*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1234677 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Γελα όσο θες, καλά κάνεις...

Το βλέπεις δίκαιο να φάει κάποιος την καλύτερη τοποθέτηση επειδή έχει καλύτερο βαθμό κατάταξης στον πίνακα ασεπ κι έχει εργαστεί όλα αυτά τα χρόνια κοντά στο σπίτι του, από έναν άλλον που έχει τρέξει στα νησιά για χρόνια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει όλα αυτά να τα συζητάτε δημόσια!


Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Το βλέπεις δίκαιο να φάει κάποιος την καλύτερη τοποθέτηση επειδή έχει καλύτερο βαθμό κατάταξης στον πίνακα ασεπ κι έχει εργαστεί όλα αυτά τα χρόνια κοντά στο σπίτι του, από έναν άλλον που έχει τρέξει στα νησιά για χρόνια;
Λοιπόν κάπου το χάνετε το θέμα. Η σειρά με την οποία θα γίνει η επιλογή των τοποθετήσεων θα είναι με βάση την σειρά βαθμολογίας του ΑΣΕΠ και μόνο!! Προϋπηρεσία σε αυτό δεν παίζει κανένα ρόλο. Ότι ήταν να πάρουμε από προϋπηρεσία τα πήραμε τότε που είχαμε γράψει ως επιπλέον μόρια!!! Τα προσόντα προσμετρήθηκαν όλα και τώρα πάμε να διαλέξουμε με βάση την σειρά του ΑΣΕΠ 2008 και μέχρι τον αριθμό......... διαβάστε όλοι καλά το νόμο!!!

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Λοιπόν κάπου το χάνετε το θέμα. Η σειρά με την οποία θα γίνει η επιλογή των τοποθετήσεων θα είναι με βάση την σειρά βαθμολογίας του ΑΣΕΠ και μόνο!! Προϋπηρεσία σε αυτό δεν παίζει κανένα ρόλο. Ότι ήταν να πάρουμε από προϋπηρεσία τα πήραμε τότε που είχαμε γράψει ως επιπλέον μόρια!!! Τα προσόντα προσμετρήθηκαν όλα και τώρα πάμε να διαλέξουμε με βάση την σειρά του ΑΣΕΠ 2008 και μέχρι τον αριθμό......... διαβάστε όλοι καλά το νόμο!!!
Όλα αυτά που γράφεις συμφωνώ συνάδελφε.. Αλλα κάποιοι άλλοι προσπαθούν να βάλουν διχόνοια.. Γι αυτό μη γράφετε τίποτα δημοσια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

KANANGA

  • Επισκέπτης
Επειδή εχω πάρει πολλά μηνύματα  αυτός που μου είπε την πληροφορία είναι ο wolowits. Ρωτήστε τον ...

Πάντως δεν αφορά τους ήδη δικαιωθεντες....

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Το βλέπεις δίκαιο να φάει κάποιος την καλύτερη τοποθέτηση επειδή έχει καλύτερο βαθμό κατάταξης στον πίνακα ασεπ κι έχει εργαστεί όλα αυτά τα χρόνια κοντά στο σπίτι του, από έναν άλλον που έχει τρέξει στα νησιά για χρόνια;


Είναι τουλάχιστον αστείο κάποιοι να νομίζουν ότι με λογικές προϋπηρεσίας θα καταφέρουν να διχάσουν όσους-ες αγωνίστηκαν για να αναδείξουν-αντιμετωπίσουν τις στρεβλώσεις των προηγούμενων δεκαετιών. Αρχικά ας διαβάσουν την 527/2015 του ΣΤΕ (ψήφοι 29-0), κατόπιν ας υποπτευθούν  το πνεύμα των αμετάκλητων αποφάσεων του ΔΕΑ, και τέλος ας αναλογιστούν τον αγώνα που έχει κάνει αυτή η ομάδα των διοριστέων εκπαιδευτικών (το αντισυνταγματικό σύστημα τους ονόμαζε επιτυχόντες)... για να κατανοήσουν ότι διχαστικές λογικές δεν περνάνε στην περίπτωσή μας...

KANANGA

  • Επισκέπτης
Παρακαλώ μη μου στέλνετε π.μ. Ρωτήστε τον Wolowits. !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Επειδή εχω πάρει πολλά μηνύματα  αυτός που μου είπε την πληροφορία είναι ο wolowits. Ρωτήστε τον ...

Πάντως δεν αφορά τους ήδη δικαιωθεντες....
Α, καλά!
Τότε τι γράφεις σε αυτό το νήμα;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

KANANGA

  • Επισκέπτης
Α, καλά!
Τότε τι γράφεις σε αυτό το νήμα;
Γιατί καθυστερεί τους διορισμούς των δικαιωθεντων δηλ. αυτούς που είναι στην τροπολογία. Επίσης επειδή αφορά τους υπόλοιπους επιτυχόντες ...
Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι μια από τις βασικότερες αιτίες της καθυστέρησης είναι οι μεταθέσεις......
Και για να μην το τραβάμε το θέμα μιας και ο συνάδελφος δεν μου είπε να μην το πω , η πληροφορία είναι ότι καθυστερούν γιατί
...
 θα συμπεριλάβουνε και επιτυχόντες που κρίθηκαν εκπροθεσμοι. Συνολικά 1500 ατομα....

Δεν ξέρω αυτό αν στέκει, δηλ πως θα μπουν στην τροποογια που ψηφίστηκε;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2019, 12:38:33 μμ από KANANGA »

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Πως θα μπουν χωρις θετικη δικαστικη αποφαση ?


 θα συμπεριλάβουνε και επιτυχόντες που κρίθηκαν εκπροθεσμοι. Συνολικά 1500 ατομα....

Δεν ξέρω αυτό αν στέκει, δηλ πως θα μπουν στην τροποογια που ψηφίστηκε;

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μήπως περιμένουν την απόφαση του ΣτΕ που θα καθορίσει το εύλογο χρονικό διάστημα;

KANANGA

  • Επισκέπτης
Πως θα μπουν χωρις θετικη δικαστικη αποφαση ?

Προφανώς ως πολιτική απόφαση;  Δεν ξέρω αν στέκει η πληροφορια ως αιτία καθυστέρησης .... Κάτι που ψηφίζεται δεν πρέπει να τυπώνεται αυτουσιο;

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Παιδιά μόνο όσοι έχουν θετικές δικαστικές αποφάσεις θα διορίσουν.. Μην λέτε ανακρίβειες

Αποσυνδεδεμένος The walking dead

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
    • Προφίλ
Ερώτηση.Το 40% που διορίστηκαν παράνομα στον ΑΣΕΠ του 2008 πόσοι ήταν σύνολο;Χωρίς τους πε70 φυσικά

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.