*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 217206 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #560 στις: Ιούνιος 02, 2015, 08:11:42 μμ »
Γεια σας,

Είμαι απόφοιτη του Ιανουαρίου. Ο φάκελός μου είναι πλήρης από 22/4. Κατάφερα να επικοινωνήσω σήμερα με το ΔΟΑΤΑΠ και μου είπαν ότι έχει πάρει έγκριση και αναμένεται η υπογραφή της πράξης αναγνώρισης. Ρώτησα αν αυτό είναι θέμα ημερών. Η απάντησή τους ήταν καταφατική. Ελπίζω σύντομα όλοι να έχουμε την αναγνώριση στα χέρια μας. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #561 στις: Ιούνιος 02, 2015, 08:16:19 μμ »
Παράθεση
Γεια σας και απο μένα. Είμαι απόφοιτος του Σεπτεμβρίου και δεν έχω λάβει ακόμα την αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ. Ο φάκελός μου είναι πλήρης από 19/01/15 και ακόμα περιμένω....Είναι κάποιοι στην ίδια κατάσταση με εμένα που περιμένουν; Σε τηλεφωνική επικοινωνία  με τον ΔΟΑΤΑΠ μου απαντούν ότι περιμένουν την υπογραφή από τον πρόεδρο....

Και εγώ τελείωσα το Σεπτέμβρη, ο φάκελός μου εμφανίζεται πλήρης από 14/01/2015 και περιμένω...

Από πότε περιμένεις την υπογραφή από τον πρόεδρο; Μην μου πεις ότι τώρα θα καθυστερήσουμε με αυτή τη διαδικασία... :(

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #562 στις: Ιούνιος 02, 2015, 08:18:00 μμ »
Παράθεση
Παιδιά εμένα με ειδοποίησαν σήμερα με email ότι είναι έτοιμη η πράξη αναγνώρισης και έστειλα courier να παραλάβει το μεταπτυχιακό. Καλή συνέχεια σε όλους!

Συγχαρητήρια. Και στα δικά μας. Είσαι απόφοιτος του Σεπτεμβρίου ΄του Ιανουαρίου; Από πότε ήταν ο φάκελός σου πλήρης για να υπολογίσουμε πότε θα έρθει η σειρά μας;

Αποσυνδεδεμένος ilini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #563 στις: Ιούνιος 02, 2015, 09:11:12 μμ »
Παιδιά εμένα με ειδοποίησαν σήμερα με email ότι είναι έτοιμη η πράξη αναγνώρισης και έστειλα courier να παραλάβει το μεταπτυχιακό. Καλή συνέχεια σε όλους!
Απόφοιτος Σεπτεμβρίου ή Ιανουαρίου;
Μήπως μπορείς να μας πεις τι αριθμό πρωτοκόλλου είχες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #564 στις: Ιούνιος 02, 2015, 10:20:06 μμ »
Καλησπέρα παιδιά είμαι απόφοιτος Σεπτεμβρίου αλλά παρότι είναι έτοιμη η αναγνώριση ακόμα και σήμερα στην on line πορεία εμφανίζει ακόμα φάκελος πλήρης.Μου είπαν πιο παλιά ότι δεν προλαβαίνουν να ενημερώσουν το ηλεκτρονικό σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #565 στις: Ιούνιος 03, 2015, 09:51:06 πμ »
Παιδιά εμένα με ειδοποίησαν σήμερα με email ότι είναι έτοιμη η πράξη αναγνώρισης και έστειλα courier να παραλάβει το μεταπτυχιακό. Καλή συνέχεια σε όλους!

Surreal είσαι απόφοιτος του Ιανουαρίου; Εγώ δεν έχω λάβει ακόμη καμία ειδοποίηση για την πράξη αναγνώρισης. Με ποιόν επικοινώνησες; Λογικά, εφόσον τελειώσαμε μαζί, θα έπρεπε να ειδοποιηθώ κι εγώ. Έστειλα μήνυμα χθες στην Παφλιώτη, αλλά δεν έχω λάβει ακόμη καμία απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #566 στις: Ιούνιος 03, 2015, 09:55:51 πμ »
Γεια σας,

Είμαι απόφοιτη του Ιανουαρίου. Ο φάκελός μου είναι πλήρης από 22/4. Κατάφερα να επικοινωνήσω σήμερα με το ΔΟΑΤΑΠ και μου είπαν ότι έχει πάρει έγκριση και αναμένεται η υπογραφή της πράξης αναγνώρισης. Ρώτησα αν αυτό είναι θέμα ημερών. Η απάντησή τους ήταν καταφατική. Ελπίζω σύντομα όλοι να έχουμε την αναγνώριση στα χέρια μας. :)

Το πιο ευχάριστο που άκουσα σήμερα. Κι εμένα ο φάκελός μου είναι πλήρης από 22/4, οπότε οδεύουμε ταχύτατα προς το τέλος της ταλαιπωρίας, γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό.Ας ελπίσουμε ότι μέχρι τέλος εβδομάδας θα έχουμε καλά νέα.

