*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16  (Αναγνώστηκε 346650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1638 στις: Νοέμβριος 14, 2015, 04:20:32 μμ »
Για να ελαφρύνω λιγο το κλίμα, ας αλλάξω κουβέντα:

"Γνωρίζει κανεις ποσα περιπου άτομα εχουν απομείνει στον πίνακα με προυπηρεσια;;"

Ελαφρύ το κλίμα..... :D   Δεν πρέπει να έμειναν πολλοί γιατί χτες άνοιξε και η Βόρεια Ελλάδα και πήρε άτομα χαμηλά στον πίνακα με προυπηρεσία!!!!
Δεν ξέρω αν απάντησα 100% στην ερώτηση σου, αλλά πιστεύω πως στα ΖΕΠ και Δ΄φάση θα πάρει πολλούς από τον Γ πίνακα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:42:26 »

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1639 στις: Νοέμβριος 14, 2015, 04:24:09 μμ »
Καλά εσύ πίσω έμεινες. Όταν εγώ τα έλεγα, κάποιοι ενοχλούνταν (άλλα άτομα), και έκαναν λόγο για τάχα μου δικαίωμα σε ίσες ευκαιρίες.

Δεν έμεινα πίσω αλλά είπα να το ξαναναφέρω για να μην το ξεχνάμε ;)

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikosPE70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1640 στις: Νοέμβριος 14, 2015, 04:53:09 μμ »
Ειλικρινά είστε απαράδεκτοι που κάθεστε και μαλώνετε μέσα σε ένα τέτοιο group εκπαιδευτικών.  Καλλιεργημένοι άνθρωποι είμαστε.  Κι εσείς "σφάζεστε" για κάτι που δεν αλλάζει προς στιγμήν.  Ο καθένας κάνει ό,τι μπορεί,για να καλυτερέψει τη θέση του.  Loosen up!!!

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1641 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 01:09:45 πμ »
Ελαφρύ το κλίμα..... :D   Δεν πρέπει να έμειναν πολλοί γιατί χτες άνοιξε και η Βόρεια Ελλάδα και πήρε άτομα χαμηλά στον πίνακα με προυπηρεσία!!!!
Δεν ξέρω αν απάντησα 100% στην ερώτηση σου, αλλά πιστεύω πως στα ΖΕΠ και Δ΄φάση θα πάρει πολλούς από τον Γ πίνακα
Ναι, το γνωρίζω αυτο, απλα ήθελα να δω μηπως καποιος εχει υπολογίσει τον αριθμό των ατόμων που εχει προσπεράσει επανειλλημένα το συστημα. Όπως και να 'χει σ' ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταπόκριση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:42:26 »

Αποσυνδεδεμένος Marianthi_PE70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Teacher's Life
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1642 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 09:01:27 μμ »
Για να ελαφρύνω λιγο το κλίμα, ας αλλάξω κουβέντα:

"Γνωρίζει κανεις ποσα περιπου άτομα εχουν απομείνει στον πίνακα με προυπηρεσια;;"



Από ό,τι έχω υπολογίσει έχουν μείνει 181 στον πίνακα προϋπηρεσίας.....!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2015, 09:03:21 μμ από Marianthi_PE70 »

Αποσυνδεδεμένος Marianthi_PE70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Teacher's Life
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1643 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 07:01:14 μμ »
Λέτε να φτάσει ο πίνακας μηδενικής και πιο κάτω από το 1000??? Ξέρω ότι είναι δύσκολο και νωρίς ακόμα αλλά μια σκέψη από παλιούς θα βοηθούσε.....!!!  :) :)

Αποσυνδεδεμένος krisdin89

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1644 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 07:43:16 μμ »
Ειλικρινά είστε απαράδεκτοι που κάθεστε και μαλώνετε μέσα σε ένα τέτοιο group εκπαιδευτικών.  Καλλιεργημένοι άνθρωποι είμαστε.  Κι εσείς "σφάζεστε" για κάτι που δεν αλλάζει προς στιγμήν.  Ο καθένας κάνει ό,τι μπορεί,για να καλυτερέψει τη θέση του.  Loosen up!!!

 ;)

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1645 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 08:48:50 μμ »
Ο καθένας κάνει ό,τι μπορεί,για να καλυτερέψει τη θέση του.  Loosen up!!!

Νομίζεις. Υπάρχουμε και εμείς που ποτέ δεν μας ενδιέφερε να καλυτερεύσουμε τη θέση μας (σε βάρος άλλων), γι αυτό και θεωρούμε προσβολή το να έρχονται άλλοι και να μας την παίρνουν.

