*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016  (Αναγνώστηκε 189838 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eytyxia80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #364 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 04:15:29 μμ »
Δηλαδή δεν αλλάζεις πίνακα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #365 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 04:48:57 μμ »
Αφού δεν μετράει η προϋπηρεσία του ΟΑΕΔ στους πίνακες αναπληρωτών, πώς να αλλάξεις πίνακα;
Παραμένεις στον πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #366 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 05:17:04 μμ »
Πάντως κάτι πρεπει να γίνει με την αναγνωριση.Δεν μπορει η προυπηρεσια του υπουργειου παιδειας να μετραει στον ΟΑΕΔ ενω το αντιθετο οχι.Κατι πρεπει να γίνει...ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ.Ειναι αντισυνταγματικο!!!οσον αφορα τους ΠΕ και τους ΤΕ αν δεν κάνω λάθος οι ΤΕ προηγουνται μονο στα εργαστηρια εφοσον δεν υπαρχει μονιμος αλλα σε καμια περιπτωση στις θεωριες.Οσο για το μοιρασμα...μη σας παραμυθιαζουν οι διευθυντες....ο πρωτος εφοσον ειναι ανεργος πρεπει να συμπληρωσει ωραριο...

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #367 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 05:20:36 μμ »
Επίσης συνάδελφοι ας μη βάλουμε και το χέρι μας στη φωτιά πως οι ΣΕΚ αποτελούν παρελθόν... Υπάρχει πληροφόρηση πως έχουν γίνει κάποιες αλλαγές της τελευταίας στιγμής, λίγο πριν τη κατάθεση προς ψήφιση του πολυνομοσχεδίου...
Τα πάντα συνεχίζουν να είναι κινούμενη άμμος...
πες μας τι γνωρίζεις 😊

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #368 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 05:29:22 μμ »
Οσο για το μοιρασμα...μη σας παραμυθιαζουν οι διευθυντες....ο πρωτος εφοσον ειναι ανεργος πρεπει να συμπληρωσει ωραριο...

Αυτό το έχεις δει κάπου γραμμένο επισήμως; Έχω την εντύπωση πως οι Διευθυντές στην περίπτωση αυτή πράττουν κατα το δοκουν και όπως τους συμφέρει...
Στις φετινές οδηγίες πρόσληψης ΠΡΕΠΕΙ οι γνωστοί φωστήρες να το διευκρινήσουν, γιατί απ ότι μαθαίνω, αρκετό "ξύλο" ήδη έχει πέσει...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2015, 05:30:57 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος lefkadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #369 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 05:35:35 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.
Επιτρέψτε μου να σας εκφράσω έναν ακόμη προβληματισμό μου κι αν μπορεί κάποιος να μου πει μια γνώμη.
Συμφώνησα με 2 ΕΠΑΣ για 10 ώρες τη βδομάδα, 4 ημέρες τη βδομάδα.
Σήμερα με πήραν κι από 3η ΕΠΑΣ, για 2 ώρες ακόμη, αλλά επειδή το πρόγραμμά τους δε βόλευε να με βάλουν τη μέρα που έχω κενή, και τις μέρες και ώρες που μπορούσαν εγώ είχα ήδη κλείσει, ο διευθυντής μού είπε ότι δεν πειράζει, θα πάει παρακάτω στον πίνακα.
Εκείνη την ώρα ντράπηκα να του πω ότι θα ήθελα αυτές τις 2 ώρες, και είπα "εντάξει".
Τώρα το σκέφτομαι και στενοχωριέμαι.
10 ώρες δεν είναι πολλές και δεν έχω άλλη απασχόληση, κρίμα δεν είναι να μη συμφωνούμε λόγω προγράμματος;
Δεν είναι ότι δεν προλαβαίνω. Σιγά το φόρτο εργασίας που έχω.
Μπορείτε να μου πείτε αν συνηθίζεται κάτι τέτοιο;
Μπορώ να ζητήσω προσαρμογή προγραμμάτων για να μη χάσω τις ώρες;
Γίνεται αυτό; Ξέρω, δεν είμαι μόνο εγώ, υπάρχουν κι ένα σωρό άλλες ειδικότητες.
Αλλά πώς θα εγκρίνουν την πρόσληψη του επόμενου ωρομίσθιου από τον ΟΑΕΔ, χωρίς δική μου υπογραφή ότι δεν αποδέχομαι τις ώρες αυτές;
(Να σημειώσω ότι και σε μια άλλη ΕΠΑΣ, που κάλεσα διερευνητικά, μου είπαν ότι έχουν ήδη καλέσει. Πώς κάλεσαν; Παρακάμπτοντας την προτεραιότητα στον πίνακα; Και πώς θα εγκριθεί η πρόσληψη αυτή; Δεν επέμεινα για απαντήσεις, γιατί η συγκεκριμένη ΕΠΑΣ είναι πολύ μακριά απ' το σπίτι μου και δε με εξυπηρετεί).
Σας ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Marabou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #370 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 05:55:10 μμ »
Γνωρίζει κάποιος από τους συναδέλφους που έχουν εμπειρία στις Επας τι προβλέπεται για τις αναθέσεις μαθημάτων; ισχύειότι κ στη δευτεροβάθμια;γιατί μου φαίνεται οι διευθυντές όπως θέλουν τα γυρίζουν :-\

