*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 59103 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #112 στις: Οκτώβριος 20, 2007, 07:25:14 μμ »
lena98 σου εχω απαντησει ηδη με pm και μπορουν και αλλοι συναδελφοι που τα ειδαν να το επιβεβαιωσουν.

Στο πρωτοτυπο το μπλε στυλο μου ηταν απειραχτο. Στη φωτοτυπια υπηρχαν οι διορθωσεις με κοκκινο μαρακαδορακι και ακριβως διπλα (στη φωτοτυπια εννοειται) υπηρχαν οι υπολογισμοι γραμμενοι με μολυβι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:57:02 »

Αποσυνδεδεμένος lena98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #113 στις: Οκτώβριος 20, 2007, 07:40:50 μμ »
 Σ' ευχαριστώ kellykou.Αν τα γραπτά ήταν σκαναρισμένα θα έβγαινε κατευθείαν ο βαθμός μέσω υπολογιστή και δεν θα χρειάζονταν οι υπολογισμοί των πράξεων με μολύβι . Έτσι δεν είναι; Τελικά βλέπω μας δουλεύουν...Αν είναι διορθωμένα με το χέρι οι φωτοτυπίες των πρωτοτύπων τότε είναι πολύ πιθανό και το ανθρώπινο λάθος ;

Αποσυνδεδεμένος buruburu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 09
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #114 στις: Οκτώβριος 22, 2007, 12:11:09 μμ »
Τι λέτε ρε παιδιά τώρα;;;;
Δε γίνεται ηλεκτρονικά η βαθμολόγηση, αυτό λέτε;;;;

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #115 στις: Οκτώβριος 22, 2007, 12:26:00 μμ »
Τι λέτε ρε παιδιά τώρα;;;;
Δε γίνεται ηλεκτρονικά η βαθμολόγηση, αυτό λέτε;;;;



Εγω δεν ειδα τιποτε πανω στο πρωτοτυπο. Διορθωσεις και υπολογισμους ειχε μονο η φωτοτυπια. Αν θελουν αλλοι συναδελφοι που ειδαν τα γραπτα τους ,ας καταθεσουν και αυτοι τι ειδαν. :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:57:02 »

Αποσυνδεδεμένος buruburu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 09
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #116 στις: Οκτώβριος 22, 2007, 12:33:54 μμ »
Τι λέτε ρε παιδιά τώρα;;;;
Δε γίνεται ηλεκτρονικά η βαθμολόγηση, αυτό λέτε;;;;



Εγω δεν ειδα τιποτε πανω στο πρωτοτυπο. Διορθωσεις και υπολογισμους ειχε μονο η φωτοτυπια. Αν θελουν αλλοι συναδελφοι που ειδαν τα γραπτα τους ,ας καταθεσουν και αυτοι τι ειδαν. :-\ :-\

Δυστυχώς αυτό που λες δεν αποτελεί απόδειξη (ενδεχομένως).
Αν ισχύει βέβαια κάτι τέτοιο μπορούμε να δέσουμε και μία πέτρα να πέσουμε σε κανα λιμάνι αφού (θέλω να πιστεύω ότι) ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ είναι εντελώς αδιάβλητος... Κι αν αυτό γίνεται όντως στους εκπαιδευτικούς θα μπορεί να γίνεται παντού. Άρα για ποια αδιαφάνεια μιλάμε;

Καλά κρασιά!!! :P

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #117 στις: Οκτώβριος 22, 2007, 01:06:02 μμ »
Συναδελφε εχω δει σκαναρισμενα γραπτα σε εξετασεις Αγγλικων οπως επισης και οταν εκανα το μεταπτυχιακο μου σε αγγλικο πανεπιστημιο. Πιστεψε με δεν ειχαν καμια σχεση. Στο δικο μας δεν ειχε καμια ενδειξη επανω ουτε κανενα υπολογισμο. Αν το σκανερ ειναι να περναει απο υπολογιστη και να παρουσιαζονται τα αποτελεσματα στην οθονη, τοτε επρεπε να εκτυπωναν τα αποτελεσματα με τα σωστα τα λαθη τα δεν απαντω τους βαθμους τους κωδικους ολα.(αν δεν το κανουν ειναι παρνομο γιατι ο οποιοσδηποτε χειριστης μπορει να πειραξει τα αποτελεσματα). Αν το σκανερ ειναι αυτονομο (βλεπε οπως των τυχερων παιχνιδιων του οπαπ) τοτε το ιδιο σταμπαρει επανω σωστα , λαθη κ.λ.π. και βγαζει απο κατω αποτελεσμα. Εγω δεν ειδα τιποτε απο τα δυο.


