*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2016  (Αναγνώστηκε 245384 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #770 στις: Ιούλιος 04, 2016, 08:15:32 μμ »
Δε διαφωνώ,αλλά 0 ήταν τα οργανικά κενά για δασκάλους στην ειδική αγωγή.https://www.alfavita.gr/sites/default/files/attachments/metatheseis_eidikis_agogis_2016.pdf
Μπορεί να έφυγε κάποιος κατά τη διαδικασία των μεταθέσεων Ειδικής Αγωγής (έγιναν νωρίτερα αν δεν κάνω λάθος) κι έτσι να άδειασε ένα κενό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:47:06 »

Αποσυνδεδεμένος daskala00

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #771 στις: Ιούλιος 04, 2016, 08:44:51 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι και συγχαρητήρια σε όσους πήραν μετάθεση. Κοιτάζοντας τον πίνακα μεταθέσεων διαπίστωσα ότι ορισμένοι εκπαιδευτικοί με λιγότερα μόρια από εμένα και χωρίς να είναι ειδική κατηγορία μετατέθηκαν σε περιοχή που είχα σε υψηλότερη θέση προτίμησης στην αίτησή μου από την περιοχή που μετατέθηκα τελικά. Μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο??

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #772 στις: Ιούλιος 04, 2016, 08:46:40 μμ »
Όχι , δεν μπορεί να συμβεί αυτό.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #773 στις: Ιούλιος 04, 2016, 08:47:47 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι και συγχαρητήρια σε όσους πήραν μετάθεση. Κοιτάζοντας τον πίνακα μεταθέσεων διαπίστωσα ότι ορισμένοι εκπαιδευτικοί με λιγότερα μόρια από εμένα και χωρίς να είναι ειδική κατηγορία μετατέθηκαν σε περιοχή που είχα σε υψηλότερη θέση προτίμησης στην αίτησή μου από την περιοχή που μετατέθηκα τελικά. Μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο??

Αν είσαι σίγουρη ότι πιάνεις τη βάση μετάθεσης και δεν είναι ειδική κατηγορία και δεν μου διαφεύγει κάτι τώρα που μιλάμε κανονικά δεν θα έπρεπε να συμβαίνει.
Αν όντως είσαι σίγουρη μπορείς να κάνεις ένσταση στη Δ/νση σου.

@knkn

Με πρόλαβες  :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:47:06 »

Αποσυνδεδεμένος daskala00

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #774 στις: Ιούλιος 04, 2016, 08:54:51 μμ »
3 ονόματα έχω εντοπίσει ήδη. Αν δεν υπάρχει δικαιολογία γι αυτό, φανταστείτε τι γίνεται συνάδελφοι...

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #775 στις: Ιούλιος 04, 2016, 09:25:00 μμ »
Για δες αν η διεύθυνσή σου έκανε σωστή καταχώριση.

Αποσυνδεδεμένος teacher76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #776 στις: Ιούλιος 04, 2016, 09:46:32 μμ »
Καλησπέρα! Θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος που γνωρίζει σχετικά να μου απαντήσει στα παρακάτω;

1.Τα ΠΥΣΠΕ περιμένουν και τις αμοιβαίες μεταθέσεις ή προχωρούν αμέσως μετά τις γενικές μεταθέσεις σε κρίση και τοποθέτηση υπεράριθμων εκπαιδευτικών και στη συνέχεια σε τοποθετήσεις των από μετάθεση, στη διάθεση και προς βελτίωση συναδέλφων?

2. Τα κενά που δίνονται στο ΚΥΣΠΕ για τις μεταθέσεις αποτελούν κανονικά το σύνολο των κενών μιας περιοχής ή έχει αφαιρεθεί από αυτά ο αριθμός των εκπαιδευτικών που βρίσκονται στη διάθεση οπότε και αυξάνεται αντίστοιχα ο αριθμός των οργανικών κενών όταν έρχεται η ώρα των οριστικών τοποθετήσεων;
The test of a man's or woman's breeding is how they behave in a quarrel. Anybody can behave well when things are going smoothly.
(George Bernard Shaw : 1856-1950 : The Philanderer)

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #777 στις: Ιούλιος 04, 2016, 09:53:26 μμ »
Καλησπέρα! Θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος που γνωρίζει σχετικά να μου απαντήσει στα παρακάτω;

1.Τα ΠΥΣΠΕ περιμένουν και τις αμοιβαίες μεταθέσεις ή προχωρούν αμέσως μετά τις γενικές μεταθέσεις σε κρίση και τοποθέτηση υπεράριθμων εκπαιδευτικών και στη συνέχεια σε τοποθετήσεις των από μετάθεση, στη διάθεση και προς βελτίωση συναδέλφων?

