*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1238612 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος koctas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
To ελπιζω...ωστοσο αυτο δεν πρεπει να μας κανει να ξεχασουμε την εχθρικη σταση του Υπουργειου και κυριως "αλλων"...η οποια μεχρι στιγμης συνεχιζεται...και για αυτο οι δικαιωθεντες εχουν προσφυγει ουσιαστικα στο ΣτΕ για συμμορφωση με αυτες τις αποφασεις...Εκτιμω δε οτι αποφασεις θα υπαρξουν μετα την τελεσιδικια στο ΣτΕ....και κυριως μετα τις εκλογες δυστυχως....

o διορισμοσ απο τις δικαστικες αποφαεισ ειναι θεμα χρονου,αργα η γρηγορα θα γινει,ειτε αυτο αρεσει ειτε οχι.Αυτα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
To ελπιζω...ωστοσο αυτο δεν πρεπει να μας κανει να ξεχασουμε την εχθρικη σταση του Υπουργειου και κυριως "αλλων"...η οποια μεχρι στιγμης συνεχιζεται...και για αυτο οι δικαιωθεντες εχουν προσφυγει ουσιαστικα στο ΣτΕ για συμμορφωση με αυτες τις αποφασεις...Εκτιμω δε οτι αποφασεις θα υπαρξουν μετα την τελεσιδικια στο ΣτΕ....και κυριως μετα τις εκλογες δυστυχως....

εχθρικη στάση του υπουργείου? Ακόμη κ τωρα.?νομίζω ότι ο υπουργός είπε ότι όσοι έχουν δικαστικές αποφάσεις διορίζονται.. από την στιγμη που δεν έγινε έφεση, ο διορισμός θα γίνει.. τώρα το πότε δεν ξέρω.. θέλω να πιστεύω ότι δεν θα πάει μετά τις εκλογές τόσο αργά. Θα δείξει.

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
To ελπιζω...ωστοσο αυτο δεν πρεπει να μας κανει να ξεχασουμε την εχθρικη σταση του Υπουργειου και κυριως "αλλων"...η οποια μεχρι στιγμης συνεχιζεται...και για αυτο οι δικαιωθεντες εχουν προσφυγει ουσιαστικα στο ΣτΕ για συμμορφωση με αυτες τις αποφασεις...Εκτιμω δε οτι αποφασεις θα υπαρξουν μετα την τελεσιδικια στο ΣτΕ....και κυριως μετα τις εκλογες δυστυχως....
Φιρί - φιρί το πάνε να το κάνουνε πακέτο με τις προϋπηρεσίες

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εχθρικη στάση του υπουργείου? Ακόμη κ τωρα.?νομίζω ότι ο υπουργός είπε ότι όσοι έχουν δικαστικές αποφάσεις διορίζονται.. από την στιγμη που δεν έγινε έφεση, ο διορισμός θα γίνει.. τώρα το πότε δεν ξέρω.. θέλω να πιστεύω ότι δεν θα πάει μετά τις εκλογές τόσο αργά. Θα δείξει.
Όπως πολύ σωστά είπε κ ένας συνάδελφος,don't feed the trolls.Μην ασχολείστε,μην απαντάτε σε κακοήθειες.Υπάρχει μεγάλη παραπληροφόρηση.Ο χρόνος θα δείξει σύντομα τι ισχύει τελικά.Καλη συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Όπως πολύ σωστά είπε κ ένας συνάδελφος,don't feed the trolls.Μην ασχολείστε,μην απαντάτε σε κακοήθειες.Υπάρχει μεγάλη παραπληροφόρηση.Ο χρόνος θα δείξει σύντομα τι ισχύει τελικά.Καλη συνέχεια!

ΣΩΣΤΑ

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Όπως πολύ σωστά είπε κ ένας συνάδελφος,don't feed the trolls.Μην ασχολείστε,μην απαντάτε σε κακοήθειες.Υπάρχει μεγάλη παραπληροφόρηση.Ο χρόνος θα δείξει σύντομα τι ισχύει τελικά.Καλη συνέχεια!
Πολύ σωστά! Με μερικούς και με μερικά πράγματα δεν αξίζει να ασχολούμαστε!
Πιστεύω πως γρήγορα θα υπάρξουν νεώτερα και πως έχει αρχίσει να φαίνεται προς τα πού κλίνουν τα πράγματα.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Όσοι θέλετε να ζείτε στον κόσμο σας και να νομίζετε ότι επιβαλεστε στους άλλους σαν ξερόλες οκ. Ζήστε στον κόσμο σας. Άλλωστε σύμφωνα με εσάς θα έπρεπε εδώ και πολυυυύ καιρό να ήμασταν διορισμενοι.

Πάμε τώρα στην πραγματικότητα: Η αίτηση συμμόρφωσης εξετάζεται μέσα σε 6 μήνες. Ουσιαστικά πρόκειται για αλλη μια απόφαση η οποία θα πιέσει το υπουργείο να συμμορφωθεί (κανονικά ορίζεται εισηγητής, δικάσιμος και βγαίνει απόφαση). Κανένα υπουργείο δεν πρόκειται να διορίσει πριν την εκδίκαση αυτή. Οπότε πάμε για άλλο ενα 6μηνο στο περίμενε.