Δυστυχως και εγω ηθελα να πιστευω οτι υπαρχει διαφανεια αλλα τοσες χιλιαδες συναδελφοι που εκφραζουν παραπονα απο ολες τις ειδικοτητες, ολοι ειναι απιστευτα πικραμενοι ή τρελοι και τα βγαζουν απο το μυαλο τους? Τρελη σιγουρα δεν ειμαι (θελω να πιστευω ;) , πικραμενη ειμαι αλλα οχι τοσο για να περασω μια απιστευτη διαδικασια τρεξιματος για να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας. Απο την αλλοι πλευρα εχεις και τοσους που η απογοητευση δε τους αφηνει να το κυνηγησουν ενω βαθια μεσα τους πιστευουν οτι αδικηθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #118 στις: Οκτώβριος 22, 2007, 02:38:24 μμ »
Προφανώς και τα όσα έχουμε δει όλοι είναι τουλάχιστον εξοργιστικά. Και επειδή άμεσα πρέπει να κάνουμε κάτι, kelly τηλεφώνησέ μου, να σε ρωτήσω κάποια πράγματα. Μάλιστα χθες που ήμουν Λέσβο μου είπε και η Ελευθερία πως την κάλεσαν αύριο να δει το γραπτό της και να κάνει κάποια πράγματα...Ας συντονιστούμε άμεσα, να μην καθυστερούμε.

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #119 στις: Οκτώβριος 22, 2007, 07:17:07 μμ »
Καλησπέρα!Πήγα κι εγώ σήμερα από το ασεπ να τσεκάρω το γραπτό μου στα αρχαία. τρεις υπογραμμίσεις σε λέξεις  (τους μεν -τους δε) με κόκκινο (κι από κάτω μαύρο) στο άγνωστο, 7 στα 10 σωστά στα πολλαπλής και ένα + στο ερώτημα των τυπικών σκηνών (στον ορισμό) κι άλλο ένα + εκεί που ανέφερα για την μουσική και το χορό που μπορεί να συνόδευε την σκηνή γεύματος-δείπνου. Στην ερώτηση για την αθηναική δημοκρατία ουδεμία παρέμβαση.όλα αυτά κάνουν σύμφωνα με τον πρώτο βαθμολογητή: 35 και σύμφωνα με τον άλλο 55. ο βαθμός που πήρα ήταν ο βαθμός του 2ου, δηλαδή 55 μετά από αναβαθμολόγηση. Σημειωτέον ο βαθμός του δεύτερου δεν είχε αυτοκολλητάκι, ο αναβαθμολογητής τον έβλεπε. Ρώτησα γιατί γίνεται αυτό και μου είπαν ότι ο τρίτος είναι υποχρεωμένος να κινηθεί μεταξύ των δυο βαθμολογητών και ότι μόνο στις πανελλήνιες εξετάσεις καλύπτονται οι βαθμοί όλων των βαθμολογητών.
Είχα κάνει αίτηση να δω και το γραπτό της διδακτικής, όπου πήρα 78, απλά και μόνο να δω τα λάθη μου. Ε, λοιπόν τα λάθη μου είναι ένας πλαγιότιτλος ενότητας στην οδύσσεια και 1 τόνος που αχνοφαινόταν σε μια λέξη και κυκλωμένο με πράσινο στην λέξη "θεωρεί" το -ει-. φαντάστηκα ότι λόγω ταχύτητας μπορεί το ει να φαινόταν σαν υ.
οι ερωτήσεις για τον αριστοτέλη άψογες και απείρακτες. ο βαθμός μέσος όρος των δυο βαθμολογητών.
ωραία λοιπόν, βαθμολογούν και γραφικό χαρακτήρα! αυτά κι από μένα..τα απαντητικά των πολλαπλής δεν είχα κάνει αίτηση να τα δω, δεν είχα αποκλίσεις από αυτά που υπολόγιζα!
Πληροφορήθηκα επίσης ότι οι διορθωτές είναι άτομα με μεταπτυχιακά-διδακτορικά στο εκάστοτε αντικείμενο, δεν αποκλείονται ακόμα και συνταξιούχοι με αντίστοιχα προσόντα..(!)
Το πού διορθώθηκε η συγκεκριμένη παρτίδα γραπτών, επίσης δεν μου απαντήθηκε. Δεν αποκλείονται φυσικά γραπτά της Αθήνας να διορθώνονται στη Θεσσαλονίκη και αντίστροφα..