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #567 στις: Ιούνιος 03, 2015, 10:07:47 πμ »
Surreal είσαι απόφοιτος του Ιανουαρίου; Εγώ δεν έχω λάβει ακόμη καμία ειδοποίηση για την πράξη αναγνώρισης. Με ποιόν επικοινώνησες; Λογικά, εφόσον τελειώσαμε μαζί, θα έπρεπε να ειδοποιηθώ κι εγώ. Έστειλα μήνυμα χθες στην Παφλιώτη, αλλά δεν έχω λάβει ακόμη καμία απάντηση.
Καλημέρα tsoklis, έστειλα την προηγούνενη εβδομάδα mail στην κ.Παφλιώτη και μου είπε ότι περιμένουν την υπογραφή της απόφασης. Χθες μου έστειλε email και μου είπε ότι είναι έτοιμη η αναγνώριση. Στείλε της ξανά email. Λογικά επειδή είμαστε μαζί το μεταπτυχιακό σου σε καμιά εβδομάδα θα είναι έτοιμο, αλλά να ξέρεις ότι δεν ενημερώνουν την on line πορεία.Συγνώμη εγώ έκανα λάθος παιδιά τελείωσα τον Ιανουάριο, αλλά άνοιξα φάκελο στον ΔΟΑΤΑΠ τον Δεκέμβριο. Tsoklis, στείλε ξανά mail, γιατί με τα τηλέφωνα δεν βγάζεις άκρη.Τώρα παιδιά με του Σεπτεμβρίου δεν ξέρω τι γίνεται...

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #568 στις: Ιούνιος 03, 2015, 12:30:13 μμ »
Καλησπέρα,

Απευθύνομαι κυρίως σ αυτούς που τώρα τελείωσαν και καταθέτουν την αίτηση.

Η παρακάτω απόφαση του ΔΟΑΤΑΠ δεν αφορά εμάς σωστα; Αναφέρεται σε " αιτήσεις αναγνώρισης τίτλων σπουδών χορηγηθέντων από τα Ιδιωτικά Πανεπιστήμια της Κύπρου χωρίς την πλήρη φοίτηση σε αυτά λόγω κατοχής- προγενέστερης της εγγραφής στο πανεπιστήμιο- άλλου πτυχίου".


http://www.doatap.gr/gr/news_extended.php?post_id=525


Αναγνώριση τίτλων σπουδών χορηγηθέντων από Ιδιωτικά Πανεπιστήμια της Κύπρου
Σύμφωνα με απόφαση της Ολομέλειας του Δ.Σ. που ελήφθη στη συνεδρίασή της 166/24-4-2015 και επικυρώθηκε στην Ολομέλεια του Δ.Σ. στη συνεδρίαση 167/15-5-2015, «από 15/5/2015 με τις αιτήσεις αναγνώρισης τίτλων σπουδών χορηγηθέντων από τα Ιδιωτικά Πανεπιστήμια της Κύπρου χωρίς την πλήρη φοίτηση σε αυτά λόγω κατοχής- προγενέστερης της εγγραφής στο πανεπιστήμιο- άλλου πτυχίου, θα πρέπει να υποβάλλεται ως, επιπλέον των λοιπών, δικαιολογητικό, η αναγνώριση του τίτλου από το Κυπριακό Συμβούλιο Αναγνώρισης Τίτλων Σπουδών (ΚΥ.Σ.Α.Τ.Σ.)»
Τελευταία Ενημέρωση: 15-05-2015

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #569 στις: Ιούνιος 03, 2015, 01:01:53 μμ »
Καλησπέρα,

Απευθύνομαι κυρίως σ αυτούς που τώρα τελείωσαν και καταθέτουν την αίτηση.

Η παρακάτω απόφαση του ΔΟΑΤΑΠ δεν αφορά εμάς σωστα; Αναφέρεται σε " αιτήσεις αναγνώρισης τίτλων σπουδών χορηγηθέντων από τα Ιδιωτικά Πανεπιστήμια της Κύπρου χωρίς την πλήρη φοίτηση σε αυτά λόγω κατοχής- προγενέστερης της εγγραφής στο πανεπιστήμιο- άλλου πτυχίου".


http://www.doatap.gr/gr/news_extended.php?post_id=525


Αναγνώριση τίτλων σπουδών χορηγηθέντων από Ιδιωτικά Πανεπιστήμια της Κύπρου
Σύμφωνα με απόφαση της Ολομέλειας του Δ.Σ. που ελήφθη στη συνεδρίασή της 166/24-4-2015 και επικυρώθηκε στην Ολομέλεια του Δ.Σ. στη συνεδρίαση 167/15-5-2015, «από 15/5/2015 με τις αιτήσεις αναγνώρισης τίτλων σπουδών χορηγηθέντων από τα Ιδιωτικά Πανεπιστήμια της Κύπρου χωρίς την πλήρη φοίτηση σε αυτά λόγω κατοχής- προγενέστερης της εγγραφής στο πανεπιστήμιο- άλλου πτυχίου, θα πρέπει να υποβάλλεται ως, επιπλέον των λοιπών, δικαιολογητικό, η αναγνώριση του τίτλου από το Κυπριακό Συμβούλιο Αναγνώρισης Τίτλων Σπουδών (ΚΥ.Σ.Α.Τ.Σ.)»
Τελευταία Ενημέρωση: 15-05-2015

