*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2041540 φορές)

0 μέλη και 38 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα είναι ο ν Αρσένη, ημερ. 1997, ν 2525.
Ε αυτό λεω και γω ο ν.Αρσενη λεει ότι μονο από τον πινακα επιτυχόντων καλουνται αναπληρωτες και επρεπε να ειχε ισχυσει από το 2003 μαλιστα!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Αυτό που παρατέθηκε έχει ημερομηνία 1990, ενώ ο νόμος Αρσένη έχει ημερομηνία 1997. Αυτό είναι το ζήτημα.

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό που παρατέθηκε έχει ημερομηνία 1990, ενώ ο νόμος Αρσένη έχει ημερομηνία 1997. Αυτό είναι το ζήτημα.
είναι ο 2525/1997 ν.Αρσενη.

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό που παρατέθηκε έχει ημερομηνία 1990, ενώ ο νόμος Αρσένη έχει ημερομηνία 1997. Αυτό είναι το ζήτημα.
1997 λέει όχι 1990

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εδώ που φτάσαμε πρέπει να συνυπολογιστουν ΟΛΑ! Βαθμολογία ασεπ ως βαθμολογια? ως επιτυχία? δεν ξέρω!Επίσης , προϋπηρεσία, phd, ΜSc,  κοινωνικά κριτήρια, έτος κτήσης πτυχίου, βαθμός, ΑΜΕΑ κτλ (ότι ξέχασα συγχωρέστε με).Ένας έξυπνος νομοθέτης πρέπει να βάλει όλα στο καζανι!  Δεν πρέπει να αποκλείσει κανένα και αυτό γίνετε μόνο με τα παραπάνω! Το οτι κάποιοι έγραψαν καλύτερα από κάποιους στον τελευταίο διαγωνισμό δεν τους κάνει αξιοτερους κατά την γνώμη μου. Κάποιοι από εμάς είχαν επιτύχει σε παλαιότερους διαγωνισμούς. Κάποιοι από εμάς έχουν γυρίσει την επικράτεια για παραπάνω από 8 χρόνια και βασιστήκαμε σε πρότερους νόμους που το Ελληνικό κοινοβούλιο ψήφισε. Σε ένα μόνο συμφωνώ! προϋπηρεσία χωρίς επιτυχια ασεπ πως αποκτήθηκε? Η αυτοί που την απέκτησαν γιατί δεν πήγανε ποτέ να πάρουν έστω την βάση?
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Εδώ που φτάσαμε πρέπει να συνυπολογιστουν ΟΛΑ! Βαθμολογία ασεπ ως βαθμολογια? ως επιτυχία? δεν ξέρω!Επίσης , προϋπηρεσία, phd, ΜSc,  κοινωνικά κριτήρια, έτος κτήσης πτυχίου, βαθμός, ΑΜΕΑ κτλ (ότι ξέχασα συγχωρέστε με).Ένας έξυπνος νομοθέτης πρέπει να βάλει όλα στο καζανι!  Δεν πρέπει να αποκλείσει κανένα και αυτό γίνετε μόνο με τα παραπάνω! Το οτι κάποιοι έγραψαν καλύτερα από κάποιους στον τελευταίο διαγωνισμό δεν τους κάνει αξιοτερους κατά την γνώμη μου. Κάποιοι από εμάς είχαν επιτύχει σε παλαιότερους διαγωνισμούς. Κάποιοι από εμάς έχουν γυρίσει την επικράτεια για παραπάνω από 8 χρόνια και βασιστήκαμε σε πρότερους νόμους που το Ελληνικό κοινοβούλιο ψήφισε. Σε ένα μόνο συμφωνώ! προϋπηρεσία χωρίς επιτυχια ασεπ πως αποκτήθηκε? Η αυτοί που την απέκτησαν γιατί δεν πήγανε ποτέ να πάρουν έστω την βάση?

Μπορεί να μη συμφέρει, αλλά συμφωνούμε!

