*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1239184 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπάρχουν και οι φυλακές θαρρώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ένα εξώδικο καλό θα ήταν για να μάθει να ακολουθεί το δίκαιο και τους νόμους της χώρας του.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ορισμένοι φαίνεται να παίζουν με την φωτιά, ο κύριος αυτός της ΔΟΕ πρέπει να λογοδοτήσει στην δικαιοσύνη, διότι παροτρύνει για μη εφαρμογή αποφάσεων της Ελληνικής Δικαιοσύνης, πώς λέγεται άραγε νομικά αυτό; Μήπως προσπάθεια κατάλυσης του Δημοκρατικού πολιτεύματος; εφόσον απαξιώνεται ο ένας πυλώνας της που είναι η Δικαιοσύνη; Μήπως σιγά σιγά να ξεκινούν και οι μηνύσεις κατά συγκεκριμένων ανθρώπων που έχουν ονοματεπώνυμο μήπως και αρχίσουν να σφίγγουν οι κώλοι ορισμένων που παρά πήραν αέρα; λέω εγώ τώρα......

Μπορείς να μου πεις σε ποιο πράγμα αναφέρθηκε ο πρόεδρος της ΔΟΕ και πότε;

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αύριο κιόλας οι δικαιωθέντες καλό θα είναι να επικοινωνήσουν με τον δικηγόρο και έχοντας την επίσημη ανακοίνωση του Προέδρου της ΔΟΕ ώστε να καταθέσουν εξώδικο ή μηνυτήρια αναφορά κατά του κυρίου αυτού. Νομίζω οτι άμεσα θα πρέπει να ενημερωθεί ο δικηγόρος για την στάση αυτή του εν λόγω "κυρίου" γιατί αν παραμείνει αναπάντητη η στάση του αυτή ενδεχομένως να την υιοθετήσει αβίαστα και άκριτα το υπουργείο, καλό είναι να γνωρίζουν άπαντες οτι έχουν γνώσιν οι φύλακες ...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2018, 03:35:11 μμ από ΚΠ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορείς να μου πεις σε ποιο πράγμα αναφέρθηκε ο πρόεδρος της ΔΟΕ και πότε;

Την πληροφορία την έδωσε λίγο πιό πάνω ή myrtw86

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2885
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Αυτή εδώ είναι η είδηση και δεν αφορά τον πρόεδρο της ΔΟΕ μα το συντονιστικό των αναπληρωτών. Κι ούτε αναφέρεται στις δικαστικές αποφάσεις. Ψυχραιμία παιδιά. http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/syntonistiko-anapliroton-adioriston-ekpaideytikon-neo-systima-toy-ypoyrgeioy

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτή εδώ είναι η είδηση και δεν αφορά τον πρόεδρο της ΔΟΕ μα το συντονιστικό των αναπληρωτών. Κι ούτε αναφέρεται στις δικαστικές αποφάσεις. Ψυχραιμία παιδιά. http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/syntonistiko-anapliroton-adioriston-ekpaideytikon-neo-systima-toy-ypoyrgeioy

