*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 165814 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
μήπως αυτοί που δεν μιλάνε την πήραν την αναγνώριση;;;; λέω τώρα........ 
άλλωστε δεν είναι ομαδική η αναγνώριση. ο σώσον εαυτό............

Καλησπέρα.

Δεν πρόσθετα κάτι στη συζήτηση διότι δεν διαθέτω κάποιο νεότερο. Δυστυχώς, ούτε ο Παπαβλασόπουλος απάντησε στο ηλεκτρονικό μήνυμα (που μου είχε πει να του στείλω στα μέσα αυτής της εβδομάδας για την υπόθεσή μας), ούτε ο ΔΟΑΤΑΠ σε μεγάλο αριθμό κλήσεων που έκανα μεταξύ 11:00-12:30.
Εν τούτοις, θα δοκιμάσω μία ακόμα φορά μέσω τηλεφωνημάτων αύριο (είναι δύσκολη μέρα, βέβαια, γιατί έχουν τις συνεδριάσεις μεταξύ των εισηγητών κ.ο.κ.).
Την Τετάρτη (ημέρα που δέχεται ο οργανισμός επισκέψεις) 12 Αυγούστου, θα μεταβώ στην Αθήνα. Ανεξαρτήτως του γεγονότος εάν έχει βγει η εγκύκλιος ειδικής αγωγής, είμαι αποφασισμένος να καθίσω 2-3 μέρες μέχρι να έχω κάτι "χειροπιαστό" στα χέρια μου.

Τέλος, οι υποθέσεις σου sixtir, βλάπτουν το συγκεκριμένο νήμα και θεωρώ ότι τα γραφόμενά σου κρύβουν σκοπιμότητα. Εάν πράγματι έβρισκε εφαρμογή το ρητό: "ο σώζων εαυτόν σωθήτω", δεν θα άνοιγα αυτό το θέμα εξαρχής. Εάν δεν έχεις κάτι να αναφέρεις, το οποίο δύναται να λειτουργήσει επικουρικά προς τους συναδέλφους, καλό θα ήταν να μη δυναμιτίζεις το κλίμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2015, 01:50:40 πμ από Simple »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Ευτυχώς δεν θα βγει σήμερα η εγκύκλιος.Σε κάθε περίπτωση μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες θα πιεστούν να βάλουν τις υπογραφές αλλιώς πάει, το χάσαμε.Του χρόνου πάλι.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Ευτυχώς δεν θα βγει σήμερα η εγκύκλιος.Σε κάθε περίπτωση μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες θα πιεστούν να βάλουν τις υπογραφές αλλιώς πάει, το χάσαμε.Του χρόνου πάλι.
Απο που το γνωρίζεις αυτό; Βγήκε κάποια ανακοίνωση;;

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2015, 09:55:41 μμ από δηιάνειρα »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σήμερα ξαναπήγα ΔΟΑΤΑΠ .επιβεβαιώνω ότι ο Κος Παπαβλασόπουλος θα λείπει σε άδεια και αναπληρώνει η Κα Παφλιώτη . Επίσης επιβεβαιώνω ότι σε άλλο απόφοιτο Πανεπιστημίου Λευκωσίας έχει εκδοθεί και η παιδαγωγική επάρκεια ,πάλι με  ημερομηνία 29-07-2015 .

Αποσυνδεδεμένος dimkouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο Δοαταπ μου είπαν ότι σε όσους ο φάκελος είναι πλήρης θα δώσουν αντίγραφο αναγνώρισης

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Αν ισχύει είναι θετικό για εμάς. Ας αργήσει λίγο η αίτηση για αναπληρωτές. Πήγα σήμερα στο ΔΟΑΤΑΠ Θεσ/κης και μου είπαν ότι δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία για εμένα (με έψαξε στο σύστημα). Μου είπε ότι ενημερώνουν με mail. Μου είπε επίσης ότι το προχωρούν.. Οπότε ας ελπίσουμε μήπως προλάβουμε. Το τρέχουν πάντως από ότι κατάλαβα. Ενημερωμένη την είδα (πχ. ξέρει ότι δεν έχει βγει ακόμη η προκήρυξη μας).

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Κι από που μπορούμε να πάρουμε το αντίγραφο αναγνώρισης?

Αποσυνδεδεμένος dimkouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απο τον Δοαταπ θα μας το δώσουν σε περίπτωση που δεν προλάβουν να εκδόσουν πράξεις αναγνώρισης για όλους

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σου το είπαν αυτό στον δοαταπ στην Αθήνα;
Έγκυρη η πηγή dimkouk;

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2015, 09:55:25 μμ από δηιάνειρα »

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κι από που μπορούμε να πάρουμε το αντίγραφο αναγνώρισης?
Aντιγραφο αναγνώρισης??? Από ότι θυμαμαι είχαν πει στο simple όταν ειχε παει στην Αθήνα ότι κάτι τετοιο δεν είναι εφικτο.Και αν ισχύει πώς μπορούμε να την πάρουν όσοι είναι από επαρχία??????

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Μόλις απάντησαν στο email μου, οπότε λογικά δουλεύουν και το απόγευμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2015, 09:55:10 μμ από δηιάνειρα »

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Στο Δοαταπ μου είπαν ότι σε όσους ο φάκελος είναι πλήρης θα δώσουν αντίγραφο αναγνώρισης

Επιβεβαιώνω τα γραφόμενα του dimkouk. Στη 2η συνάντηση που είχα με τον Παπαβλασόπουλο την Τετάρτη 29 Ιουλίου, είχε αναφερθεί σε ενέργειες οι οποίες μπορεί να λάβουν χώρα για τους απόφοιτους του Μαΐου 2015, σε περίπτωση που δεν είναι έτοιμη η πράξη αναγνώρισης. Μου είχε αποκλείσει το ενδεχόμενο κάποιας βεβαίωσης (ενδεχόμενο που συζητούσαμε στο topic), αλλά με παρέπεμψε σε συνάντηση αυτή την εβδομάδα (την οποία, λόγω οικονομικών δυσπραγιών, δεν μπόρεσα να τηρήσω). Παραθέτω και την απάντηση που είχα γράψει εδώ:
Παράθεση
Ο Παπαβλασόπουλος θα εργάζεται στον οργανισμό μέχρι και Παρασκευή 7 Αυγούστου. Την άλλη Δευτέρα ξεκινάει η άδειά του. Ύστερα, αναλαμβάνει η Παφλιώτη που είναι αυτή τη στιγμή σε άδεια. Επίσης, συνάδελφοι, μου τονίστηκε από τον ίδιο, ότι, αν δεν έχουμε κάποιο καλό νέο μέχρι την Τετάρτη, να τον συναντήσω ξανά στην Αθήνα
Dimkouk, ευχαριστούμε για τα θετικά νέα. Μάλλον, η πρόταση του Παπαβλασόπουλου θα μου γινόταν γνωστή εάν κατόρθωνα να τον συναντούσα χθες ή προχθές.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 532
Σύνολο: 533

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.178 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.