*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2041557 φορές)

0 μέλη και 38 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Μα αυτό ακριβώς θα γίνει: θα έρθουν οι μπάτσοι και θα διαλύσουν τις όποιες καταλήψεις (που είναι πολύ δύσκολο να οργανωθούν σε πανελλήνια κλίμακα)! Οι καθαρίστριες ήταν υπό την προστασία του Κατρούγκαλου (που θα γινόταν υπουργός σε λίγο) και γι' αυτό δεν τις πείραζαν! Οι εκπαιδευτικοί ποιον πολιτικό έχουν να τους υπερασπιστεί και να τους βοηθήσει, όταν χρειαστεί;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγω απο την αλλη δεχομαι να μην διοριζομαι εαν ειναι να σωθει η χωρα....(δεν δεχομαι ολα αυτα που βλεπω να γινονται ...καθαριστριες στου υπουργειο δικαιοσυνης ως ΠΕ) . Αυτο ομως που δεν δεχομαι ειναι να βλεπω καποιο που δεν πηγε ποτε στον διαγωνισμο να πηγαινει μποροστα μου αναπληρωτης. Απο οτι μαθαινω ως ποντικακι που ειμαι ανθρωος απο βασικη ειδικοτητα ηταν διπλα στον κουρακη και πρωοθουσε τους απολυμενους ιδιωτικων....Ξερω και ονομα!! θαγραψω εν καιρω πολλα!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος scuola

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ειπε και 2 αλλα σημεια 1 για ενοποίηση κλάδων και στα επαλ για τμημα απο 7 ατομα και πάνω.....εκτος απο τους καθηγητες ειδικοτητων αυτο πληττει και μονιμους των λεγομενων βασικων ειδικοτητων μιας και πολλοι εχουν οργανικες σε επαλ αλλα και τον αριθμο αναπληρωτων- διορισμων

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Εγω απο την αλλη δεχομαι να μην διοριζομαι εαν ειναι να σωθει η χωρα....(δεν δεχομαι ολα αυτα που βλεπω να γινονται ...καθαριστριες στου υπουργειο δικαιοσυνης ως ΠΕ) . Αυτο ομως που δεν δεχομαι ειναι να βλεπω καποιο που δεν πηγε ποτε στον διαγωνισμο να πηγαινει μποροστα μου αναπληρωτης. Απο οτι μαθαινω ως ποντικακι που ειμαι ανθρωος απο βασικη ειδικοτητα ηταν διπλα στον κουρακη και πρωοθουσε τους απολυμενους ιδιωτικων....Ξερω και ονομα!! θαγραψω εν καιρω πολλα!
Συμφωνώ μαζί σου κι αν ξέρεις όνομα, όχι μόνο πρέπει να το γράψεις εδώ, αλλά και να το καταγγείλεις, χωρίς να χρονοτριβείς! Πάντως, είναι γνωστό πως η κάθε φορά ηγεσία του Υπουργείου μας έχει μια "αδυναμία" στους απολυμένους των ιδιωτικών!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγω απο την αλλη δεχομαι να μην διοριζομαι εαν ειναι να σωθει η χωρα....(δεν δεχομαι ολα αυτα που βλεπω να γινονται ...καθαριστριες στου υπουργειο δικαιοσυνης ως ΠΕ) . Αυτο ομως που δεν δεχομαι ειναι να βλεπω καποιο που δεν πηγε ποτε στον διαγωνισμο να πηγαινει μποροστα μου αναπληρωτης. Απο οτι μαθαινω ως ποντικακι που ειμαι ανθρωος απο βασικη ειδικοτητα ηταν διπλα στον κουρακη και πρωοθουσε τους απολυμενους ιδιωτικων....Ξερω και ονομα!! θαγραψω εν καιρω πολλα!
Eίναι γνωστός ο συγκεκριμένος ιδιωτικός. ΠΕ03 είναι και απολαμβάνει μετα τις ειδικές κατηγορίες την κορυφή του πίνακα των αναπληρωτών. Αν γνωρίζεις περισσότερα χωρίς όνομα μπορείς να μας τα παραθέσεις. Έχει άκρες και επιρροή και στη νέα ηγεσία του υπουργείου;
 Ο Φίλης μίλησε για μεικτό σύστημα διορισμών λέγοντας πως θα ληφθούν και οι διαγωνισμοί και η πολυετή αναπλήρωση. Πιθανότατα εννοούσε την πρόταση Κουράκη Πιλάβιου η οποία ευννούσε τους επιτυχόντες του ασεπ 2008 με προυπηρεσία(από λίγο ως πολύ) και φυσικά τους ιδιωτικούς. Αντίθετα χαντάκωνε όλους τους άλλους. Όλα αυτά βέβαια με την προϋποθεση πως θα γίνουν διορισμοί στο χώρο της εκπαίδευσης κάτι που πλέον δεν πιστεύουν ούτε και οι αιθεροβάμονες....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 31, 2015, 08:29:18 μμ από mathstavros »

