*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1239073 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Ισχύουν ακριβώς τα αντίθετα. Πραγματικά απορώ από που προκύπτουν τα παραπάνω. Έχω ολόκληρη την απόφαση στα χέρια μου. Οι νομικοί που έχω συμβουλευτεί μου λένε ότι δεν θα μπορούσε να είναι πιο ξεκάθαρη και θετική. Εφόσον το Υπουργείο αποφασίσει να ακολουθήσει νομικούς ελιγμούς (λειτουργώντας εις βάρος του Δημοσίου Συμφέροντος), τότε, το μόνο που θα καταφέρουν είναι να μας πληρώνουν για 2,5 χρόνια ακόμα και να καθόμαστε... δεν υπάρχει επιστροφή αναφορικά με την δυνατότητα μη εκτέλεσης της απόφασης και το ξέρουν...
Γιατι λες 2,5 χρονια; Σε περίπτωση που μας ασκήσει έφεση, θα παρει τόσοοοο καιρό;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γιατι λες 2,5 χρονια; Σε περίπτωση που μας ασκήσει έφεση, θα παρει τόσοοοο καιρό;
Θα μπορούσε να φτάσει και τόσο... Δεν θα μιλάμε για Εφετείο πλέον αλλά για ΣΤΕ. Να πάει δηλαδή στο ΣΤΕ και να τους πει τι; ότι η απόφαση που έχετε βγάλει με 29-0 δεν υλοποιείται; Ας πάνε... ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΑΚΛΗΣΕΙΣ... έτσι την πάτησαν και με τους διοριστέους του 2008 και βγήκε η 527/2015...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Ισχύουν ακριβώς τα αντίθετα. Πραγματικά απορώ από που προκύπτουν τα παραπάνω. Έχω ολόκληρη την απόφαση στα χέρια μου. Οι νομικοί που έχω συμβουλευτεί μου λένε ότι δεν θα μπορούσε να είναι πιο ξεκάθαρη και θετική. Εφόσον το Υπουργείο αποφασίσει να ακολουθήσει νομικούς ελιγμούς (λειτουργώντας εις βάρος του Δημοσίου Συμφέροντος), τότε, το μόνο που θα καταφέρουν είναι να μας πληρώνουν για 2,5 χρόνια ακόμα και να καθόμαστε... δεν υπάρχει επιστροφή αναφορικά με την δυνατότητα μη εκτέλεσης της απόφασης και το ξέρουν...
Πολύ σωστά, ας μας πληρώνουν 2+ χρόνια κι ας καθόμαστε!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ισχύουν ακριβώς τα αντίθετα. Πραγματικά απορώ από που προκύπτουν τα παραπάνω. Έχω ολόκληρη την απόφαση στα χέρια μου. Οι νομικοί που έχω συμβουλευτεί μου λένε ότι δεν θα μπορούσε να είναι πιο ξεκάθαρη και θετική. Εφόσον το Υπουργείο αποφασίσει να ακολουθήσει νομικούς ελιγμούς (λειτουργώντας εις βάρος του Δημοσίου Συμφέροντος), τότε, το μόνο που θα καταφέρουν είναι να μας πληρώνουν για 2,5 χρόνια ακόμα και να καθόμαστε... δεν υπάρχει επιστροφή αναφορικά με την δυνατότητα μη εκτέλεσης της απόφασης και το ξέρουν...
Eυχαριστουμε πολυ ασεπ-χαντερ!!!!!!!!!! Λιγο να ξεκαθαριζει η κατασταση γιατι εχουμε ζαλιστει! κυκλους κανουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anoteri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Τα φώτα σας παρακαλώ.
Δεν είμαι γνώστρια του θέματος γι αυτό θέλω βοήθεια.
Μην ξέροντας τίποτα από προσφυγές διάβασα τυχαία τον Δεκέμβρη γι αυτό.
Επικοινώνησα με δικηγόρο με mail κ. Χ... και μου απάντησε ότι μπορώ να κάνω κι εγώ αίτηση προσφυγης στο υπουργείο. Έχω πάρα πολύ καλή σειρα ασεπ (επόμενη 3αδα απο τον τελευταίο διορισθέντα) στον διαγωνισμό του 2008 κι αρκετά καλή το 2006.
Πλήρωσα 120 ευρώ για την αίτηση στο Υπουργείο και τώρα χρειάζονται κι άλλα χρήματα για το δικαστήριο. 150 για έναν ασεπ και συν 70 για δυο. Τα λέω αναλυτικά για να μου απαντήσει κάποιος που πραγματικά είναι γνώστης.
Τώρα εγώ κάνω καλά;;; Μήπως κινούμαι αργά χρονικά και δεν έχει νόημα; Ποιος ασεπ είναι αυτός που θα εξεταστεί τελικά; Μήπως δεν υπάρχει φως και χάνουμε τα χρήματα; Μπορεί η αγνοια μου στην νομοθεσία πάνω σε αυτό το θέμα να με οδηγεί σε λανθασμένες επιλογές και χωρίς να υπάρχει νοημα να εμπλακώ καθώς βγαίνουν αποφάσεις αλλά αδυνατώ να καταλάβω; Μην μου πείτε μίλα με το δικηγόρο...μόνο σε mail γίνεται η επικοινωνία.
Ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 26, 2018, 06:56:00 πμ από anoteri »

