*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1242258 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2890
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Νόμιμες διαδικασίες εννοούν αυτές που ακολούθησαν κι οι χιλιάδες αντισυνταγματικοί εξ ου και διορίστηκαν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Το θέμα είναι ότι τους έχει δοθεί πάρα πολύ χρόνος και μας έχουν φλομώσει στις δικαιολογίες... Το πιο περίεργο από όλα είναι ότι αντιμάχονται λέγοντας ότι πρέπει να ακολουθήσουν όλες τις νόμιμες διαδικασίες, γι αυτό και η καθυστέρηση.
Δεν πρέπει να τους δίνουμε πλέον άλλοθι. Όλοι είμαστε στα όρια μας. Δεν είναι λίγα αυτά που έχουμε περάσει τα τελευταία χρόνια.
Ο χρόνος τους αύριο τελειώνει!
Δεν υπάρχει κανένα άλλοθι!
Ή δείχνει το Υπουργείο έμπρακτα ότι προχωρά σε όσα είναι υποχρεωμένο να κάνει ή δημοσιοποιείται το όλο θέμα!
Θα είναι μεγάλη επιτυχία να βρεθεί μέσα σε λίγες μέρες το ίδιο Υπουργείο κι ο ίδιος Υπουργός στο στόχαστρο των δημοσιογράφων και της κοινής γνώμης!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2890
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Εγώ λέω δημοσίως ότι επικοινώνησα την Πέμπτη που μας πέρασε με τον Παναγιώτη Γιούπη στο ΑΣΕΠ και μου είπε πως παρόλο που το υπουργείο του λέει θα στείλει τις λίστες δεν έχει στείλει τίποτις.

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπερβολές του χειρίστου ειδους. Προσφύγατε στην δικαιοσυνη όπως έκαναν και πολλοί άλλοι εκπαιδευτικοί που ήδη διορίστηκαν και αναμένετε την εφαρμογή των αποφάσεων της.
Που το βρήκες η γραμμένο ότι εκπαιδευτική κοινότητα είναι απέναντι στους δικαστικά δικαιωθέντες; Αναζητήστε αλλού τις αίτιες και τις ευθύνες της καθυστέρησης εκ μέρους του υπουργείου και μην πυροβολείτε επί δικαίων και αδίκων.
Ανεμε2017 είμαι νηπιαγωγος και ξέρω τι ακούω από άλλες "συναδέρφους" μου για το πόσο βυσματικη είμαι (γελάει ο κόσμος) που πήγα δικαστικά για το διορισμό μου και θα δικαιωθω (έτσι νομίζεις θα σας κάνουμε εκ νέου προσφυγή και δε θα γίνει ΤΙΠΟΤΑ, λόγια "συναδέρφου). Υποθέτω πως και οι άλλες ειδικότητες δε χαρούν ιδιαίτερης εκτίμησης από τους άλλους συναδέρφους τους. Δε λέω ότι φταίνε μόνο οι έχοντες προϋπηρεσία, ξέρουμε πως μπάσιμο βγαίνουν καθημερινά στο υπουργείο και πιέζουν και αυτοί. Βεβαίως φταίει και το κυβερνών κόμμα το οποίο αλλά εξαγγέλλει και άλλα πράττει μέχρι στιγμής. Δημοσιοποιηση θέλει το θέμα ναι για να μάθουν οι λοιποί τι συμβαίνει στο χώρο μας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ δημοσίως λέω ότι τηλεφώνησα στη γραμματέα του υπουργού και στην ερώτηση κυρία μου μήπως τελικά ο υπουργός δεν έχει πρόθεση να μας διορίσει μου απάντησε εκνευρισμένη ...σας απαντώ ότι ο υπουργός θέλει να ακολουθήσει όλες τις νόμιμες διαδικασίες. Τώρα τι νόμιμες διαδικασίες είναι αυτές βουτηγμένες μέσα στο ψέμα, δεν γνωρίζω ακριβώς!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2890
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Ο Γαβρόγλου είχε συντάξει ένα ερώτημα στο ΝΣΚ. Στο ερώτημα τούτο ζήταγε αν γίνεται να ΜΗΝ μας διορίσει χωρίς νομικές συνέπειες. Δεν έχει απαντηθεί ακόμη το ερώτημα. Ίσως περιμένει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Υπερβολές του χειρίστου ειδους. Προσφύγατε στην δικαιοσυνη όπως έκαναν και πολλοί άλλοι εκπαιδευτικοί που ήδη διορίστηκαν και αναμένετε την εφαρμογή των αποφάσεων της.
Που το βρήκες η γραμμένο ότι εκπαιδευτική κοινότητα είναι απέναντι στους δικαστικά δικαιωθέντες; Αναζητήστε αλλού τις αίτιες και τις ευθύνες της καθυστέρησης εκ μέρους του υπουργείου και μην πυροβολείτε επί δικαίων και αδίκων.