Αποσυνδεδεμένος VickyMag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1646 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 12:10:50 πμ »
όταν συμφώνησες με salamaki αυτό έκανες

εγώ δεν χαρακτηρίζω κανένα μεταπτυχιακό της πλάκας, δεν είμαι δοαταπ ούτε το αντίστοιχο υπουργείο της κάθε χώρας, φοιτητές της πλάκας να το δεχτώ όπου θα βρεις παντού.
 

δηλαδή επειδή συνάδελφοι σου επέλεξαν να αποκτήσουν εξειδίκευση και έτσι να είναι ανταγωνιστικοί στον χώρο εργασίας αυτό είναι επιλήψιμο ? με την ίδια λογική σου και όσοι πήγαν σε παιδαγωγικό μπορεί κάποιος να τους κατηγορήσει για αντίστοιχη "συμπεριφορά" και μάλιστα ο μπαμπάς σίγουρα τότε πλήρωνε τα φροντιστήρια, ενώ τώρα κάποιοι από τους συναδέλφους που κάνουν μεταπτυχιακό εργάζονται για να το πληρώνουν. Στην τελική ποια είσαι εσύ να κρίνεις και να κατακρίνεις την όποια οικονομική θυσία έκανε ο οποιοσδήποτε για να μορφωθεί και να αποκτήσει περισσότερα εφόδια στο επάγγελμα του.

αυτό έπρεπε να το πεις στο υπουργείο, να πεις ότι έχω τις αποδείξεις ότι είμαι καλύτερη (σε γνώσεις και όρεξη) από έναν .50, αλλάξτε τον νόμο παρακαλώ. Φυσικά θα γέλαγε και το παρδαλό κατσίκι. Αν πραγματικά δεν ανήκεις στην ειδική τότε μην ξανακάνεις αίτηση, τόσο απλά.

αλήθεια το ξέρεις εσύ αυτό ? έχεις κάποια έρευνα πρόχειρη? έστω και μικρή που να τεκμηριώνει όσα λες ? όσο ξέρω εγώ ότι εσύ αγαπάς την γενική τόσο ξέρω και για τους άλλους ότι αγαπάνε την ειδική.
ένα προσωπικό παράδειγμα: εγώ και άλλοι 3 ήμασταν μαζί αναπληρωτές ειδικής στην περιοχή μας διοριστήκαμε κάποια στιγμή (στην γενική γιατί δεν υπάρχει διορισμός στην ειδική αν δεν το ξέρεις) και όλοι μας πήγαμε πάλι στην ειδική και μετά από χρόνια εδώ ήμαστε.... απίστευτο ε ? αλλά σε πληροφορώ δεν σημαίνει ότι θα κάτσουμε στην ειδική για πάντα, κάποια στιγμή κάποιοι από εμάς θα πάμε και γενική και ξανά πίσω, άλλωστε έχουμε όλα εκείνα τα προσόντα να είμαστε και στα 2.

με συγχωρείς λοιπόν, και εδώ θα σταματήσω, άλλα ορισμένοι έχετε δηλητηριαστεί τόσο πολύ μέσα σας με αποτέλεσμα να βγάζετε απίστευτη κακία και κατινιά... είναι κρίμα εκπαιδευτικοί που δεν αμφιβάλω ότι έχουν τις πιο αγαθές προθέσεις και τις καλύτερες ικανότητες να οδηγούνται σε αυτά τα μονοπάτια, ελπίζω κάποια στιγμή να βρείτε τον δρόμο σας είτε μόνοι σας είτε με βοήθεια να αποβάλλεται όλο αυτό το δηλητήριο.

Kinegiros, πραγματικά δεν αξίζει κανείς να κάνει συζήτηση μαζί σου. Είσαι από τους ανθρώπους που προκειμένου να αποδείξουν ότι έχουν το δίκιο με το μέρος τους, βάζουν λόγια στο στόμα άλλων, χωρίς να τα έχουν πει. Το παρδαλό κατσίκι λοιπόν γελάει με αυτά που λες εσύ, εκτός και δεν αντιλαμβάνεσαι στο 100% αυτά που διαβάζεις.

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1647 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 04:25:09 μμ »


Από ό,τι έχω υπολογίσει έχουν μείνει 181 στον πίνακα προϋπηρεσίας.....!!!!
Μακάρι να είναι σωστοί οι υπολογισμοί σου.