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πότε μίλησε ο Φίλης για μεικτό σύστημα διορισμών και το ΑΣΕΠ θα είναι απαραίτητη προϋπόθεση ή όχι?

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Διορισμοι
« Απάντηση #7370 στις: Οκτώβριος 31, 2015, 09:11:57 μμ »
Eίναι γνωστός ο συγκεκριμένος ιδιωτικός. ΠΕ03 είναι και απολαμβάνει μετα τις ειδικές κατηγορίες την κορυφή του πίνακα των αναπληρωτών. Αν γνωρίζεις περισσότερα χωρίς όνομα μπορείς να μας τα παραθέσεις. Έχει άκρες και επιρροή και στη νέα ηγεσία του υπουργείου;
 

Ο επονομαζόμενος και ''κοκορετσάς''.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι
« Απάντηση #7371 στις: Οκτώβριος 31, 2015, 09:17:28 μμ »

Ο επονομαζόμενος και ''κοκορετσάς''.
Δεν γνωρίζω τις αδυναμίες του..... :P
Πότε μίλησε ο Φίλης για μεικτό σύστημα διορισμών και το ΑΣΕΠ θα είναι απαραίτητη προϋπόθεση ή όχι?
Δες το βίντεο στην ιστοσελίδα:
http://www.rodiaki.gr/article/323833/empeiria-zwhs-to-mathhma-stoys-arkioys-dhlwnei-o-daskalos-tasos-ziaskas
μετά το 11ο λεπτό. Ήταν από εκπομπή της ΕΡΤ στις 19/10 όπου για πρώτη φορά τέθηκε επι τάπητος το πρόβλημα των κενών και της αδιοριστίας. Δεν έθεσε σε κανέναν σημείο της απαραίτητης προυπόθεσής ασεπ για διορισμό.

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι
« Απάντηση #7372 στις: Οκτώβριος 31, 2015, 09:29:35 μμ »
Δεν γνωρίζω τις αδυναμίες του..... :PΔες το βίντεο στην ιστοσελίδα:
http://www.rodiaki.gr/article/323833/empeiria-zwhs-to-mathhma-stoys-arkioys-dhlwnei-o-daskalos-tasos-ziaskas
μετά το 11ο λεπτό. Ήταν από εκπομπή της ΕΡΤ στις 19/10 όπου για πρώτη φορά τέθηκε επι τάπητος το πρόβλημα των κενών και της αδιοριστίας. Δεν έθεσε σε κανέναν σημείο της απαραίτητης προυπόθεσής ασεπ για διορισμό.

Mοιαζει με αυτους που γυρνανε τις σουβλες.Ουτε κι εγω ξερω τις αδυναμίες του.Ειχα μια σκασιλα τι τρωει!Ο Φιλης μεθαυριο στον Ενικο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 31, 2015, 10:04:54 μμ από spiritus asper »
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι
« Απάντηση #7373 στις: Οκτώβριος 31, 2015, 10:54:00 μμ »

Ο επονομαζόμενος και ''κοκορετσάς''.

