Λευκωσίας. Και μην ξανακούσω για κύρος του ΔΟΑΤΑΠ.  Από τους διοικητικούς κινείται ο οργανισμός και ξέρετε τι σημαίνει αυτό. Επειδή υπάρχουν κάποιοι καθηγητές στις επιτροπες; Και τι να λέει. Κι αυτοί με κάποια πανεπιστήμια θα έχουν σχέσεις. Τι νομίζετε: πως ο κόσμος της τριτοβάθμιας είναι αγνός;
Πιστεύω πως τα συμφέροντα εδώ στο Ελλάντα δημιουργούν θέματα και επηρεάζουν. Έχει ενδιαφέρον να δούμε πόσοι θα έχουν κάνει αίτηση στο ΕΑΠ φέτος, σαν ένα δείγμα. ΤΕΛΟΣ!!!
;)
thank you Merlin

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #284 στις: Δεκέμβριος 05, 2014, 02:42:17 μμ »
Βέβαια, το θέμα είναι κι αλλού. Γιατί άραγε δεν εξέδιδε το Πανεπιστήμιο τα πτυχία;
Εγώ ρε αδερφέ ήθελα να το έχω να το βάλω στον τοίχο μου, οχι να το αναγνωρίσω. Γιατί δε μου το δίνεις; Πολλά πτυχία δεν αναγνωρίζονται. ΔΕν τα παίρνουν όσοι τελειώνουν τις σπουδές τους;

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #285 στις: Δεκέμβριος 05, 2014, 07:50:43 μμ »
δηλαδη το πανεπιστημιο λευκωσιας δεν ειχε πιστοποίησή τους από την Επιτροπή Αξιολόγησης Ιδιωτικών Πανεπιστημίων της Κύπρου???????? και αν δεν ειχε πως εκανε αναγνωριση 800 μαστερ το καλοκαιρι??????
εαν ειχε προσωρινη πιστοποιηση μεχρι 18/8/2014 τοτε πως απο 18/8/2014 και μετα δεχτηκε να παιρνει και αλλους φοιτητες χωρις να εχει εξασφαλισει οριστικη πιστοποιηση?????ολα για τα λεφτα δηλαδη??????

Φυσικα και ειχε οριστικη πιστοποιηση απο την ΕΑΙΠ! Και το ιδιο το Πανεπιστημιο, αλλα και το εξ αποστασεως μτπχ προγραμμα στις Επιστημες της Αγωγης, στις κατευθυνσεις της "Εκπ Ηγεσιας" και "Ειδ Αγωγης"!!!

Αλλα για τους αλλους φοιτητες που δεχοταν για τις αλλες κατευθυνσεις που ΘΑ αναγνωριζονταν... ε, τι να πω, ηθελαν το χρημα! Το θεμα ειναι οτι το Πανεπιστημιο, εντελως απαραδεκτα, καθυστερησε την εκδοση ΟΛΩΝ των πτυχιων, αντι μονο οσων κατευθυνσεων δεν ειχαν οριστικη εγκριση απο την ΕΑΙΠ!!!

Μου είπε η ευγενέστατη υπάλληλος (εκεί κύπρος, όχι σαν την Ελλάδα) ότι το πανεπιστήμιο μας προστάτεψε με το να μην εκδίδει πτυχία. Το πανεπιστήμιο για τα πτυχία που εκδίδει σε κύπριους πολίτες δε χρειάζεται έγκριση οριστική από την ΕΑΙΠ. Ο Δοαταπ κίνησε το ζήτημα.

Οχι συναδελφε, το Πανεπιστημιο δεν μας προστατεψε ολους, αλλα μονο οσους αποφοιτησαν απο τις κατευθυνσεις που δεν ειχαν οριστική εγκριση απο ΕΑΙΠ!!! Τους υπολοιπους μας καθυστερησε απαραδεκτα για να προστατεψει τους αλλους αποφοιτους, ενω θα μπορουσε απλουστατα να ειχε εκδωσει τους τιτλους των 2 κατευθυνσεων και να καθυστερουσε μονο οσους εκκρεμουσαν απο την ΕΑΙΠ!!!

Ο ΔΟΑΤΑΠ θα χρειαστει 2 μηνες απο τη στιγμη που θα λαβει τα εγγραφα για να αναγνωρισει τη νεα φουρνια τιτλων, επειδη ουσιαστικα προκειται για νεα αναγνωριση τιτλων κι οχι για 3η φουρνια. (Αλλα απο τη στιγμη που θα γινει η αναγνωριση, οι επομενες φουρνιες θα αναγνωριστουν ταχυτερα.)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2014, 10:00:00 μμ από biov »

Αποσυνδεδεμένος mafeira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #286 στις: Δεκέμβριος 06, 2014, 09:52:05 πμ »
Φυσικα και ειχε οριστικη πιστοποιηση απο την ΕΑΙΠ! Και το ιδιο το Πανεπιστημιο, αλλα και το εξ αποστασεως μτπχ προγραμμα στις Επιστημες της Αγωγης, στις κατευθυνσεις της "Εκπ Ηγεσιας" και "Ειδ Αγωγης"!!!