2. Τα κενά που δίνονται στο ΚΥΣΠΕ για τις μεταθέσεις αποτελούν κανονικά το σύνολο των κενών μιας περιοχής ή έχει αφαιρεθεί από αυτά ο αριθμός των εκπαιδευτικών που βρίσκονται στη διάθεση οπότε και αυξάνεται αντίστοιχα ο αριθμός των οργανικών κενών όταν έρχεται η ώρα των οριστικών τοποθετήσεων;

Για το πρώτο που ρωτάς μέχρι να βγουν κενά να δηλωθούν υπεραριθμίες και να τοποθετηθούν οι υπεράριθμοι και μετά οι υπόλοιποι λογικά έχουν ήδη βγει οι αμοιβαίες που δεν μπορούν να γίνουν αν έστω ένας από τους δύο είναι υπεράριθμος. Αρα δεν επηρεάζει η μία διαδικασία την άλλη.

Για το 2 που λες δεν μπορώ να σου απάντησω για κενά δασκάλων και πως βγαίνουν

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #778 στις: Ιούλιος 04, 2016, 09:58:11 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι και συγχαρητήρια σε όσους πήραν μετάθεση. Κοιτάζοντας τον πίνακα μεταθέσεων διαπίστωσα ότι ορισμένοι εκπαιδευτικοί με λιγότερα μόρια από εμένα και χωρίς να είναι ειδική κατηγορία μετατέθηκαν σε περιοχή που είχα σε υψηλότερη θέση προτίμησης στην αίτησή μου από την περιοχή που μετατέθηκα τελικά. Μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο??
Για τι διαφορά μορίων μιλάμε; Αν η διαφορά είναι μικρή υπάρχει περίπτωση οι εν λόγω μετατεθέντες να έχουν μόρια εντοπιότητας ή συνυπηρέτησης τα οποία δεν έχουν προσμετρηθεί στον αριθμό που φαίνεται.
 Μια υπόθεση κάνω γιατί στη δική μου Διεύθυνση (Δευτεροβάθμιας) στον πίνακα όσων έχουν ζητήσει μετάθεση, στο σύνολο μορίων δεν φαίνονται η εντοπιότητα και η συνυπηρέτηση αλλά υπάρχουν σε ξεχωριστές στήλες, υπάρχουν δηλ. τρεις στήλες, σε μία στήλη τα συνολικά μόρια δυσμενων συνθηκών και προϋπηρεσίας + συζύγου και τέκνων και σε άλλες δύο στήλες η εντοπιότητα και η συνυπηρέτηση όπου αναγράφεται και ο Δήμος όπου ισχύουν.
  

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #779 στις: Ιούλιος 04, 2016, 09:59:50 μμ »
Για τι διαφορά μορίων μιλάμε; Αν η διαφορά είναι μικρή υπάρχει περίπτωση οι εν λόγω μετατεθέντες να έχουν μόρια εντοπιότητας ή συνυπηρέτησης τα οποία δεν έχουν προσμετρηθεί στον αριθμό που φαίνεται.
 Μια υπόθεση κάνω γιατί στη δική μου Διεύθυνση (Δευτεροβάθμιας) στον πίνακα όσων έχουν ζητήσει μετάθεση, στο σύνολο μορίων δεν φαίνονται η εντοπιότητα και η συνυπηρέτηση αλλά υπάρχουν σε ξεχωριστές στήλες, υπάρχουν δηλ. τρεις στήλες, σε μία στήλη τα συνολικά μόρια δυσμενων συνθηκών και προϋπηρεσίας + συζύγου και τέκνων και σε άλλες δύο στήλες η εντοπιότητα και η συνυπηρέτηση όπου αναγράφεται και ο Δήμος όπου ισχύουν.

Στα τελικά όπου βγαίνουν οι βάσεις μεταθέσεων νομίζω έχουν υπολογισθεί. Αν θυμάμαι καλά. Οπως και τα 2 της πρώτης προτίμησης.

Αποσυνδεδεμένος teacher76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #780 στις: Ιούλιος 04, 2016, 10:09:15 μμ »
guestteacher ευχαριστώ πολύ!
The test of a man's or woman's breeding is how they behave in a quarrel. Anybody can behave well when things are going smoothly.
(George Bernard Shaw : 1856-1950 : The Philanderer)

Αποσυνδεδεμένος pypy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #781 στις: Ιούλιος 06, 2016, 12:24:28 μμ »
Βρήκα ένα πολύ ωραίο site για όλους εμάς που μας αφορά το θέμα μετάθεση...http://www.metathesi.gr/
Π60

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #782 στις: Ιούλιος 07, 2016, 12:49:54 πμ »
Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί πουθενά το ερώτημα που κάνω..

Αν κάποιος πήρε μετάθεση τώρα και έχει κάνει και αίτηση για απόσπαση πιο πριν, πρέπει να κάνει κάτι για να ακυρώσει την αίτηση απόσπασης;

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #783 στις: Ιούλιος 07, 2016, 06:29:53 πμ »
Ναι , αν δεν θες απόσπαση , πρέπει νομίζω. Δες αυτό ...

https://www.alfavita.gr/arthron/dimitris-mpratis-aitisi-tropopoiisis-tis-arhikis-dilosis-apospasis


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 555
Σύνολο: 555

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.