Συνάδελφε το γεγονός ότι οι αποφάσεις διαρκώς αλλάζουν θεωρώ ότι οφείλεται κυρίως στις πολιτικές σκοπιμότητες που εξυπηρετεί η ηγεσία του Υπουργείου. Πιο συγκεκριμένα, βλέποντας να καταρρέει το αφήγημα των μόνιμων διορισμών, κυρίως στη γενική εκπαίδευση, η κυβέρνηση αλλάζει διαρκώς τις αποφάσεις (και τις δεσμεύσεις που έχουν αναλάβει) ανάλογα με τις συνθήκες που διαμορφώνονται μήνα-μήνα/μέρα-μέρα. Θεωρούν ότι εφόσον δεν γίνουν διορισμοί πουθενά, καλύτερα να μην αποκαταστήσουν ούτε και τους δικαιωθέντες του ΔΕΑ γιατί κάτι τέτοιο δεν θα προκαλούσε (έτσι το αντιλαμβάνονται αυτοί) τις υπόλοιπες κατηγορίες που αναμένουν διορισμό. Έτσι, θεωρούν ότι θα έχουν μικρότερες εκλογικές απώλειες στις εκλογές που αναμένονται τους επόμενους μήνες... Βέβαια, καλό είναι όλοι οι εκπαιδευτικοί να γνωρίζουν ότι εμπαίζοντας τους δικαιωθέντες στην ουσία το Υπουργείο εμπαίζει όλους τους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς που ελπίζουν σε διορισμό μέσα στα επόμενα χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Ανεμε2017 είμαι νηπιαγωγος και ξέρω τι ακούω από άλλες "συναδέρφους" μου για το πόσο βυσματικη είμαι (γελάει ο κόσμος) που πήγα δικαστικά για το διορισμό μου και θα δικαιωθω (έτσι νομίζεις θα σας κάνουμε εκ νέου προσφυγή και δε θα γίνει ΤΙΠΟΤΑ, λόγια "συναδέρφου). Υποθέτω πως και οι άλλες ειδικότητες δε χαρούν ιδιαίτερης εκτίμησης από τους άλλους συναδέρφους τους. Δε λέω ότι φταίνε μόνο οι έχοντες προϋπηρεσία, ξέρουμε πως μπάσιμο βγαίνουν καθημερινά στο υπουργείο και πιέζουν και αυτοί. Βεβαίως φταίει και το κυβερνών κόμμα το οποίο αλλά εξαγγέλλει και άλλα πράττει μέχρι στιγμής. Δημοσιοποιηση θέλει το θέμα ναι για να μάθουν οι λοιποί τι συμβαίνει στο χώρο μας.

Διαβασε πάλι τα σχόλια σου και μου απαντάς....από που προκύπτει πως όλη η εκπαιδευτική κοινότητα είναι εναντίον σας. Η προσφυγή στην δικαιοσυνη είναι συνταγματικά κατοχυρωμένη...οπότε τα περί βύσματος δεν ισχύουν. Ζητήστε τη εφαρμογή των δικαστικών αποφάσεων μέσω των δικηγόρων που πληρώνετε αδρά και μην σηκώνετε σκόνη....στις σελίδες της pde....καταγγέλλοντας  τους πάντες και τα πάντα
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2018, 09:51:35 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Συμφωνώ με ασεπ-χαντερ. Το χαρτί ότι θα μπλοκάρουμε τους διορισμούς δεν ισχύει διότι δεν θα κάνουν διορισμούς. Πρόθεση να μας πετάξουν στους επόμενους.  Ο Υπουργός ζυγίζει αντιδράσεις. Αυτό ονομάζεται πολιτική ατιμία.