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #371 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 05:55:25 μμ »
Δεν ξερω αν τους ανακοινωσες το προγραμμα σου και μετα σου ειπαν για το 2ωρο το οποιο δεν βολευε....εαν θελουν να σε πεταξουν εξω θα στις βαλουν τις ωρες εκει που δεν μπορεις ωστε να μη δεχθεις και πάνε στον επόμενο.Προσαρμογη του προγραμματος με βαση το τι βολευει εσενα δε γινεται.Αφου συνεπεφταν με τις αλλες ΕΠΑΣ γιατι δεν ελεγες στις αλλες ΕΠΑΣ να σου αλλαξουν το προγραμμα;εαν δε το εκαναν ουτε αυτες δεν γινεται τιποτα τοτε..οσο για τις 10 ωρες μια χαρα ειναι...υπάρχουν και αλλοι με 1-2😊

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #372 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 05:59:14 μμ »
Αυτό το έχεις δει κάπου γραμμένο επισήμως; Έχω την εντύπωση πως οι Διευθυντές στην περίπτωση αυτή πράττουν κατα το δοκουν και όπως τους συμφέρει...
Στις φετινές οδηγίες πρόσληψης ΠΡΕΠΕΙ οι γνωστοί φωστήρες να το διευκρινήσουν, γιατί απ ότι μαθαίνω, αρκετό "ξύλο" ήδη έχει πέσει...
ετσι ειναι...πραττουν οπως τους συμφερει...το θεμα ειναι αν εσυ τις διεκδικησεις ή αν αποδεχθεις οτι σου δινουν...εγω προσωπικά ΜΙΛΑΩ και ΔΙΕΚΔΙΚΩ και ας μην αρεσει αυτο σε καποιους...

Αποσυνδεδεμένος eytyxia80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #373 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 06:05:29 μμ »
Πόσα χρήματα είναι τελικά γνωρίζει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος lefkadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #374 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 06:20:00 μμ »
Alexlion, δε θυμάμαι ακριβώς τι ειπώθηκε, έχω την εντύπωση από το ύφος του διευθυντή ότι δεν είχε σκοπιμότητα να με αποκλείσει. Μου πρότεινε μάλιστα και 2 εναλλακτικές, αλλά και οι 2 ήταν κλεισμένες.
Τώρα να πάρω τους διευθυντές των άλλων 2 ΕΠΑΣ και να τους κάνω μπάχαλο το πρόγραμμα, δε μου πάει να το κάνω.
Αφού με κάλεσαν πρώτοι, έχουν το δικαίωμα να διαμορφώσουν το πρόγραμμά μου όπως νομίζουν. Έτσι δεν είναι;

