*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.  (Αναγνώστηκε 489447 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #280 στις: Αύγουστος 21, 2015, 08:02:30 μμ »
Θέτω προς συζήτηση το θέμα που θα μας σερβίρουν σε επόμενη φάση(του χρόνου????)
ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ  ΤΟΥ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ (4 , 3 , 2 , 1 μόρια) κλιμακούμενη ανάλογα με την "αξία" του.

Και ποιος θα κρίνει την αξία κάθε μεταπτυχιακού? Αφού οι επιτροπές δεν είναι αμερόληπτες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:35:50 »

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #281 στις: Αύγουστος 21, 2015, 08:05:57 μμ »
Για άλλη μια φορά δηλαδή θέλουν να βολέψουν τους δικούς τους....
Ακριβώς. Θέλουν να ισχυροποιήσουν τα δικά τους πανεπιστήμια μετατρέποντας τα ως τα μονο εξειδικευμένα στην ειδικη αγωγή. Όλοι δηλαδή σαν επαίτες να παρακαλάμε για μια θέση στα ΜΠΣ τους. Αλλα επειδή η Ελλάδα δεν αλλάζει και πάλι οι θέσεις θα ειναι ονοματισμενες ελάχιστες και τρεχάτε όλοι να δίνουμε εξετάσεις στο κενό.
Μην αγχώνεστε όμως. Κατι μου λέει οτι δεν εχουν και πολύ ζωή ακόμα. Θα τους πετάξει έξω το συμφέρον των μελλοντικών εκλογών. Μετρήστε μεταπτυχιακά όλων αυτών των χρόνων και θα εχουμε όλους τους αντι-σύριζα ψήφους. Μιλάμε για δεκάδες χιλιάδες ψήφους χαμένους. Δεν συμφέρει λέμε. Ειναι ζήτημα χρόνου η άρση της απόφασης και η διάλυση της "μαϊμού" επιτροπής.

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #282 στις: Αύγουστος 21, 2015, 08:17:02 μμ »
Ακριβώς. Θέλουν να ισχυροποιήσουν τα δικά τους πανεπιστήμια μετατρέποντας τα ως τα μονο εξειδικευμένα στην ειδικη αγωγή. Όλοι δηλαδή σαν επαίτες να παρακαλάμε για μια θέση στα ΜΠΣ τους. Αλλα επειδή η Ελλάδα δεν αλλάζει και πάλι οι θέσεις θα ειναι ονοματισμενες ελάχιστες και τρεχάτε όλοι να δίνουμε εξετάσεις στο κενό.
Μην αγχώνεστε όμως. Κατι μου λέει οτι δεν εχουν και πολύ ζωή ακόμα. Θα τους πετάξει έξω το συμφέρον των μελλοντικών εκλογών. Μετρήστε μεταπτυχιακά όλων αυτών των χρόνων και θα εχουμε όλους τους αντι-σύριζα ψήφους. Μιλάμε για δεκάδες χιλιάδες ψήφους χαμένους. Δεν συμφέρει λέμε. Ειναι ζήτημα χρόνου η άρση της απόφασης και η διάλυση της "μαϊμού" επιτροπής.

Το ελπίζω. Μακάρι να γίνει έτσι.
Αν όμως δεν γίνει? Τι πρέπει να κάνουμε από εκεί και πέρα? Ασφαλιστικά μέτρα?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2015, 08:26:50 μμ από premnt017 »

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #283 στις: Αύγουστος 21, 2015, 08:27:41 μμ »
Το ελπίζω. Μακάρι να γίνει έτσι.
Αν όμως δεν γίνει? Τι πρέπει να κάνουμε από εκεί και πέρα? Ασφαλιστικά μέτρα?
Να ξεσηκωθούμε. Μαζικός χαμός...
Να φτάσουμε μέχρι το ΣΤΕ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:35:50 »

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #284 στις: Αύγουστος 21, 2015, 08:31:50 μμ »
Να ξεσηκωθούμε. Μαζικός χαμός...
Να φτάσουμε μέχρι το ΣΤΕ

Έτσι!! Δεν πρόκειται να τους αφήσουμε να μας ακυρώσουν έτσι απλά!!

