*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2042764 φορές)

0 μέλη και 44 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
εγώ αποκλείω και τους 12 μήνες του 2016 :P....αιτία: δεν υπάρχει σάλιο... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Διαγωνισμός για μονιμους διορισμούς ,μόνο για δασκάλους,νηπιαγωγούς ,φιλολόγους,μαθηματικούς, φυσικούς.... Σας λέει κάτι;
Δεν είναι δικός μου ο προβληματισμός προς αποφυγή παρεξηγήσεων.... 8)

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
εγώ αποκλείω και τους 12 μήνες του 2016 :P....αιτία: δεν υπάρχει σάλιο... ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Συμφωνώ κι εγώ σ' αυτό!
  

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι θεωρούν ότι είναι ΤΟΣΟ δύσκολο να γίνει ένας γραπτός διαγωνισμός που γίνεται εδώ και κοντά 20 χρόνια. Όπως είπε κάποιος, εδώ έγινε ολόκληρο δημοψήφισμα κόστους εκατομμυρίων μέσα σε επτά ημέρες. Και με μηδενικό αποτέλεσμα, όπως φάνηκε...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2015, 08:38:43 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος physicos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια εγω νομιζω και γραπτο ασεπ αν δεν κανει αναπληρωτες με νεο συστημα μπορει να παρει.απλα θα αλλαξει η τραπουλα και καποιοι θα πεσουν θεσεις και καποιοι θα ανεβουν.απλα αυτοι που θα ευνοηθουν θα δουλευουν κοντα στο σπιτι και οι αλλοι που ηταν συνεχεια ευνοημενοι θα αναγκαστουν να πανε πιο μακρια.οτανειναι να διορισει τοτε μπορει να κανει γραπτο ασεπ.κι εμεις με τις επιτυχιες του 2006 και του 2008 θα κρατησουμε μια απο τις 2 συμφωνα με το νομο διαμαντοπουλου 3848.

Αποσυνδεδεμένος emmanouil2015

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι θεωρούν ότι είναι ΤΟΣΟ δύσκολο να γίνει ένας γραπτός διαγωνισμός που γίνεται εδώ και κοντά 20 χρόνια. Όπως είπε κάποιος, εδώ έγινε ολόκληρο δημοψήφισμα κόστους εκατομμυρίων μέσα σε επτά ημέρες. Και με μηδενικό αποτέλεσμα, όπως φάνηκε...
Απλα ΔΕΝ θέλουν(συριζα) να κάνουν γραπτό ΑΣΕΠ!!!
Τι δεν καταλαβαίνεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2015, 08:53:26 μμ από emmanouil2015 »

Αποσυνδεδεμένος emmanouil2015

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2015, 08:54:06 μμ από emmanouil2015 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απλα ΔΕΝ θέλουν(συριζα) να κάνουν γραπτό ΑΣΕΠ!!!
Τι δεν καταλαβαίνεις?

Θεωρητικά, όλα αυτά που έχουν κάνει ως κυβέρνηση, ΔΕΝ ήθελαν να τα κάνουν. Πες μου 1 πράγμα που έχουν πει και το έχουν τηρήσει. Προσωπικά, όταν δηλώνουν κάτι, πλέον είμαι σίγουρος ότι θα κάνουν το αντίθετο. Και για 1000στή φορά, δε μιλάμε για γραπτό ΑΣΕΠ επειδή θα τον ΘΕΛΟΥΝ, αλλά επειδή δε θα τους βγαίνει αλλιώς αυτό που θα θέλουν να πετύχουν. ΑΝ είπαμε συμβεί αυτό, τότε ΜΠΟΡΕΙ να κάνουν γραπτό ΑΣΕΠ. Λες και αρχίσαμε να μοιράζουμε σημειώσεις κάνετε...

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απλα ΔΕΝ θέλουν(συριζα) να κάνουν γραπτό ΑΣΕΠ!!!
Τι δεν καταλαβαίνεις?
Οπότε τώρα βλέπουμε ότι το "δεν θέλουν να κάνουν" δεν μπορεί να έχει ισχύ.