Σε ό,τι αφορά το θέμα της αναγνώρισης προϋπηρεσίας ΕΠΑΣ στους πίνακες αναπληρωτών, θεωρώ κι εγώ ότι είναι ΜΕΙΖΟΝ.
Και είναι μεγάλος παραλογισμός να σου λένε ότι θα σε αποκλείσουν τιμωρητικά αν παραιτηθείς από ΕΠΑΣ για να πας αναπληρωτής, λες και φταις εσύ που το Υπουργείο δε μπορεί να κάνει έναν στοιχειώδη προγραμματισμό προσλήψεων, ώστε να μπορείς να επιλέξεις πού θέλεις να δουλέψεις, αλλά και να μη κρεμάς κι αυτούς που σε προσλαμβάνουν με τυχόν παραίτησή σου.
Δεν είμαστε εμείς οι ασυνεπείς για να τιμωρηθούμε, αλλά το Υπουργείο!
Τουλάχιστον αν αναγνωριζόταν η προϋπηρεσία φαντάζομαι ότι αρκετοί από εμάς θα επιλέγαμε να μείνουμε στις ΕΠΑΣ, ακόμη κι αν μας καλούσαν αναπληρωτές.
Τώρα όμως, αν χάσουμε τα μόρια μιας χρονιάς αναπλήρωσης, άντε μετά να προλάβουμε τους άλλους...

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #375 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 06:35:33 μμ »
Alexlion, δε θυμάμαι ακριβώς τι ειπώθηκε, έχω την εντύπωση από το ύφος του διευθυντή ότι δεν είχε σκοπιμότητα να με αποκλείσει. Μου πρότεινε μάλιστα και 2 εναλλακτικές, αλλά και οι 2 ήταν κλεισμένες.
Τώρα να πάρω τους διευθυντές των άλλων 2 ΕΠΑΣ και να τους κάνω μπάχαλο το πρόγραμμα, δε μου πάει να το κάνω.
Αφού με κάλεσαν πρώτοι, έχουν το δικαίωμα να διαμορφώσουν το πρόγραμμά μου όπως νομίζουν. Έτσι δεν είναι;

Σε ό,τι αφορά το θέμα της αναγνώρισης προϋπηρεσίας ΕΠΑΣ στους πίνακες αναπληρωτών, θεωρώ κι εγώ ότι είναι ΜΕΙΖΟΝ.
Και είναι μεγάλος παραλογισμός να σου λένε ότι θα σε αποκλείσουν τιμωρητικά αν παραιτηθείς από ΕΠΑΣ για να πας αναπληρωτής, λες και φταις εσύ που το Υπουργείο δε μπορεί να κάνει έναν στοιχειώδη προγραμματισμό προσλήψεων, ώστε να μπορείς να επιλέξεις πού θέλεις να δουλέψεις, αλλά και να μη κρεμάς κι αυτούς που σε προσλαμβάνουν με τυχόν παραίτησή σου.
Δεν είμαστε εμείς οι ασυνεπείς για να τιμωρηθούμε, αλλά το Υπουργείο!
Τουλάχιστον αν αναγνωριζόταν η προϋπηρεσία φαντάζομαι ότι αρκετοί από εμάς θα επιλέγαμε να μείνουμε στις ΕΠΑΣ, ακόμη κι αν μας καλούσαν αναπληρωτές.
Τώρα όμως, αν χάσουμε τα μόρια μιας χρονιάς αναπλήρωσης, άντε μετά να προλάβουμε τους άλλους...

άρα εσύ θές να σου αναγνωρίσουν τα μόρια για τον πίνακα αλλά να μην πaw αναπληρωτής μακριά σε κάνα νησί  μιας και η ΕΠΑΣ είναι κοντά στο σπίτι σου απλά και μόνο να καπαρόσουμε διορισμό...
παιδιά μη χωριστούμε και άλλο, μη το ζητήσετε αυτό γιατί αρκετά έχουμε ως τώρα...

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #376 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 06:41:47 μμ »
Συγγνώμη δεν καταλαβα,τί να μην ζητήσουμε;την αναγνώριση προυπηρεσιας;την ζηταμε εδω και χρόνια αλλά δεν γίνεται τίποτα...μη φοβάστε...ακόμα😊

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016
« Απάντηση #377 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 06:47:02 μμ »
Συγγνώμη δεν καταλαβα,τί να μην ζητήσουμε;την αναγνώριση προυπηρεσιας;την ζηταμε εδω και χρόνια αλλά δεν γίνεται τίποτα...μη φοβάστε...ακόμα😊

Οκ θα σηκώσουμε το γάντι  ::)  ;D  ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161210
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 568
Σύνολο: 584

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.