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #285 στις: Αύγουστος 21, 2015, 08:32:31 μμ »
Ακριβώς. Θέλουν να ισχυροποιήσουν τα δικά τους πανεπιστήμια μετατρέποντας τα ως τα μονο εξειδικευμένα στην ειδικη αγωγή. Όλοι δηλαδή σαν επαίτες να παρακαλάμε για μια θέση στα ΜΠΣ τους. Αλλα επειδή η Ελλάδα δεν αλλάζει και πάλι οι θέσεις θα ειναι ονοματισμενες ελάχιστες και τρεχάτε όλοι να δίνουμε εξετάσεις στο κενό.
Μην αγχώνεστε όμως. Κατι μου λέει οτι δεν εχουν και πολύ ζωή ακόμα. Θα τους πετάξει έξω το συμφέρον των μελλοντικών εκλογών. Μετρήστε μεταπτυχιακά όλων αυτών των χρόνων και θα εχουμε όλους τους αντι-σύριζα ψήφους. Μιλάμε για δεκάδες χιλιάδες ψήφους χαμένους. Δεν συμφέρει λέμε. Ειναι ζήτημα χρόνου η άρση της απόφασης και η διάλυση της "μαϊμού" επιτροπής.
[/quo

...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2020, 09:24:21 μμ από Konstantinos83 »

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #286 στις: Αύγουστος 21, 2015, 08:47:00 μμ »

 Aπορώ πότε επιτέλους θα σταματήσετε τη λασπολογία όλοι εσείς που -ελατε παραδεχτείτε το έστω στους εαυτούς σας- διακαώς επιθυμείτε μια θέση στα μεταπτυχιακά της Ελλάδας αλλά θες οι εξετάσεις και το απαιτούμενο διάβασμα και οι αποτυχίες σας σε αυτές, θες το οτι πρεπει να βρειτε μια ευελικτη εργασία για να παρακολουθείτε τα μαθήματα - οπως έκανα εγώ και δεκάδες άλλοι μεταπτυχιακοί- και να είστε ενεργοί εκπαιδευόμενοι-μεταπτυχιακοί φοιτητές, θες το οτι δεν σάς δέχονται στα τμήματα λόγω έλλειψης παιδαγωγικής επάρκειας, αυτό που γνωρίζω με βεβαιότητα - λόγω διαπροσωπικών γνωριμιών- είναι οτι από θυμό και λύπη θίγετε όλοι εσείς πρόσωπα και επιτροπές και όχι επειδή έχετε αποδείξεις περι ρουσφετίων.
 Τα πρόσωπα της επιτροπής έχουν επαγγελματική εμπειρία και όλα τα τυπικα προσόντα για να κρίνουν εμάς και να ''πετάξουν'' εκτός τα μεταπτυχιακά ''μαιμούδες''. Ξέρουμε ποια είναι αυτά, ήρθε το τέλος εποχής τους (επιτέλους).
Δεν ξερω τι ζόρι τραβάς και απο που προέρχεσαι αλλα δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μου στερήσεις την ελεύθερη έκφραση μου. Δεν πήρα μεταπτυχιακό της πλάκας, πάσχισα για να το αποκτήσω δουλεύοντας παράλληλα στην ειδικη αγωγή. Καθένας εδώ εκφράζει τη γνωμη του και μέχρι στιγμής όλοι ήμαστε ενωμένοι για να αντιμετωπίσουμε ενα τέρας που λέγεται ΑΔΙΚΙΑ...
Κράτα κάθε επίθεση προς τον εαυτό σου. Κατι άτομα με γνώμες σαν τις δικές σου έφεραν την ΕΛλαδα σε αυτο το σημείο.
Το τελειώνω εδώ και δεν πρόκειται να μπω στο κόπο να ξανασχοληθώ μαζί σου...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2015, 08:50:13 μμ από marilou1981 »

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #287 στις: Αύγουστος 21, 2015, 08:47:56 μμ »

