*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1240247 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Το πρόβλημά τους είναι ο διορισμός των 150. Όχι των 350. Το κακό είναι πως αντίς να στρέφονται εναντίον των 2500 αντισυνταγματικώς διορισθέντων στρέφονται ενάντια κάποιων δικαιωθέντων. Αυτό δεν είναι για μένα ούτε λογικό ούτε σωστό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος epidauros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
έχω μία απορία...μπορεί να μου τη λύσει ένας εχέφρων άνθρωπος κι όλοι εσείς που υποστηρίζετε το δίκαιο;;Ποια νομιμότητα έχει ο διορισμός κάποιων χαμηλόβαθμων που δεν συμπεριλαμβάνονται στο 24μηνο κ το 40%, όταν τον διορισμό τους τον προωθεί γνωστό πολιτικό πρόσωπο;;;ΣΚΑΝΔΑΛΩΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΙΣΧΡΟ!!

Σκανδαλώδες και αισχρό είναι να παρουσιάζεις δήθεν απορίες προκειμένου να κουτσουλήσεις πάνω στην επιτυχία των συναδέλφων σου, οι οποίοι και επιτυχόντες ήταν και επέλεξαν τον δρόμο της δικαστικής δικαίωσης στην αδικία που εσύ υποστηρίζεις.
Η απόπειρα διασυρμού των επιτυχόντων και δικαιωθέντων με αυθαίρετες υποθέσεις, δήθεν απορίες και μεθοδευμένες αναρτήσεις διασύρει τους κακομαθημένους αυτής της λίστας που ενίοτε είναι τόσο εμπαθείς που διακυβεύουν όχι μόνο την υπόληψή τους αλλά και τα ίδια τους τα συμφέροντα.
Τέλος, μια παρατήρηση: για να προσφύγει κάποιος με ασφαλιστικά μέτρα εναντίον δικαστικής απόφασης πρέπει να βρει δικηγόρο με πτυχίο ουγκάντας. Η υπόθεση έχει λήξει.

Αποσυνδεδεμένος epidauros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Έχει καταθέσει έφεση στο ΣτΕ για την ανατροπή του εύλογου. Ποτέ δεν ξέρεις. Και στην τελική, ακόμα και θετικό αποτέλεσμα να μην υπάρξει, τουλάχιστον όσοι αποφασίσαμε να κινηθούμε, έστω και αργά, θα ξέρουμε ότι έστω κάτι κάναμε. Ο δικηγόρος καλά κάνει και κινείται όπως κινείται, όντας, πάντως ξεκάθαρος. Όσο για μας, ας προσέχαμε και ας φροντίζαμε να ήμασταν πιο ενημερωμένοι. Όπως και να 'χει, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.
Είναι η πιο αξιοπρεπής ανάρτηση που είδα σε αυτή τη λίστα από αυτή την κατηγορία συναδέλφων. Με κάνεις και εμένα αισιόδοξο ότι ο κλάδος δεν είναι τόσο χάλια...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2018, 10:17:39 πμ από epidauros »

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
@ΚΡΟΚΟΣ


Περιμένω να μάθω το όνομα του πολιτικού που προωθεί τους διορισμούς μας. Δε γίνεται να γράφεις κάτι και να το αφήνεις ημιτελές. Ή θα τα λες ολα όσα (υποτίθεται) γνωρίζεις ή σε παρακαλώ άφησε μας στην (αν)ησυχία μας. Είμαστε άνθρωποι με τρομερά άγχη και ασύλληπτη αγωνία για το τι μέλει γενέσθαι και δε μπορούμε να βάλουμε στο κεφάλι μας περαιτέρω κακόβουλους μπελάδες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Παιζει η περιπτωση να υπαρχει ημερησιο χρηματικο προστιμο σε περιπτωση που το Υπουργειο δεν συμμορφωθει με τις δικαστικες αποφασεις ? Υπαρχει αναλογο ημερησιο προστιμο για την περιπτωση των αναδρομικων των ενστολων απο το δικαστηριο...μου το ειπε σημερα ο δικηγορος...

