*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16  (Αναγνώστηκε 348660 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #840 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 12:19:39 μμ »
δηλαδή να πάνε μισές-μισές;; :o :o :o
Τι λέμε ρε παιδιά;

Μισές μισές δύσκολα θα πάνε, αλλά ας μη ξεχνάμε ότι στην α' φάση είχαν πολύ μικρό νούμερο οι νηπιαγωγοί, οπότε συγκρινόμενο με εκείνο το νούμερο μάλλον τώρα θα είναι μεγαλύτερο. Βέβαια, είχαν διπλάσιες πιστώσεις απ' τους δασκάλους από τα ολοήμερα, οπότε κάπως ισορροπούσε. Τα κενά πάντως νομίζω ότι είναι σε αναλογία 2:1 περίπου για δασκάλους -νηπιαγωγούς. Στις συνολικές πιστώσεις (ΕΣΠΑ- κρατικού κ ΠΔΕ) έχω την αίσθηση ότι φροντίζουν να κρατούν κάπως αυτή την αναλογία ή τουλάχιστον έτσι θα έπρεπε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:55:15 »

Αποσυνδεδεμένος sofakiii

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #841 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 12:23:33 μμ »
μιλαμε για τρομερα μικρο νουμερο...τοσοοο καιρο αυτο περιμενουμε????? :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος vvaso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #842 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 12:30:04 μμ »
Είναι δυνατόν;
Εδώ έλεγαν οτι θα προσληφθούν και κάποιες εκατοντάδες από τον πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας...
Κάτι δεν κολλάει.

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #843 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 12:38:45 μμ »
Οι αναπληρωτες δάσκαλοι στη σελίδα τους στο Facebook έγραψαν οτι θα προσληφθούν 1700 δάσκαλοι στη β φαση δασκάλων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:55:15 »

Αποσυνδεδεμένος sofakiii

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #844 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 12:45:27 μμ »
τι να πιστεψουμε????????? :( :(

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-S.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #845 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 12:53:19 μμ »
Μα και ο Μπρατης ειχε πει οτι η β φάση θα είναι σε αριθμούς ίδια με την α φάση άρα περίπου 1700 δασκάλους. Τόσο μεγάλη απόκλιση;;;

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #846 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 12:53:46 μμ »
τι να πιστεψουμε????????? :( :(

Το υπουργείο παιδείας προειδοποεί: Περιμένετε το χειρότερο κ ελπίζετε για το καλύτερο ::) ::) ::)
Πάγια τακτική των τελευταίων χρόνων για να μην απογοητευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #847 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 12:57:04 μμ »
Θα ήταν ιδανικό να τα βγάλουν σήμερα. Να προλάβουμε να μετακινηθούμε σαν άνθρωποι. Αν βγουν από Δευτέρα, πάλι όλα με την ψυχή στο στόμα.

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #848 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 01:01:15 μμ »
Mπήκα κι εγώ στις νηπιαγωγούς και διάβασα το ποστ και μου έκανε εντύπωση η φράση "Προσωπικά,ζήτησα αν γινεται να τρέξει σήμερα για να μπορούν να μετακινηθούν οι συνάδελφοι το ΣΚ". Έχει τόσο σπουδαία θέση η συγκεκριμένη για να ζητάει και όχι απλά να ενημερώνεται;;;  Ένα άλλο που έγραψε και δεν μου κολλούσε πολύ, είναι οι προσλήψεις σε μουσικά σχολεία τη Δευτέρα. Έγιναν χθες, θα γίνουν κι άλλες τη Δευτέρα.?;?? Λίγο περίεργο μου φαίνεται. Ισχυρίζεται ότι ίσως γίνουν σήμερα και οι προσλήψεις στη γενική. Μεγάλη αγωνία κορίτσια, ας ελπίσουμε να μην πάρει παράταση για το σαβ/κο! Αααα να ρωτήσω για την άποψή σας σχετικά με την παράλληλη. Λέτε να μπει ο πίνακας σε μας της γενικής;;; Ξέρετε, για τίποτα περιοχές που δεν τις ζητάει ποτέ κανείς και μένουν τελευταίες.!

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #849 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 01:06:44 μμ »
Mπήκα κι εγώ στις νηπιαγωγούς και διάβασα το ποστ και μου έκανε εντύπωση η φράση "Προσωπικά,ζήτησα αν γινεται να τρέξει σήμερα για να μπορούν να μετακινηθούν οι συνάδελφοι το ΣΚ". Έχει τόσο σπουδαία θέση η συγκεκριμένη για να ζητάει και όχι απλά να ενημερώνεται;;;  Ένα άλλο που έγραψε και δεν μου κολλούσε πολύ, είναι οι προσλήψεις σε μουσικά σχολεία τη Δευτέρα. Έγιναν χθες, θα γίνουν κι άλλες τη Δευτέρα.?;?? Λίγο περίεργο μου φαίνεται. Ισχυρίζεται ότι ίσως γίνουν σήμερα και οι προσλήψεις στη γενική. Μεγάλη αγωνία κορίτσια, ας ελπίσουμε να μην πάρει παράταση για το σαβ/κο! Αααα να ρωτήσω για την άποψή σας σχετικά με την παράλληλη. Λέτε να μπει ο πίνακας σε μας της γενικής;;; Ξέρετε, για τίποτα περιοχές που δεν τις ζητάει ποτέ κανείς και μένουν τελευταίες.!