μόλις έπιασα γραμμή με ΔΟΑΤΑΠ. δεν έχει να κάνει με εμάς. οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας! με τόσα που αλλάζουν έχουμε χάσει τον ύπνο μας!  :(

Αποσυνδεδεμένος EleNa_03

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #570 στις: Ιούνιος 03, 2015, 02:56:37 μμ »
Καλησπέρα! Είμαι απόφοιτη του Ιανουαρίου και υπέβαλλα την αίτηση αναγνώρισης τον Ιανουάριο. Στην online πορεία αίτησης εξακολουθεί να μην αναγράφεται τίποτα, ούτε καν αν ο φάκελος είναι πλήρης, ενώ σε άλλους αυτό είναι δεδομένο από τις 22/4! Είναι φυσιολογικό αυτό? Είναι δυνατόν να μην ενημερώθηκε το σύστημα??

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #571 στις: Ιούνιος 03, 2015, 03:14:19 μμ »
Παράθεση
Καλησπέρα! Είμαι απόφοιτη του Ιανουαρίου και υπέβαλλα την αίτηση αναγνώρισης τον Ιανουάριο. Στην online πορεία αίτησης εξακολουθεί να μην αναγράφεται τίποτα, ούτε καν αν ο φάκελος είναι πλήρης, ενώ σε άλλους αυτό είναι δεδομένο από τις 22/4! Είναι φυσιολογικό αυτό? Είναι δυνατόν να μην ενημερώθηκε το σύστημα??

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Ωστόσο καλύτερα θα είναι να επικοινωνήσεις με τον δοαταπ. Εμείς (2 συνάδελφοι) καταθέσαμε 16/2 και ο φάκελός μας φαίνεται πλήρης από 22/4 και 30/4. Και πάλι πιστεύω ότι δεν πρέπει να αγχώνεσαι. Υποθέτω ότι λόγω του όγκου της δουλειάς ελέγχουν και εισάγουν τους φακέλους όπως πέφτουν στα χέρια τους χωρίς να τηρούν τη σειρά από τον αριθμό πρωτοκόλλου.

Αποσυνδεδεμένος EPSILON4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #572 στις: Ιούνιος 04, 2015, 09:54:35 μμ »
Καλησπερα σας,τελικά τι έγινε ;Έχει κανείς από σας παρει τελικα την αναγνώριση για το εξ αποστασεως προγραμμα;
Εχω κανει αιτηση και περιμενω αλλα ειμαι λιγο μπερδεμενος.Στις αρχικες σελιδες του θεματος αυτου ανφεροταν οτι οι δυο προηγουμενες φουρνίες αναγωριστηκαν κανονικα. Θελω να ρωτησω αν αυτοι που πηραν την αναγνωριση  ηταν στο "εξ αποστασεως προγραμμα".Απ οτι γνωριζω παλιοτερα το μεταπυτχιακο αυτο  ηθελε φυσικη παρουσια στην Κυπρο .Μηπως το προβκημα ειναι απο την στιγμη που εγινε εξ αποστασεως. Συγνώμη αν αυτη ερωτηση εχει ηδη απαντηθει αλλα απο οσο εψαξα δεν την ειδα. Παρακαλω οποιος γωριζει ασ μας ενημερωσει εμας που ξεκιναμε τωρα.
Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #573 στις: Ιούνιος 05, 2015, 05:00:18 μμ »
Καλησπερα σας,τελικά τι έγινε ;Έχει κανείς από σας παρει τελικα την αναγνώριση για το εξ αποστασεως προγραμμα;
Εχω κανει αιτηση και περιμενω αλλα ειμαι λιγο μπερδεμενος.Στις αρχικες σελιδες του θεματος αυτου ανφεροταν οτι οι δυο προηγουμενες φουρνίες αναγωριστηκαν κανονικα. Θελω να ρωτησω αν αυτοι που πηραν την αναγνωριση  ηταν στο "εξ αποστασεως προγραμμα".Απ οτι γνωριζω παλιοτερα το μεταπυτχιακο αυτο  ηθελε φυσικη παρουσια στην Κυπρο .Μηπως το προβκημα ειναι απο την στιγμη που εγινε εξ αποστασεως. Συγνώμη αν αυτη ερωτηση εχει ηδη απαντηθει αλλα απο οσο εψαξα δεν την ειδα. Παρακαλω οποιος γωριζει ασ μας ενημερωσει εμας που ξεκιναμε τωρα.
Ευχαριστω!
EPSILON4, εγώ τέλειωσα τον Ιανουάριο, μόλις πήρα την αναγνώριση απο ΔΟΑΤΑΠ και ήμουν στο εξ'αποστάσεως.Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα προς το παρόν.Καλή συνέχεια!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 448
Σύνολο: 449

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.