*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1240658 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Ερώτηση.Το 40% που διορίστηκαν παράνομα στον ΑΣΕΠ του 2008 πόσοι ήταν σύνολο;Χωρίς τους πε70 φυσικά
από όσο θυμάμαι 3,5 με 4 χιλιάδες. Μπορούμε να βρούμε τα ακριβή στοιχεία πάντως (όποιος έχει χρόνο ή γνωρίζει).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Cherry81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Ερώτηση.Το 40% που διορίστηκαν παράνομα στον ΑΣΕΠ του 2008 πόσοι ήταν σύνολο;Χωρίς τους πε70 φυσικά
Ηταν 2.670

Αποσυνδεδεμένος The walking dead

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Ηταν 2.670

Όλοι οι αντισυνταγματικοι;Αβαθμια ββαθμια με 24 μηνα,30 μηνα και 40%?

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Και τι θα γίνει με τους επιτυχόντες που εκκρεμεί η δίκη τους στο δεα το Φεβρούαριο, και αλλων; Θα υπάρξει μέριμνα γι αυτους, που σίγουρα θα κριθουμε εκπρόθεσμοι με τα ως τώρα δεδομένα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος margarita37

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Θυμάμαι διορίστηκαν καθ γαλλικών με το 40 τοις εκατό με 6 μόρια προυπηρεσίας
Χρονολογία νομιζω το 2008-2009 απιστευτο μου φαινεται

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
από όσο θυμάμαι 3,5 με 4 χιλιάδες. Μπορούμε να βρούμε τα ακριβή στοιχεία πάντως (όποιος έχει χρόνο ή γνωρίζει).

Για την ακριβεια ηταν 2670 για τη β βαθμια και για τους νηπιαγωγους. μια χαρα ετρωγαν κι επιναν στην υγεια των κοροιδων τοσαααα χρονια... η πρωτη στηλη ειναι με ασεπ, ενω η δευτερη στηλη ΧΩΡΙΣ ΑΣΕΠ!!!
https://www.newsbeast.gr/greece/ekpaideusi/arthro/796756/hiliades-ekpaideutikoi-dioristikan-ektos-asep

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νόμιμο δεν ήταν τότε το να διορίζεται κανείς χωρίς ΑΣΕΠ?  ::)

Αποσυνδεδεμένος smaroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Νόμιμο δεν ήταν τότε το να διορίζεται κανείς χωρίς ΑΣΕΠ?  ::)

όπως αποδείχθηκε εκ των υστέρων, δεν ήταν. Και αν οι επιτυχόντες ΑΣΕΠ προσέφευγαν νωρίτερα και έβγαινε μια απόφαση αντίστοιχη της 527, τότε θα είχε φανεί και νωρίτερα ότι δεν ήταν νόμιμο να γίνονται διορισμοί εκτός ΑΣΕΠ.
Τουλάχιστον, έστω και αργά, αποδείχθηκε η αντισυνταγματικότητα του τότε νόμου.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ωστόσο τότε ήταν νόμιμο. Τον νόμο ακολούθησαν όσοι διορίστηκαν έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Koma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σας προτρέπω να διαβάσετε προσεκτικά την τροπολογία . Όταν το κάνετε δεν θα διαδιδετε ανακρίβειες. Αμάν πια με το ράδιο αρβύλα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Και άλλη καθυστέρηση βρε παιδιά;
Εγώ έβγαλα περιοχές τα χριστούγεννα που άνοιξε το σύστημα. Δεν άφησα σχεδόν τίποτα με τη λογική ότι μέσα στη χρονιά θα μας διόριζαν. Τώρα βλέπω με τις προσλήψεις της τελευταίας φάσης ότι θα ήμουν μέσα πλήρους ωραρίου αν είχα αφήσει τις περιοχές. Ένα Υπουργείο μπάχαλο...  :-\

Δεν ξέρω βέβαια αν μπορούν τώρα να διοριστούν επιτυχόντες που δεν έχουν απόφαση ακόμα. Αυτό νομίζω το λέει ξεκάαρα η τροπολογία. Δύο πράγματα νομίζω ότι μπορούν να γίνουν ή να διορίσουν και τους 2650 (σιγά μη το κάνουν... ) ή να περιμένουν να εκδικαστούν οι προσφυγές και των υπολοίπων, αλλά αυτό  μέχρι πότε θα πάει; Άρα πρακτικά δεν μπορούν να μη μας διορίσουν άμεσα εμάς τους 450 διότι  θα μπλοκάρουμε  το νέο σύστημα. Ξέρετε πόσα πολλά έχουν ακουστεί στα Υπουργεία κατα καιρούς και δεν έχουν γίνει; 

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Εκτός αν οι δικηγόροι έχουν αιτηθεί τώρα τον διορισμό των ατόμων (που αναμένονται οι δίκες τους) μαζί με εμάς, και το Υπουργείο δεχτεί την αίτηση. Αλλά αυτό πάλι δεν δικαιολογεί μεγάλη καθυστέρηση.

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και άλλη καθυστέρηση βρε παιδιά;
Εγώ έβγαλα περιοχές τα χριστούγεννα που άνοιξε το σύστημα. Δεν άφησα σχεδόν τίποτα με τη λογική ότι μέσα στη χρονιά θα μας διόριζαν. Τώρα βλέπω με τις προσλήψεις της τελευταίας φάσης ότι θα ήμουν μέσα πλήρους ωραρίου αν είχα αφήσει τις περιοχές. Ένα Υπουργείο μπάχαλο...  :-\

Δεν ξέρω βέβαια αν μπορούν τώρα να διοριστούν επιτυχόντες που δεν έχουν απόφαση ακόμα. Αυτό νομίζω το λέει ξεκάαρα η τροπολογία. Δύο πράγματα νομίζω ότι μπορούν να γίνουν ή να διορίσουν και τους 2650 (σιγά μη το κάνουν... ) ή να περιμένουν να εκδικαστούν οι προσφυγές και των υπολοίπων, αλλά αυτό  μέχρι πότε θα πάει; Άρα πρακτικά δεν μπορούν να μη μας διορίσουν άμεσα εμάς τους 450 διότι  θα μπλοκάρουμε  το νέο σύστημα. Ξέρετε πόσα πολλά έχουν ακουστεί στα Υπουργεία κατα καιρούς και δεν έχουν γίνει;
Πάντως εμείς που λογικά θα κριθούμε εκπροθεσμοι περιμένουμε εναγωνίως τη δική για το εύλογο διάστημα στα τέλη Φλεβάρη.. Αυτό θα καθορίσει πολλά.. Τώρα η πληροφορία για 1500 άτομα πρώτη φορά την ακούω..

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Το Νομοσχέδιο θα εκδοθεί σε ΦΕΚ στις προσεχείς μέρες. Δεν υπάρχει καμμιά καθυστέρηση. Η Συμφωνία των Πρεσπών τυπώθηκε αυθημερόν για προφανείς λόγους. Δεν τίθεται κανένα ζήτημα, όσον αφορά την παρούσα τροπολογία, για 1500 ή 2500 άτομα. Αφορά τους 500 και μόνον. Οι τοποθετήσεις θα γίνουν όπως προβλέπεται στο άρθρο 73. Βάσει φθίνουσας σειράς κατάταξης. Ο αγώνας των παιδιών του '04 '06 κι εκπρόθεσμων συνεχίζεται κι η δικαίωση δε θ' αργήσει. 28 Φεβρουαρίου η (πρώτη) καθοριστική δίκη στο ΣτΕ για το εύλογο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2019, 06:24:21 μμ από ΛΕΩΝ21 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 353
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.