*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2042278 φορές)

0 μέλη και 32 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Άρα μιλάμε για ένα μεταβατικό σύστημα διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Λάθος κατά την γνώμη μου, η αγνόηση παλαιότερων επιτυχιών, ειδικά του 2006 που τα μόρια του λαμβάνονται υπόψη και αυτή την στιγμή στον πίνακα αναπληρωτών.

Δεν μπορούμε πάντως να έχουμε καθαρή εικόνα όταν δεν γνωρίζουμε τους συντελεστές βαρύτητας.

Επίσης ποιοι είναι οι 1400; Αφορούν μόνο την παιδεία; Θα αφαιρεθούν από το 3.000 ή το 2.500;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2015, 08:30:30 πμ από sikat »

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι αν ομως ειχες επιτυχια ΑΣΕΠ οχι χωρις ΑΣΕΠ
εννοείται πως ναι, δεν συζητάω χωρίς ΑΣΕΠ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Ολοι θα ειναι μεσα στο πινακα ακομη και οσοι δεν εχουν ασεπ....οπως στον  πινακα αναπληρωτων,οτι περιλαμβανει αυτος , απλα με συντελεστή η προυπηρεσια γιατι διαφορετικα θα διοριστουν μονο οι ιδιωτικοι.....Μεταβατικό...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2015, 08:43:43 πμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Λάθος κατά την γνώμη μου, η αγνόηση παλαιότερων επιτυχιών, ειδικά του 2006 που τα μόρια του λαμβάνονται υπόψη και αυτή την στιγμή στον πίνακα αναπληρωτών.

Δεν μπορούμε πάντως να έχουμε καθαρή εικόνα όταν δεν γνωρίζουμε τους συντελεστές βαρύτητας.

Επίσης ποιοι είναι οι 1400; Αφορούν μόνο την παιδεία; Θα αφαιρεθούν από το 3.000 ή το 2.500;

"...η πρόταση του υπουργείου περιλαμβάνει τον συνυπολογισμό της τελευταίας επιτυχίας, με ένα συντελεστή, στον τελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ που συμμετείχε ο κάθε εκπαιδευτικός και την προϋπηρεσία με άλλο συντελεστή."
 

Δηλαδή δε θα μετράει ο καλύτερος βαθμολογικά ΑΣΕΠ, αλλά ο τελευταίος για τον καθένα μας. Κάποιος έδωσε 2004 και 2006 θα μετράει ο 2006..Αλλος 2006 και 2008. Θα μετράει ο 2008.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2015, 08:48:35 πμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Εγώ αυτό που έμαθα είναι οτι τα μόρια ασεπ θα είναι με τη μορφή που έχουν ήδη στον πίνακα αναπληρωτών...

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ αυτό που έμαθα είναι οτι τα μόρια ασεπ θα είναι με τη μορφή που έχουν ήδη στον πίνακα αναπληρωτών...

και τι θα αλλαξει τοτε?

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Η προυπηρεσια με συντελεστη...το εγραψα πιο πανω...

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Η προυπηρεσια με συντελεστη...το εγραψα πιο πανω...
Η επιτυχία του 06 θα μετράει;Δεν είναι σαφές.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Η επιτυχία του 06 θα μετράει;Δεν είναι σαφές.


"...η πρόταση του υπουργείου περιλαμβάνει τον συνυπολογισμό της τελευταίας επιτυχίας, με ένα συντελεστή, στον τελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ που συμμετείχε ο κάθε εκπαιδευτικός και την προϋπηρεσία με άλλο συντελεστή."
 

Δηλαδή δε θα μετράει ο καλύτερος βαθμολογικά ΑΣΕΠ, αλλά ο τελευταίος για τον καθένα μας. Κάποιος έδωσε 2004 και 2006 θα μετράει ο 2006..Αλλος 2006 και 2008. Θα μετράει ο 2008.

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καθομαστε και σκαμε για 300 προσληψεις (ισως ειπα και πολλες) νομιζω αλλα πρεπει να μας καινε το να γινομαστε αναπληρωτες και να παιζουμε λοταρια το που θα ειμαστε να μην ξερουμε ποσες θεσεις θα παρουν ποτε θα παρουν και τοσα αλλα.....

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ

"...η πρόταση του υπουργείου περιλαμβάνει τον συνυπολογισμό της τελευταίας επιτυχίας, με ένα συντελεστή, στον τελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ που συμμετείχε ο κάθε εκπαιδευτικός και την προϋπηρεσία με άλλο συντελεστή."
 

Δηλαδή δε θα μετράει ο καλύτερος βαθμολογικά ΑΣΕΠ, αλλά ο τελευταίος για τον καθένα μας. Κάποιος έδωσε 2004 και 2006 θα μετράει ο 2006..Αλλος 2006 και 2008. Θα μετράει ο 2008.
Τα μόρια όμως του 06 είναι υποδιπλασιασμένα στον πίνακα ενώ του 04 δεν υπάρχουν.Πώς θα γίνει η μοριοδότηση;Αντε να καταλάβουμε τί εννοεί η Πυθία πάλι....

Αποσυνδεδεμένος Ren@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα,
Είμαι νηπιαγωγός και έιχα την "τύχη" να περάσω στον πρώτο ΑΣΕΠ του 2008-9 ως επιτυχούσα. Δυστυχώς όμως δεν κατάφερα να υπηρετήσω ως αναπληρώτρια ποτέ. Όμως...η αγάπη μου για το επάγγελμά μου δε με σταμάτησε...έδωσα κατατακτήριες και πέρασα δασκάλα ενώ παράλληλα με εξετάσεις πέρασα και σε ένα μεταπτυχιακό. Το 2013 πήρα και τα δύο μου άλλα πτυχία περιμένοντας τον υποτιθέμενο ΑΣΕΠ για να μου προσμετρηθούν...Είναι δυνατό να μοριοδοτούν την προϋπηρεσία των ιδιωτικών εκπαιδευτικών που πραγματικά δεν θέλω να μπω στον κόπο να σκεφτώ υπό ποιες προϋποθέσεις την επέκτησαν και να μην γίνεται λόγος να μοριοδοτηθούν τα πτυχία και τα μεταπτυχιακά; 
Εστω και την τελευταία στιγμή ελπίζω να επικρατήσει η λογική σε αυτό το Υπουργείο...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160928
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 719
Σύνολο: 734

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.