Παράθεση από: Κατερίνα1988 στις Σήμερα στις 11:50:03 πμ
Παίζει να πάρει από ΠΕ70; Γνωρίζετε τι αριθμοί μείνανε από ΠΕ71;

 stelma
Ποτέ δεν ξέρεις. Οι Πε 71 μαζί με τους 70.50 είναι 3.100 συνολικά. Προχθές πήρε περίπου 1.300, οπότε όπως καταλαβαίνεις έχει άλλα 1800 άτομα περίπου. Θα πάρει άλλους 1.300. Σίγουρα θα γίνουν και κάποιες προσπεράσεις, αλλά δεν νομίζω να είναι και παραπάνω από 500 άτομα για να φτάσει τους ΠΕ 70. Θα δούμε...

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #850 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 01:09:00 μμ »
Ευχαριστώ, τώρα μπήκα και είδα αυτόν τον καταιγισμό νέων και δεν πρόλαβα να διαβάσω τα παραπάνω..  :D
Από υπομονή πάντως εγώ στέρεψα, δεν αντέχω άλλο!

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #851 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 01:10:32 μμ »
ΠΦ! Δεν είσαι η μόνη. Πραγματικά αυτή η αναμονή είναι εξοντωτική.

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #852 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 01:13:25 μμ »
Mπήκα κι εγώ στις νηπιαγωγούς και διάβασα το ποστ και μου έκανε εντύπωση η φράση "Προσωπικά,ζήτησα αν γινεται να τρέξει σήμερα για να μπορούν να μετακινηθούν οι συνάδελφοι το ΣΚ". Έχει τόσο σπουδαία θέση η συγκεκριμένη για να ζητάει και όχι απλά να ενημερώνεται;;;  Ένα άλλο που έγραψε και δεν μου κολλούσε πολύ, είναι οι προσλήψεις σε μουσικά σχολεία τη Δευτέρα. Έγιναν χθες, θα γίνουν κι άλλες τη Δευτέρα.?;?? Λίγο περίεργο μου φαίνεται. Ισχυρίζεται ότι ίσως γίνουν σήμερα και οι προσλήψεις στη γενική. Μεγάλη αγωνία κορίτσια, ας ελπίσουμε να μην πάρει παράταση για το σαβ/κο! Αααα να ρωτήσω για την άποψή σας σχετικά με την παράλληλη. Λέτε να μπει ο πίνακας σε μας της γενικής;;; Ξέρετε, για τίποτα περιοχές που δεν τις ζητάει ποτέ κανείς και μένουν τελευταίες.!

Σίγουρα είχε καλές άκρες στο team της προηγούμενης διοίκησης. Εδώ καλό είναι να μη μεταφέρουμε κουτσομπολιά, αλλά τα πηγαδάκια του fb και οι διάφορες ομάδες αναπληρωτών που κινούνται κυρίως στην Αθήνα συζητούν διάφορα επί του θέματος. Πάντως είχε πέρυσι πρόσβαση σε έγκυρες πληροφορίες και σίγουρα επίσης μπορούσε να ασκήσει -ας πούμε- κάποια πίεση από τη θέση και τις γνωριμίες της, δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και φέτος. Οι προσλήψεις στα μουσικά μάλλον δεν την πολυαφορούν κ δεν έδωσε κ πολύ σημασία στο πότε βγήκαν ???

Για την παράλληλη πρέπει να προσπεράσει πάνω από 500 για να μπει στον πίνακα γενικής. Εξαρτάται από τις επιλογές κ τα κενά, αλλά συνήθως η παράλληλη βγάζει θέσεις σε όλη την Ελλάδα, οπότε δύσκολο να προσπεραστούν και τόσοι πολλοί.

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #853 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 01:16:16 μμ »
Σίγουρα είχε καλές άκρες στο team της προηγούμενης διοίκησης. Εδώ καλό είναι να μη μεταφέρουμε κουτσομπολιά, αλλά τα πηγαδάκια του fb και οι διάφορες ομάδες αναπληρωτών που κινούνται κυρίως στην Αθήνα συζητούν διάφορα επί του θέματος. Πάντως είχε πέρυσι πρόσβαση σε έγκυρες πληροφορίες και σίγουρα επίσης μπορούσε να ασκήσει -ας πούμε- κάποια πίεση από τη θέση και τις γνωριμίες της, δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και φέτος. Οι προσλήψεις στα μουσικά μάλλον δεν την πολυαφορούν κ δεν έδωσε κ πολύ σημασία στο πότε βγήκαν ???

Για την παράλληλη πρέπει να προσπεράσει πάνω από 500 για να μπει στον πίνακα γενικής. Εξαρτάται από τις επιλογές κ τα κενά, αλλά συνήθως η παράλληλη βγάζει θέσεις σε όλη την Ελλάδα, οπότε δύσκολο να προσπεραστούν και τόσοι πολλοί.
Κανένα ενδιαφέρον για κουτσομπολιό δεν έχω, αλλά γνωρίζοντας τη θέση και τις διασυνδέσεις κάποιου, μπορείς να καταλάβεις αν είναι έγκυρος ή όχι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160982
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 578
Σύνολο: 600

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.