*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2042894 φορές)

0 μέλη και 32 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΤ
« Απάντηση #4816 στις: Ιούλιος 24, 2015, 12:25:16 πμ »
Kokoschka εισαι φεκιτης-ισσα η επιτυχών-ουσα στον τελευταιο ασεπ;

Φεκιτισσα και Στεαδιτισσα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΤΤ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:42:10 »

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΤΤ
« Απάντηση #4817 στις: Ιούλιος 24, 2015, 12:27:28 πμ »

Φεκιτισσα και Στεαδιτισσα

και ειπωθηκε/ γραφτηκε καπου οτι κινδυνευουν οι φεκιτες;  γιατι ελειπα το απογευμα
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: ΤΤ
« Απάντηση #4818 στις: Ιούλιος 24, 2015, 12:27:59 πμ »
Αισθάνομαι ότι ΔΕΝ με καταλάβατε, και πολύ λυπάμαι ( σας μιλάω ειλικρινά γιατί αισθάνομαι ότι είστε νέος συνάδελφος).
ΔΕΝ έχουν καμία σχέση αυτά που ( καλώς ή κακώς-δεν ειπεισέρχομαι) λέτε με την ουσία της επισήμανσής μου.
Εγώ μιλάω πρακτικά:
Αναφέρομαι σε ανθρώπους που ψάχνουν να εργαστούν για να ζήσουν και να προκόψουν ( δεν αναφέρομαι μόνο στο οικονομικό σκέλος-το τονίζω).
Είναι πρακτική συμβουλή με λίγα λόγια όσα είπα.
Για να μην χτυπάτε το κεφάλι σας μετά και είναι αργά ( δεν αναφέρομαι σε εσάς μόνο φυσικά τώρα), σκεφτείτε σοβαρά αυτά που σας είπα.
Αν θέλετε οποιαδήποτε διευκρίνηση, πολύ ευχαρίστως να σας εξηγήσω ( εδώ ή και σε π.μ.) ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ το πως και το γιατί όσων προανέφερα.
Παρακαλώ σκεφτείτε.
Πριν να είναι αργά....

Η εκπαίδευση ( και δη η δευτεροβάθμια) ήταν και είναι ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ προτεραιότητα αυτής της χώρας ( δεν αναφέρομαι στους εκάστοτε κυβερνώντες μόνο).
Αυτό είναι "ηλίου φαεινότερον"...
Είναι ΚΡΙΜΑ να μην το καταλάβει κάποιος έγκαιρα και να "χαραμίσει" τον εαυτό του....
Μιλώ σκληρά γνωρίζοντας ότι κάποιοι μπορεί και να μου επιτεθούν φραστικά,όμως θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο να έχουν την ευκαιρία να καταλάβουν τα νέα παιδιά...
Είναι κρίμα.
Ωραία, μερσί για τις συμβουλές στους κάτω των 35. Κάτι για τους άνω των 40 που έπρεπε να είχαν διοριστεί το 2010-2011 και τους στέρησαν το διορισμό έχετε να πείτε; Υποπτεύομαι αλλά δε θα πω. Αυτά :Ρ
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΤ
« Απάντηση #4819 στις: Ιούλιος 24, 2015, 12:30:09 πμ »
Αισθάνομαι ότι ΔΕΝ με καταλάβατε, και πολύ λυπάμαι ( σας μιλάω ειλικρινά γιατί αισθάνομαι ότι είστε νέος συνάδελφος).
ΔΕΝ έχουν καμία σχέση αυτά που ( καλώς ή κακώς-δεν ειπεισέρχομαι) λέτε με την ουσία της επισήμανσής μου.
Εγώ μιλάω πρακτικά:
Αναφέρομαι σε ανθρώπους που ψάχνουν να εργαστούν για να ζήσουν και να προκόψουν ( δεν αναφέρομαι μόνο στο οικονομικό σκέλος-το τονίζω).
Είναι πρακτική συμβουλή με λίγα λόγια όσα είπα.
Για να μην χτυπάτε το κεφάλι σας μετά και είναι αργά ( δεν αναφέρομαι σε εσάς μόνο φυσικά τώρα), σκεφτείτε σοβαρά αυτά που σας είπα.
Αν θέλετε οποιαδήποτε διευκρίνηση, πολύ ευχαρίστως να σας εξηγήσω ( εδώ ή και σε π.μ.) ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ το πως και το γιατί όσων προανέφερα.
Παρακαλώ σκεφτείτε.
Πριν να είναι αργά....

Η εκπαίδευση ( και δη η δευτεροβάθμια) ήταν και είναι ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ προτεραιότητα αυτής της χώρας ( δεν αναφέρομαι στους εκάστοτε κυβερνώντες μόνο).
Αυτό είναι "ηλίου φαεινότερον"...
Είναι ΚΡΙΜΑ να μην το καταλάβει κάποιος έγκαιρα και να "χαραμίσει" τον εαυτό του....
Μιλώ σκληρά γνωρίζοντας ότι κάποιοι μπορεί και να μου επιτεθούν φραστικά,όμως θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο να έχουν την ευκαιρία να καταλάβουν τα νέα παιδιά...
Είναι κρίμα.

