*

Αποστολέας Θέμα: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων  (Αναγνώστηκε 120915 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 10:18:33 μμ »
Καλό κουράγιο σε όλες μας. Πιστεύω οτι θα είναι μια περίεργη χρονιά. Εγώ προσωπικά καταποντίστηκα. Δεν έχω ιδέα τι δεδομένα θα παίξουν στους νομούς, πως θα δώσουν τα κενά, τι σχολεία θα διεκδικήσουμε. Άλλη μια χρονιά στο τρέξιμο. Απογοητεύτηκα κορίτσια. Μπορείτε να μου εξηγήσετε πως γίνεται τρίτεκνη να είναι μεταξύ των 20 πρώτων με μόνο 2 χρονιές εργασίας;

ΟΙ πρώτοι 48 είναι ειδικοί κατηγορία (ΙΔΑΧ)
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:37:09 »

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 10:23:42 μμ »
κάθε μέρα ειναι 0,033 μορια...οποτε πολλάπλασιαζεις τις μερες σου με αυτο τον αριθμο και εχεις τα συνολικα μορια....

Το έχουμε ξαναγράψει 100φορές εδώ μέσα. Δεν πολλαπλσιάζουμε επί 0,033 αλλά κάνουμε διαίρεση τις μέρες / 30. Π.χ. 9 μήνες 11 μέρες = 9,367 (20 Σεπτ δηλ 30-19=11)

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 11:20:29 μμ »
 :-*καλησπέρα...και εγώ  έχασα αρκετές θέσεις....μπήκαν της ειδικής ...οι πιο πολλές δεν έχουν ΑΣΕΠ...λοιπόν ο σύλλογος  αναπληρωτων νηπιαγωγων εχει ετοιμάσει την ένσταση...καλό ειναι όλοι όσοι χάσαμε θέσεις απο αυριο να καταθέσουμε ...πρέπει να αντιδράσουμε ώστε να μετρηθεί ολόκληρη η προϋπηρεσία μας

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 12:08:02 πμ »
:-*καλησπέρα...και εγώ  έχασα αρκετές θέσεις....μπήκαν της ειδικής ...οι πιο πολλές δεν έχουν ΑΣΕΠ...λοιπόν ο σύλλογος  αναπληρωτων νηπιαγωγων εχει ετοιμάσει την ένσταση...καλό ειναι όλοι όσοι χάσαμε θέσεις απο αυριο να καταθέσουμε ...πρέπει να αντιδράσουμε ώστε να μετρηθεί ολόκληρη η προϋπηρεσία μας
Γιατι αν μετρησει η διετια 10-12 για σας δε θα μετρησει και για τα ατομα που ειναι στην ειδικη αγωγη? μηπως ειναι πιο σωστα να ζητησετε σα συλλογος επισημα και να πιεσετε εσεις και ολοι μαζι (εκτος απο αυτους που θα ξεβολευτουν) να μετραει η ειδικη στην ειδικη και η γενικη στη γενικη? Ειδα λιγο τον πινακα σας που σας κακωφαινεται (και πολυ σωστα σας κακοφαινεται ) που ενα πολυ μικρο ποσοστο δεν εχει ασεπ και ολη η δευτεροβαθμια ,ειδικα στα ΠΕ.02,03,04 το 30% δεν εχει καμια επιτυχια σε ασεπ , ειναι ψηλα στους πινακες και εδω μεσα κιολας καμαρωνουν και για το επιτευγμα τους ενω το θεωρουν εντελως φυσιολογικο!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:37:09 »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 12:29:18 πμ »
Στους πίνακες μας έχει γίνει του βύσματος το πανηγύρι... Εγώ από πέρυσι έπεσα 95 θέσεις... Υπάρχει κόσμος χωρίς ασεπ και με τρελά μόρια από ιδιωτικά.... Μεγάλη απογοήτευση νιώθω... Μάλλον χάνω την α φάση....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 12:37:47 πμ »
Είμαι στον πίνακα μηδενικής και ανέβηκα 500 θέσεις, οι υπόλοιπες μάλλον άλλαξαν πίνακα... Απαράδεκτο αυτό με τις προυπηρεσίες. Θα έκανα ένσταση αλλά δε ξέρω αν έχω δικαίωμα γιατί δε με αφορά άμεσα το θέμα
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 12:41:06 πμ »
Υπομονη, θα δουμε τι θα γινει
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2015, 11:48:44 μμ από stef.oik »

Αποσυνδεδεμένος deputy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύω και (εκ)-παιδεύομαι
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 01:26:31 πμ »
4 ειδικής κατηγορίας που δεν υπήρχαν, 3 με μόρια από δυσπρόσιτα τα οποία στους ενδεικτικούς δεν υπήρχαν.... Η θέση της ΔΟΕ για το θέμα της ειδικής ποια ήταν τελικά; Γιατί με το πρωτοφανές αυτό καλοκαίρι έχουμε χάσει την μπάλα.... Ενστάσεις μέχρι 17 σημαίνει ότι επικύρωση των πινάκων δύσκολο να γίνει την επομένη και έτσι θα πάει για Δευτέρα 21 που υποθετικά θα έχουμε ορκωμοσία νέας κυβέρνησης. Πριν τις 23 δεν βλέπω να μας καλούν...