Αλλα για τους αλλους φοιτητες που δεχοταν για τις αλλες κατευθυνσεις που ΘΑ αναγνωριζονταν... ε, τι να πω, ηθελαν το χρημα! Το θεμα ειναι οτι το Πανεπιστημιο, εντελως απαραδεκτα, καθυστερησε την εκδοση ΟΛΩΝ των πτυχιων, αντι μονο οσων κατευθυνσεων δεν ειχαν οριστικη εγκριση απο την ΕΑΙΠ!!!

Οχι συναδελφε, το Πανεπιστημιο δεν μας προστατεψε ολους, αλλα μονο οσους αποφοιτησαν απο τις κατευθυνσεις που δεν ειχαν οριστική εγκριση απο ΕΑΙΠ!!! Τους υπολοιπους μας καθυστερησε απαραδεκτα για να προστατεψει τους αλλους αποφοιτους, ενω θα μπορουσε απλουστατα να ειχε εκδωσει τους τιτλους των 2 κατευθυνσεων και να καθυστερουσε μονο οσους εκκρεμουσαν απο την ΕΑΙΠ!!!

Ο ΔΟΑΤΑΠ θα χρειαστει 2 μηνες απο τη στιγμη που θα λαβει τα εγγραφα για να αναγνωρισει τη νεα φουρνια τιτλων, επειδη ουσιαστικα προκειται για νεα αναγνωριση τιτλων κι οχι για 3η φουρνια. (Αλλα απο τη στιγμη που θα γινει η αναγνωριση, οι επομενες φουρνιες θα αναγνωριστουν ταχυτερα.)
biov είσαι κατατοπιστικός! Να είσαι καλά!

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #287 στις: Δεκέμβριος 06, 2014, 11:28:29 πμ »
Φυσικα και ειχε οριστικη πιστοποιηση απο την ΕΑΙΠ! Και το ιδιο το Πανεπιστημιο, αλλα και το εξ αποστασεως μτπχ προγραμμα στις Επιστημες της Αγωγης, στις κατευθυνσεις της "Εκπ Ηγεσιας" και "Ειδ Αγωγης"!!!

Αλλα για τους αλλους φοιτητες που δεχοταν για τις αλλες κατευθυνσεις που ΘΑ αναγνωριζονταν... ε, τι να πω, ηθελαν το χρημα! Το θεμα ειναι οτι το Πανεπιστημιο, εντελως απαραδεκτα, καθυστερησε την εκδοση ΟΛΩΝ των πτυχιων, αντι μονο οσων κατευθυνσεων δεν ειχαν οριστικη εγκριση απο την ΕΑΙΠ!!!

Οχι συναδελφε, το Πανεπιστημιο δεν μας προστατεψε ολους, αλλα μονο οσους αποφοιτησαν απο τις κατευθυνσεις που δεν ειχαν οριστική εγκριση απο ΕΑΙΠ!!! Τους υπολοιπους μας καθυστερησε απαραδεκτα για να προστατεψει τους αλλους αποφοιτους, ενω θα μπορουσε απλουστατα να ειχε εκδωσει τους τιτλους των 2 κατευθυνσεων και να καθυστερουσε μονο οσους εκκρεμουσαν απο την ΕΑΙΠ!!!

Ο ΔΟΑΤΑΠ θα χρειαστει 2 μηνες απο τη στιγμη που θα λαβει τα εγγραφα για να αναγνωρισει τη νεα φουρνια τιτλων, επειδη ουσιαστικα προκειται για νεα αναγνωριση τιτλων κι οχι για 3η φουρνια. (Αλλα απο τη στιγμη που θα γινει η αναγνωριση, οι επομενες φουρνιες θα αναγνωριστουν ταχυτερα.)


Όταν αυτά τα είπα στην Κουμουνδούρου (ότι έπαιξαν παιχνίδι στις πλάτες μας για να αναγνωρίσουν τα άλλα μεταπτυχιακά) μου είπε ότι το 99% των φοιτητών επικροτεί το πανεπιστήμιο. Και της είπα έκανες και δημοσκόπηση ; Για αυτό συνάδελφοι να τους τα πούμε ομαδικά! Να τους δείξουμε ότι δεν τρώμε κουτόχορτο.
Και κάτι άλλο ... είπα στην Κουμουνδούρου να μου στείλει το πτυχίο να το πάω εγώ στο Δοατάπ και τα υπόλοιπα χαρτιά του πανεπιστημίου (με δική μου χρέωση) και μου είπε ότι δε γίνεται. Δε γίνεται δλδ να μην μου στείλουν δλδ εμένα τα προσωπικά μου έγγραφα αξίας 6000€ και κόπου ενούς έτους?