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Συμφωνώ 1000% με το troktiko.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Εδώ που φτάσαμε πρέπει να συνυπολογιστουν ΟΛΑ! Βαθμολογία ασεπ ως βαθμολογια? ως επιτυχία? δεν ξέρω!Επίσης , προϋπηρεσία, phd, ΜSc,  κοινωνικά κριτήρια, έτος κτήσης πτυχίου, βαθμός, ΑΜΕΑ κτλ (ότι ξέχασα συγχωρέστε με).Ένας έξυπνος νομοθέτης πρέπει να βάλει όλα στο καζανι!  Δεν πρέπει να αποκλείσει κανένα και αυτό γίνετε μόνο με τα παραπάνω! Το οτι κάποιοι έγραψαν καλύτερα από κάποιους στον τελευταίο διαγωνισμό δεν τους κάνει αξιοτερους κατά την γνώμη μου. Κάποιοι από εμάς είχαν επιτύχει σε παλαιότερους διαγωνισμούς. Κάποιοι από εμάς έχουν γυρίσει την επικράτεια για παραπάνω από 8 χρόνια και βασιστήκαμε σε πρότερους νόμους που το Ελληνικό κοινοβούλιο ψήφισε. Σε ένα μόνο συμφωνώ! προϋπηρεσία χωρίς επιτυχια ασεπ πως αποκτήθηκε? Η αυτοί που την απέκτησαν γιατί δεν πήγανε ποτέ να πάρουν έστω την βάση?

Συμφωνώ και γω... με μία ένσταση

Η προυπηρεσία μπορεί να αποκτήθηκε (σε κάποιες ειδικότητες τουλάχιστον) χωρίς πλάγια μέσα και χωρίς ώθηση απο μόρια ΑΣΕΠ.
Απ τη στιγμή που βρεθούν κάποιοι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ με αψεγάδιαστη προυπηρεσία (που υπάρχουν), γνώμη μου είναι ότι όλες οι προσπάθειες ακύρωσης πάνε περίπατο...
(όσο για τη βάση που αναφέρεις, μπορεί να μην τους ενδιέφερε τότε καμία είδους βάση, έχοντας κάνει ο καθένας το δικό του πλάνο κινήσεων, σύμφωνα με τα δεδομένα της ζωής του που υπήρχαν τότε)
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Και εγώ συμφωνώ με troktiko. Όλα μέσα. Αλλά πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον ένας ΑΣΕΠ (παλιός νέος δεν έχει σημασία, μπορεί να ήσουν άρρωστος ή να γεννούσες στις εξετάσεις, μη γινόμαστε παράλογοι) ή τουλάχιστον αυτοί που τον διαθέτουν να προηγούνται.

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
ως πότε αυτό; δηλ για τους επόμενους, νεότερους πώς θα γίνονται οι διορισμοί; μη μου πείτε να περιμένουν κλπ εννοώ εφόσον έρεθι η σειρά τους, με ασεπ  και προυπηρεσία? δηλ. να ξαναγίνει ασεπ;

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
να υπάρχει ως βαθμός η επιτυχία στον ασεπ λίγο δύσκολο....δεν μπορούμε να συγκρίνουμε επιδόσεις από διαφορετικές εξεταστικές διαδικασίες...το λέει και το ΣτΕ ....

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Να πω μια μάλλον χαζή ιδέα....... αυτοί που έχουν παλιές επιτυχίες αλλά όχι στον τελευταίο (λόγω αδυναμία σύγκρισης) να κατοχυρώνουν τη βάση και να παίρνουν τις προσαυξήσεις προϋπηρεσίες , κλπ κλπ. Ναι να ξαναγίνει ΑΣΕΠ αλλά να ξέρεις  τουλάχιστον ότι προσπαθείς για κάτι καλύτερο (εφόσον έχεις τη βάση), αλλιώς είναι ρώσικη ρουλέτα. Κατά τα άλλα να μετρηθούν τα πάντα όλα πάνω στο βαθμό του ΑΣΕΠ, με μοριοδότηση χωρίς καμία πρόταξη.

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και εγω συμφωνω κ ας μην με συμφερει ...οποια προυπηρεσια αποκτηθηκε μετα απο ΑΣΕΠ μεσα,οποια εκτος, εξω.Κ λεω οτι δεν με /μας συμφερει γιατι στον κλαδο τον 02 η πδσ κ λοιπες αμαρτωλες προυπηρεσιες εδωσαν ηδη ωθηση σε πολλυς να ανεβουν σε πινακες ωρομισθιων η αναπληρωτων πραγμα που δεν συμφερει τους επιτυχοντες του ασεπ του 08...αλλα εδω  που φτασαμε ο ελεγχος κ η διαγραφη αμαρτωλων προυπηρεσιων ειναι η μονη λυση

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
τι πάει να πει αμαρτωλές προϋπηρεσίες; ο όρος είναι προβληματικός και συζητήσιμος....και μετά από ασεπ ξέρω βύσματα που δούλεψαν ωρομίσθιοι σε δδε παράγκες.... 8)....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160920
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 671
Σύνολο: 683

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.