Ναι, βλέποντας αυτά τα κοράκια (αδεδυ, εεφ, κτλ) να ζητάνε την εφαρμογή των αποφασεων, καταλαβαίνει κανείς ότι το πράγμα πηγαίνει μάλλον καλά, καθώς ως πάγια και φαιδρή τακτική τους περιμένουν να πουν στο τέλος ότι χάρη στην πίεση τους θα έχει γίνει ό,τι έχει γίνει.

Συμπέρασμα: υπομονή, καθώς το πράγμα ακόμα αργεί (κυκλοφορούν φήμες ότι το υπουργείο θέλει να το συνδυάσει με ανακοίνωση αριθμού μόνιμων διορισμών προϋπηρεσιών, για να μετριασει τις αντιδράσεις).


Καμιά επαφή με την πραγματικότητα. Οι αιτήσεις εξετάζονται το πολύ σε 3 μήνες. Έτυχε πολύ απλά να είναι καλοκαίρι και τα δικαστήρια να  είναι κλειστά. Τώρα αναφορικά με το ότι τα ξέρουμε κάποιοι όλα δεν ισχύει. Απλά ξεκινήσαμε τον αγώνα, ενημερώσαμε συναδέλφους, πήγαμε στο Υπουργείο και γνωρίζουμε κάποια πράγματα. Και το σπουδαιότερο... Δεν βγάζουμε ιλαρά στην ιδέα ότι κάποιοι συνάδελφοι δίκαια διορίζονται όπως βγάζεις ξεκάθαρα εσύ. ... Όποιος κατάλαβε κατάλαβε. ..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2018, 03:23:12 μμ από αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ »

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις.
Άρα όπως παραδέχονται και οι "γκουρού" της υπόθεσης, πάμε για 6μηνο καθαρά. Καλά Χριστούγεννα δλδ και βλέπουμε.
Τα άλλα για ιλαρά (φλύκταινες βέβαια ήθελες να γράψεις) κράτα τα για σένα. Όπως έχεις καταλάβει οι πληροφορίες μου είναι δικηγορικές και έχω προσφύγει. Απλά έχω μάθει να αντικρίζω την πραγματικοτητα και να μην παραπληροφορώ με ανούσιους πανηγυρισμούς.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις.
Άρα όπως παραδέχονται και οι "γκουρού" της υπόθεσης, πάμε για 6μηνο καθαρά. Καλά Χριστούγεννα δλδ και βλέπουμε.
Τα άλλα για ιλαρά (φλύκταινες βέβαια ήθελες να γράψεις) κράτα τα για σένα. Όπως έχεις καταλάβει οι πληροφορίες μου είναι δικηγορικές και έχω προσφύγει. Απλά έχω μάθει να αντικρίζω την πραγματικοτητα και να μην παραπληροφορώ με ανούσιους πανηγυρισμούς.
Και πώς ξέρεις ότι το Υπουργείο δεν θα διορίσει τους δικαιωθέντες νωρίτερα;
Έχει αποκλείσει κάποιος αυτή την κίνηση;
Πώς ξέρεις ότι σίγουρα το όλο θέμα θα λυθεί με την επιτροπή συμμόρφωσης; Πώς είσαι τόσο σίγουρη για όσα γράφεις;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μακάρι. Αλλά αν ήθελε το υπουργείο θα είχε διορίσει και δεν θα έπεφταν τώρα βροχή οι αιτήσεις συμμόρφωσης και οι αγωγές.

xriana1

  • Επισκέπτης
Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις.
Άρα όπως παραδέχονται και οι "γκουρού" της υπόθεσης, πάμε για 6μηνο καθαρά. Καλά Χριστούγεννα δλδ και βλέπουμε.
Τα άλλα για ιλαρά (φλύκταινες βέβαια ήθελες να γράψεις) κράτα τα για σένα. Όπως έχεις καταλάβει οι πληροφορίες μου είναι δικηγορικές και έχω προσφύγει. Απλά έχω μάθει να αντικρίζω την πραγματικοτητα και να μην παραπληροφορώ με ανούσιους πανηγυρισμούς.
πολλα ++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Μικρο καλαθι
Προσωπικα εκτιμω 0 διορισμους απο προσφυγες
Και δικαιως
στο φορουμ κυκλοφορουν περισσοτεροι δικηγοροι απο οσους εχουν προσφυγει

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Σε εμενα μου ειπε απο την αρχη οτι θεωρει το 1 ετος απο την εκδοση της αποφασης...Δεν νομιζω να αλλαξε κατι απο τοτε...Προσωπικα οτιδηποτε περα απο τα 2 ετη το θεωρω παρακινδυνευμενο...

Το δικό μου γραφείο, σε ερώτησή μου ακριβώς πάνω στο θέμα αυτό, μου απάντησε ότι υπάρχει νομολογία και για τα 2 και για τα 2.5 χρόνια κι ότι η οριοθέτηση του εύλογου διαστήματος για την υπόθεσή μας αναμένεται να γίνει από τα δικαστήρια.
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Aκριβως ετσι ειναι morgan. Και μενα αυτο μου ειπε το γραφειο που εχω προσφυγει! Απλα δεν εχω καταλαβει το εξης. Το ποτε θα οριστει το τελος του ευλογου διαστηματος !....την ημερα του δικαστηριου ανακοινωνεται αυτο;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2018, 07:11:58 πμ από peponaki »

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2018, 01:18:07 μμ από Stelios »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 277
Σύνολο: 291

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.