*

Αποστολέας Θέμα: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό  (Αναγνώστηκε 74798 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #126 στις: Ιανουάριος 08, 2018, 08:41:46 μμ »
Nipiagwgina καλησπέρα και καλή χρονιά.!!με τη θέση που έχεις θεωρώ ότι πρέπει να κάνεις κ εσύ άμεσα προσφυγή. Εγώ με τις συναδέρφους που εργαζόμασταν τότε, το 2015,ειχαμε επικοινωνήσει με το τζαμτζη και κινηθήκαμε δικαστικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:56:48 »

Αποσυνδεδεμένος nhpiagwgina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #127 στις: Ιανουάριος 08, 2018, 08:47:24 μμ »
Nipiagwgina καλησπέρα και καλή χρονιά.!!με τη θέση που έχεις θεωρώ ότι πρέπει να κάνεις κ εσύ άμεσα προσφυγή. Εγώ με τις συναδέρφους που εργαζόμασταν τότε, το 2015,ειχαμε επικοινωνήσει με το τζαμτζη και κινηθήκαμε δικαστικά.
Renee σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πού πρέπει να απευθυνθώ; Υπάρχει κάποια ομάδα στο fb ή κάπου τελοσπάντων όπου να υπάρχει συνεχής επαφή και δραστηριοποίηση στην οποία μπορώ να ενταχθώ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 08, 2018, 09:13:08 μμ από nhpiagwgina »

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #128 στις: Ιανουάριος 08, 2018, 09:25:56 μμ »
Δε ξέρω αν υπάρχει κάποια ομάδα να σου πω την αλήθεια, είχαν γίνει κάποιες συζητήσεις εδώ τότε αλλά δεν καταλήξαμε σας φορουμ του pde πε60 να πάμε κάπου όλες μαζί. Υπήρξαν 2 ονόματα δικηγόρων του χατζηφωτη και του τζαμτζη. Με τις τότε συναδέρφους του σχολείου αποφασίσαμε να πάμε στο τζαμτζη, αν θυμάμαι καλά ήταν πιο "οικονομικός". Ψάξε στο Google τηλέφωνο επικοινωνίας ή αν δε βρεις πες μου να στο γράψω. Τηλεφωνικά που έχουμε μιλήσει μου ακούγεται πολύ καλός. Πάρε τον τηλέφωνο και ρώτησε τον να σε κατατοπίσει για το τι πρέπει να κάνεις!!

Αποσυνδεδεμένος nhpiagwgina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #129 στις: Ιανουάριος 08, 2018, 10:25:51 μμ »
Ωραία! Ξέρεις μήπως κάποια άλλη συνάδελφο που να το ψάχνει αυτή την περίοδο το θέμα με δικηγόρο; Αν υπάρχει κάποια θα με ενδιέφερε να μιλήσω και μαζί της. Εσένα σε ποιά φάση βρίσκεται η υπόθεση; Αν θες έχε το νου σου και εδώ μήπως χρειαστεί να σε ξαναενοχλήσω για κάτι, αν δε σε πειράζει! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:56:48 »

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #130 στις: Ιανουάριος 08, 2018, 10:59:16 μμ »
Δε ξέρω να σε βοηθήσω όσον αφορά άλλες συναδέρφους που ψάχνονται τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή.. Σου λέω εμείς το ξεκινήσαμε τότε και μετά ατονησε... Και τώρα είδα αυτή την εξέλιξη κ γι αυτό μπήκα ξανά στο φόρουμ να δω τι άλλο γνωρίζουν οι υπόλοιποι. Φυσικά και θα έχω το νου μου!! Καλό σου βραδυ

Αποσυνδεδεμένος nhpiagwgina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #131 στις: Ιανουάριος 09, 2018, 07:36:34 μμ »
Renee, επικοινώνησα κι εγώ με τον κύριο Τζαμτζή και σε ευχαριστώ πολύ! Θα μπορούσες να μου πεις περίπου το κόστος της προσφυγής; Να είμαι κάπως προετοιμασμένη! ;D

Αποσυνδεδεμένος gianna2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #132 στις: Ιανουάριος 10, 2018, 03:03:46 πμ »
Κι εγώ εδώ με σειρά 662. Ενδιαφέρομαι κι εγώ για προσφυγή!!! Είχατε κανένα νεότερο κορίτσια; :)