 Aπορώ πότε επιτέλους θα σταματήσετε τη λασπολογία όλοι εσείς που -ελατε παραδεχτείτε το έστω στους εαυτούς σας- διακαώς επιθυμείτε μια θέση στα μεταπτυχιακά της Ελλάδας αλλά θες οι εξετάσεις και το απαιτούμενο διάβασμα και οι αποτυχίες σας σε αυτές, θες το οτι πρεπει να βρειτε μια ευελικτη εργασία για να παρακολουθείτε τα μαθήματα - οπως έκανα εγώ και δεκάδες άλλοι μεταπτυχιακοί- και να είστε ενεργοί εκπαιδευόμενοι-μεταπτυχιακοί φοιτητές, θες το οτι δεν σάς δέχονται στα τμήματα λόγω έλλειψης παιδαγωγικής επάρκειας, αυτό που γνωρίζω με βεβαιότητα - λόγω διαπροσωπικών γνωριμιών- είναι οτι από θυμό και λύπη θίγετε όλοι εσείς πρόσωπα και επιτροπές και όχι επειδή έχετε αποδείξεις περι ρουσφετίων.
 Τα πρόσωπα της επιτροπής έχουν επαγγελματική εμπειρία και όλα τα τυπικα προσόντα για να κρίνουν εμάς και να ''πετάξουν'' εκτός τα μεταπτυχιακά ''μαιμούδες''. Ξέρουμε ποια είναι αυτά, ήρθε το τέλος εποχής τους (επιτέλους).


Εσύ έχεις επιχειρήματα ότι δεν έχουμε παιδαγωγική επάρκεια, ότι φοβόμαστε τις εξετάσεις και ότι στα μεταπτυχιακά που κάναμε δεν είχε διάβασμα????
Η επιτροπή θίγει και ελληνικά και ξένα μεταπτυχιακά.
Όσον αφορά εμένα προσωπικά, για δες το όνομά μου. Τι μπορεί να είναι αυτός ο κωδικός?? Αριθμός μητρώου από ελληνικό μεταπτυχιακό στις επιστήμες της αγωγής όπου μπήκα με εισαγωγικές εξετάσεις, το οποίο είχε θέσεις για 25 φοιτητές, εδωσαν εξετάσεις πάνω από 90 και τελικά πέτυχαν οι 21. Έχω επάρκεια ή δεν έχω?? Ξέρω από εξετάσεις ή δεν ξέρω?
Και στην τελική είμαστε Ευρωπαϊκή Ένωση ή δεν είμαστε, για να ακυρώνονται τα ευρωπαϊκά πανεπιστήμια, τα οποία έχουν πολύ ανώτερες από τα ελληνικά και στο λέω εκ πείρας μιας και έχω 2 μεταπτυχιακά, 1 Ελλάδας και 1 εξωτερικού, οπότε δεν προκειται περί λασπολογίας αλλά περί ισότητας.

Αποσυνδεδεμένος kofi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #288 στις: Αύγουστος 21, 2015, 08:49:38 μμ »
Gale 2012, δεν σε ξερω και ούτε εσυ εμένα. Δεν ξέρεις τι αφετηρίες έχω, τι παιδεία έχω, ποσά χρόνια εμπειρίας στην εκπαίδευση έχω.... Δεν ξέρεις τίποτα.... Και όμως εχεις μια τεράστια ευκολία να κατηγορεις όλους μας...
Πιστεύεις ότι όλοι μας είμαστε αποτυχημένοι που δεν κατορθωσαμε να πετύχουμε και να φτάσουμε στο "επιπεδο" ενός μεταπτυχιακου φοιτητή από Ελληνικο Πανεπιστημιο....
Θα μπορούσα εύκολα να συνεχίσω στο "επίπεδο" του δικού σου τρόπου σκέψης. Απλα σκεψου ότι είμαστε παρά πολλοί και όχι δεκάδες όπως εσεις.... Ολοι θα θέλαμε μια ευκαιρία να κάνουμε το μεταπτυχιακό μας στην Ελλάδα και ξέρεις κάτι; Δεν είναι ότι δεν μπορούμε να πετύχουμε στις εξετάσεις. Πετυχαίνουμε στην σχολική τάξη με τα παιδια.... Αυτό έχει μεγαλύτερη αξία....
Οι ακαδημαϊκοί υπεύθυνοι που αναφερεσαι, απέκτησαν τους τίτλους τους σε Πανεπιστήμια του εξωτερικού σαν αυτά που σπουδάσαμε... Και κάποια από τα πτυχία που έχουν είναι μονοετή... Ας τα κάνουν διετή, αφού περάσουν επιτροπή συνάφειας και τα λέμε....

