*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1241506 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Έχω πληροφορίες ότι αργούν και δε  ξέρουμε μέχρι πότε.. Με δεδομένο ότι τον οκτωβριο θα γίνουν εκλογές, δε μου φαίνεται περίεργο να μην διοριστουμε. Με αυτή την έννοια το λεω.. Για να μην παρεξηγηθώ δική μου γνώμη είναι ότι αυτή η αργοπορία ενδεχομένως μας αφήσει αδιοριστους, δεν υπάρχουν πληροφορίες..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Έχω πληροφορίες ότι αργούν και δε  ξέρουμε μέχρι πότε.. Με δεδομένο ότι τον οκτωβριο θα γίνουν εκλογές, δε μου φαίνεται περίεργο να μην διοριστουμε. Με αυτή την έννοια το λεω.. Για να μην παρεξηγηθώ δική μου γνώμη είναι ότι αυτή η αργοπορία ενδεχομένως μας αφήσει αδιοριστους, δεν υπάρχουν πληροφορίες..

Οι πληροφορίες σου είναι απολύτως αναξιόπιστες στην καλύτερη περίπτωση. Με αυτά που λες αποδεικνύεται ότι ούτε σε ομάδες είσαι δικτυωμένη (για να λαμβάνεις πληρέστερη πληροφόρηση) αλλά ούτε και μέσα στα ονόματα είσαι. Αν έχεις παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα επικρατεί σιγή ιχθύος... Γιατί άραγε; Όσοι είναι πραγματικά μέσα στα ονόματα έχουν μάθει αυτά που θέλουν. Γι' αυτό το λόγο δεν ξεστομίζουν αερολογίες. Οι υπόλοιποι (κακοπροαίρετοι) βράζουν στο ζουμί τους... Αυτή η φάση τελικής αναμονής βοηθάει για να ξεβράσουν/αποκαλυφθούν όλοι οι άσχετοι με την υπόθεσή μας. Θα τα πούμε ξανά σε λίγες μέρες από σήμερα...

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Ξέρεις κάτι συγκεκριμένο για τα "χάλια" κενά;
Γνωρίζεις πως υπάρχουν και οι προσωποπαγείς θέσεις


που θα συσταθούν ειδικά για τους συγκεκριμένους δικαιωθέντες;
Κι όσο για τους αντισυνταγματικά διορισμένους, βρίσκονται ήδη εδώ και κάτι χρόνια στα σπίτια τους!
Και μην κάνεις ούτε εικασίες, σαν κάποιους άλλους "μελλοντολόγους", που έλεγαν με "σιγουριά" και "βεβαιότητα" ότι διορισμοί δεν πρόκειται να γίνουν στη δημόσια εκπαίδευση, αφού θα εφαρμοζόταν τάχα ο "θεσμός" των αναπληρωτών 5ετούς θητείας (κάτι που τελικά ποτέ δεν έγινε), γιατί θα πέσεις έξω!
Φρόντισε να πληροφορηθείς σωστά!

Μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις πως θα λειτουργήσει η λογική των προσωποπαγών θέσεων...σε , οχι και πολύ διαφωτιστική, συνομιλία μου με το τμήμα διορισμων σχημάτισα διαφορετική εντύπωση από αυτή που αφήνουν τα γραφόμενα σου...

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Παρακαλώ λίγη ηρεμία. Τα πράγματα κυλούν ομαλά. Ομαλότατα. Μετά τις μεταθέσεις τα επικαιροποιημένα φετινά κενά, συν οι προσωποπαγείς όπου χρειαστεί, θα δοθούν για επιλογή στις κλήσεις. Τα επικαιροποιημένα φετινά θα 'ναι καλύτερα απ' τα περυσινά σύμφωνα με τα παιδιά του διορισμών που ασχολούνται με την υπόθεσή μας. Θα τα δούμε και στην πράξη σε λίγες μέρες. Φυσικά η συνέχιση του αγώνα γι' αναδρομικότητα είναι μπροστά μας. Παρακαλώ ξανά να μην πανικοβάλλεστε με σενάρια επιστημονικής φαντασίας που τα πλάθει η ανυπομονησία κι ο φόβος. Όλα παν πολύ καλά. ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις πως θα λειτουργήσει η λογική των προσωποπαγών θέσεων...σε , οχι και πολύ διαφωτιστική, συνομιλία μου με το τμήμα διορισμων σχημάτισα διαφορετική εντύπωση από αυτή που αφήνουν τα γραφόμενα σου...
Ξέρεις και παραξέρεις... γιατί έχεις ενημερωθεί και είμαστε με το δάχτυλο στη σκανδάλη...