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Παιδιά μη ξεφεύγουμε από το θέμα μας.. Το οποίο αυτή την στιγμή θέμα, είναι την Τρίτη να έχουμε νεώτερα σχετικά με το χρονοδιάγραμμα των διορισμων μας.. Τώρα το ότι κάποιοι έχουν σκάσει απο την ζήλια τους που εμείς θα διοριστουμε, αυτό αφορά αυτόυς..Εμεις δξεκδικησαμε το διορισμό μας, που χάσατε, δεν πήγαμε  εναντίον σε κανένα συνάδελφο.. Όποιος θεωρει ότι έχασε το διορισμό του να προσφύγει. Τώρα για το εύλογο διάστημα, και αυτό δεν μας αφορά, το ότι  άφησαν τρία χρόνια να περάσουν κάποιοι και τώρα που είδαν εμάς να διακαιωνομαδστε, και τώρα ξαφνικά θέλουν να προσφύγουν   αυτό και πάλι αφορά αυτούς. Οι  δικές μας αποφάσεις είναι πλέον αμετάκλητες  και λογικές τύπο ασφαλιστικά μέτρα  και εγώ δε ξέρω δεν σας βοηθούν σε όσους τα σκέφτεστε.. Καλύτερα δώστε τα λεφτά σας, γ να διεκδικήσετε το διορισμό σας, αυτό θα σας βοηθήσει..

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιζει η περιπτωση να υπαρχει ημερησιο χρηματικο προστιμο σε περιπτωση που το Υπουργειο δεν συμμορφωθει με τις δικαστικες αποφασεις ? Υπαρχει αναλογο ημερησιο προστιμο για την περιπτωση των αναδρομικων των ενστολων απο το δικαστηριο...μου το ειπε σημερα ο δικηγορος...
Ισχύει. Αυτοί βέβαια ήταν όλοι δικαιωμένοι από Στε.

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Παιδιά μη ξεφεύγουμε από το θέμα μας.. Το οποίο αυτή την στιγμή θέμα, είναι την Τρίτη να έχουμε νεώτερα σχετικά με το χρονοδιάγραμμα των διορισμων μας.. Τώρα το ότι κάποιοι έχουν σκάσει απο την ζήλια τους που εμείς θα διοριστουμε, αυτό αφορά αυτόυς..Εμεις δξεκδικησαμε το διορισμό μας, που χάσατε, δεν πήγαμε  εναντίον σε κανένα συνάδελφο.. Όποιος θεωρει ότι έχασε το διορισμό του να προσφύγει. Τώρα για το εύλογο διάστημα, και αυτό δεν μας αφορά, το ότι  άφησαν τρία χρόνια να περάσουν κάποιοι και τώρα που είδαν εμάς να διακαιωνομαδστε, και τώρα ξαφνικά θέλουν να προσφύγουν   αυτό και πάλι αφορά αυτούς. Οι  δικές μας αποφάσεις είναι πλέον αμετάκλητες  και λογικές τύπο ασφαλιστικά μέτρα  και εγώ δε ξέρω δεν σας βοηθούν σε όσους τα σκέφτεστε.. Καλύτερα δώστε τα λεφτά σας, γ να διεκδικήσετε το διορισμό σας, αυτό θα σας βοηθήσει..
Βασικα αμα θελουν να δώσουν τα λεφτά τους κάπου, εγω προτείνω να αρχίζουν να αγοράζουν βιβλία του γνωστικού τους αντικειμένου, παιδαγωγικών και ειδικης διδακτικής!! Στο τελος θα παρακαλάνε όλοι για γραπτό διαγωνισμό!!!

