*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 165098 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σωστά Αίαντα! Επιπρόσθετα ευχάριστα νέα! Παραθέτω:

"Στις διατάξεις του άρθρου 11, παρ. 2, υποπαρ.12 του ν.4229/2014 (ΦΕΚ 8/10.01.2014 τ. Α΄) ορίζεται ότι: «Υποψήφιοι αναπληρωτές ΕΑΕ οι οποίοι δεν συμπεριλήφθησαν στους προσωρινούς πίνακες, δύνανται να συμπεριληφθούν στους οριστικούς πίνακες αναπληρωτών ΕΑΕ, εφόσον προσκομίσουν μεταπτυχιακό τίτλο με συνάφεια στην ειδική αγωγή έως την κύρωση των οριστικών πινάκων. Η παρούσα περίπτωση ισχύει από το σχολικό έτος 2013-2014»"

Σε πόσες μέρες γίνεται η έως την κύρωση των οριστικών πινάκων ? Μετά το τέλος της προθεσμίας 21-08 ακολουθούν ενστάσεις -πίνακες - κύρωση αυτών . Γνωρίζει κανείς ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Σε πόσες μέρες γίνεται η έως την κύρωση των οριστικών πινάκων ? Μετά το τέλος της προθεσμίας 21-08 ακολουθούν ενστάσεις -πίνακες - κύρωση αυτών . Γνωρίζει κανείς ?
θπολόγισε κανα μήνα από τώρα. μέχρι να βγουν οι προσωρινοι κανα 20ημερο + 2-3 μέρες ενστασεις και μετα οι κυρωμένοι.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελικα αρχισαν να δινουν αναγνωρισεις για τα μεταπτυχιακα Μαιου του Πανεπιστημιου Λσυκωσιας!!!!... με βαση τον αριθμο πρωτοκολλου ή επιλεκτικά ή τυχαία ή με βαση αίτηση επίσπευσης??? Απορία που δύσκολα να λυθεί!!!

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είναι κρίμα οι παραπάνω σπασμωδικές αντιδράσεις συναδέλφων, οι οποίες εκφράζονται με υπονοούμενα, χλευασμούς και ειρωνείες, να στιγματίζουν τις προσπάθειες και τον κόπο που έχουν καταβάλλει κάποιοι εκπαιδευτικοί ώστε να επέλθει η έγκαιρη αναγνώριση των μεταπτυχιακών μας τίτλων. Κάποιοι από εμάς, έχουν κάνει πάνω από 1500 χιλιόμετρα τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες, αφήνοντας πίσω την οικογένεια, γεγονός που δύναται να στοιχίσει (όπως στον γράφοντα), όχι τόσο οικονομικά αλλά και ψυχικά. Επίσης, απορίας άξιο είναι ότι τα ίδια άτομα που ειρωνεύονται (!) :o, όπως θα διαβάσετε παρακάτω, πίσω από την άνεση του πληκτρολογίου, παρακαλάνε τους άλλους να μεριμνήσουν για τη δική τους αναγνώριση:

Απολογούμαι για το ξέσπασμα. Απλώς, δεν μπορώ να ανεχτώ τα γραφόμενα ορισμένων στο συγκεκριμένο θέμα. Είμαι υπέρμαχος της άποψης ότι εάν δεν έχεις να προσφέρεις κάτι ουσιώδες στη συζήτηση, καλύτερα να μην "κουράζεις" τους συνομιλητές με ευχολόγια και άκαιρες διαπιστώσεις, μετατρέποντας το θέμα σε ένα ανούσιο chat.