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 02:44:28 πμ »
Ακριβώς... Πώς γίνεται και αυξήθηκαν τόσο πολύ τα μόρια σε κάποιες; Εγώ θα κάνω την ένσταση μου την Τετάρτη και καταγγελία.. Δε γίνεται αυτό το πράγμα.. Γιατί οι αιρετοί δεν παίρνουν μια σαφή θέση; Έλεος με τα βύσματα, κάποιες κάνουν μπαμ!!! Δώσαμε ασεπ, πήγαμε στις πινεζες και τώρα αυτό;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2015, 02:46:36 πμ από Lila_76 »
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 08:17:02 πμ »
Όσοι χάσαμε θέσεις μπορούνε να κάνουνε ενστάσεις....ενημερωθείτε απο το σύλλογο.....φτάνει πια δουλεύουμε χρονια και έρχονται κάποιοι χωρίς μα ιδρωσουνε και μας παίρνουν θέσεις;απο αυριο ενστάσεις!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 08:42:41 πμ »
Kαλημερα
εγω χρησιμοποιώ συχνα αυτή την παροιμια για την κατσικα stefoik αλλα δεν την εχω πει για της ειδικης!-δε νομιζω να το λες για μενα αλλα τεσπα...ας το πω...!

Επίσης επειδή πολλες συνάδελφοι κωλυονται να κανουν ενστασεις για να μη στοχοποιηθουν στο νομο τους προτεινω το εξης!
ας δινουμε τα ονόματα των συναδελφων που γνωρίζουμε ότι εχουν παραποιηθεί τα στοιχεια τους επειδή εχουν βυσμα στα γραφεια...ειτε στο συλλογο ειτε σε άλλο οργανο ώστε να γινεται η ενσταση
να αποκαθίσταται η δικαιοσυνη  και να μην περνανε στο ντούκου οι αυθαιρεσίες τετοιου τυπου! να μην επιτρεψουμε να μας δουλευουν ετσι οι γνωστοι αγνωστοι!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 08:56:07 πμ »
Καλημέρα. Μη φοβάστε κορίτσια... Ακόμα και το νόμο για τα ιδιωτικά την έβγαλαν γιατί κάποιους βολευε. Λοιπόν δύο ονόματα στους πίνακες πριν από το 500 δεν έχουν δυσπροσιτο και τους έχει περαστεί. Το θέμα είναι πόσο καλό βύσμα έχουν ώστε να καλυφθούν και αυτή τη φορά... Και βάλτε πόσες ακόμη είναι... Δήμητρα να μη φοβάται ο κόσμος, ένσταση και καταγγελία όπου χρειάζεται... Κάποιες δεν ξέρουν τι σημαίνει δυσπροσιτο και νησιά και έχουν περασμένα μόρια! Το διανοειστε;;;; Κοντεύω να σαλταρω από χτες!!
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 09:17:30 πμ »
Καλημέρα. Μη φοβάστε κορίτσια... Ακόμα και το νόμο για τα ιδιωτικά την έβγαλαν γιατί κάποιους βολευε. Λοιπόν δύο ονόματα στους πίνακες πριν από το 500 δεν έχουν δυσπροσιτο και τους έχει περαστεί. Το θέμα είναι πόσο καλό βύσμα έχουν ώστε να καλυφθούν και αυτή τη φορά... Και βάλτε πόσες ακόμη είναι... Δήμητρα να μη φοβάται ο κόσμος, ένσταση και καταγγελία όπου χρειάζεται... Κάποιες δεν ξέρουν τι σημαίνει δυσπροσιτο και νησιά και έχουν περασμένα μόρια! Το διανοειστε;;;; Κοντεύω να σαλταρω από χτες!!
συνηθως βυσματα εχουν τους αιρετους η ανθρώπους των γραφειων...σε συτη την περιπτωση λυση είναι τα συλλογικα οργανα.
δηλ να απευθύνονται ειτε στο συλλογο αναπληρωτων ειτε στους συλλογους πρωτοβάθμιας. Μονο ας διασταυρώνουμε τα στοιχεια οσων καταγγελλουμε.
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Α' φαση αναπληρωτων νηπιαγωγων
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 10:07:21 πμ »
http://www.pde.gr/index.php?page=8216
ξεκίνησαν οι ενστάσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2015, 11:22:49 πμ από Stelios »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162167
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 769
Σύνολο: 784

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.