Αποσυνδεδεμένος anoteri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #133 στις: Ιανουάριος 10, 2018, 04:51:13 μμ »
Σε τι στάδιο είστε συνάδελφοι; Εγώ με σειρά 652 στον ασεπ 09 και ψάχτηκα με τον Χατζηφώτη (124 ευρώ). Δεν έκανα καμία κίνηση ακόμη. Έχετε καταλάβει τι αριθμό αναμένουμε να πάρει, θέσεις δηλαδή. Ξέρω ότι μέσω ασεπ έχει πάρει και το 649 με τους τελευταίους συμπληρωματικούς διορισμούς. Εξηγήστε μου όποιος ξέρει πώς προκύπτουν αυτές οι νέες θέσεις διορισμού; Δώσαμε ασεπ το 09 για 602 θέσεις. Φτάσαμε στο 649 λόγω του ότι πολλοί προτίμησαν να διοριστούν μέσω πίνακα κι ας άνηκαν και στους διορισθέντες οπότε προέκυψαν οι συμπληρωματικοί που ολοκληρώθηκαν το 2017 καθώς σέρνονταν μέχρι τότε. Οπότε πώς ο κλάδος μας διεκδικεί θέσεις; εξηγήστε λίγο απλά για μας που δεν το πολυπαρακολουθούσαμε το θέμα.  Επίσης να περιμένουμε κάτι επίσημο από κάπου ή μπα;;; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #134 στις: Ιανουάριος 10, 2018, 05:04:19 μμ »
Χοντρικα. Ολοι οι διορισμοι απο το 2003 και μετα επρεπε να ηταν μονο απο το γραπτο ασεπ (νομος Αρσενη) και οχι απο το      24-μηνο+ασεπ , 30μηνο ή 40%. Οποτε οσοι προσφευγουν διεκδικουν διορισμους δικαστικους, σε αριθμο ισο με τον αριθμο των θεσεων  που (κακως συμφωνα με τα δικαστηρια) πηγαν στους διορισμους εκτος του γραπτου ασεπ. Χοντρικα σε εσας καπου 600 διοριστηκαν με τους παραπανω αντισυνταγματικους (συμφωνα με τα δικαστηρια) τροπους. Οποτε οσοι εχουν σειρα μεχρι 1200 εχουν καλες πιθανοτητες για μελλοντικο δικαστικο διορισμο. Πιθανον και ατομα με πολυ χαμηλοτερη σειρα (αρκει να ειναι επιτυχοντες βεβαια).

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #135 στις: Ιανουάριος 10, 2018, 08:45:42 μμ »
Σε τι στάδιο είστε συνάδελφοι; Εγώ με σειρά 652 στον ασεπ 09 και ψάχτηκα με τον Χατζηφώτη (124 ευρώ). Δεν έκανα καμία κίνηση ακόμη. Έχετε καταλάβει τι αριθμό αναμένουμε να πάρει, θέσεις δηλαδή. Ξέρω ότι μέσω ασεπ έχει πάρει και το 649 με τους τελευταίους συμπληρωματικούς διορισμούς. Εξηγήστε μου όποιος ξέρει πώς προκύπτουν αυτές οι νέες θέσεις διορισμού; Δώσαμε ασεπ το 09 για 602 θέσεις. Φτάσαμε στο 649 λόγω του ότι πολλοί προτίμησαν να διοριστούν μέσω πίνακα κι ας άνηκαν και στους διορισθέντες οπότε προέκυψαν οι συμπληρωματικοί που ολοκληρώθηκαν το 2017 καθώς σέρνονταν μέχρι τότε. Οπότε πώς ο κλάδος μας διεκδικεί θέσεις; εξηγήστε λίγο απλά για μας που δεν το πολυπαρακολουθούσαμε το θέμα.  Επίσης να περιμένουμε κάτι επίσημο από κάπου ή μπα;;; Ευχαριστώ!

Από αυτούς τους 649 πόσοι ηταν πολύτεκνοι και ειδικές κατηγορίες?
Επίσης ο διαγωνισμός ηταν για 602 ή 600? Αυτοί οι 2 τι είναι?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #136 στις: Ιανουάριος 10, 2018, 11:29:00 μμ »
Αυτοί οι 2 είναι πολύτεκνοι. Οι 600 είναι από την κανονική κατηγορία διοριστέων. Δεν υπάρχουν ειδικές κατηγορίες.

