*

Αποστολέας Θέμα: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;  (Αναγνώστηκε 255029 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #406 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:24:44 μμ »
άμα είσαι με ασεπ+ προϋπηρεσία έλα μαζί μας να σώσουμε τους κόπους μας δεν σου επιτίθεμαι απλά στενοχωριέμαι να ακούω ομόσταυλους να  διατυπώνουν τέτοιες προτάσεις....
Υ.Γ είμαι  5 Χρόνια σε δυσπρόσιτα ωρομίσθιος με 230 το μήνα και αναπληρωτής + 2 επιτυχίες ασεπ
 η αδικία στον ασεπ δεν έχει να κάνει με πριμοδότηση του δυσπρόσιτου
αδικία είναι να προσληφθούν άνθρωποι μηδέποτε έχοντες επιτυχία ασεπ έστω και 55 βρε αδελφέ!
+++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:35:31 »

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #407 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:25:21 μμ »
με όλους εμας με προϋπηρεσία και ασεπ...
πριν το ΣτΕ υπάρχει η απόφαση του ευρωπαϊκού δικαστηρίου για Ιταλούς αναπληρωτές με τριετία συμβασιούχου στο δημόσιο οι οποίοι διορίζονται αυτοδίκαια...https://www.facebook.com/anaplirwtesme36minesproyphresia?fref=ts

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #408 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:34:06 μμ »
Aυτή η πρόταση για δυσπρόσιτα είναι λάθος: αδικεί κατάφορα όσους έτρεχαν πριν το2010 και κατά τη μεταβατική περίοδο...
έτσι πιστεύουν πως θα διοριστούν κάποιοι; με το να στερήσουν τους κόπους των άλλων; πραγματικά ένας νέος καθηγητής που θα τα διαβάσει αυτά τι κίνητρο θα έχει για να πάει; ένα κράτος παπατζή που λέει και ξελέει; πέρυσι το καλοκαίρι έγινε ολόκληρος καβγάς να δωθούν κίνητρα να ξεσπιτωθεί ο άλλος να πάει στις ελλαδικές εσχατιες...με αυτά θα πάει. Αν κάθε φορά μπαίνει ένας νέος που δεν ήξερε...και αλλάζει το σύστημα επειδή δεν τον βολεύει και να μηδενίζεται το κοντέρ...καήκαμε. Παρατηρώ πως ενόψει των προσλήψεων του σεπτ αν και όταν γίνουν, ξεπετάγεται ο καθένας που είναι στον πάτο και σου λέει αμέτι μουχαμέτη θα πάω εγώ γιατί είμαι ξανθιά και 1,80 κι όχι εσύ που έγραφες ασεπ και οργωνες τις εσχατιές θακάτσεις πίσω.Με κάθε τρόπο να σε παρακάμψουν....
Ευτυχώς από συνδικαλιστή εκπαιδευτικο του ΣΥΡΙΖΑ στην περιοχή μου μαθαίνω πως θα δοθεί έμφαση στην προϋπηρεσία  που δεν θα χαθεί ο κόσμος να χαλάσει....όπως και δυσπρόσιτα που στα πιο πάνω παραθέματα δια στόματος Κοτσιφάκη-  δίνεται έμφαση...όσοι  βωγκήξαμε στην επαρχία πρέπει να υπερασπιστούμε τους κόπους μας με πολιτικό κόστος για τα δύο συγκυβερνώντα κόμματα
Κι εγώ  άκουσα Συριζαιο συνδικαλιστή  στη δίκη μου περιοχή να λέει ότι η κυβέρνηση δεν θα πετάξει στον κάλαθο των αχρήστων όσους εκπαιδευτικούς έδωσαν  και πέτυχαν 2 κ 3 φορές ΑΣΕΠ , δίνοντας τους προτεραιότητα.Ας μη προτρεχουμε , οι προγραμματικές δηλώσεις είναι κοντά , εκεί ίσως δοθεί ένα πρώτο στίγμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:44:04 μμ από greco1 »

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #409 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:35:48 μμ »
Δεν μου τα λες καλα.. :o .προυπηρεσια +ασεπ(δηλ βαση?/προυποθεση?) 'Η ασεπ(ολος ο βαθμος)+προυπηρεσια?
γιατι στην πρωτη περιπτωση προφανως ταπωνεις αυτον που εγραψε καλα,δηλ ψιλκοακυρωνεις την προσπαθεια του διαβασματος του...κατι δηλ που ειναι κ θεση της ΠΕΑΔ...?.εεεε αυτο με την Ιταλια  θα το αφησω ασχολιαστο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:35:31 »

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #410 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:45:33 μμ »
Κι εγώ  άκουσα Συριζαιο συνδικαλιστή  στη δίκη μου περιοχή να λέει ότι η κυβέρνηση δεν θα πετάξει στον κάλαθο των αχρήστων όσους εκπαιδευτικούς έδωσαν  και πέτυχαν 2 κ 3 φορές ΑΣΕΠ , δίνοντας τους προτεραιότητα.Ας μη προτρεχουμε , οι προγραμματικές δηλώσεις είναι κοντά , εκεί ίσως δοθεί ένα πρώτο στίγμα.
κι εγώ  το ίδιο άκουσα από αυτόν απλά εγώ παρέλειψα να το πω: ασεπ οποιαδήποτε επιτυχία από 98 και μετά +προϋπηρεσία ήτοι αν έγραψες 55 και πάνω όπως στυλιανίδης 24μηνο :)