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Βασικα αμα θελουν να δώσουν τα λεφτά τους κάπου, εγω προτείνω να αρχίζουν να αγοράζουν βιβλία του γνωστικού τους αντικειμένου, παιδαγωγικών και ειδικης διδακτικής!! Στο τελος θα παρακαλάνε όλοι για γραπτό διαγωνισμό!!!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ΣΩΣΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Ρακοσυλλέκτη...Εύγε! Ποτέ δεν πάνε χαμένα τα λεφτά, όταν πάνε σε βιβλία...ΑΣΕΠ βέβαια, τι άλλο; Δεν ξέρω αν θα παρακαλάνε, αλλά δεν υπάρχει κάτι άλλο...σίγουρα δεν υπάρχει. Για 1 ή για 1001 προσλήψεις, ο μόνος δρόμος= διαγωνισμός ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Θα πω και γω τη γνωμη μου για οσα γινονται το τελευταιο διαστημα.
1. Το δικαστηριο, καλως ή κακως, δικαιωσε ολους ανεξαρτητως σειρας επιτυχιας στον τελευταιο ασεπ (μιλαω για πρωτη προσφυγη), διοτι απλα βλεπει πως εχει διοριστει ατομο χωρις να εχει πιασει τη βαση και εχει μεινει εξω επιτυχων, το σκεπτικο των δικαστηριων ειναι τετοιο που αυτοματα δικαιωνει αυτον που εγραψε ακομη και 55 με σειρα 3.000.
2. Ειναι αστειο να χαρακτηριζουν ατομα υποτιμητικα καποιους εδω μεσα χαμηλοβαθμους, τη στιγμη που αυτοι που συνηθως χαρακτηριζουν ειναι αποτυχοντες! Ενας υψηλοβαθμος σε καμια περιπτωση δε θα απαξιωνε εναν που απλα εγραψε 8 μοναδες πιο κατω απο αυτον γιατι ξερει καλα πως ειναι και ο παραγοντας τυχη (παιδαγωγικα,διδακτικη,γνωστικα αντικειμενα, προσαυξησεις). Αυτη την ισοπεδωση την κανουν οι αποτυχοντες συνηθως.
3. Οσοι δεν εχουν σχεση με ασεπ δεν μπορουν να δεχτουν με τιποτα το σεναριο διορισμου απλων επιτυχοντων (οσο και να τους εξηγει καποιος τι εχει συμβει, στα αυτια τους ακουγεται ενα μπλα μπλα μπλα μεχρι να τελειωσεις) , μπορειτε να δειτε τι λεγανε το 2015 αλλωστε. Οποτε καθε φορα βρισκουν διαφορα επιχειρηματα. Τωρα το προβλημα τους ειναι οι 150 επιπλεον, μετα θα βρουν αλλο επιχειρημα να τους φταιει για να μειωθει και αλλο ο αριθμος.
4. Προσωπικη μου αποψη ειναι πως σε βαθος χρονων θα δικαιωθουν και αλλοι συναδελφοι απο ΣΤΕ {τοσο για τον τελευταιο ασεπ (δευτερη προσφυγη), οσο και για τους ασεπ 2005,2007}.
5. Δυστυχως ολες αυτες οι διαδικασιες ειναι χρονοβορες, οποτε συνιστω σε ολους υπομονη και μην κρεμεστε απο τα προφορικα λογια καποιου / καποιας ακομη και αν εχει καποιο αξιωμα στο υπουργειο, και δεν υπαρχει λογος να τους ζαλιζετε και πολυ. Φερνω τον εαυτο μου, να εργαζομαι και καθε 3 λεπτα να χτυπαει το τηλεφωνο και να με ρωτανε το ιδιο πραγμα!
6. Φυσικα και ο καθενας εχει δικαιωμα να στραφει δικαστικα εναντιον οποιουδηποτε νιωθει πως τον εχει αδικησει. Ειναι αστειο καποιοι να κρινουν οσους προσεφυγαν δικαστικα το 2015 και ταυτοχρονα να εχουν κανει προσφυγη για το 36μηνο. Οποτε γνωμη μου οσοι πιστευετε οτι εχετε ελπιδα διορισμου μεσω δικαστηριων ας προσφυγετε ωστε να εχετε κανει το χρεος σας απεναντι στον εαυτο σας.
7. Υπομονη και σε αυτους που περιμενουν διορισμους, και σε αυτους που απευχονται να γινουν οι διορισμοι. 

Αποσυνδεδεμένος braindrain

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επιτέλους μία ψύχραιμη, ώριμη, αντικειμενική & ρεαλιστική άποψη!
Εύγε, Touristakos. Συμφωνώ σε όλα.