Αποσυνδεδεμένος mammy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #137 στις: Ιανουάριος 19, 2018, 01:21:25 μμ »
 κοριτσια  επικοινωνησα με τον δικηγορο που εχει αναλαβει αυτο το θεμα και τον ρωτησα αν εχω δικαιωμα προσφυγης επιτυχουσα και μη διοριστεα ΑΣΕΠ 2008 (επισης και του 2006) και μεχρι ποια σειρα καταταξης του ΑΣΕΠ2008 γινεται η προσφυγη. Η απαντηση ηταν οτι ολοι οσοι εγραψαν απο 55% και πανω εχουν δικαιωμα προσφυγης. Τωρα πως θα εξελιχθει αυτο δεν το γνωριζει βεβαια ο ανθρωπος. Εγω σκεφτομαι να κινηθω νομικα αν υπαρχουν αλλοι συναδελφοι που ενδιαφερονται να κινηθουν καλο ηταν να προσφυγουμε ολοι μαζι. τι λετε;

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #138 στις: Ιανουάριος 19, 2018, 04:51:02 μμ »
κοριτσια  επικοινωνησα με τον δικηγορο που εχει αναλαβει αυτο το θεμα και τον ρωτησα αν εχω δικαιωμα προσφυγης επιτυχουσα και μη διοριστεα ΑΣΕΠ 2008 (επισης και του 2006) και μεχρι ποια σειρα καταταξης του ΑΣΕΠ2008 γινεται η προσφυγη. Η απαντηση ηταν οτι ολοι οσοι εγραψαν απο 55% και πανω εχουν δικαιωμα προσφυγης. Τωρα πως θα εξελιχθει αυτο δεν το γνωριζει βεβαια ο ανθρωπος. Εγω σκεφτομαι να κινηθω νομικα αν υπαρχουν αλλοι συναδελφοι που ενδιαφερονται να κινηθουν καλο ηταν να προσφυγουμε ολοι μαζι. τι λετε;
Σκέφτομαι να συμμετέχω χωρίς να είμαι σίγουρη ακόμα 100%.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 08, 2018, 10:07:55 πμ από marcy »
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος olgaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: προσφυγή επιτυχόντων ΠΕ60 ΑΣΕΠ 2008 για διορισμό
« Απάντηση #139 στις: Φεβρουάριος 22, 2018, 08:02:24 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους ! Είμαι κι εγώ αναπληρώτρια και επιτυχούσα στον ΑΣΕΠ με σειρά 742 και αναρωτιέμαι αν πρέπει να κινηθώ δικαστικά. Επικοινώνησα με κ. Τζαμτζή , πήρα απάντηση για την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε. Πληρώνουμε 30 ευρώ στην πρώτη φάση, δηλαδή τώρα , και άλλα 30 ευρώ στη δεύτερη φάση μετά από 15 μήνες από σήμερα. Επίσης , αν τελικά κερδίσουμε τη δίκη και βγει ΦΕΚ διορισμού για τον καθέναν, καθεμιά από μας θα πρέπει να δώσουμε άλλα 500ευρω+φπα.
Αναρωτιέμαι λοιπόν ... γιατί να μην κινηθούμε συλλογικά και να διοριστεί όποιος πραγματικά το δικαιούται; Δηλαδή αυτόσ που θα πληρώσει με σειρά 1000 μπορεί να διοριστεί κι αυτός που δε θα πληρώσει με σειρά 700 θα διοριστεί. Πόσο δίκαιο είναι αυτό;
 Ας Βάλουμε δικηγόρους με τα λεφτά του συλλόγου και να εκπροσωπεί όλους μας, σαν ομάδα και όχι τον καθένα ξεχωριστά. Ή έστω ένας δικηγόρος να εκπροσωπήσει όλους μας με δικά μας λεφτά, αρκεί να καταφέρουμε να συνεννοηθούμε.
Θεωρώ απλά τραγικό μετά από τόσα χρόνια αναπληρωτές, τόσο διάβασμα και χρήμα για τα φροντιστήρια του ΑΣΕΠ , να πληρώνουμε ακόμα για να διοριστούμε.
 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159587
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 348
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.