Συναδερφε,καλα κανεις και τα επισημαίνεις αυτά και πολύ σωστα.Για τον εαυτο μου και τους λοιπους μιλουσα στην ιδια ακριβως θεση με εμενα,μια ιδιαιτερη,πολυ ιδιαιτερη κατασταση.Δεν εχω μαθει να κανω πισω.''Νοt one step back.''Order 227.Οι-γιαλατζι-αριστεροι θα την γνωριζουν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΤΤ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:42:10 »

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΤ
« Απάντηση #4820 στις: Ιούλιος 24, 2015, 12:31:29 πμ »
και ειπωθηκε/ γραφτηκε καπου οτι κινδυνευουν οι φεκιτες;  γιατι ελειπα το απογευμα
Αστο..

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι εγώ το λέω και όποιος θέλει ας ακούσει.
Και κρατήστε το για να το θυμάστε: ΔΕΝ υπάρχει κάποιο μέλλον εδώ για ένα νέο παιδί ( ούτε για τους μεγαλύτερους φυσικά, αλλά αυτοί κατά κανόνα δεν μπορούν και να κάνουν κάτι-γι' αυτό δεν αναφέρομαι σε αυτούς).
Κοιτάξτε να ανοίξετε τα φτερά σας, και προχωρείστε μπροστά.
Να σας το πω καθαρά: εκτός χώρας ( επιτρέψτε μου μία παράθεση για παράδειγμα: http://www.border.gov.au/)
Πηγαίνετε σε μία σοβαρή χώρα και μην φοβάστε τίποτα.
Ότι και να κάνετε ( κυριολεκτικά) " θα πιάσει τόπο".
Ξεχάστε τα "εγώ σπούδασα" ( όλα αυτά σας πάνε τόσο πίσω, όσο δεν φαντάζεστε), και προχωρείστε.
Ο καθένας και η κάθε μία όσο και όπως μπορεί.
Είναι κρίμα....
Νέα παιδιά είστε.
"Θα πάτε χαμένοι" εδώ....
Σας μιλώ ειλικρινά.
Είναι κρίμα.
Η χώρα αυτή θέλει ακόμα πάρα πολλές δεκαετίες για να γίνει κάτι συγκροτημένο και σοβαρό που θα σέβεται τους κατοίκους της.
Πρόκειται για εξελικτική φάση.
ΜΗΝ "κάψετε" τον εαυτό σας.
Πρόκειται για "φαινόμενα μεγάλης κλίμακας" αυτά...
Δεν μπορεί κανείς να βοηθήσει στην επιτάχυνση της εξελικτικής πορείας που απαιτείται...

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Πάρα πολύ σωστά!
Θέλω να μπορέσει να γίνει κατανοητό ειδικότερα από τα νέα παιδιά αυτό!
ΞΕΧΑΣΤΕ τον χώρο της εκπαίδευσης ( τουλάχιστον εντός ελλάδος).
Ξεχάστε τον!
Όσο δεν τον ξεχνάτε, τόσο μεγαλύτερη ζημιά κάνετε στον εαυτό σας.
Θα μπορούσα να πω πολλά εδώ, όμως το αποφεύγω διότι πιστεύω ότι κατά βάθος καταλαβαίνετε οι περισσότεροι/ες.
Σε ευχαριστούμε όλοι, νεότεροι και παλαιότεροι για την προτροπή και τη μεγαλοψυχία σου. Πραγματικά μας ανοίγεις τα μάτια! Είναι δικαίωμα του καθενός να κάνει ό,τι όνειρα επιθυμεί κι αν συναντήσει τοίχο πρόβλημά του. Δε νομίζω ότι οι νεότεροι έχουν ανάγκη συμβουλές αυτού του στυλ. Δε σου το ζήτησε κανείς εξάλλου. Ο καθένας μπορεί να κρίνει όσα γίνονται γύρω μας και να αποφασίζει με γνώμονα το δικό του συμφέρον.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΤΤ
« Απάντηση #4823 στις: Ιούλιος 24, 2015, 12:34:12 πμ »
συναδελφοι ειπωθηκε καπου οτι οι φεκιτες χανουν το δικαιωμα τους;
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Συνάδελφοι εγώ το λέω και όποιος θέλει ας ακούσει.
Και κρατήστε το για να το θυμάστε: ΔΕΝ υπάρχει κάποιο μέλλον εδώ για ένα νέο παιδί ( ούτε για τους μεγαλύτερους φυσικά, αλλά αυτοί κατά κανόνα δεν μπορούν και να κάνουν κάτι-γι' αυτό δεν αναφέρομαι σε αυτούς).
Κοιτάξτε να ανοίξετε τα φτερά σας, και προχωρείστε μπροστά.
Να σας το πω καθαρά: εκτός χώρας ( επιτρέψτε μου μία παράθεση για παράδειγμα: http://www.border.gov.au/)
Πηγαίνετε σε μία σοβαρή χώρα και μην φοβάστε τίποτα.
Ότι και να κάνετε ( κυριολεκτικά) " θα πιάσει τόπο".
Ξεχάστε τα "εγώ σπούδασα" ( όλα αυτά σας πάνε τόσο πίσω, όσο δεν φαντάζεστε), και προχωρείστε.
Ο καθένας και η κάθε μία όσο και όπως μπορεί.
Είναι κρίμα....
Νέα παιδιά είστε.
"Θα πάτε χαμένοι" εδώ....
Σας μιλώ ειλικρινά.
Είναι κρίμα.
Η χώρα αυτή θέλει ακόμα πάρα πολλές δεκαετίες για να γίνει κάτι συγκροτημένο και σοβαρό που θα σέβεται τους κατοίκους της.
Πρόκειται για εξελικτική φάση.
ΜΗΝ "κάψετε" τον εαυτό σας.
Πρόκειται για "φαινόμενα μεγάλης κλίμακας" αυτά...
Δεν μπορεί κανείς να βοηθήσει στην επιτάχυνση της εξελικτικής πορείας που απαιτείται...
Εντάξει, πλέον είμαι βέβαιος, τρολάρεις.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Εντάξει, πλέον είμαι βέβαιος, τρολάρεις.