Αποσυνδεδεμένος Vag7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Καλησπερα,
Μαλλον και γω με τον ιδιο δικηγορο ειμαι, οπως και η συζυγος μου.
Γνωμη μου ειναι οτι κανενας δεν μπορει να απαντησει με σιγουρια αν κινουμαστε καθυστερημενα, αν τελικα δικαιωθούμε και αν συμβει και αυτο, αν τελικα διοριστούμε και πότε.
Εγω προσωπικά κανω αυτη την κίνηση γιατι δεν βλέπω και κατι αλλο. Ειναι αυτό που λέμε: Και αν σου "κάτσει"...

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Anoteri κάνε την κίνηση και ότι βγει . Δεν είναι πολλά τα λεφτά άλλωστε

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Καλησπέρα συναδελφοι.Μετά την ενημέρωση από το δικηγόρο μας οφειλουμε να παρασταθουμε τη Δευτέρα 11.00 στο Υπουργείο.Δυστυχώς πιεσαν οι συνδικαλιστες για μη εφαρμογή των αποφάσεων και την άσκηση εφεσης.Λυπαμαι πολύ,αν και εγώ ανηκω στον ασεπ 2004. Το υπαψιαζομουνα πως οι πολιτικές συναλλαγές θα επιχειρησουν να εμποδίσουν την εφαρμογή των δικαστικών αποφάσεων.Ελλάς: τα συνδικάτα αποφασίζουν για την τήρηση των νόμων. Λες και το ένα αποκλείει το άλλο. Ντροπή!!!!! ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ.

Αποσυνδεδεμένος dimis04

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα φαει μαυρο ο συριζα απο ολους τους ΑΣΕΠιτες με αυτα που κανει....ξυπνατε εκει στο υπουργειο!!!

Αποσυνδεδεμένος agathotos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Όλα προγραμματισμένα είναι η έφεση δεν θα ασκηθεί και οι προυπηρεσάκηδες θα φάτε άκυρο
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 09, 2018, 12:38:19 πμ από agathotos »

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOSCHRI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
το υπουργειο θελει να κανει εφεση τελικα και να παρακαμψει τη δικαιοσύνη, ας το κανουν κ θα καταλαβουν τι νομικά μαντατα θα εχουν μετα, δεν θα κατσουμε να κοιταμε, η δικαιοσυνη θα λαμψει θελουν δεν θελουν 

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Φυσικά και θα κερδηθει η δίκη στο Στε.Το θέμα είναι δυο χρόνια ακόμη.Και αγωγες ποτεθθα εκδικαστουν.Πάντως εμείς δεν παραιτουμαστε κύριοι της ΟΛΜΕ νομικοί κ υπηρεσιακοι παράγοντες...Η νίκη θα είναι δική  μας.Εχουμε κι εμείς ψήφους ξέρετε.. .

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Ντροπή και αίσχος! Αλλά θα γυρίσει ο τροχός. Πάντα γυρνάει!
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Τα λαμογια της ΟΛΜΕ πιεζουν να κανει το υπουργειο εφεση κ να μην εφαρμοσει τις δικαστικες αποφασεις... θα το βρουν μοροστα τους αυτο!!!
Αυτή την πληροφορία την έχουμε από που; Γιατί μου ακούγετε τελείως παράλογο η ΟΛΜΕ και η κάθε ΟΛΜΕ να πιέζει το υπουργείο για κάτι το οποίο το ίδιο το Υπουργείο θέλει να κάνει έτσι και αλλιώς. Δηλαδή η ΟΛΜΕ ξέρει όπως και όλοι μας ότι το υπουργείο θα κάνει ότι μπορεί να μην χάσει άρα θα το τραβήξει όπου πάει.
Μήπως είναι ράδιο αρβύλα ορισμένων έξυπνων συριζαιων του υπουργείο για να το ρίξουν στην ΟΛΜΕ και να βγουν λάδι;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159544
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 313
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 289
Σύνολο: 297

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.