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Χαχα...ιδέα δεν έχω...Gia 96 ακόμα και σε πμ γιατί το υπουργείο δεν ήταν και πολύ διαφωτιστικο

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Αυτη την εικονα εχω και εγω.... ;)

Παρακαλώ λίγη ηρεμία. Τα πράγματα κυλούν ομαλά. Ομαλότατα. Μετά τις μεταθέσεις τα επικαιροποιημένα φετινά κενά, συν οι προσωποπαγείς όπου χρειαστεί, θα δοθούν για επιλογή στις κλήσεις. Τα επικαιροποιημένα φετινά θα 'ναι καλύτερα απ' τα περυσινά σύμφωνα με τα παιδιά του διορισμών που ασχολούνται με την υπόθεσή μας. Θα τα δούμε και στην πράξη σε λίγες μέρες. Φυσικά η συνέχιση του αγώνα γι' αναδρομικότητα είναι μπροστά μας. Παρακαλώ ξανά να μην πανικοβάλλεστε με σενάρια επιστημονικής φαντασίας που τα πλάθει η ανυπομονησία κι ο φόβος. Όλα παν πολύ καλά. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2019, 01:35:44 μμ από kpet »

Αποσυνδεδεμένος savas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
ερωτηση αδαούς.....τι θελει να πει ο "ποιητής" με τη διετία.....τα φώτα σας εστω και σε πμ......ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ερωτηση αδαούς.....τι θελει να πει ο "ποιητής" με τη διετία.....τα φώτα σας εστω και σε πμ......ευχαριστώ
Δύο χρονάκια υπηρέτηση οργανικής αντί για ένα. Άλλη μια υπόσχεση του υπουργείου που ήταν φούμαρα όπως φυσικά και όλα τα άλλα.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Πληροφορίες λένε ότι μέσα στον Απρίλη θα έχει βγει το ΦΕΚ για τους ήδη δικαιωθέντες ...Ωστοσο ερχεται και νεα δικασιμος στην επιτροπη συμμορφωσης...οπου μπορει να τεθει και το θεμα των (χαλια) τοποθετησεων...




Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Πληροφορίες λένε ότι μέσα στον Απρίλη θα έχει βγει το ΦΕΚ για τους ήδη δικαιωθέντες ...Ωστοσο ερχεται και νεα δικασιμος στην επιτροπη συμμορφωσης...οπου μπορει να τεθει και το θεμα των (χαλια) τοποθετησεων...
Από πού εξάγεις το συμπέρασμα πως οι τοποθετήσεις θα είναι "χάλια";
Καταρχάς, δεν είσαι στους ήδη δικαιωθέντες, οπότε δε γίνεται να έχεις πλήρη και σαφή ενημέρωση!
Οπότε, ας μη γράφει ο καθένας ό,τι νομίζει κι ό,τι εικάζει!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Περιμένουμε όλοι με αγωνία τις θέσεις που θα μας δοθούν. Πότε λέτε να παρουσιαστούμε στο σχολείο; Ξέρουμε ότι είναι δύσκολο αυτή τη περίοδο να βρούμε σπίτι σε νησιά.

Που θα μείνουμε βρε παιδιά; Σε κάμπινγκ;  :-\


Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Δεν ειμαι στους δικαιωθεντες οπως λες...αλλα ενημερωνομαι "αναγκαστικως".... :P :P :P
Απλα ο δικηγορος θα θεσει το θεμα των τοποθετησεων στην επιτροπη συμμορφωσης που πλησιαζει...και καλα θα κανει κατα την γνωμη μου...
Εσυ τι γνωριζεις για το ΦΕΚ ?


Από πού εξάγεις το συμπέρασμα πως οι τοποθετήσεις θα είναι "χάλια";
Καταρχάς, δεν είσαι στους ήδη δικαιωθέντες, οπότε δε γίνεται να έχεις πλήρη και σαφή ενημέρωση!
Οπότε, ας μη γράφει ο καθένας ό,τι νομίζει κι ό,τι εικάζει!

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Κανεις δεν γνωριζει με βεβαιοτητα...οι πληροφοριες ειναι απο "προσωπο" κοντα στον αγαπημενο Κωτσο... ;D

Περιμένουμε όλοι με αγωνία τις θέσεις που θα μας δοθούν. Πότε λέτε να παρουσιαστούμε στο σχολείο; Ξέρουμε ότι είναι δύσκολο αυτή τη περίοδο να βρούμε σπίτι σε νησιά.

Που θα μείνουμε βρε παιδιά; Σε κάμπινγκ;  :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.