Αποσυνδεδεμένος lena98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #120 στις: Οκτώβριος 23, 2007, 12:18:32 μμ »
Σήμερα , παραβρέθηκα στο κτίριο του ΑΣΕΠ για την επίδειξη των γραπτών μου.
    Εκεί διαπίστωσα τα εξής : Στο μάθημα γενική διδακτική - παιδαγωγικά μου δόθηκε το πρωτότυπο απαντητικό φυλλάδιο το οποίο ήταν απείραχτο όπως ακριβώς το είχα παραδώσει. Δεν υπήρχει αναγραμμένη βαθμολογία . Όταν ζήτησα να δω τη βαθμολογία μετά μου έδωσαν τη φωτοτυπία που ήταν υπογραμμισμένες με κόκκινο στυλό οι λάθος απαντήσεις και η μία αναπάντητη και ο βαθμός μου μετά από υπολογισμούς που είχαν γίνει από μολύβι με ανθρώπινο χέρι. Όταν τους ρώτησα γιατί δεν είναι σκαναρισμένο μου απάντησαν ότι έγινε σκανάρισμα μέσω υπολογιστή και το αποτέλεσμα πέρασε κατευθείαν στον υπολογιστή χωρίς να αποτυπωθεί στο πρωτότυπο. Τώρα για το τι χρειαζόταν η φωτοτυπία δεν πήρα πειστική απάντηση ,αλλά ούτε και επέμεινα γιατί είτε είχαν σκαναριστεί είτε όχι δεν άλλαζε για μένα το αποτέλεσμα γιατί ενώ ήμουν σίγουρη ότι είχα μόνο δύο λάθος απαντήσεις προς δυσάρεστη έκπληξή μου διαπίστωσα και άλλη μία ίσως εκ παραδρομής , από λάθος ..δεν ξέρω γιατί τα είχα ελέγξει πολλές φορές πριν τα δώσω. Οπότε δικαίως με βαθμολόγησαν με 85.16(3 λάθος και μία αναπάντητη)
   Στο μάθημα των αρχαίων είχα βαθμολογηθεί με 70 και 75 και ο μέσος όρος ήταν 72.50. Ήταν με - ν - οι σωστές απαντήσεις και με - οι λάθος στην ερώτηση των πολλαπλών .Είχα 7 σωστές και 3 λάθος αλλά δεν υπήρχε δίπλα βαθμολογία. Στη μετάφραση ήταν υπογραμμισμένες 4 λέξεις. Στην ερώτηση των τυπικών σκηνών ήταν όλα με -ν- και υπήρχε σε κάποιο σημείο ένα +. Στην ερώτηση για τον επιτάφιο ήταν όλα σημειωμένα δίπλα  με- ν- .Στο μάθημα της ειδικής διδακτικής νέων ελληνικών σ' ένα  γραπτό 12 σελίδων ήταν υπογραμμισμένη μόνο μία λέξη με ορθογραφικό λάθος και τίποτε άλλο σαν να μην το διόρθωσε κανείς . Βαθμολογήθηκα με 68 και 80 και ο μέσος όρος έβγαινε  74.  Τα συμπεράσματα δικά σας .....Εγώ έμεινα εκτός πίνακα διοριστέων για 0.16 του μορίου

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #121 στις: Οκτώβριος 23, 2007, 12:23:46 μμ »
Τουλαχιστον lena 98 επιβεβαιωνεις οτι ειδαν και οι αλλοι.

Αποσυνδεδεμένος Animus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • είμαστε ακόμα ζωντανοί!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #122 στις: Οκτώβριος 23, 2007, 02:39:27 μμ »
Τελικά με όλα αυτά που ακούω διαπιστώνω ότι τα πράγματα είναι εξαιρετικά "ρευστά". Εκνευρίζομαι με τον τρόπο που διορθώνουν και βαθμολογούν.Τελικά είμαστε έρμαια στα χέρια και τις διαθέσεις του κάθε βαθμολογητή!! ???. Δεν ξέρω σε τι μας ωφελεί σε τελική ανάλυση να δούμε  τα γραπτά μας, για να συγχυστούμε περισσότερο; lena98 σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί κι εγώ για 0,18 είμαι εκτός!!!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #123 στις: Οκτώβριος 23, 2007, 03:36:28 μμ »
Καποιοι,παντα και παντοτε θα μενουν απέξω για 0,01 οποιο συστημα και αν υπάρχει.
τουλάχιστον βρε παιδια εσεις εχετε τη βεβαιότητα της αναπλήρωσης? ή και αυτο παίζει?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #124 στις: Οκτώβριος 24, 2007, 12:02:10 πμ »
Πολλά από τα άτομα που έχουν μείνει απέξω για λίγο δεν έχουν ελπίδες για αναπλήρωση, γιατί ειδικά αν δε συμμετείχαν ή δεν πέτυχαν σε προηγούμενα ασεπ, δεν μαζεύουν πάνω από 18 μόρια μόνο από τον φετινό ασεπ. Στο σύστημα του ασεπ πρέπει να πετύχεις αρκετά ψηλά σε πάνω από 2 ασεπ για να πας αναπληρωτής. Στο σύστημα του ενιαίου πίνακα μπορεί να μη χρειαστεί να δώσεις ποτέ ασεπ.   :-\ :-\ 

Αποσυνδεδεμένος peny2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #125 στις: Οκτώβριος 24, 2007, 12:18:45 πμ »
Καταλαβαίνω απόλυτα την αγανάκτησή σας. Εγώ έδωσα τις δυο τελευταίες φορές ΑΣΕΠ και στις δυο έγραψα περίπου 2 και κάτι μονάδες κάτω από τη βάση διορισμού. Με μηδενική σχεδόν πραγματική προυπηρεσία, περιμένω τουλάχιστον του χρόνου (με λίγο πάνω από τα 20 μόρια) να είμαι αναπληρώτρια, και φυσικά δεν γλιτώνω δυστυχώς και τον επόμενο ΑΣΕΠ. Καλό κουράγιο σε όλους παιδιά...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 753
Σύνολο: 768

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.