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Διαγωνισμός για μονιμους διορισμούς ,μόνο για δασκάλους,νηπιαγωγούς ,φιλολόγους,μαθηματικούς, φυσικούς.... Σας λέει κάτι;
Δεν είναι δικός μου ο προβληματισμός προς αποφυγή παρεξηγήσεων.... 8)

Ναι μου λεει...ειναι αυτο που λεω και εγω κατι μηνες τωρα...διαγωνισμος θα γινει σε βασικες ειδικοτητες  με μεγαλα κενα...

Αποσυνδεδεμένος emmanouil2015

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε λίγο θα αρχίσετε να λέτε και ημερομηνίες  ;)
Τονίζω όπως στην εποχή λοβέρδου!
Δεν μπορεί κανείς να τους πιέσει για γραπτό διαγωνισμό!
Ακόμα και αν το κάνουν για να βάλουν στο παιχνίδι τους νέους θα έχουμε πάλι κάτι με ποσόστωση σαν 60-40 να μπορέσουν να τους χωρέσουν όλους, ακόμα και τους ιδιωτικούς γιατί αυτή είναι η ιδεολογία τους!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έχουμε καταλάβει ότι πλέον βγαίνουν αποφάσεις δικαστηρίων προς συγκεκριμένη κατεύθυνση; Ότι πλέον έχει γνωμοδοτήσει το ΣτΕ δεσμευτικά προς τη διοίκηση; Πολύ χαλαρότητα εξακολουθώ να διακρίνω, "έλα μωρέ, θα κάνουν αυτό που θέλουν τελικά"...

Και ακριβώς για αυτό το λόγο, δεν καταλαβαίνω τη διάκριση για τις βασικές ειδικότητες. Οι αποφάσεις είναι δεσμευτικές για το σύστημα διορισμού του υπουργείου, γενικά. Δεν μπορεί να αλλάξει μόνο για κάποιες ειδικότητες επιλεκτικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2015, 10:30:11 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Έχουμε καταλάβει ότι πλέον βγαίνουν αποφάσεις δικαστηρίων προς συγκεκριμένη κατεύθυνση; Ότι πλέον έχει γνωμοδοτήσει το ΣτΕ δεσμευτικά προς τη διοίκηση; Πολύ χαλαρότητα εξακολουθώ να διακρίνω, "έλα μωρέ, θα κάνουν αυτό που θέλουν τελικά"...

Και ακριβώς για αυτό το λόγο, δεν καταλαβαίνω τη διάκριση για τις βασικές ειδικότητες. Οι αποφάσεις είναι δεσμευτικές για το σύστημα διορισμού του υπουργείου, γενικά. Δεν μπορεί να αλλάξει μόνο για κάποιες ειδικότητες επιλεκτικά.

Να τα πεις στο πορτοκαλι που λεει οτι τα δικαστηρια δεν θεσμοθετουν συστημα διορισμων...και μηπως πρεπει να δουμε το θεμα των ειδικοτητων στα σχολεια διοτι 140 ειναι παρα πολλες...

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Να τα πεις στο πορτοκαλι που λεει οτι τα δικαστηρια δεν θεσμοθετουν συστημα διορισμων...και μηπως πρεπει να δουμε το θεμα των ειδικοτητων στα σχολεια διοτι 140 ειναι παρα πολλες...

Ε ναι, παραανέβηκε το επίπεδο της παιδείας μας, οπότε ας το ρίξουμε λίγο, αφαιρώντας τις ειδικότητες-πολυτέλειες. Κάτι ξένες γλώσσες, κάτι εικαστικά, κάτι ειδικότητες στα ΕΠΑΛ. Και οι τωρινοί υπουργοί και υφυπουργοί, γλώσσα-γλώσσα-μαθηματικά έκαναν και μια χαρά άνθρωποι βγήκαν...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 744
Σύνολο: 757

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.