*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2041798 φορές)

0 μέλη και 25 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
να ρωτησω κατι ? οι επιλαχοντες τι προβλημα εχουν με το 24+ασεπ? μηπως εμεις δεν ειμασταν καποτε επιλαχοντες?
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γενικα ΔΕΝ θελω κανενας να ειναι αδικημενος. Ευχομαι ολοψυχα ολοι να πετυχουμε-ετε αυτο το οποιο θελουμε-ετε. Το ΒΑΣΙΚΟ ειναι να καταλαβουμε οτι ολοι ειμαστε μαζι , ειτε καποιος εχει προυπηρεσια, ειτε καποιος εχει ασεπ , δεν ειμαστε -3-4-5 ομαδες.
Όποιος δεν θέλει κανέναν αδικημένο δεν μπορεί να δίνει άφεση αμαρτιών σε αυτούς που ήθελαν όλους τους υπόλοιπους αδικημένους και μετέρχονταν επί χρόνια πλάγιων μέσων για να βολεύονται οι ίδιοι σε βάρος των άλλων. Αν αυτοί δεν διαχωριστούν από τους υπόλοιπους και δεν αποκλειστούν από περαιτέρω διαδικασίες αποκατάστασης, η εκπαιδευτική κοινότητα εν δυνάμει θα είναι σύσσωμα διεφθαρμένη στη συνείδηση του κόσμου. Τα "ότι έγινε, έγινε, ας πάμε τώρα όλοι μαζί" μόνο άλλοθι στην διαπλοκή δίνουν και πρόσφορο έδαφος για να συνεχίσει αυτή να αλώνει τα πράγματα και να κατακερνατίζει την κοινωνία.
Καμία ανοχή στην εξαπάτηση στο όνομα μίας κακώς εννοούμενης "συναδελφικότητας".
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2015, 09:03:41 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
BILL 231 αυτά τα 17 χρόνια πως και δε δουλεψες αναπληρωτής?
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος BILL231

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απλο ειναι..
75 εγω στον ΑΣΕΠ ερχοταν ο 60αρης με 16 μηνες
ενισχυτικη-ωρομισθιος-αναπληρωτης-οαεδ
απο κατω εγω..
Στην τελικη δεν εβαζα το κουτακι για να μηπως παω
Καστελοριζο..
Εσυ δεν το βλεπεις αυτο αδικια;;
Μηνας και μοριο.. και γραψε εσυ κοροιδο..και κατσε
απεξω παλι.. αυτο διορθωνει η αποφαση του Σ.Τ.Ε.
ας ειμαστε ειλικρινεις..η θελουμε διαγωνισμο η το παμε
στην εμπειρια και το μεσον.. να σου πω ιστορια διορισμου
συναδελφου που πηγαινε για 2 χρονιες 2 μερες τη βδομαδα
σε και καλα δυσπροσιτο και χωρις ΑΣΕΠ τη βολεψε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μισό λεπτό....λες δεν έβαζα να πάω Καστελόριζο!! Εγώ όμως έβαζα. Αυτό γιατί με κάνει απίθανη 24μηνιτισσα? Όσο για τον ασεπ όλοι όσοι περάσαμε ήμασταν κάτω από αυτούς που είχαν και προϋπηρεσία. Θα δικαιολογουσα την άποψη σου ότι είμαστε απίθανη αν έμενες απέξω επειδή όλοι είχαν βύσμα εκτός από σένα. Φαίνεται όμως πως ήταν και εν μέρει επιλογή.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος BILL231

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν ειναι απιθανο το 94/100 της διδακτικης του μαθηματος
μου,το μεγαλυτερο στην ελλαδα,το κανουν μικρο η εμπειρια
σας στο καστελοριζο 6-8 μηνες;;
Ετσι αισθανομαι..