Όσο για το ερώτημα που έθεσες, μέσα στις επόμενες εβδομάδες αναμένονται 750 περίπου προσλήψεις δασκάλων (300 από το ΠΔΕ και 449 από τη ΖΕΠ). Ο πίνακας μηδενικής έχει ήδη φτάσει στο 361. Αν υποθέσουμε, λοιπόν, ότι στις 2 επόμενες φάσεις πάρουν όλους τους εναπομείναντες (κάτι που είναι εξαιρετικά απίθανο), ο πίνακας μηδενικής αναμένεται να φτάσει στο 930 [(750 + 361) - 181]. Αν, όμως, το σύστημα προσπεράσει κάποια άτομα λόγω επιλογών, τότε ο τελικός αριθμός θα είναι κοντά στο 1.030 (προσωπική εκτίμηση).

Αν επιτρέπεται εσύ σε ποια θέση είσαι περίπου;;

Αποσυνδεδεμένος Marianthi_PE70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Teacher's Life
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1648 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 09:54:29 μμ »
Μακάρι να είναι σωστοί οι υπολογισμοί σου.

Όσο για το ερώτημα που έθεσες, μέσα στις επόμενες εβδομάδες αναμένονται 750 περίπου προσλήψεις δασκάλων (300 από το ΠΔΕ και 449 από τη ΖΕΠ). Ο πίνακας μηδενικής έχει ήδη φτάσει στο 361. Αν υποθέσουμε, λοιπόν, ότι στις 2 επόμενες φάσεις πάρουν όλους τους εναπομείναντες (κάτι που είναι εξαιρετικά απίθανο), ο πίνακας μηδενικής αναμένεται να φτάσει στο 930 [(750 + 361) - 181]. Αν, όμως, το σύστημα προσπεράσει κάποια άτομα λόγω επιλογών, τότε ο τελικός αριθμός θα είναι κοντά στο 1.030 (προσωπική εκτίμηση).

Αν επιτρέπεται εσύ σε ποια θέση είσαι περίπου;;

Έχω σπαταλήσει αρκετό χρόνο (άνεργη γαρ!) να αφαιρώ κάθε φάση (70+70.50) και ειδικά από 70.50 ένα ένα σχεδόν τα ονόματα οπότε είμαι σχεδόν σίγουρη (πάντα αφήνω περιθώριο λάθους  ;) )!!!!
Είμαι αρκετά κάτω από το 1030 (γύρω στο 2000) απλά έχω μια μικρή ελπίδα (πολύ μικρή!) για το νέο έτος!!!

Αποσυνδεδεμένος rado

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1649 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 09:58:01 μμ »
Daskalos

Πως υπολογιζεις αυτο το 1030 απο την στιγμη που απο τον πινακα μηδενικης προυπηρεσιας πηραν κατι λιγοτερο απο 210 ατομα, ενω το νουμερο εφτασε στο 361?

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1650 στις: Νοέμβριος 19, 2015, 09:29:13 πμ »
Daskalos

Πως υπολογιζεις αυτο το 1030 απο την στιγμη που απο τον πινακα μηδενικης προυπηρεσιας πηραν κατι λιγοτερο απο 210 ατομα, ενω το νουμερο εφτασε στο 361?
Ειδικά στον πίνακα μηδενικής υπάρχουν αρκετα άτομα που πήρανε στις προηγούμενες φάσεις, επειδη είχαν κανει μεταπτυχιακο στην Ειδικη Αγωγη. Οι περισσότεροι εξ αυτών ειναι απόφοιτοι του 2011 και βρίσκονται στις πρώτες θέσεις του πίνακα;-). Πέρα απο αυτο, δε γνωρίζουμε αν τα άτομα που εχει προσπεράσει το συστημα εχουν δηλώσει περιορισμένες περιοχές ή πολυ απλα δε βάλανε το κουτακι των ΣΜΕΑΕ...

Τωρα αν πέφτω τοσο έξω, τι να σας πω;; Σας ζήτω συγνώμη... Εσενα ποια ειναι η αίσθηση σου;;

@Marianthi_PE70: Για να σε κανω να νιώσεις καλύτερα, εγω ειμαι μετα το 2900 και παρακολουθώ το θεμα απο ενδιαφέρον!!

Αποσυνδεδεμένος rado

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1651 στις: Νοέμβριος 19, 2015, 10:02:30 πμ »
Ειδικης αγωγης πτυχιουχους πηραν ηδη σχεδον και απο ολο το ΄12......
Με δεδομενα πως θα παρουν προσεχως 750 ατομα αφενως και αφετερου το οτι βρισκομαστε ηδη στο 361, πιστευω πως στον μηδενικης θα ξεπεραστει ανετα το 1200 ισως και το 1300.....

Εικασιες και προσωπικες αποψεις βεβαια ολα τα παραπανω....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159733
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 384
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 348
Σύνολο: 360

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.