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #411 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:48:16 μμ »
δεν ταπώνεις κανένα...δηλαδή είμαστε και οι δυο στον πίνακα ασεπ εσύ έχεις γράψει 75 ασεπ κι εγώ 65,εσύ δεν πήγες αναπληρωτής εγώ πήγα σε περνάω στο άθροισμα εσύ θα προηγηθείς πάλι; :)
δεν ακυρώνεις το διάβασμα! άλλωστε διάβασες για να πάς και αναπληρωτής...
madonna mia μου υποβαθμίζεις το δυσπρόσιτο μου υποβαθμίζεις και την προϋπηρεσία; γιατί καλέ; :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:53:09 μμ από ERTA »

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #412 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:53:09 μμ »
Δηλ βαση του ασεπ? ασχετως αν καποιος εγραψε 55 η 70?Να συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε τοτε...δεν δεχεσαι δηλ την προσθεση απο,τι  καταλαβ κ συντασσεσαι με τη θεση της Πεαδ.Πες το τοση ωρα κ μας το γυριζεις μια απο εδω μια απο εκει...Δηλ την προτεραιοτητα του ασεο που τη βλεπεις?αναγνωριζεις δηλ τον ασεπ σε σχεση με αυτον που δεν πηγε να δωσει καθολου ,αλλα δεν αναγνωριζεις αυτον που εγραψε καλυτερα απο εσενα...ΩΡΑΙΟΣ  :-\

Αποσυνδεδεμένος ΛΕΤΑ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #413 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:53:26 μμ »
Ήμουν στο δικαστήριο που εγινε τον Ιούνιο στο ΣΤΕ .ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΠΑΧΑΛΟ .ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ Η ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ ΜΕ ΣΥΓΧΥΣΗ . Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ και το Στε περίμενε να γίνουν εκλογές και αναλόγως θα πράξει .Τιποτε δεν ειναι τυχαίο αλλιώς γιατι δεν έβγαλε   ΑΠΟΦΑΣΗ;Υποτιμούν τη νοημοσύνη μας ,μας θεωρούν εντελώς χαζους .Λυπαμαι παρά πολυ αλλά μέσα στην αίθουσα
Είδα συναδέλφους να χασκογελουν,να κοροϊδεύουν η μια κατηγορία την άλλη ότι ακριβώς γινεται και εδώ.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ .ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ .ΔΕ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ
ΣΟΒΑΡΑ.ΑΞΙΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ,ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.ΣΤΑΜΑΤΕΙΣΤΕ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ .ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΑ forum που γράφουμε και
Το συμπέρασμα που μου εχουν πει μέσα απο το υπουργειο ειναι ένα .όσο είστε διχασμένοι η αδικία παραμένει.


Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #414 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:54:48 μμ »
δεν ξέρω τι προτείνει η πεαεδ,ξέρω τι έχω περάσει και τι περνάνε χιλιάδες σαν κι εμένα και επιθυμούν να κεφαλαιοποιηθεί ο κόπος τους που δεν είναι μόνο κόπος μελέτης αλλά και προϋπηρεσίας...

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #415 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:55:56 μμ »
μΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙς ΕΡΤΑ......Εγω ειπα να ειναι ολος ο ασεπ μεσα κ ολη η προυπηρεσια.κ οποιος μαζεψει τα περισσοτερα διοριζεται...αυτο λες?γιατι αν λες αυτο συμφωνουμε

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #416 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 02:58:02 μμ »
Πρόταση προς διαχειριστές του φόρουμ: μετονομασία αυτού του θέματος σε "Τελικά, πώς θέλει ο καθένας να γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;"  ::)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #417 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 03:00:03 μμ »
όχι δεν λέω αυτό, αλλά αυτό που ίσχυε με  το 24μηνο Στυλιανίδη: οποιαδήποτε επιτυχία πάνω από βάση + προϋπηρεσία και στο ξαναλέω: είμαστε και οι δυο στον πίνακα ασεπ,  εσύ έχεις γράψει 75 ασεπ κι εγώ 65, εσύ δεν πήγες αναπληρωτής εγώ πήγα,  σε περνάω στο άθροισμα. Εσύ θα προηγηθείς πάλι; :)

Αποσυνδεδεμένος animanim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Je suis εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #418 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 03:01:37 μμ »
Το συμπέρασμα που μου εχουν πει μέσα απο το υπουργειο ειναι ένα .όσο είστε διχασμένοι η αδικία παραμένει.


Κοινή λογική: ή το... κ ό β ε τ ε κι οι μεν κι οι δε και δέχεστε έναν πίνακα ή... αναπληρωτές δια βίου :P

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2015, 03:25:19 μμ από animanim »

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #419 στις: Φεβρουάριος 03, 2015, 03:04:48 μμ »
μην καταδικάζουμε ασεπ και  μας συγχέεται με άλλες ομάδες animanim. Εμεις λέμε ασεπ +προϋπηρεσια

και κάτι φρέσκο...http://www.newsbomb.gr/politikh/news/story/551853/katroygkalos-15-000-proslipseis-se-ygeia-paideia-kai-elegktikoys-mixanismoys

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 445
Σύνολο: 446

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.