Απο την στιγμη που το ξεραμε και δεν φωναξαμε εισαγγελεα καλα να παθουμε...και ο συγκεκριμενος μας κοροιδευει κιολας. Υο παιζει οτι λυνει και δενει. Αλλα μια καταγγελια δεν καναμε. Και τωρα αυτος ειναι κιολας τοποθετημενος διπλα στο σπιτι του

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Εγω απο την αλλη δεχομαι να μην διοριζομαι εαν ειναι να σωθει η χωρα....(δεν δεχομαι ολα αυτα που βλεπω να γινονται ...καθαριστριες στου υπουργειο δικαιοσυνης ως ΠΕ) . Αυτο ομως που δεν δεχομαι ειναι να βλεπω καποιο που δεν πηγε ποτε στον διαγωνισμο να πηγαινει μποροστα μου αναπληρωτης. Απο οτι μαθαινω ως ποντικακι που ειμαι ανθρωος απο βασικη ειδικοτητα ηταν διπλα στον κουρακη και πρωοθουσε τους απολυμενους ιδιωτικων....Ξερω και ονομα!! θαγραψω εν καιρω πολλα!
Και γιατί δεν κάνεις καταγγελία πριν συμβεί το "ανεπανόρθωτο"; Εδώ που φτάσαμε τι άλλο έχουμε να φοβηθούμε, δεν κατάλαβα. Τι χειρότερο να μας βρει (όλους) από το να μη γίνονται ΠΑΡΑΝΟΜΑ οι διορισμοί; Δηλαδή βλέπουμε ότι εμ κακώς τέθηκε το 1/5 στους διορισμούς εμ δεν τηρείται, άρα είναι παράνομοι, εμ πεινάμε από την αδιοριστία εμ θα φοβηθούμε; Τι χειρότερο θα συμβεί;Θα πας φυλακή;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απαραιτητ προυποθεση για διορισμο η επιτυχια ασεπ. Οτιδηποτε αλλο θα ειναι ρυθμιση. Εχω μεγαλη προυπηρεσια ανω τον 60 μηνων για οποιον θελησει να πει οτι φωναζω προσωπικα. Ομως παραταυτα πηγα και εδωσα διαγωνιασμο. Ο κυριος πε03 που γραφετε ειναι αυτος που λεω. Αλλα ας περιμενουμε και την αποφαση του στε . Νομιζω θα υπαρξουν εξελιξεις. Αυτο μου λενε οι πληροφοριες μου. Εχω ξαναγραψει οτι εδω που φτασαμε η αμεση εφαρμογη του νομου διαμαντοπουλου θα ειναι ρο δικαιότερο.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Φυσικά και θα υπάρξουν εξελίξεις λόγω των δικαστικών αποφάσεων... Εδώ που φτάσαμε...δε γίνεται αλλιώς!
Αν εσύ το έμαθες...φαντάσου τι ξέρουν εκείνοι που έχουν προσφύγει και αναμένουν την απόφαση που τους αφορά!

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Για να μπει ως προυπόθεση ο ΑΣΕΠ θα πρέπει να διεξάγει αμεσα νεο διαγωνισμό και συγχρόνως να ακυρώσει τους προηγούμενους, με εξαίρεση τον τελευταίο. Δεν είναι τόσο απλό και ειλικρινά δεν έχω καμία διάθεση και κουράγιο να δίνω ΑΣΕΠ κάθε δυο χρόνια. Εκει κινδυνεύουμε να πάμε και γιάυτο πρέπει να ειμαστε σε εγρήγορση και πιο προσεχτικοί σε αυτα που ζητάμε και ευχόμαστε γιατι θα τα βρούμε μπροστά μας.......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160920
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 656
Σύνολο: 668

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.