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #288 στις: Δεκέμβριος 06, 2014, 01:43:01 μμ »
Ισως θα επρεπε να αρχισει η δημιουργια λιστας συντομα. Αποφοιτοι και μη απ ολες τις κατευθύνσεις.
Την προηγουμενη λιστα ποιος την δημιουργησε; Θα μπορουσε να την δημιουργησει εκ νεου μς νεο αιτημα προς δοαταπ για να συμπληρώνεται;

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #289 στις: Δεκέμβριος 06, 2014, 03:01:49 μμ »
Ισως θα επρεπε να αρχισει η δημιουργια λιστας συντομα. Αποφοιτοι και μη απ ολες τις κατευθύνσεις.
Την προηγουμενη λιστα ποιος την δημιουργησε; Θα μπορουσε να την δημιουργησει εκ νεου μς νεο αιτημα προς δοαταπ για να συμπληρώνεται;

Στο αίτημα προς το Δοαταπ τι θα ζητάμε;

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #290 στις: Δεκέμβριος 06, 2014, 03:04:31 μμ »
Συμφοιτητής μου , μου ανέφερε ότι στους προηγούμενους αποφοίτους τους έστειλαν ταχυδρομικώς το πτυχίο του και το ερωτηματολόγιο για το Δοαταπ και μετά το έστειλε αυτός στο Δοαταπ. Σε εμένα γιατί το αρνήθηκε η Κουμουνδούρου; Της ζήτησα με δική μου χρέωση να μου στείλει όλα τα έγγραφα και να τα πάω εγώ στο Δοαταπ; Γιατί καίγονται να τα στείλουν αυτοί;

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #291 στις: Δεκέμβριος 06, 2014, 10:23:51 μμ »
biov είσαι κατατοπιστικός! Να είσαι καλά!

Κατατοπιστικη ειμαι, οπως δειχνει η φωτο! :)

Apollon, ειχα ζητησει το ιδιο απο το καλοκαιρι για να γλυτωσω τα ευρω της αποστολης και μου ειχαν απαντησει οτι τα εγγραφα για τον ΔΟΑΤΑΠ αποστελλονται μαζικα! Θα μας στειλουν τα αναγκαια αντιγραφα με courier. Το ερωτηματολογιο δεν πρεπει να το παει ο αποφοιτος στον ΔΟΑΤΑΠ αλλα να το στειλει το ιδρυμα, αρα δεν ξερω γιατι ακουσες οτι το εστειλαν σε καποιον αποφοιτο.

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #292 στις: Δεκέμβριος 07, 2014, 12:18:54 πμ »
εαν δειτε οτι το πανεπιστημιο καθυστερει να δωσει τα χαρτια τοτε μιληστε με το συνηγορο του πολιτη. καταλαβαινετε παντως συναδελφοι οτι η εικονα του αει προς το δοαταπ ειναι ασχημη. ενα αει που δεν σεβεται στοιχειωδεις νομους λειτουργιας και που δειχνει οτι κανει τα παντα για το χρημα θα υποστει μεγαλυτερη ερευαν στην αναγνωριση και σε συνδυασμο με τα ελληνικα συμφεροντα για πλακα μπορουν να βρουν χιλιους δυο λογους καθυστερησης αναγνωρισης κλπ. εγω ευχομαι σε ολους να γινει αυριο η αναγνωριση αλλα μην αφηνετε το αει να σας υποτιμα. οτα ζηταγενα τα λεφτα σας ξερανε και ητανε απαιτητικοι τωρα που πρεπει να σας δωσουν πτυχια και αναγνωριση τι κανουν?

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #293 στις: Δεκέμβριος 07, 2014, 12:23:16 μμ »
εαν δειτε οτι το πανεπιστημιο καθυστερει να δωσει τα χαρτια τοτε μιληστε με το συνηγορο του πολιτη. καταλαβαινετε παντως συναδελφοι οτι η εικονα του αει προς το δοαταπ ειναι ασχημη. ενα αει που δεν σεβεται στοιχειωδεις νομους λειτουργιας και που δειχνει οτι κανει τα παντα για το χρημα θα υποστει μεγαλυτερη ερευαν στην αναγνωριση και σε συνδυασμο με τα ελληνικα συμφεροντα για πλακα μπορουν να βρουν χιλιους δυο λογους καθυστερησης αναγνωρισης κλπ. εγω ευχομαι σε ολους να γινει αυριο η αναγνωριση αλλα μην αφηνετε το αει να σας υποτιμα. οτα ζηταγενα τα λεφτα σας ξερανε και ητανε απαιτητικοι τωρα που πρεπει να σας δωσουν πτυχια και αναγνωριση τι κανουν?

Ο συνήγορος του πολίτη παρεμβαίνει σε εταιρίες με ελληνικό αφμ. Επίσης, με το πανεπιστήμιο ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν έχουμε υπογράψει κάποια σύμβαση. Ωστόσο μια ομάδα αποφοίτων ήδη έχουμε απευθυνθεί σε νομικό εδώ και ένα μήνα. Προνοήσαμε μη τυχόν και δε γίνει η αναγνώριση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 632
Σύνολο: 644

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.