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφε εδώ δεν είναι κανένας δεν γέννησε παρά η Μαριώ το Γιάννη. Πρώτον έχω και εγώ 80 κάτι στη διδακτική. Εκτός αυτού έχω 65 μήνες στην τάξη. Αφού λοιπόν έχω κάνει και τα δύο σας λέω ότι η τάξη δεν συγκρίνεται με το τι θα έκανα αν ήμουν στην τάξη. Και για να σας προλάβω, Όχι η φροντιστηριακή τάξη δεν έχει καμία σχέση με την τάξη του επαλ, του Γυμνασίου σε χωριο, σε νησί του Λυκείου που άλλοι πάνε η δεν πάνε φροντιστήριο, που δεν είναι όλοι με μητρική την ελληνική κτλ....  ας είμαστε ρεαλιστές όλα αυτά δεν στα δίνουν οι πολλαπλής επιλογής στα παιδαγωγικά η το τέλειο πλάνο μαθήματος στον ασεπ.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Επίσης θα ήθελα συνάδελφοι να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Για το νέο σύστημα διορισμών λέτε πως η ΟΛΜΕ δε μας ακούει. Ποιους εννοείται? Τους αναπληρωτές ή τους αδιόριστους? Εδώ χρειάζεται λίγη προσοχή. Κατά τη γνώμη μου πρώτων ή ΟΛΜΕ εκπρόσωποι συναδέλφους εν ενεργεία ήτοι αναπληρωτές άρα είναι κάπως λογικό να προκρίνει τις προϋπηρεσιες. Δεύτερον όταν λέτε δε μας ακούει εννοείτε στα φόρουμ? Έχω την περιέργεια πόσοι από εσάς συμμετέχετε στις διαδικασίες αυτών τοπικών ελμε και της ΟΛΜΕ γενικότερα. Στο δικό μου νόμο εργάζονται περίπου 80 αναπληρωτές αυτή τη στιγμή. Παρά τις εκκλήσεις μόνο εγώ συμμετέχω στις συνελεύσεις της ελμε. Την προηγούμενη εβδομάδα ζητήθηκε από την ΟΛΜΕ να καταθέσουν προτάσεις οι τοπικές ελμε για διάφορα θέματα. Πήγα λοιπόν και εγώ με τις δικές μου προτάσεις να αφορούν τους αναπληρωτές. Φυσικά υπερψηφίστηκαν όλες Αφού δεν υπήρχε κανένας άλλος να φέρει αντίρρηση. Αν νιώθετε ότι εκπροσώπησαν όλους τους αναπληρωτές Καλώς δεν πηγαίνετε στις συνελεύσεις αν νιώθετε ότι μπορεί οι προτάσεις μου να περιείχαν δόλο για να βολευτω κακώς δεν πηγαίνετε.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συγγνώμη για τα ορθογραφικά δεν ξέρω πώς να απενεργοποιήσω το αυτόματο λεξικό  Στο ταπλετ μου. Θα το βρω που θα πάει.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
 Δε χρειάζεται να σκοτώνεστε, όλοι μας για ακόμα μία χρονιά θα πάρουμε τον Πουλόπουλο. Αν διοριστούν κάποιοι θα είναι οι αδιόριστοι του ασεπ.

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εκτίμηση ή  πληροφορία ;

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δεν υπάρχει λόγος να σκοτωνόμαστε.Υπάρχει σοβαρός λόγος να συσπειρωθουμε.Τώρα που και οι μόνιμοι μας χρειάζονται γιατί χωρίς διορισμούς δεν έχει μεταθέσεις και που σε δύο μήνες είναι οι εκλογές ελμε ΟΛΜΕ.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Επειδή μπερδεύτηκα. Διεκδικειτε να διοριστούν όσοι έχουν επιτυχία ασεπ χωρίς καμία άλλη παράμετρο ή προϋπόθεση?
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Δεν γραφουμε με κεφαλαια στο φορουμ. Καλως ηρθες στο pde . Σε παρακαλω πολυ διορθωσε τα κεφαλαια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160924
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 716
Σύνολο: 732

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.