Αυτο είναι άλλο πράγμα ή myrtw86 μίλησε για δικαστικές αποφάσεις και σχετική ενημέρωση του υπουργού οτι δεν θα γίνουν δεκτές. Για να μην υπάρχει παραπληροφόρηση καλό είναι να παραθέσει την πηγή της πληροφόρησής της με το επίμαχο απόσπασμα,για να μιλάμε με στοιχεία υπεύθυνα και να μην μεταφέρονται λάθος πληροφορίες Ράδιο Αρβύλα, γιατί η κατάσταση είναι σοβαρή και πολύς κόσμος κάθεται κυριολεκτικά σε αναμμένα κάρβουνα...Λίγο προσοχή λοιπόν
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2018, 03:50:39 μμ από ΚΠ »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2885
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Εγώ νομίζω πως εκεί αναφερόταν η Μυρτώ και δεν κατάλαβε καλά από ποιους ειπώθηκε και τι. Μιλάμε γι' αναπληρωτές που αναφέρονται σ' αιτία πολέμου με την εισαγωγή αντικειμενικών κριτηρίων στο νέο σύστημα διορισμών. Ούτε για πρόεδρο ΔΟΕ κι ούτε για δικαστικές αποφάσεις. Ας παραθέσει η Μυρτώ δική της πηγή. Και παρακαλώ τη απουσία πηγής να μη βγάζουν οι συνάδελφοι βιαστικά συμπεράσματα και να καλούν σ' εξώδικα ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εγώ νομίζω πως εκεί αναφερόταν η Μυρτώ και δεν κατάλαβε καλά από ποιους ειπώθηκε και τι. Μιλάμε γι' αναπληρωτές που αναφέρονται σ' αιτία πολέμου με την εισαγωγή αντικειμενικών κριτηρίων στο νέο σύστημα διορισμών. Ούτε για πρόεδρο ΔΟΕ κι ούτε για δικαστικές αποφάσεις. Ας παραθέσει η Μυρτώ δική της πηγή. Και παρακαλώ τη απουσία πηγής να μη βγάζουν οι συνάδελφοι βιαστικά συμπεράσματα και να καλούν σ' εξώδικα ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
Πολύ σωστά, συγνώμη δικό μου το λάθος.
Αναφερόμουν στο συντονιστικό αναπληρωτών που μιλάει για αιτία πολέμου, αλλά μάλλον αναφέρεται στο νέο σύστημα διορισμών.
Θα έρθει η ώρα που θα μάθουμε και την άποψη της ΔΟΕ...

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Πολεμόχαρη φυλή μου. Όλοι στα χαρακώματα. Βρείτε μια λύση έστω με συμβιβασμό (καποιοι θα ευνοηθούν περισσοτερο, κάποιοι λιγότερο). Θα είναι όμως μια λύση. Αυτή η αβεβαιότητα δεν πάει άλλο.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Παιδιά
 Καμία ΔΟΕ κ καμία ΟΛΜΕ δε μπορεί να αντιδράσει κατά αυτό τον τρόπο ,όχι μόνο γιατί είναι απόφαση της δικαιοσύνης ,αλλά γιατί ωφελήθηκαν από αυτή 600 άτομα περίπου. Βεβαίως... τραγικά αντισυναδελφική κ ανώριμη πολιτικά η στάση τους διοτι άφησαν και χάθηκαν 2000 θέσεις που θα μπορούσαν να διεκδικηθουν επιπλέον.
Πολύ σωστά, συγνώμη δικό μου το λάθος.
Αναφερόμουν στο συντονιστικό αναπληρωτών που μιλάει για αιτία πολέμου, αλλά μάλλον αναφέρεται στο νέο σύστημα διορισμών.
Θα έρθει η ώρα που θα μάθουμε και την άποψη της ΔΟΕ...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2018, 05:57:30 μμ από dimitra68 »
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΚΟΡΔΗ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ
Παράθεση
Στις 9/10/18 ανακοινώθηκε από το Υπουργείο ο μόνιμος διορισμός 11 εκπαιδευτικών στην Δ.Ε. από τους πίνακες του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ του 2008. Το ίδιο θα πρέπει να συμβεί το αμέσως επόμενο διάστημα και για τους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς που έχουν αμετάκλητες δικαστικές αποφάσεις.
https://www.pde.gr/index.php?page=9689
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2018, 12:06:04 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Θαααααααα πρέπει να συμβεί.... Μέχρι νααααααααααα συμβεί υπάρχει μεγάλη απόσταση..

Αποσυνδεδεμένος LINX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
    • Προφίλ
Κανένα νεότερο κανείς?
Τι θα γίνει βρε παιδιά τι σιωπή είναι αυτή?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 452
Σύνολο: 473

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.136 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.