τι τρολλαρει ο ανθρωπος...ετσι ειναι!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Διαβάζω παραληρηματικά σχόλια. Ηρεμήστε, πηγαίνετε για κανα μπάνιο, πηγαίνετε διακοπές γιατί σας κόβω να βγαίνετε στους δρόμους και να μιλάτε φωναχτά μόνοι σας.

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
κ. Truth
Για τους άνω των 40, έχω να πω ότι κατά πάσα πιθανότητα "την πάτησαν" μια και οι πιθανότητές τους να μπορέσουν να προβούν σε κινήσεις απεγγλωβισμού τους από αυτή την σουρρεαλιστική πραγματικότητα, είναι πολύ περιορισμένες πια....
Δεν ξέρω τι υποψιάζεστε ( θα ήταν ενδιαφέρον να μου το  λέγατε), όμως η σκληρή πραγματικότητα είναι αυτή.
Αν θέλετε τη γνώμη μου ( η οποία φυσικά δεν έχει κάποια πρακτική αξία) εδώ, θα σας έλεγα ότι αυτοί οι άνθρωποι έχουν μεγάλο δίκιο.
Όμως στην χώρα της κομματοκρατίας, του ρουσφετιού της αναξιοκρατίας, ΔΕΝ μπορούν να σωθούν από τίποτα επικαλούμενοι αυτό το δίκιο τους.
Η χώρα δεν έχει σοβαρούς θεσμούς, δεν έχει παράδοση αξιοκρατίας, δεν έχει ανεξάρτητους θεσμούς...
ΔΕΝ είναι αυτό περιβάλλον κατάλληλο για όσα δικαίως υπονοείτε.
Είναι σκληρό, αλλά είναι αληθινό.
Προσωπικά είμαι ήδη μόνιμος ( διοριστέος ασέπ) και σας μιλώ από απόσταση που μου επιτρέπει να βλέπω τα πράγματα αρκετά ψυχραιμότερα.
Λυπάμαι εδώ και χρόνια.
Όμως η ελλάδα και οι έλληνες αυτό είμαστε πάνω-κάτω.
Κοιτάξτε μήπως μπορέσετε να ξεφύγετε εγκαίρως από αυτή την σουρρεαλιστική πραγματικότητα ( αν μπορείτε γιατί η ηλικία που μου αναφέρατε είναι σχεδόν απαγορευτική πια), γιατί "την νύφη" εσείς ( εννοώ άτομα σαν αυτά που μου περιγράψατε) θα την πληρώσετε στο τέλος....


Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
τι τρολλαρει ο ανθρωπος...ετσι ειναι!
Εντάξει ας τα μαζέψει και στο καλό. Τι να του κάνουμε να του κουνήσουμε το μαντήλι; Τσουρέκια μας τα κανε βραδιάτικα.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
πραγματικα καποιοι δεν ξερω αν εχετε νιωσει τι γινεται... τι οικογενειες εχετε πισω σας και κατα ποσο εχουν υποφερει αυτα τα χρονια της κρισης...η τι κανετε για να ζησετε ...αν δουλευετε κι αν ειστε σε θεση με τις συνθηκες εργασιας που βιωνετε και τα χρηματα που παιρνετε απο τη δουλεια σας και μονο να ζησετε...γιατι αν πραγματικα ειχατε την εμπειρια αυτη θα φευγατε τρεχοντας

αν βεβαια εχετε τις πλατες της οικογενειας σας που μπορει να σας στηριζει τοτε καθιστε...αλλα σκεφτειτε οτι τα πιο δημιουργικα σας χρονια θα τα σπαταλησετε κυνηγωντας χιμαιρες απο πουλημενες κυβερνησεις...
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 770
Σύνολο: 786

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.