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Θα πω και γω τη γνωμη μου για οσα γινονται το τελευταιο διαστημα.
1. Το δικαστηριο, καλως ή κακως, δικαιωσε ολους ανεξαρτητως σειρας επιτυχιας στον τελευταιο ασεπ (μιλαω για πρωτη προσφυγη), διοτι απλα βλεπει πως εχει διοριστει ατομο χωρις να εχει πιασει τη βαση και εχει μεινει εξω επιτυχων, το σκεπτικο των δικαστηριων ειναι τετοιο που αυτοματα δικαιωνει αυτον που εγραψε ακομη και 55 με σειρα 3.000.
2. Ειναι αστειο να χαρακτηριζουν ατομα υποτιμητικα καποιους εδω μεσα χαμηλοβαθμους, τη στιγμη που αυτοι που συνηθως χαρακτηριζουν ειναι αποτυχοντες! Ενας υψηλοβαθμος σε καμια περιπτωση δε θα απαξιωνε εναν που απλα εγραψε 8 μοναδες πιο κατω απο αυτον γιατι ξερει καλα πως ειναι και ο παραγοντας τυχη (παιδαγωγικα,διδακτικη,γνωστικα αντικειμενα, προσαυξησεις). Αυτη την ισοπεδωση την κανουν οι αποτυχοντες συνηθως.
3. Οσοι δεν εχουν σχεση με ασεπ δεν μπορουν να δεχτουν με τιποτα το σεναριο διορισμου απλων επιτυχοντων (οσο και να τους εξηγει καποιος τι εχει συμβει, στα αυτια τους ακουγεται ενα μπλα μπλα μπλα μεχρι να τελειωσεις) , μπορειτε να δειτε τι λεγανε το 2015 αλλωστε. Οποτε καθε φορα βρισκουν διαφορα επιχειρηματα. Τωρα το προβλημα τους ειναι οι 150 επιπλεον, μετα θα βρουν αλλο επιχειρημα να τους φταιει για να μειωθει και αλλο ο αριθμος.
4. Προσωπικη μου αποψη ειναι πως σε βαθος χρονων θα δικαιωθουν και αλλοι συναδελφοι απο ΣΤΕ {τοσο για τον τελευταιο ασεπ (δευτερη προσφυγη), οσο και για τους ασεπ 2005,2007}.
5. Δυστυχως ολες αυτες οι διαδικασιες ειναι χρονοβορες, οποτε συνιστω σε ολους υπομονη και μην κρεμεστε απο τα προφορικα λογια καποιου / καποιας ακομη και αν εχει καποιο αξιωμα στο υπουργειο, και δεν υπαρχει λογος να τους ζαλιζετε και πολυ. Φερνω τον εαυτο μου, να εργαζομαι και καθε 3 λεπτα να χτυπαει το τηλεφωνο και να με ρωτανε το ιδιο πραγμα!
6. Φυσικα και ο καθενας εχει δικαιωμα να στραφει δικαστικα εναντιον οποιουδηποτε νιωθει πως τον εχει αδικησει. Ειναι αστειο καποιοι να κρινουν οσους προσεφυγαν δικαστικα το 2015 και ταυτοχρονα να εχουν κανει προσφυγη για το 36μηνο. Οποτε γνωμη μου οσοι πιστευετε οτι εχετε ελπιδα διορισμου μεσω δικαστηριων ας προσφυγετε ωστε να εχετε κανει το χρεος σας απεναντι στον εαυτο σας.
7. Υπομονη και σε αυτους που περιμενουν διορισμους, και σε αυτους που απευχονται να γινουν οι διορισμοι.
Συμφωνώ για το 30μηνο και για το 40%αλλά το 24μηνο δεν είχε σαν προϋπόθεση την επιτυχία στον ΑΣΕΠ;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2018, 07:10:53 μμ από Kostakis2008 »

Αποσυνδεδεμένος gard

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συμφωνώ για το 30μηνο και για το 40%αλλά το 24μηνο δεν είχε σαν προϋπόθεση την επιτυχία στον ΑΣΕΠ;
Η κατάταξη εντός του πίνακα του 24μηνου γινόταν με βάση την προϋπηρεσία όχι την βαθμολογία στον διαγωνισμό . Πίνακας προϋπηρεσίας ήταν με την επιτυχία στον διαγωνισμό ως τσόντα .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159774
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 450
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.