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Διαβασε πάλι τα σχόλια σου και μου απαντάς....από που προκύπτει πως όλη η εκπαιδευτική κοινότητα είναι εναντίον σας. Η προσφυγή στην δικαιοσυνη είναι συνταγματικά κατοχυρωμένη...οπότε τα περί βύσματος δεν ισχύουν. Ζητήστε τη εφαρμογή των δικαστικών αποφάσεων μέσω των δικηγόρων που πληρώνετε αδρά και μην σηκώνετε σκόνη....στις σελίδες της pde....καταγγέλλοντας  τους πάντες και τα πάντα
[/quote
Σε εμένα το λες ότι η προσφυγή στην δικαιοσυνη είναι συνταγματικά κατοχυρωμένη??? Πλάκα κάνεις?? Δε μπορώ να σε καταλάβω. Και ναι αυτό θέλουμε και αυτό κάνουμε κύριε Ανεμε2017 πιέζουμε να εφαρμοστούν οι δικαστικές αποφάσεις. Αν είστε και εσείς ανάμεσα στους 600 θα καταλαβαίνετε την αγωνία μας. Αν όχι απορώ τι κάνετε στο συγκεκριμένο θέμα του φόρουμ. Καλό σας βραδυ

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
@ αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

Διόλου απίθανο να εκτυλίσσεται έτσι η κατάσταση. Άλλο αυτό και άλλο η κατηγορία ότι  όλη η εκπαιδευτική κοινότητα είναι εναντίον σας.
Για την ιστορία αναφέρω ο,τι όταν έγραψα πως οι διαδικασίες αυτές είναι χρονοβόρες και χρειάζεται στενή παρακολούθηση ...κάποιοι  διάβασαν πως γράφω λίγο - πολύ κατά της δικαστικής δικαίωσης!!
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Anemos 2017 δεν σε καταλαβαίνω συνάδελφε, λογοκρίνεις αυτή τη στιγμή; Είμαστε μία ομάδα εκπαιδευτικών που μας λένε ψέμματα καθημερινά, παίζουν με τις ζωές μας και μας ζητάς και τον λόγο που δημοσιοποιούμε τα ψέμματα που μας έχουν φλομώσει;;;;

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Διαβασε πάλι τα σχόλια σου και μου απαντάς....από που προκύπτει πως όλη η εκπαιδευτική κοινότητα είναι εναντίον σας. Η προσφυγή στην δικαιοσυνη είναι συνταγματικά κατοχυρωμένη...οπότε τα περί βύσματος δεν ισχύουν. Ζητήστε τη εφαρμογή των δικαστικών αποφάσεων μέσω των δικηγόρων που πληρώνετε αδρά και μην σηκώνετε σκόνη....στις σελίδες της pde....καταγγέλλοντας  τους πάντες και τα πάντα
[/quote
Σε εμένα το λες ότι η προσφυγή στην δικαιοσυνη είναι συνταγματικά κατοχυρωμένη??? Πλάκα κάνεις?? Δε μπορώ να σε καταλάβω. Και ναι αυτό θέλουμε και αυτό κάνουμε κύριε Ανεμε2017 πιέζουμε να εφαρμοστούν οι δικαστικές αποφάσεις. Αν είστε και εσείς ανάμεσα στους 600 θα καταλαβαίνετε την αγωνία μας. Αν όχι απορώ τι κάνετε στο συγκεκριμένο θέμα του φόρουμ. Καλό σας βραδυ

Μάλλον δεν πρόσεξες τι ακριβώς γράφω...!!
Φυσικά εχω το δικαίωμα να σχολιάζω εκτός αν νομιζεις ότι εύχομαι την ταλαιπωρία σας ή ότι όσα συμβαίνουν είναι ευχάριστα για τους ήδη διορισμένους.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Συμφωνώ με ασεπ-χαντερ. Το χαρτί ότι θα μπλοκάρουμε τους διορισμούς δεν ισχύει διότι δεν θα κάνουν διορισμούς. Πρόθεση να μας πετάξουν στους επόμενους.  Ο Υπουργός ζυγίζει αντιδράσεις. Αυτό ονομάζεται πολιτική ατιμία.
Τότε τι τον απασχολούν οι αντιδράσεις; Μήπως, θα ξαναείναι άραγε Υπουργός;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 463
Σύνολο: 464

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.139 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.