Εν κατακλείδι, συνάδελφοι, οι κόποι μας ΔΙΚΑΙΩΝΟΝΤΑΙ :D! Μόλις μου ήρθε ηλεκτρονικό μήνυμα στο προσωπικό μου ταχυδρομείο ότι η αναγνώρισή μου είναι έτοιμη ώστε να περάσω και να την παραλάβω! Αίτηση στον ΔΟΑΤΑΠ κατέθεσα στις 4 Μαΐου και ο αριθμός πρωτοκόλλου ήταν 10954.
Συγχαρηηρια για την παραλαβή τησ αναγνωρισης :) Τώρα πρεπει να το πας σε δικηγορο?Θελει υπογραφη??Γνωρίζεις κάτι σχετικά με αυτό?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε πόσες μέρες γίνεται η έως την κύρωση των οριστικών πινάκων ? Μετά το τέλος της προθεσμίας 21-08 ακολουθούν ενστάσεις -πίνακες - κύρωση αυτών . Γνωρίζει κανείς ?


Μετά το τέλος της προθεσμίας 21-08 ακολουθούν προσωρινοί πίνακες- ενστάσεις - οριστικοί πίνακες -ενστάσεις επί οριστικών πινάκων?- κύρωση αυτών . Γνωρίζει κανείς εάν ισχύει ένσταση επί οριστικών πινάκων ? και σε πόσο διάστημα κυρώνονται ?

 »

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγχαρηηρια για την παραλαβή τησ αναγνωρισης :) Τώρα πρεπει να το πας σε δικηγορο?Θελει υπογραφη??Γνωρίζεις κάτι σχετικά με αυτό?

Τα θερμά μου συγχαρητήρια Simple και καλή τύχη να έχεις !
Μετάφραση μεταπτυχιακού-αναλυτικής από δικηγόρο (σε ένα 24ώρο-κόστος 50 ευρώ άνευ απόδειξης ή με ΦΠΑ) και πράξη ισοτιμίας απλή φωτοτυπία βάσει του Ν.4250/2013 .

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Καλημέρα
πήρα σήμερα το πρωί ΔΟΑΤΑΠ (επιτέλους το σήκωσαν). Με πληροφόρησαν ότι έχουν φτάσει στο 14000 και είμαι οριακά για να προλάβω την αναγνώριση. Κάνουν προσπάθειες αλλά δεν είναι σίγουρο
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Καλημέρα. Επομένως αν έχω καταλάβει καλά εμείς που δεν έχουμε την αναγνώριση την αναμένουμε και μπορούμε να κάνουμε την αίτηση και αφότου ολοκληρωθεί η προθεσμία υποβολής τους φτάνει να είναι πριν την κύρωση των οριστικων πινάκων;

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
προσπαθώ να πάρω στο τμήμα ειδικής αγωγής για διεκρινίσεις αλλά δεν βγάζω γραμμή ... :(
θα κάνω και μια προσπάθεια στην πρωτοβάθμια και βλέπουμε
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
προσπαθώ να πάρω στο τμήμα ειδικής αγωγής για διεκρινίσεις αλλά δεν βγάζω γραμμή ... :(
θα κάνω και μια προσπάθεια στην πρωτοβάθμια και βλέπουμε
βλέπουμε
Σ ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση. Θα καλέσω και γω κι αν έχω νέα θα σας ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
από την πρωτοβάθμια μου είπαν κάνουμε την άιτηση κανονικά και σημειώνουν εκείνοι ότι το πτυχίο δεν είναι αναγνωρισμένο
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα. Επομένως αν έχω καταλάβει καλά εμείς που δεν έχουμε την αναγνώριση την αναμένουμε και μπορούμε να κάνουμε την αίτηση και αφότου ολοκληρωθεί η προθεσμία υποβολής τους φτάνει να είναι πριν την κύρωση των οριστικων πινάκων;

Δεν το κατάλαβες  καλά . Κάνεις την αίτηση κανονικότατα και είσαι εν αναμονή της πράξης ισοτιμίας ,οπότε εάν την πάρεις ,την καταθέτεις μέχρι την κύρωση των οριστικών πινάκων .

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
ομοίως και από το υπουργείο
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Δεν το κατάλαβες  καλά . Κάνεις την αίτηση κανονικότατα και είσαι εν αναμονή της πράξης ισοτιμίας ,οπότε εάν την πάρεις ,την καταθέτεις μέχρι την κύρωση των οριστικών πινάκων .
Σ ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.