*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2034292 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Επειδη ειμαι ενας απο αυτους που προσεφυγαν δικαστικως ξεχνας την αποφαση του ΣΤΕ. Ο δικηγορος μου (ΚΟΛΛΥΡΗΣ)
μου ειπε οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να δικαιωθουμε συμφωνα με την αποφαση του ΣΤΕ.
Ανεφερα για ολους. Μακαρι να διοριστουν οσοι παραπανω γινεται . δεν ειμαι κατα των διορισμων . Δεν ξεχναω την αποφαση του ΣτΕ αντιθετως μαλιστα αλλα ΔΕΝ ξεχναω και τον ν.Αρσενη που φαινονται να κανουν πολλοι ειτε απο αγνοια ειτε εσκεμμενα . Οι ασκοι του αιολου με το ΣτΕ ανοιξανε για ολους οπως προειπα σε προηγουμενο μηνυμα και οχι μονο για τους ασεπιτες. Διεκδικησεις με αυτη την αποφαση μπορει να εχουν ΟΛΟΙ, ειτε οι εχοντες προυπηρεσια αφου σε κανεναν διαγωνισμο δεν τηρουνταν οι βασικες προυποθεσεις του Ν. Αρσενη ειτε οι ασεπιτες αφου δεν θα επρεπε να διοριζονται οι εχοντες προυπηρεσια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
η απόφαση του Ευρωπαϊκού δικαστηρίου ανάβει το πράσινο φως για προσλήψεις και με προϋπηρεσία αποκλειστικά...τάδε 'έφη Κολλύρης ο υπερασπιστής των ΣτΕαδιτών  ΚΑΙ 36μηνιτών...

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Παιδια καλημερα
τελικα εγινε αυτη η συνενετευξη ...;ειναι σε εξελιξη τι γινεται; ξερει κανεις;
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Και ξαφνικά βρισκόμαστε καλωδιωμένοι, ε; Πάντα περνούσαμε καλωδιωμένοι μια περιμένοντας ημερομηνίες ΑΣΕΠ, μετά τ' αποτελέσματα, εγκύκλιο αναπληρωτών, πάντα κάτι υπήρχε. Και να πόοοοσα χρόνια μετά, κάποιοι μετά τα 40 μας, εδώ να είμαστε και να περιμένουμε. Πόσο μμμμμ;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Παιδια καλημερα
τελικα εγινε αυτη η συνενετευξη ...;ειναι σε εξελιξη τι γινεται; ξερει κανεις;
Δεν νομίζω να προβούν σε ανακοινώσεις λεπτομερειών....σε ένα μήνα που θα πάει για ψήφιση θα μαθαίνουμε σταδιακά....

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Οι γνωστές καθυστερήσεις......
  

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
η απόφαση του Ευρωπαϊκού δικαστηρίου ανάβει το πράσινο φως για προσλήψεις και με προϋπηρεσία αποκλειστικά...τάδε 'έφη Κολλύρης ο υπερασπιστής των ΣτΕαδιτών  ΚΑΙ 36μηνιτών...
Εχεις προσφυγει με τον ΚΟΛΛΥΡΗ υπερ του 36μηνου;;;Η ερωτηση δεν αφορα μονο εσενα αλλα και οποιον συναδελφο εχει προσφυγει με το εν λογω δικηγορικο γραφειο.Βεβαια δεν γνωριζω τι ισχυει για το 36μηνο ουτε την βαση γνωμοδοτησης .