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #289 στις: Αύγουστος 21, 2015, 08:54:18 μμ »
Μην ασχολούμαστε παιδιά με το άτομο αυτο διοτι χαλάει την ομαδικότητα και την συμπαράσταση που εχουμε μέχρι ώρας και θα συνεχίσουμε να εχουμε μέχρι τέλους. Καθένας απο μας ξέρει τι κόπο και τις στερήσεις είχε για να φέρει εις πέρας τις μεταπτυχιακές σπουδές του. Δε θα απολογηθούμε τώρα. Έλεος...

Αποσυνδεδεμένος dimkouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #290 στις: Αύγουστος 21, 2015, 09:01:10 μμ »
Θα γίνει προσφυγη εναντίον του ΙΕΠ απο το δικηγορικό του φατζηφώτη

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #291 στις: Αύγουστος 21, 2015, 09:08:45 μμ »
Ακριβώς. Θέλουν να ισχυροποιήσουν τα δικά τους πανεπιστήμια μετατρέποντας τα ως τα μονο εξειδικευμένα στην ειδικη αγωγή. Όλοι δηλαδή σαν επαίτες να παρακαλάμε για μια θέση στα ΜΠΣ τους. Αλλα επειδή η Ελλάδα δεν αλλάζει και πάλι οι θέσεις θα ειναι ονοματισμενες ελάχιστες και τρεχάτε όλοι να δίνουμε εξετάσεις στο κενό.
Μην αγχώνεστε όμως. Κατι μου λέει οτι δεν εχουν και πολύ ζωή ακόμα. Θα τους πετάξει έξω το συμφέρον των μελλοντικών εκλογών. Μετρήστε μεταπτυχιακά όλων αυτών των χρόνων και θα εχουμε όλους τους αντι-σύριζα ψήφους. Μιλάμε για δεκάδες χιλιάδες ψήφους χαμένους. Δεν συμφέρει λέμε. Ειναι ζήτημα χρόνου η άρση της απόφασης και η διάλυση της "μαϊμού" επιτροπής.
[/quote..


..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2020, 09:25:56 μμ από Konstantinos83 »

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #292 στις: Αύγουστος 21, 2015, 09:13:59 μμ »

Θα μπορούσε η επιτροπή- και οι δεκάδες /εκατοντάδες/χιλιάδες πτυχιούχοι- να σού απαγγείλει κατηγορίες για συκοφαντική δυσφήμιση και να έχεις μπελάδες καλοκαιριάτικα μέσα σε όλα τ' αλλά.

 Και εσένα τα πανεπιστήμια που έχουν τα μεταπτυχιακά "μαϊμού"  :P
και οι πτυχιούχοι τους!!!
Πώς σου φαίνεται??
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2015, 09:20:30 μμ από premnt017 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #293 στις: Αύγουστος 21, 2015, 09:43:55 μμ »
@gale2012   οκ έχεις δίκιο είναι ανεπαρκείς όλοι οι συνάδελφοι σου που δεν κατάφεραν να τους πάρουν στο μεταπτυχιακό του αρχικομμωτή και πήγαν και έκαναν κάποιο άλλο που δεν ταυτίζεται με αυτό. Εσύ είσαι επαρκέστατος και γιαυτό έρχεσαι και τους λες να κάτσουν στα αβγά τους και να αποδεχτούν τα κριτήρια του καθηγητή σου, λογικό είναι, θες να γίνουν επαρκέστατοι οι συνάδελφοι, μωρέ για το καλό τους το λες.
Έτσι εξηγείτε και η επίθεση που μου έκανες σε προηγούμενο μήνυμα σου και σου απάντησα καταλλήλως εδώ http://www.pde.gr/index.php?topic=32075.msg881235#msg881235. Εγώ τους παρότρυνα να αγωνιστούν και να μην αφήσουν τους σωτήρες να τους βάλουν σε μια τάξη. Βλακεία μου...

Για πες μας τώρα που κατάλαβα τα αγαθά κίνητρα σου, σου έκανε μάθημα ο αρχικομμωτής? και αν ναι, αυτά σας έλεγε όταν σας έκανε μάθημα? για την κάθαρση που πρέπει να έρθει στο χώρο? ότι το δικό σας πτυχίο είναι ποιοτικό και θα πάτε πρώτοι στους πίνακες ? ο αγώνας τώρα δικαιώνεται !!! βάστα γερά!



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 488

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.