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Και ξαφνικά βρισκόμαστε καλωδιωμένοι, ε; Πάντα περνούσαμε καλωδιωμένοι μια περιμένοντας ημερομηνίες ΑΣΕΠ, μετά τ' αποτελέσματα, εγκύκλιο αναπληρωτών, πάντα κάτι υπήρχε. Και να πόοοοσα χρόνια μετά, κάποιοι μετά τα 40 μας, εδώ να είμαστε και να περιμένουμε. Πόσο μμμμμ;

αστα truth...μεγαλη truth :D αυτο που λες
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος tinyeye

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γεια σας έκανα εγγραφή στο forum σας γιατί παρακολουθώ καιρό σαν guest τις απόψεις ορισμένων που με θίγουν.  Μπορεί να αναρωτιέστε γιατί έκανα εγγραφή  κάποιοι ίσως να με ειρωνευτούν  αφού ούτε  ΑΣΕΠ  πρόλαβα αλλά ούτε έχω διδάξει ποτέ, επίσης ούτε αίτηση αναπληρωτή έκανα γιατί θα ήμουν χαμηλά στο πινάκα μηδενικής (γύρω στο 8500(!) τόσο χαμηλά που θέλει για δω την θέση μου 15 λεπτά ) δίχως καμία ελπίδα .

Δεν διαφερεις απο κανεναν εδω μεσα εισαι οσο αξια/ος οσο ειναι και ολοι οι αλλοι εδω μεσα

Ένα σύστημα με μοριοδοτηση και ανακάτεμα την τράπουλα των πινάκων με μικρούς υπολογισμούς  στην ειδικότητα μου εάν γίνονται 500(!) διορισμοί μόνο στην ειδικότητα μου κάθε χρόνια , ο διορισμός μου θα γίνει στα 60 μου χρόνια  στην καλύτερη περίπτωση χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα γι αυτό. Όσο για την απόκτηση μεταπτυχιακών , και διδακτορικών θα γίνεται μόνο για να μην μείνω πίσω από την σειρά μου.

Στο μονο που διαφωνω ειναι οτι 500 ατομα ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας δεν προκειται ποτε να συμβει αρα ο διορισμος στα 60 μαλλον ειναι 80.

Το ύφος καρδιναλίων κάποιων είναι εξτρά κίνητρο.
+++

Κάποιοι  έξυπνοι έκαψαν τους άξιους και το συμπέρασμα που βγαίνει είναι μια αδικία που γινόταν μπροστά στα ματιά σας (και τους πίνακες) δεν πρέπει να περναει αδιάφορα γιατί γυρναει μπούμερανγκ
Εχεις δικιο, αλλα στις καλες μερες ηταν  πταίσματα  ;D ;D

Ευτυχώς είμαστε νέοι αρκετά να έχουμε επαφή και με τις φοιτητικές παρατάξεις, οι οποίες είναι πολύ καλά πληροφορημένες για το θέμα και έτοιμες

Αυτο και εγω δεν ξερω κατα ποσο ισχυει , νομιζω πως οι φοιτητικες βρισκονται σε βαθια ναρκη.

Εάν τα ξεπέρασα είπα μόνο αλήθειες.
+++
he who tries to shine , dims his own light

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
http://www.greekteachers.gr/?p=17289 Αν ισχύει το δημοσίευμα, δε βλέπω κάποια εξαγγελία σχετικά με διορισμούς, αναπληρωτές κ.τ.λ.

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Για διορισμούς και αναπληρώσεις δε λεει τιποτα

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Αργότερα για διορισμούς....ας ηρεμήσουν οι οικονομικά αστάθμητοι παράγοντες κάτω από τις οποίες βρίσκεται η χώρα....Τι νούμερα να ανακοινώσουν και άλλο τόσο για τρόπο διορισμού...

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Η ανακοίνωση της ώρας πρέπει ν'αλλάξει στο άρθρο. Το "στις 11:30" πρέπει να φύγει  :P
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
παρηγορια στον αρρωστο anixia... ο δικος μας κλαδος ομως οπως καταλαβαινω τους αφηνει παγερα αδιαφορους...βολευτηκαν με την ελαστικη εργασια μια χαρα...οι αριστεροι φιλοι μας...για υπ υγειας και για δεη μια χαρα μιλησαν εμεις ομως...β κατηγοριας πολιτες...εμπαιγμος και μονο
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159899
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.